Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Atak drapieżnika - koszmar.
Autor Wiadomość
kamillo1395 
Specjaliści
Kamil Fornalczyk



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/kamillo1395

Moja specjalizacja:
Kury

Pomógł: 1 raz
Wiek: 28
Dołączył: 12 Gru 2009
czyli 5220 dni temu
Posty: 742
Podziękowania: 39/158
Skąd: Łęczyca

Wysłany: 2011-08-01, 17:36   

jakubsztal, to jest samica...
pies sie tak za nia zabrał że wnetrzności wyszły od tylnej strony :lol: :P
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

Bori34 
Mega User



Wiek: 27
Dołączył: 04 Maj 2010
czyli 5077 dni temu
Posty: 142
Podziękowania: 7/6
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2011-08-01, 19:49   

zmyliło mnie to coś pod ogonem xD No i musze powiedzieć że masz ostrego psa w stosunku do drapieżników zazdroszczę ci go ,w tamtym roku prawdopodobnie też kuna lub jakiś szczur porwał mi ok. 40 kurcząt ... :(
Ostatnio zmieniony przez Bori34 2011-08-01, 20:07, w całości zmieniany 2 razy  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Rocki 
Mega User



Pomógł: 11 razy
Wiek: 34
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5913 dni temu
Posty: 514
Podziękowania: 16/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-08-10, 09:40   

Niestety dziś odkryłem w mojej wolierze bardzo straszny widok. Coś w nocy dostało się do mojej woliery z drobnicą i zabiło w niej wszystkie moje przepiórki chińskie oraz dwa gołąbki diamentowe (tegorocznego młodego i zeszłoroczną samicę). :-(
Zapewne sytuacja wynikła z mojego niedopilnowania gdyż nie domknąłem do końca drzwi do przedsionka i drapieżnik wykorzystał lukę, a następnie przedostał się przez szparę, która jest w drzwiach od strony przedsionka do woliery...
Ewidentnie moim zdaniem była to łasica- drapieżnik przecisnął się przez lukę, która w najszerszym miejscu ma nieco ponad 1,5 cm, a następnie zabił ptaki przez uduszenie. Tylko jedna przepiórka została skonsumowana, reszta raczej pozostała tylko ponadgryzana, a jedna przepiórka nie ma zupełnie większych ran poza śladami uduszenia. Widać było też, że drapieżnik próbował wynieś dwa ptaki przesz szczelinę, którą wszedł jednak to mu się nie udało i zostawił swoje łupy. Brak jest jakichkolwiek dziur w siatce czy też podkopów.
Co smutniejsze tej samej nocy dowiadywałem się jeszcze o samczyki przepiórki dla moich samiczek... :-|
W szczęściu w nieszczęściu, drapieżnik nie wybił całej obsady woliery, przeżyła modrolotka, 2 pary gołąbków diamentowych oraz 4 tegoroczne młode, w tym dwa maluchy w gnieździe, które znajduje się ok. pół metra nad ziemią. Z reguł wszystkie gołąbki śpią wysoko na gałęziach, jednak tym razem dwa musiały spanikować i wpadły prosto w paszczę drapieżnika.
Obecnie wszystkie ptaki z tej woliery przeniosłem do domu.

Załączam parę zdjęć.
_________________
www.zooforum.pl - najlepsze w Polsce forum o ogrodach zoologicznych! Zapraszam! ;-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5920 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2011-08-11, 17:43   

Przykry widok tym bardziej że w wielkiej mierze sam miałeś udział w spowodowaniu tego ataku. Cóż, czasem tak bywa że coś zapomnimy zamknąc dobrze, zabezpieczyć. Człowiek uczy się na błędach a i tak je zazwyczaj dalej popełnia.

Szkoda ptaków ale nie ty ostatni.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Rocki 
Mega User



Pomógł: 11 razy
Wiek: 34
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5913 dni temu
Posty: 514
Podziękowania: 16/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-08-12, 15:33   

Kto by pomyślał, że coś się może przecisnąć przez taką szparę... Drzwi do przedsionka na szczęście zostają wymienione z racji, że się opuściły i ciężko było je domknąć do końca. Był to pierwszy taki incydent w mojej hodowli i miejmy nadzieję, że ostatni.
_________________
www.zooforum.pl - najlepsze w Polsce forum o ogrodach zoologicznych! Zapraszam! ;-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
tancerz2005 
Mega User



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Paź 2009
czyli 5286 dni temu
Posty: 106
Podziękowania: 21/6
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2011-12-12, 16:24   

