Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Rejestracja ptaków.
Autor Wiadomość
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5942 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2012-03-29, 23:45   

pysia34 napisał/a:
zwyczajnie :) nr hodowli, dane hodowcy,numery obrączek i wiek oraz płeć ptaków oraz poświadczenie że ptaki pochodzą z hodowli i twoje dane to wszystko :)

Jak to wszystko u Was ładnie i łatwo wygląda. U mnie nawet mowy nie ma bym tak ptaki zarejestrował. Baby wołają dokument wyklucia w niewoli i już. Do tego jeszcze inne kwitki i jest legal a jak nie ma to wypad.


Gdybym ja miał tak ptaki kupić i chciał przywieżć, to musiał bym mieć od Niemca dok. wyklucia lub dokument zezwalający mi na wwóz tych ptaków do kraju i wtedy dok. kupna. Tak czy siak u mnie patrzą inaczej a kraj ten sam mamy.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

pysia34 
Administrator
pysia



Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 04 Lut 2009
czyli 5553 dni temu
Posty: 1303
Podziękowania: 177/5
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2012-03-30, 06:35   

Jacek :) Tylko współczuć :( U mnie odbywa się to po ludzku:) Jeden telefon w lutym że ptaki złożyły jajka, drugi w poniedziałek, we wtorek było rano dwóch wetów z powiatu a po południu miałam dokument urodzenia w niewoli na mailu :) w środę pocztą w domku:) W Niemczech jeśli ptak nie podlega rejestracji to jak tego wymagać? Mo i jeszcze swoboda przepływu towarów w UE nie wymaga citesów na przekraczanie granic. Zaś pochodzenie ptaka to nr obrączek rodziców lub oświadczenie,ze ptak pochodzi z hodowli i masz komplet do rejestracji. Na szczęście u mnie:) Życzę wszystkim tak wspaniałego starostwa i urzędników jakich ja mam :) Inną sprawą jest że w starostwie jest kilku hodowców średnich ptaków podlegających rejestracji i nikt nie prosił dotychczas o świadectwo urodzenia w niewoli weta powiatowego:( Ba sami weci mający ptaki podległe rejestracji nie mają ich rejestrowanych. To jest przykre :(
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Michuuu 
Doświadczony Hodowca



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/Michuuu

Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 47 razy
Wiek: 33
Dołączył: 20 Lip 2008
czyli 5752 dni temu
Posty: 2719
Podziękowania: 72/123
Skąd: Murowana Goślina

Wysłany: 2012-03-30, 08:36   

Ja jeszcze nie miałem potrzeby rejestracji papug , więc nie wiem czego będą ode mnie wymagać ... Na pewno nie mam potwierdzenia wyklucia w niewoli bo tutaj jest one zbędne. Umowę mogę spisać ale co z data ? Ptaki mam od paru dni a do domu ( POLSKA ) nie wiem kiedy pojada. Mój szef jest wetem wiec problemu z dokumentem potwierdzającym zdrowie ptaków problemu nie będzie.Ptaki są obrączkowane.

Widzę , że łatwo z tym nie jest ... chciałem tutaj odchować młode i zabrać całą rodzinkę do polski ale jak widać ciężko będzie zrobić to legalnie ...
_________________
https://www.facebook.com/drobnaegzotyka

Moje aukcje - ALLEGRO
Moje aukcje - TABLICA
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
amadyna1471 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/amadyna1471

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 24 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Maj 2010
czyli 5094 dni temu
Posty: 3606
Podziękowania: 370/338
Skąd: Gorzyczki

Wysłany: 2012-05-14, 21:37   

W naszym Powiecie zmiana zasad rejestracji młodych papug! Teraz weterynarz powiatowy przyjeżdża dopiero po wyjściu młodych z budek lęgowych,a nie jak było przedtem po zniesieniu jaj.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
aves 
Mega User



Pomógł: 1 raz
Wiek: 30
Dołączył: 25 Maj 2008
czyli 5808 dni temu
Posty: 21
Podziękowania: 2/2
Skąd: Podkarpacie/Mazowsze
Wysłany: 2012-05-30, 05:29   

