Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Witam
Autor Wiadomość
mirek1 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Kwi 2008
czyli 5830 dni temu
Posty: 396
Podziękowania: 36/17
Skąd: lubomia
Wysłany: 2012-12-22, 22:14   

Witam
Tak jak mówisz jedni to pasjonaci którzy bardzo dużo czasu są w łowisku inni polują tylko dlatego że mają plecy.Broń krótka i łuk to temat tabu w naszym łowiectwie i problem kłusownictwa na własnym podwórku haha.Prosty sposób by to wyeliminować (chodzi o kłusownictwo)każdy członek danego koła dostaje raz w sezonie odstrzał na potrzeby własne i po sprawie wszystko się znudzi jak to mówią i każde mięso się przeje a koła i tak by nie odczuły tego.Wszystko można zrobić ale jak widzę w jakim kierunku zmierza nasze łowiectwo to jestem pełen obaw,tak w gazetach piszą, że jest ok i liczba członków PZŁ stale wzrasta tylko nikt nie pisze już że bardzo dużo ludzi członków PZŁ to ludzie którzy są w PZŁ tylko po to by mieć pozwolenie na broń(i wykorzystują to do celów sportowych) a łowiectwo i cały ten cyrk ich nie obchodzi.
A co do badań to radzę by robić je w trakcie stażu a nawet przed żeby później nie było rozczarowania u pana doktora.
pozdrawiam
Podziękuj autorowi tego posta
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

GMUCHA 
Mega User



Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 08 Lut 2008
czyli 5893 dni temu
Posty: 385
Otrzymał 3 podziękowań
Skąd: Poznania
Wysłany: 2012-12-23, 07:56   

Powinny być na samym początku bo co pamiętam jak ja zdawałem kilka lat temu to jeden nie przeszedł testów u lekarzy i musiała policja przyjechać bo tak się wciekł na lekarzy :D

Darz Bur.............
_________________
Grzegorz Mucha
MUCHA.COM.PL
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
krzychu w1 
Specjaliści



Pomógł: 25 razy
Wiek: 57
Dołączył: 30 Sty 2008
czyli 5903 dni temu
Posty: 378
Podziękowania: 23/24
Skąd: Przemyśl
Ostrzeżeń:
 1/5/8
Wysłany: 2012-12-27, 10:42   

Badania lekarskie i zaświadczenie o nie karalności powinniśmy sobie załatwić sami jeszcze przed przystąpieniem do kursu łowieckiego i po niepotrzebnych rozczarowaniach w przyszłości. Co do odstrzału zwierzyny na potrzeby własne ,to nie rozwiąże problemu kłusownictwa wśród myśliwych,u mnie w kole prawie każdą sztukę którą pozyskam mogę sobie odkupić na potrzeby własne ,i tak robię .Ale są też tacy którym jest zawsze za mało lub za drogo ,z przykrością stwierdzam że nie zawsze są to najbiedniejsi myśliwi koła. Biznesmeni którzy są myśliwymi ,bo to modne i tak wypada,czasem chcą odrobić "straty" ,związane z opłatami i wydatkami na łowiectwo.A przecież myślistwo to hobby i pasja a nie interes który ma przynosić dochód! Broń krótka nie jest mi w myślistwie do niczego potrzebna ,do dobijania używam noża lub broni długiej i to w zupełności wystarczy, lecz przede wszystkim staram się tak strzelić by nie musieć dobijać zwierzyny i by jak najmniej i jak najkrócej cierpiała.Każde oddanie strzału musi być przemyślane i dokładne ,inaczej może dojść do wypadku.A łuki ,hm ,wielu z naszych myśliwych ze strzelaniem z broni z optyką ma problemy a co dopiero z łuku.Ale to broń cicha i skuteczna ,u niektórych miała by wzięcie .
DARZ BÓR
Ostatnio zmieniony przez krzychu w1 2012-12-27, 10:43, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
mirek1 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Kwi 2008
czyli 5830 dni temu
Posty: 396
Podziękowania: 36/17
Skąd: lubomia
Wysłany: 2012-12-27, 15:04   

Witam
Wiadomo ,że do końca to nie można dogodzić każdemu.Model łowiectwa jaki jest w Polsce różni się bardzo od pozostałych modeli łowiectwa w krajach Unii Europejskiej.Jednak gdy społeczeństwo bardziej się zainteresuje tym tematem no to obawiam ,że może się to zmienić.Chodzi np.o wykonywanie gospodarki łowieckiej na terenie prywatnym :pola ,las.Do czasu jak koła łowieckie płacą szkody to będzie git ale jak długo koła jeszcze podołają temu.Jest coraz mniej chętnych którzy chcą należeć do jakiegoś koła bo i po co często jest tak że za tą kasę co idzie na wpisowe + składka roczna kupują odstrzał i gites bez pracy i czasu który oj trzeba poświęcić i to sporo.Zadałem pytanie raz mojemu koledze który bardzo interesuje się łowiectwem czy idzie ze mną na staż jego odpowiedź była następująca:Co ?a po co robić mi staż jeździć jak dziwak do lasu robić te wszystkie prace zlecone,swoją kasę wydawać żeby móc strzelić sobie lisa czy dzika hahaha i to wszystko z wielką łaską.
Za parę lat to sami się będą prosić by ktoś chciał być myśliwym tak mi powiedział a wydaje mi się że ma rację bo siedzi teraz już trochu lat za granicą i tam poluje bez robienia dziwnych rzeczy kosztem np. rodziny.
Ja się dostałem zostały mi dosłownie na dzień dzisiejszy 2 polowania zbiorowe i staż zaliczony,czasu który na to poświęciłem i godzin spędzonych w lesie e to już nie liczę ,teraz dalsza batalia mnie czeka pozdrawiam
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
GMUCHA 
Mega User



Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 08 Lut 2008
czyli 5893 dni temu
Posty: 385
Otrzymał 3 podziękowań
Skąd: Poznania
Wysłany: 2012-12-27, 19:16   

ale myślistwo to nie tylko strzelanie !!!!!!!!!!!!!!!!! po co myśliwi co tylko liczą ile strzelili mięsa jak to mówią !!!!!!!!!!!!!!! takich to nie powinno być a staż i zasady powinny wrócić jak kiedyś i na początek tylko dubeltówkę przez trzy lata... bo połowę tak się gubi na swoim terenie a nie mówię już o wiedzy myśliwskiej....

Polska ma niby najcięższe zasady łowieckie w Unii ale powinny być jeszcze ciężę bo pseudo myśliwych tak jest za dużo...............

Darz Bur
_________________
Grzegorz Mucha
MUCHA.COM.PL
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
krzychu w1 
Specjaliści



Pomógł: 25 razy
Wiek: 57
Dołączył: 30 Sty 2008
czyli 5903 dni temu
Posty: 378
Podziękowania: 23/24
Skąd: Przemyśl
Ostrzeżeń:
 1/5/8
Wysłany: 2012-12-27, 19:37   

Mam nadzieję,że nigdy albo przynajmniej za mojego życia nie dojdzie do takiego modelu łowiectwa jaki jest na zachodzie! Skutki jego widać właśnie w tamtych krajach ,brak zwierzyny,lub zwierzyna hodowana niczym tuczniki w gospodarstwach ,wysokie ceny,niekontrolowane pozyskanie ,byle by były zyski. Co do stażu ,to ma on przesiać ludzi którzy mają tylko ochotę zostać myśliwym ,od tych dla których myślistwo jest pasją ,poza tym pozwala poznać kandydata kolegom myśliwym. A kto powiedział ,że myślistwo jest dla wszystkich,to elitarny sport ,i nie chodzi mi tu o pieniądze ,lecz właśnie o pasję łowiecką ,zachowanie tradycji ,wyrobienie w sobie umiejętności i nawyków łowieckich,poznanie zwierzyny ,jej zachowań itp. Już dziś można polować komercyjnie u nas w OHZ-tach,zabulić kasę ,dostać podprowadzającego ,lub podwózkę i jechać strzelić .Przecież nie o to chodzi w myślistwie by tylko strzelać .Gdzie w takim komercyjnym łowiectwie jest miejsce na obcowanie z przyrodą ,poznawanie zwyczajów zwierzyny,wypracowanie jej w łowisku ,a następnie ukoronowanie naszych starań ,pozyskanie określonej sztuki.Dla mnie to myślistwo . Co do odstrzałów to żaden zarząd koła nie robi łaski myśliwemu dając mu prawo odstrzału.Ja mam aktualnie odstrzał na wszystkie gatunki na które można w tej chwili polować ,i tylko ode mnie zależy co pozyskam.Zapewniam ,że jeśli wejdzie komercja do łowiectwa ,o co walczą nasi nowi obszarnicy ziemscy ,nie wielu nas będzie stać na polowanie w naszym kraju,za to cała europa zjedzie wybijać naszą zwierzynę .
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
krzychu w1 
Specjaliści



Pomógł: 25 razy
Wiek: 57
Dołączył: 30 Sty 2008
czyli 5903 dni temu
Posty: 378
Podziękowania: 23/24
Skąd: Przemyśl
Ostrzeżeń:
 1/5/8
Wysłany: 2012-12-27, 19:54   

moja ulubiona kamerka na żywo http://pontu.eenet.ee/player/siga.html
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
mirek1 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Kwi 2008
czyli 5830 dni temu
Posty: 396
Podziękowania: 36/17
Skąd: lubomia
Wysłany: 2012-12-27, 22:19   

