Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Rejestracja ptaków.
Autor Wiadomość
Tban 
Mega User



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 26 Paź 2008
czyli 5660 dni temu
Posty: 221
Podziękowania: 26/22
Skąd: Strzelin

Wysłany: 2012-07-22, 14:30   

Salamandra Gaja itd to bojówki ekologiczno-anarchistyczne z tym betonem tak jak z panoma PROFESORKAMI ciężko się dogadać .
To tak jak by mocherowym beretom wytłumaczyć że Tusk nie jest taki straszny :P
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

pysia34 
Administrator
pysia



Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 04 Lut 2009
czyli 5558 dni temu
Posty: 1303
Podziękowania: 177/5
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2012-07-22, 18:05   

Wiesz Tban nie wszyscy urzędnicy to przysłowiowe "betony" Nie jest to żadna bojówka tylko logicznie myślący ludzie. Nie na wszystkim się znają a do tej pory chyba nikt nie próbował ich zainteresować tematem. Zresztą Salamandra zajmuje się przede wszystkim rodzimą fauną i florą ,oraz organizmami które mogą zaburzyć równowagę w naturze.Papugi klatkowe czy wolierowe nie są w centrum ich uwagi:)Daleka bym jednak była od takiej oceny ludzi z Salamandry. Ani to bojówka ani anarchiści ani moherowe berety nie są.Stonuj nieco swoją wypowiedź bo jest dla tych ludzi bardzo obraźliwa. Dodatkowo nie widziałam bojowników z Salamandry przypinających się do drzew itp.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Raffy 
Specjaliści



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 26 razy
Wiek: 33
Dołączył: 22 Sty 2008
czyli 5938 dni temu
Posty: 662
Podziękowania: 23/8
Skąd: Gdańsk

Wysłany: 2012-07-22, 18:25   

Tban napisał/a:
Salamandra Gaja itd to bojówki ekologiczno-anarchistyczne z tym betonem tak jak z panoma PROFESORKAMI ciężko się dogadać .
To tak jak by mocherowym beretom wytłumaczyć że Tusk nie jest taki straszny :P


Zamiast zniechęcać innych, zrób coś pozytywnego w tym temacie...
_________________
ptaków sto :-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
pysia34 
Administrator
pysia



Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 04 Lut 2009
czyli 5558 dni temu
Posty: 1303
Podziękowania: 177/5
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2012-07-23, 12:45   

W dniu dzisiejszym rozmawiałam z Prezesem Salamandry. Obecnie prowadzą rozmowy nad zmianą w zakresie przepisów CITES. A dokładniej w temacie możliwości wprowadzenia zmian w tym roku. Za miesiąc czy dwa będzie wiadomo czy uda się wprowadzić zmiany do obecnie obowiązujących przepisów i wówczas rozpocznie się praca nad konkretnymi zmianami. Wtedy będzie szansa na konsultowanie z nimi tych zmian, również w zakresie wyłączenia z obowiązku rejestracji pospolitych papug objętych obecnie tym obowiązkiem.
Stanowisko Salamandry też jest za złagodzeniem tych przepisów i wyłączeniem ptaków które w ościennych państwach są wyłączone z takiego obowiązku i których ze względu na dostępność i cenę nie opłaca się przemycać z Australii czy innych krajów:)
 Autor postu otrzymał 1 podziękowanie(a)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 podziękowań:
amadyna1471
krzysiekg25 
Mega User



Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 28 Sty 2012
czyli 4470 dni temu
Posty: 206
Podziękowania: 10/10
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Wysłany: 2012-10-24, 21:29   

Mam do Was pytanie chcę mieć papugi podlegające rejestracji i tu jest moje pytanie czy jak zarejestruje papugi, a potem chciałbym je rozmnożyć, to czy muszę rejestrować hodowlę u Powiatowego Weterynarza?
_________________
Pozdrawiam
Krzysiek
http://www.garnek.pl/krzy25
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
pysia34 
Administrator
pysia



Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 04 Lut 2009
czyli 5558 dni temu
Posty: 1303
Podziękowania: 177/5
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2012-10-24, 21:43   

Lekarz powiatowy każdorazowo wystawiać Ci będzie świadectwo wyklucia piskląt ptaków podlegających rejestracji. Więc nie rejestrujesz dopóki nie mnożysz ale jak chcesz mieć dokument urodzenia w niewoli tzn wylęgu na młode wymagające rejestracji to musisz to do powiatowego weta zgłosić.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
krzysiekg25 
Mega User



Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 28 Sty 2012
czyli 4470 dni temu
Posty: 206
Podziękowania: 10/10
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Wysłany: 2012-10-24, 21:51   

Czyli chodzi oto, że jak chcę trzymać np jednego ptaka to nie muszę rejestrować hodowli, ale jak chcę je rozmnożyć to muszę zarejestrować hodowlę u Pow. Lekarza Wetern., czy tylko zgłosić że są młode?
( sory, że tak dopytuje, ale im więcej czytam to mniej wiem)
_________________
Pozdrawiam
Krzysiek
http://www.garnek.pl/krzy25
Ostatnio zmieniony przez krzysiekg25 2012-10-24, 21:52, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
acer 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Papugi

Dołączył: 22 Mar 2010
czyli 5148 dni temu
Posty: 58
Podziękowania: 9/5
Skąd: Rybnik

Wysłany: 2012-10-24, 21:53   

Tban napisał/a:
Salamandra Gaja itd to bojówki ekologiczno-anarchistyczne z tym betonem tak jak z panoma PROFESORKAMI ciężko się dogadać .
To tak jak by mocherowym beretom wytłumaczyć że Tusk nie jest taki straszny :P

Akurat jeżeli chodzi o salamandrę mam bardzo dobrą opinię na ich temat, chcąc kiedyś sprowadzić jajka papug wymienionych na liście CITES oczywiście 2, Pan zajmujący się tym zagadnieniem podszedł do tematu bardzo rzeczowo tłumacząc mi dokładnie jak powinno się to odbyć i dla niego nie było żadnego problemu, niestety dla urzędników sprawa była już niewykonalna ponieważ nie jest jasno określona i opisana przepisami.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
pysia34 
Administrator
pysia



Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 04 Lut 2009
czyli 5558 dni temu
Posty: 1303
Podziękowania: 177/5
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2012-10-24, 21:54   

Zgłaszasz pare jak zniesie Ci jaja :) wtedy wet przyjedzie obejrzy albo nie jak płochliwe i zapisze co trzeba :)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
krzysiekg25 
Mega User



Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 28 Sty 2012
czyli 4470 dni temu
Posty: 206
Podziękowania: 10/10
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Wysłany: 2012-10-24, 21:56   

Czyli nie muszę rejestrować hodowli?
_________________
Pozdrawiam
Krzysiek
http://www.garnek.pl/krzy25
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
pysia34 
Administrator
pysia



Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 04 Lut 2009
czyli 5558 dni temu
Posty: 1303
Podziękowania: 177/5
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2012-10-24, 21:58   

Jak zgłosisz jaja ptaków podlegających rejestracji to sam przyjedzie zobaczyć i cie zarejestruje
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
acer 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Papugi

Dołączył: 22 Mar 2010
czyli 5148 dni temu
Posty: 58
Podziękowania: 9/5
Skąd: Rybnik

Wysłany: 2012-10-24, 22:15   

pysia34 napisał/a:
Zgłaszasz pare jak zniesie Ci jaja :) wtedy wet przyjedzie obejrzy albo nie jak płochliwe i zapisze co trzeba :)

a po co to wolę podpisać umowę z hodowlą z zagranicy, że robię usługę wykluwania jaj a jak się młode wyklują to umowę ich kupna i wtedy płacę 26 zł a Twoim sposobem muszę zapłacić 17 zł za wystawienie zaświadczenia i 26 opłaty rejestracyjnej. To oczywiście żart bo koszty są nie wiele większe ale absurd urzędniczy... gość z salamandry właśnie mówił o tym kiedy sprowadzę jajka powinienem mieć na nie umowę którą zaakceptuje lekarz powiatowy a na jej podstawie po wykluciu wystawi zaświadczenie o urodzeniu zwierząt w niewoli. Tym samym urzędnicy pozbawili się wpływu w wysokości 17 zł.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
acer 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Papugi

Dołączył: 22 Mar 2010
czyli 5148 dni temu
Posty: 58
Podziękowania: 9/5
Skąd: Rybnik

Wysłany: 2012-10-25, 00:01   

krzysiekg25 napisał/a:
Czyli nie muszę rejestrować hodowli?

