Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
KAZUAR HEŁMIASTY (Casuarius casuarius).
Autor Wiadomość
Maciej Kościuk 
Mega User



Dołączył: 25 Sty 2013
czyli 4081 dni temu
Posty: 11
Otrzymał 1 podziękowań
Skąd: Świdnik
Wysłany: 2013-01-28, 02:01   

atma napisał/a:
Trochę dziwne. Ja mimo rozporządzenia rozbudowuje hodowle . I właśnie wszystkie zwierzęta z 1 i 2 rejestruje na ,, cyrk ,, . A są to zdecydowanie niebezpieczne zwierzęta w pełnym tego słowa znaczeniu. Zresztą przed miesiącem rejestrowane były jakieś tam kotki i zero problemów. Oczywiście pod warunkiem że warunki trzymania są zgodne z ustawą


Nie z ustawą a rozporządzeniem ;) wiele osób to myli. Ustawa obowiązuje nas już od dawien dawna, a nieszczęsne rozporządzenie niedawno :/ A jeśli chodzi o rejestrację to tak naprawdę Pani w urzędach (które mi ostatnio przysporzyły małych nerwów przy rejestracji myszołowca) są niedokształcone w tym kierunku. Pamiętam jak jeszcze pracowałem w przedostatniej pracy i dostawałem z kolegą telefony z urzędu os Pań czy takie a takie zwierzę można zarejestrować na taki a taki dokument. Życzę szczęścia w dalszej hodowli i bezproblemowego rejestrowania.

A jeśli chodzi o rozród kazuarów to z tego co mi wiadomo (ale dane już nieaktualne bo kurs kończyłem w 2009) to w Europie było chyba jedno młode a w Polsce Łódź miała jajka, ale jest to do sprawdzenia, jak będę rozmawiał ze znajomym to się dowiem ;)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

atma 
Specjaliści



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/atma
Pomógł: 16 razy
Wiek: 52
Dołączył: 13 Kwi 2009
czyli 5463 dni temu
Posty: 708
Otrzymał 100 podziękowań
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2013-01-28, 07:47   

Maciej Kościuk, ale przykład myszołowca to chyba nie dotyczy problemow z rejestracją zwierzt niebezpiecznych :):):):):)? Tak z ciekawości ---jakiego typu były to kłopoty i nerwy
_________________

Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Maciej Kościuk 
Mega User



Dołączył: 25 Sty 2013
czyli 4081 dni temu
Posty: 11
Otrzymał 1 podziękowań
Skąd: Świdnik
Wysłany: 2013-01-29, 15:48   

Nie nie nie było tu problemu odnośnie niebezpiecznych :) jak na razie oszczędzam Paniom w urzędzie rejestrację kilkunastu gatunków gadów ;), najpierw zdobędziemy wszystkie zezwolenia a potem przywieziemy zwierzęta z powrotem do Polski . U myszołowca wystarczył sam fakt ptaka drapieżnego, których trzymanie jest przecież nielegalne, chyba że ma się specjalne zezwolenia. Ale udało mi się wszystko wytłumaczyć na czym to wszystko polega, potem tylko w papierach zwrotnych dostałem wiadomość, że zarejestrowałem osobnika nieznanej płci, mimo tego że użyłam oznaczeń.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
atma 
Specjaliści



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/atma
Pomógł: 16 razy
Wiek: 52
Dołączył: 13 Kwi 2009
czyli 5463 dni temu
Posty: 708
Otrzymał 100 podziękowań
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2013-01-29, 17:31   