Czytam czytam i muszę zapytać: mam bernikle białolice, teraz będą miały 3 lata. To jest para, są obrączkowane i kopiowane, ale nie mam dokumentów na nie. Chcę je mieć legalnie, zatem: o co ja mam prosić (pozwolenie), skoro już je mam? Jak ma teraz wyglądać moja prośba o pozwolenie...? Mam udawać, że ich nie mam i starać się o pozwolenie na hodowlę ptaków, których pochodzenia nie udokumentuję? Coś czytałem, że się gdzieś zaznacza, czy ptaki przeznacza się na chów, czy na hodowlę...więc co się zaznacza, skoro lęg jest nieunikniony, a młodych się nie zostawia, tylko sprzedaje? Czy jest w miarę możliwe, by to załatwić bez kłopotu i by ptaki zostały u mnie? W tamtym roku bardzo późno samica zniosła 3 jajka (wrzesień) i nie siadła, a teraz ma 3 rok, więc pewnie siądzie... Kiedy zniesie jajka, to się gdzieś dzwoni, żeby zawiadomić, że zniosła tyle i tyle sztuk? Musi to weterynarz sprawdzić? I po wykluciu to samo-weryfikacja? Przepraszam, że pytam, ale tyle tu postów, a nie znalazłem (może nieudacznie szukałem) takiego przypadku opisanego w miarę obszernie. Ile tych wizyt weterynarza tak około przypada, skoro jeszcze później trzeba zaświadczenie urodzenia w niewoli do sprzedania przychówku? Przewiduję, że drożej wynoszą te wizyty, niż same ptaki, a bernikla to przecież bardzo tani ptak. To swoją drogą... Opłatę za rejestrację uiszcza się za gatunek, czy od liczby sztuk?
Ostatnio zmieniony przez aves 2012-05-30, 05:39, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5942 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2012-05-30, 08:49   

aves, by na resztę ci odpowiedzieć i wszystko załatwiać normalnie jak być powinno, najpierw musiał byś otrzymać zgodę od MŚ w Warszawie na chów i hodowlę tych ptaków. Piszesz do nich prośbę o wydanie zezwolenia takiego, opisujesz warunki (zdjęcia też mile widziane tam są), piszesz skąd posiadasz ptaki i od kiedy (coś wykombinuj) nr.obrączek - i tutaj patrz co podajesz skąd są (by nie było ze ptaki np. z Niemiec a nr.obrączek z naszego kraju), robisz opłatę skarbową na ich konto i czekasz na zgodę.
A potem jak już będziesz to miał, wówczas przy lęgach wzywasz weta powiatowego na kontrolę lęgu. On wystawia ci papier wyklucia i fakturkę :-D do zapłaty- nie jest wielka.
Nigdzie ich rejestrować nie będziesz musiał ale w momencie sprzedaży nabywca otrzymuje ksero twojego wyklucia ptaków i już On musi się wówczas starać o zgodę na chów i hodowlę tych ptaków w MŚ którą otrzyma na bank.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
 Autor postu otrzymał 1 podziękowanie(a)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl szczegóły
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 podziękowań:
aves
Raffy 
Specjaliści



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 26 razy
Wiek: 33
Dołączył: 22 Sty 2008
czyli 5932 dni temu
Posty: 662
Podziękowania: 23/8
Skąd: Gdańsk

Wysłany: 2012-07-21, 14:12   

Zastanawiam się kiedy z rejestracji zostaną wykluczone takie pospolite chwasty jak np. modrolotki, nierozłączki, rozelle, ryzowce... w każdym zoologu sprzedają te ptaki bez papierów, handel nimi kwitnie :-| Hurtownie też sprzedają te ptaki, o papierach ani widu i ani słychu. Zaciekawił mnie cytat : "Co zawraca pan głowy papierami, jak pan potrzebuje to niech pan bierze" :lol:
_________________
ptaków sto :-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5942 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2012-07-21, 16:10   

Raffy napisał/a:
"Co zawraca pan głowy papierami, jak pan potrzebuje to niech pan bierze" :lol:

Jak się kiedyś przejadą to do tego podejdą profesjonalnie.
Fakt że:
Raffy napisał/a:
Zastanawiam się kiedy z rejestracji zostaną wykluczone takie pospolite chwasty jak np. modrolotki, nierozłączki, rozelle, ryzowce..

... i kilka innych już dawno powinno zniknąc z listy ptaków podlegających rejestracji.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Raffy 
Specjaliści



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 26 razy
Wiek: 33
Dołączył: 22 Sty 2008
czyli 5932 dni temu
Posty: 662
Podziękowania: 23/8
Skąd: Gdańsk

Wysłany: 2012-07-21, 18:10   

I nikt z tym nic nie robi :?:
_________________
ptaków sto :-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Al 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomogła: 50 razy
Dołączyła: 20 Sty 2008
czyli 5934 dni temu
Posty: 845
Podziękowania: 53/4
Skąd: Knurów
Ostrzeżeń:
 1/5/8

Wysłany: 2012-07-21, 18:53   

Raffy, Oj robili, była akcja wysyłania podpisanych petycji do ministerstwa prowadzona przez Nową Exote no cóż w Polsce Salamandra ma większa silę przebicia
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Raffy 
Specjaliści



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 26 razy
Wiek: 33
Dołączył: 22 Sty 2008
czyli 5932 dni temu
Posty: 662
Podziękowania: 23/8
Skąd: Gdańsk

Wysłany: 2012-07-21, 18:54   

Może najpierw trzeba pogadać z "Salamandrą" o co tak naprawdę chodzi :?:
_________________
ptaków sto :-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5942 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2012-07-22, 00:06   