Jeżeli chcesz mieć pełno prawną hodowlę musisz wystąpić do powiatowego lekarza weterynarii o zarejestrowanie hodowli i objęcie jej nadzorem powiatowego lekarza weterynarii robisz to pismem o treści:
Do PLW w ...
Proszę o zarejestrowani hodowli .... np( ptaków egzotycznych) oraz objęcie jej nadzorem powiatowego lekarza weterynarii. Do wniosku dołączasz odpowiednią opłatę, składasz w sekretariacie PLW i czekasz na stosowne pismo w którym PLW przyznaje ci stosowny nr hodowli idt.
Ostatnio zmieniony przez acer 2012-10-25, 00:03, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Szaleniec93 
Mega User
Mazowieckie/Siedlce



Moja specjalizacja:
Papugi

Dołączył: 07 Lut 2009
czyli 5555 dni temu
Posty: 238
Podziękowania: 7/22
Skąd: Siedlce

Wysłany: 2013-03-04, 19:04   

Nie wiedziałem gdzie to umieścić więc podpinam się tutaj.
Ktoś już chyba wspominał o tym na tym forum lecz tylko w kontekście ja opisze mój problem.

Dzisiaj zapobiegliwie uprzedzony przez kolegów próbowałem się dowiedzieć dlaczego Powiatowy Lekarz Weterynarii w moim mieście powiatowym czyli Siedlcach nie chce wydawać zaświadczeń o urodzeniu ptaków w hodowli, niewoli lub w bóg wie czym, Pani urzędnik sprytnie mi powiedziała że oni nie są w stanie stwierdzieć że ptak się u mnie urodził a ja jej tłumaczyłem że przecież nie przywiozłem 2tygodniowych piskląt z np Australii, lecz jak grochem o ścianę, zirytowany całą sytuacją wybrałem się do Dyrektora Odziału czy jak to się tam zowie Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii, mądry ot człowiek kazał mi złożyć zapytanie do PLW aby ten na piśmie odpowiedział mi dlaczego konkretnie nie a potem dopiero będę mógł się skarżyć, zalić i narzekać u nich, wróciłem do PLW tym razem zamian na jakąś młodą Pani urzędnik trafiłem na zastępce samego PLW, ta mówiła że oni nie mogą gdybać i na żadne zapytania raczej nie odpowiedzą, po dłuższej wymianie zdań gdzie wytłumaczyłem jej że przecież nie mogę czekać na młode których mi oni potem nie zarejestrują bo będę miał mały problem. W końcu oparło się na tym że oni nie mogą wystawiać dokumentu skoro wcześniej o tym nie wiedzieli, mam złożyć wniosek o zarejestrowanie hodowli ptaków egzotycznych, papug czy coś, spróbuje i zobaczę co dalej lecz nie bardzo wiem jak taki wniosek sformułować i co w nim ująć a u PLW nie chcieli mi oczywiście pomóc (podejrzewam że sami kompletnie nie wiedzą co z tym zrobić). Może ktoś ma jakieś doświadczenia, lub u swojego PLW rejestrował hodowle i dostał jakiś druk i jest mi w stanie go przedstawić żebym miał jakieś odniesie jak się za to zabrać.
Za wszelką pomoc będę serdecznie wdzięczny.
_________________
"Tak to bywa, pies utonął-łańcuch pływa".

Moja Strona-Zapraszam!



Happek/Szaleniec
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Michuuu 
Doświadczony Hodowca



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/Michuuu

Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 47 razy
Wiek: 33
Dołączył: 20 Lip 2008
czyli 5758 dni temu
Posty: 2719
Podziękowania: 72/123
Skąd: Murowana Goślina

Wysłany: 2013-03-04, 19:12   

Szaleniec93, A czy przypadkiem ,najpierw nie trzeba powiadomić , że ptaki mają jajka , a nie jak są młode ? No bo przecież mogłeś przywieźć z innego kraju pisklaki - teoretycznie.
_________________
https://www.facebook.com/drobnaegzotyka

Moje aukcje - ALLEGRO
Moje aukcje - TABLICA
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
pysia34 
Administrator
pysia



Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 04 Lut 2009
czyli 5558 dni temu
Posty: 1303
Podziękowania: 177/5
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2013-03-04, 19:19   

Tak i nie :) Teoretycznie. Ja za pierwszym razem zgłosiłam jak ptaki złożyły jaja udokumentowałam to zdjęciem i złożyłam wniosek. Przyjechało dwóch lekarzy weterynarii. Spisali wszystko i zgłosiłam im że z jaj nic się nie wykluło bo były niezalężone. Kolejny raz udokumentowałam znów zdjęcie jaj i przyjechali gdy już się wykluły.Spisali protokół i dostałam pismo.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Szaleniec93 
Mega User
Mazowieckie/Siedlce