Maciej Kościuk, przepraszam ...ale piszesz dziwne rzeczy ...od kiedy zabrania się trzymania w Polsce ptaków drapieżnych ????? Prawo zabrania polowania z ptakami ( oczywiscie nie dotyczy to sokolników z PZŁ) . Oczywiście jeżeli ptak ma kompletne dokumenty i jest wprowadzony do obrotu komercyjnego w kreju pochodzenia to nikt nie może zabronić posiadania tego typu ptaka . Przyklad: sprowadziłem z Niemiec pustułki z tzw ,, zółtymi ,, papierami. Ptak drapieżny i ptak avifauny rodzimej . Zarejestrowałem je w starostwie bez problemu , w tym roku wykluly się młode i ... Ministerstwo Środowiska wystawiło na nie CITES-y co jest jednoznaczne z wprowadzeniem do obrotu komercyjnego.
Myśle ze niepotrzebnie demonizujesz kwestie rejestracji zwierząt i tworzysz nowe prawo. Przed 2 miesiacami rejestrowałem naprawde duże koty - i dokumenty w porzadku to i rejestracja bez problemu
_________________

Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Maciej Kościuk 
Mega User



Dołączył: 25 Sty 2013
czyli 4081 dni temu
Posty: 11
Otrzymał 1 podziękowań
Skąd: Świdnik
Wysłany: 2013-01-30, 16:29   

Przepraszam, trochę się zapomnieliśmy :) Już wysłałem dalszą część rozmowy na PW
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
atma 
Specjaliści



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/atma
Pomógł: 16 razy
Wiek: 52
Dołączył: 13 Kwi 2009
czyli 5463 dni temu
Posty: 708
Otrzymał 100 podziękowań
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2013-01-30, 21:28   

Może nie na temat ale trzeba to napisać
Sznowne koleżanki i drodzy koledzy ...pokutuje w naszym kraju jakaś dziwna teoria spiskowa , której zwolennikiem jest kolega Maciej Kościuk o rzekomym zakazie hodowli ptaków drapieżnych. NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO . Bez problemu zarejestrowany zostanie każdy ptak niezależnie czy należy do polskiej avifauny jeżeli posiada odpowiednie dokumenty świadczące o legalności pochodzenia . Wystawienie na ptaka tzw CITES-u jest równoznaczne z zezwoleniem na wprowadzenie ptaka do obrotu komercyjnego. Ja w ten sposob zarejestrowałem min: sokoły wędrowne, pustulki, kobczyki, sowy śnieżne, jarzębate, płomykowki, pójdzki. puchacze , żurawie .
_________________

Podziękuj autorowi tego posta
 
 
mirek1 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Kwi 2008
czyli 5830 dni temu
Posty: 396
Podziękowania: 36/17
Skąd: lubomia
Wysłany: 2013-01-30, 22:52   

Witam
Oczywiście ,że można trzymać sobie ptaki drapieżne wiem bo sam mam hahaha ,mało tego mogę sobie mieć jastrzębie,pustułki i każdego innego jeśli mam papier.
Ktoś kto pisze bzdury ,że nie można no to ojojoj nieładnie tak wprowadzać w błąd innych.

pozdrawiam
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Maciej Kościuk 
Mega User



Dołączył: 25 Sty 2013
czyli 4081 dni temu
Posty: 11
Otrzymał 1 podziękowań
Skąd: Świdnik
Wysłany: 2013-03-05, 23:06   

Może źle się wyraziłem, bardziej chodzi mi o schody w urzędach (przynajmniej w moim wypadku) ale nie o to że w Polsce jest zakaz hodowli ptaków drapierznych, bo sam takowe posiadam, i nikomu nie mówiłem że są zakazane.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
atma 
Specjaliści



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/atma
Pomógł: 16 razy
Wiek: 52
Dołączył: 13 Kwi 2009
czyli 5463 dni temu
Posty: 708
Otrzymał 100 podziękowań
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2013-03-06, 09:02   

Maciej Kościuk, U myszołowca wystarczył sam fakt ptaka drapieżnego, których trzymanie jest przecież nielegalne, chyba że ma się specjalne zezwolenia. to przeciez twój post.
Przepisy są dość jednoznaczny i może zamiast je obchodzić wystarczy się do nich ustosunkować.
_________________

Podziękuj autorowi tego posta
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 18
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.