Witam
Mój kolega mieszka w Irlandii mają tam tyle zwierzyny że głowa boli o drobnicy już nie wspomnę,
królików tyle że niektórzy farmerzy to jeszcze go proszą by postrzelał im to plugastwo haha.Jeśli chodzi o ptaki to już masakra tyle tam tego mają widziałem fotki i filmiki.
Elitarny sport?Tak to można by powiedzieć ,że było w 1900 roku a nie teraz.Tak tylko elita się może bawić jak tak coraz bardziej się zagłębiam w to wszystko to tak sobie myślę czy mój kolega nie miał racji,a i jeszcze jedno ok.15 lat temu to na zbiorówce to było i 30 naganiaczy a reszta to musiała wracać do domu bo za dużo ich przyszło takie było zainteresowanie a teraz jest hahaha tylko ci biedni stażyści.Strasznie hermetyczne to środowisko a dla nowych tych co nikogo w rodzinie nie mają kogoś kto jest ELITARNYM SPORTOWCEM (hahaha)to już tragedia.Cieszę się że mi się udało dostać na ten staż ,że gdzieś i tam są normalni ludzie i równo traktują innych.
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez mirek1 2012-12-27, 22:20, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
krzychu w1 
Specjaliści



Pomógł: 25 razy
Wiek: 57
Dołączył: 30 Sty 2008
czyli 5903 dni temu
Posty: 378
Podziękowania: 23/24
Skąd: Przemyśl
Ostrzeżeń:
 1/5/8
Wysłany: 2012-12-28, 11:22   

Na pewno ,jak to w śród ludzi ,są różni myśliwi i różna koła łowieckie.Pewnie mam szczęście że poluję w małym kole z obfitym stanem zwierzyny ,w śród normalnych ludzi.Co roku przyjmujemy kilku nowych członków ,starsi odchodzą.Ale przyglądamy sie ludziom którzy chcą do nas dołączyć. Irlandia ,hahahah tak mają króliki,bo taki klimat i wybili lisy,a te co zostały są leczone ze wścieklizny i podawane im są środki antykoncepcyjne,dla ptaków też mają dobre warunki,ale czy są tam dziki,jelenie , sarny? Ja jednak wolę polować u nas.
Z pewnością trudno dostać się do koła ,ale dla chcącego nie ma przeszkód nie do pokonania.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
mirek1 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Kwi 2008
czyli 5830 dni temu
Posty: 396
Podziękowania: 36/17
Skąd: lubomia
Wysłany: 2012-12-28, 17:12   

Witam
Ja nie piszę czy lepiej polować u nas czy gdzieś tam bo można napisać że w Nowej Zelandii mają wszystko od sarny po kozicę od jelenia do nawet bizony można u nich strzelać tak jak u nas do danieli na przykład.
Piszemy tu o problemie z jakim spotyka się zwykły człowiek który chce polować w naszym kraju.
Są czasy takie a nie inne i ludzie siedzą ciągle w pracy do późna i nie mają po prostu czasu aby zaliczyć staż i wykonać zlecone prace i nie koniecznie są gorsi od innych!A po tym jeszcze kurs i egzaminy i dodatkowa kasa
A jak już piszemy o innym kraju to w USA też można polować od tak sobie a zwierzyny to tam jest że hoho.
pozdrawiam.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
krzychu w1 
Specjaliści



Pomógł: 25 razy
Wiek: 57
Dołączył: 30 Sty 2008
czyli 5903 dni temu
Posty: 378
Podziękowania: 23/24
Skąd: Przemyśl
Ostrzeżeń:
 1/5/8
Wysłany: 2012-12-30, 15:55   

w jakiś sposób trzeba zdobyć uprawnienia i wiedzę na temat zwierzyny i łowiectwa,jak chcesz mieć prawo jazdy też musisz zrobić kurs.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
mirek1 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Kwi 2008
czyli 5830 dni temu
Posty: 396
Podziękowania: 36/17
Skąd: lubomia
Wysłany: 2012-12-30, 22:35   

Witam
Szkoda pisania czegokolwiek bo i tak żaden argument nie przemówi nikomu który jest już w tym środowisku i udaje że wszystko jest w porządku.
W naszym łowiectwem jest już tak jak z naszymi hodowlami.Sami siebie ograniczamy- przykład głupia rejestracja pospolitych gatunków papug albo np.ryżowca hahaha śmiech na sali cała Europa się z tego śmieje ale tak musi być żeby tylko utrudnić.Ja nie mówię by nie było egzaminów ani kursów owszem być powinny ale z sensem a nie tylko po to by kasę wyszarpać.
Co mi daje 1 dniowy kurs kynologi lub 1 dniowy kurs bezpiecznego posługiwania się bronią hahaha na które trzeba pojechać często 80 km w jedną stronę na parę godzin.
Od 19 roku życia mam doczynienie z bronią , praktycznie codziennie mam ją w rękach(taką mam pracę i nie jest to jakaś samozwańcza firma ochrona i tym podobne) ale kurs i tak muszę zrobić.Jak zaczynałem z sokolnictwem też zderzyłem się z tym betonem naszym i wolałem napisać do kolesia z Anglii z zapytaniem niż do naszego Pana sokolnika który powiedział że z początkującym nie warto gadać ciekawe czy jak on zaczynał to od razu z nieba spadł i wszystko umiał?Na zagranicznym forum nic nikt nie ukrywał dzielił się doświadczeniem.
Ale u nas to normalne jeszcze dzisiaj ludzie którzy polują myślą że ich status społeczny jest wyższy od innych.
pozdrawiam i mam pytanie do Pana czy ktoś u Pana w rodzinie polował wcześniej?
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 17
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.