Moja specjalizacja:
Papugi

Dołączył: 07 Lut 2009
czyli 5555 dni temu
Posty: 238
Podziękowania: 7/22
Skąd: Siedlce

Wysłany: 2013-03-04, 19:36   

Ja aktualnie nie mam ani jajek ani pisklaków.
Lecz wiem nie od dziś że żaświadczeń u nas weterynarz nie wydawał, kolega się z nim tam coś sądował odwoływali się i bóg wie co lecz gucio z tego wyszło z tego co wiem, lecz pełen nadziei pojechałem dowiedzieć się i zapytać czy może coś się zmieniło, ponieważ lęgi zapasem a mam dwie pary rozell od których chcialbym mieć młodzież " na legalu ". Nie będę czekał aż będę młode bo nim oni się ruszą to młode dorosną i swoje jajka zniosą:)
Próbowałem tłumaczyć na różny sposób lecz nic to nie pomaga, nie wystawimy i koniec kropka bo oni wcześniej muszą mieć to jakoś zewidencjonowane czyli obstało że mam złożyć wniosek o rejestracje tego przybytku i stąd prośba o pomoc.
Gdyby to było tak jak wszędzie po ludzku to nie byłoby problemu, moi znajomi mają od x czasu problemy z uzyskaniem dokumentów na cokolwiek i po prostu ich nie dostają.
Gdzieś kiedyś ktoś pisał że musiał zarejestrować hodowle a potem papiery dostawał bez trudu lecz pamiętam że na wszystko chyba dostał jakieś rozsądne papiery i poszło to sprawnie i bezboleśnie a u mnie wszystkim się rzuca kłody pod nogi oby tylko się pozbyć człowieka.
_________________
"Tak to bywa, pies utonął-łańcuch pływa".

Moja Strona-Zapraszam!



Happek/Szaleniec
Ostatnio zmieniony przez Szaleniec93 2013-03-04, 19:41, w całości zmieniany 2 razy  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Michuuu 
Doświadczony Hodowca



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/Michuuu

Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 47 razy
Wiek: 33
Dołączył: 20 Lip 2008
czyli 5758 dni temu
Posty: 2719
Podziękowania: 72/123
Skąd: Murowana Goślina

Wysłany: 2013-03-04, 20:07   

Szaleniec93 napisał/a:
oni wcześniej muszą mieć to jakoś zewidencjonowane


No czyli wg. mnie chodzi o jaja :-) Jak Ci rozelle zaczną wysiadywać , zgłoś to , zrób zdjęcia.No i potem masz dowód " czarne na białym " ,że pisklaków nie przywiozłeś z " Australii "
_________________
https://www.facebook.com/drobnaegzotyka

Moje aukcje - ALLEGRO
Moje aukcje - TABLICA
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Szaleniec93 
Mega User
Mazowieckie/Siedlce



Moja specjalizacja:
Papugi

Dołączył: 07 Lut 2009
czyli 5555 dni temu
Posty: 238
Podziękowania: 7/22
Skąd: Siedlce

Wysłany: 2013-03-04, 20:14   

A babka mi powie że przywiozłem jajka, że zdjęcie ściągnąłem z internetu lub przysłali mi z Niemiec.
Oni nie chcą wiedzieć o jajkach lecz o wszystkim z tego co zrozumiałem i w ogóle nie są zainteresowani wystawianiem czegokolwiek, jak dobrze rozumuje to oni chcą aby im zgłosić pary itd a potem resztę dopiero, jakie gatunki i co i jak a w praktyce to się dopiero okaże, takie proste Michu to na pewno nie będzie po rozmowie z tą "babą".
_________________
"Tak to bywa, pies utonął-łańcuch pływa".

Moja Strona-Zapraszam!



Happek/Szaleniec
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Michuuu 
Doświadczony Hodowca



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/Michuuu

Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 47 razy
Wiek: 33
Dołączył: 20 Lip 2008
czyli 5758 dni temu
Posty: 2719
Podziękowania: 72/123
Skąd: Murowana Goślina

Wysłany: 2013-03-04, 22:08   

Szaleniec93 napisał/a:
jak dobrze rozumuje to oni chcą aby im zgłosić pary itd


To Ty nie masz dorosłych zarejestrowanych ? :roll:
_________________
https://www.facebook.com/drobnaegzotyka

Moje aukcje - ALLEGRO
Moje aukcje - TABLICA
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.37 sekundy. Zapytań do SQL: 17
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.