Al napisał/a:
Raffy, Oj robili, była akcja wysyłania podpisanych petycji do ministerstwa prowadzona przez Nową Exote no cóż w Polsce Salamandra ma większa silę przebicia

Oni nawet nie są instytucją prawną w kraju nakazującą co wolno a czego nie, to tylko Towarzystwo Ochrony Przyrody (coś jak LOK, PTTK itp.),więc dziwię się ze az tak każdy interpretuje ich przepisy. Mi się wydaje że Ministerstwo Środowiska powinno ustalać to prawo i interpretować je a nie wysługiwać się kimś innym.

w ich przedsięwzięciach jest:
- program Ginące Gatunki (ograniczanie zagrożeń wynikających z nielegalnego handlu zagrożonymi gatunkami),
inne jak i wszystko o nich:
http://pl.wikipedia.org/w...mandra%E2%80%9D
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
pysia34 
Administrator
pysia



Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 04 Lut 2009
czyli 5553 dni temu
Posty: 1303
Podziękowania: 177/5
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2012-07-22, 07:16   

Salamandra to "Tylko" ludzie.... gdyby było silne lobby hodowców ktoś zaczął by w końcu z nim rozmawiać! Ale lobby to nie 2 czy 3 hodowców:(A jak jest w środowisku każdy wie. W Salamandrze w zarządzie i biurze jest tylko kilka osób. Przyrodnicy hobbyści niczym nie różniący się od hodowców hobbystów :) Trzeba tylko z nimi rozmawiać i nie jednostką a grupą. Wówczas ma to jakiś sens.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Raffy 
Specjaliści



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 26 razy
Wiek: 33
Dołączył: 22 Sty 2008
czyli 5932 dni temu
Posty: 662
Podziękowania: 23/8
Skąd: Gdańsk

Wysłany: 2012-07-22, 09:16   

Może by tak napisać list do któregoś z członków salamandry? Jest tam facet który w ptakach siedzi
_________________
ptaków sto :-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
pysia34 
Administrator
pysia



Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 04 Lut 2009
czyli 5553 dni temu
Posty: 1303
Podziękowania: 177/5
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2012-07-22, 11:47   

W ptakach "siedzi" dwóch :) Zupełnie mili ludzie :)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5942 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2012-07-22, 11:54   

Raffy napisał/a:
Może by tak napisać list do któregoś z członków salamandry? Jest tam facet który w ptakach siedzi

Napiszesz list i co ? Jako jednostka nic nie wskórasz a chyba wysyłać go jako petycję do podpisania przez innych hodowców nie będziesz.

Warto było by z nimi porozmawiać i tak ich wmówić, by na swojej stronie lub gdzieś w wyznaczonym miejscu stworzyli pod kontrolą oczywiście ANKIETĘ gdzie ludzie związani z hodowlą ptaków mogli by oddawać głosy. Oczywiście z jednego IP jeden głos.

Potem jak duża ilosć by była hodowców za zmianą przepisów, ktoś wybrany by z nimi omówił co i jak.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
pysia34 
Administrator
pysia



Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 04 Lut 2009
czyli 5553 dni temu
Posty: 1303
Podziękowania: 177/5
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2012-07-22, 12:32   

Można spróbować :) A może wystosować takie stanowisko do większych związków i Stowarzyszeń do podpisania.W końcu jest kilka prężnych :) I wówczas iść z tym do Salamandry.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Raffy 
Specjaliści



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 26 razy
Wiek: 33
Dołączył: 22 Sty 2008
czyli 5932 dni temu
Posty: 662
Podziękowania: 23/8
Skąd: Gdańsk

Wysłany: 2012-07-22, 13:29   

pysia34 napisał/a:
W ptakach "siedzi" dwóch :) Zupełnie mili ludzie :)


Zatem, czy masz z nimi kontakt :?:
_________________
ptaków sto :-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
pysia34 
Administrator
pysia



Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 04 Lut 2009
czyli 5553 dni temu
Posty: 1303
Podziękowania: 177/5
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2012-07-22, 14:08   

Tak mam czasami służbowo się z nimi stykam :D
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Raffy 
Specjaliści



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 26 razy
Wiek: 33
Dołączył: 22 Sty 2008
czyli 5932 dni temu
Posty: 662
Podziękowania: 23/8
Skąd: Gdańsk

Wysłany: 2012-07-22, 14:17   

To może w imieniu hodowców:

wanted napisał/a:

Warto było by z nimi porozmawiać i tak ich wmówić, by na swojej stronie lub gdzieś w wyznaczonym miejscu stworzyli pod kontrolą oczywiście ANKIETĘ gdzie ludzie związani z hodowlą ptaków mogli by oddawać głosy. Oczywiście z jednego IP jeden głos.

Potem jak duża ilosć by była hodowców za zmianą przepisów, ktoś wybrany by z nimi omówił co i jak.


:?:
_________________
ptaków sto :-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.19 sekundy. Zapytań do SQL: 17
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.