Jak co dnia poszedłem karmić ptaki. Zacząłem od karmienia gołębi w wolierze. Brakowało mi jednej samiczki Lahore - otwieram gołębnik - leży z odgryzioną głową.... :-(
Samiczka kilka dni temu została spłoszona przez jastrzębia i uderzyła w siatkę woliery - zwichnęła sobie skrzydło. Od tamtego dnia nie latała i była troszkę osowiała ale jadła i chodziła bez problemu. Z racji tego że nie latała, spała na podłodze gołebnika - "podłodze" jeśli można powiedzieć bo gołębnik jest podzielony na dwa piętra: górne gdzie podłoga jest na wysokości ok 1,5m od ziemi i tam przebywają gołebie, na dole zaś mieszka silka z mlodymi, gęsi egipskie i kazarka rdzawa.
Gołąb leżał nie daleko wylotu gołębnika do woliery, głowa leżała przy ciele, tak jak by nie była odgryziona, dopiero gdy podniosłem go, zobaczyłem że głowa jest odgryziona. Ślady krwi w miejscu w którym leżał gołąb nie było, za to były w odległości około 1,5 m od niego - najdalej znajdowała się spora plama krwi, potem dwa ślady które wyglądały tak, jak by gołąb się przemieszczał i przystawał na chwile.
Gołąb nie jest nadjedzony, nie ma ran na ciele - ma tylko odgryzioną głowę i tak jak by coś zaczęło tą głowę nadgryzać. Obejrzałem go dokładnie i nie zauważyłem śladów kłów itp.
Cały gołębnik i woliery są zabezpieczone pastuchem elektrycznym, przez tyle lat nie było ani jednego przypadku, więc co to mogło być? Nie ruszyło innych gołębi. Poza tym dziwi mnie to że tuż obok to "coś" miało kwokę i pięć 4-tygodniowych kurcząt silki ale jednak nic im (tfu tfu odpukać) się nie stało...
Czy jest taka opcja że osłabionego ptaka mogły zaatakować myszy? Mysz jest teraz ogrom w wolierach, czasem jak jakiś ptak padał w nocy to rano był ponadgryzany przez myszy. Gdyby nie te ślady krwi i odgryziona głowa to pomyślał bym że gołąb padł i po prostu nadgryzły go myszy.
Co to może być? Szczur? Tylko jak ominął pastucha?
Co zrobić? Żywołapka?
Pomózcie...

Poniżej fotki nieszcześnicy - ehhh a taka ładna samica.... :-( :-(



_________________

Zapraszam!
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
sylwia2401 
Specjaliści
KOCHAM...TĘSKNIE...CZEKAM...



Pomógł: 61 razy
Wiek: 57
Dołączył: 14 Sty 2008
czyli 5918 dni temu
Posty: 3495
Podziękowania: 404/327
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2011-12-12, 18:14   

tancerz2005, stawiam na szczura,jestem raczej przekonany, że to on.
_________________
PAMIĘTAJ- JEDNA MIŁOŚĆ- JEDEN BÓG- JEDNO PRZEZNACZENIE
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
pysia34 
Administrator
pysia



Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 04 Lut 2009
czyli 5531 dni temu
Posty: 1303
Podziękowania: 177/5
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2013-09-26, 10:04   

Wczoraj miałam nietypowy atak drapieżnika, który zadomowił się na moim podwórku. Na ogrodzie pojawiła się przepiękna lisica, która nie bała się w ogóle człowieka. Przepłoszyła kury które rozbiegły się po całym podwórku dopadła dwa cenne kochiny pozbawiając je życia. Pawice ratowały się ucieczką na pobliskie drzewa, a paw zaginął i ślad po nim nie został... Po przepłoszeniu i zamordowaniu kurek lisica która nie dała się przepłoszyć córce w najlepsze zaczęła polować na cyraneczki pływające po oczku wodnym, które ratowały się nurkowaniem i ucieczką poza możliwość jej zasięgu z brzegu zbiornika płynąc i nurkując na głębszej wodzie. Dopiero wypuszczone z kojca psy po kilkunastu minutach przegoniły zadomowionego intruza do lasu. Przez ostatnie lata nie zanotowano w mojej okolicy wścieklizny ale zachowanie lisicy z pewnością nie było normalne. Pełna piękna szata nie wskazywała na żadną chorobę ale zachowanie świadczyło o jakiś zaburzeniach. Paw nie znalazł się w dniu wczorajszym nigdzie , dopiero dzisiaj rano urządził pobudkę połowie mieszkańców wsi 1,5 km od nas wydzierając się na dachu jednego z domów w centrum wsi. Niestety żadna z pawic mu nie odpowiedziała bo jego krzyki skutecznie wytłumił las wokół naszej posesji.
Pikanterii całemu atakowi dodaje fakt, że kilka dni wcześniej "pochwaliłam się" forumowemu koledze, że mieszkając w lesie nie miałam od lat problemu z czworonożnymi drapieżnikami!
W złą godzinę te słowa wypowiedziałam!!!
Ostatnio zmieniony przez pysia34 2013-09-26, 10:05, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 17
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.