Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Drapieżniki na 2 nogach.
Autor Wiadomość
amadyna1471 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/amadyna1471

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 24 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Maj 2010
czyli 5072 dni temu
Posty: 3606
Podziękowania: 370/338
Skąd: Gorzyczki

Wysłany: 2010-11-13, 17:26   

Jakby ktoś wiedział w którym numerze f&f był ten artykuł o kradzieżach to proszę napisać.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

ManiekP 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Lis 2008
czyli 5597 dni temu
Posty: 264
Podziękowania: 22/18
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-11-13, 19:01   

Ha to i ja się wypowiem.Otóż w tym roku-jakoś tak w sierpniu wykluły mi się kurczęta karzełków polskich.Były to drugie lęgi tej kurki.Nic nie było by w tym dziwnego,gdyby nie syn dalszego sąsiada.Otóż pewnego dnia koło 10 rano wychodziłem z gołębnika,który oddzielony był od kurnika ścianą.Dałem gołębiom jeść i pić,kurom już wcześniej.Moje kurczaczki chętnie przechodziły przez oczka siatki do sąsiada- działkowicza.Ja wychodzę a tu...ten dzieciak czai się za siatką i lata w tą i w tamtą i próbuje zwabić kurczaki do siebie.chciał mi je ukraść.Zdenerwowany pytam go czego tu chce i co robi.On odpowiedział,że patrzy.Ja zapytałem na co.A on odpowiedział,że na różne rzeczy.Wydarłem się na niego i kazałem mu uciekać ile ma sił w nogach.Powoli oddalił się od siatki i ruszył takim biegiem,że humor mi się poprawiał.To pewnie on ukradł mi pod moją nieobecność 2 kurczęta.Ale to nic.Przyjechali do mnie koledzy,poszli zobaczyć gołębie i moje kury,a tam...ten gnój był już przy moim gołębniku i kurniku na mojej ziemi.Nie zdążyłem przyjść,ale chcieli mu wtłuc,żeby sobie zapamiętał.Przerzucili go przez siatke i powiedzieli mu że zadzwonią na policję.Ja miałem to zrobić,ale mnie powstrzymali.Później już go nie widywałem.Ale ogłosiłem u mnie na wsi gospodyniom,aby uważali na niego i żeby nie wypuszczali swojego drobiu po za podwórko.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
jaropirat 
Mega User



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Sie 2010
czyli 4969 dni temu
Posty: 19
Podziękowania: 2/5
Skąd: Stuttgart
Wysłany: 2010-11-13, 19:05   

Żenujące jest to, że to rodak rodakowi robi.
W Niemczech gdzie jestem, nikt nikomu nie kradnie. Jakaś mentalnośc ludzi jest inna a tylko u nas w kraju sami sobie wystawiamy piękną reputację.
Potem się dziwić, ze cała Europa gada o złodziejach Polakach.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
ManiekP 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Lis 2008
czyli 5597 dni temu
Posty: 264
Podziękowania: 22/18
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-11-13, 19:15   

jaropirat, rodak rodakowi,ale sąsiad sąsiadowi?i to jeszcze ile razy maszyny mu pożyczałem,żeby se pole obrabiał,i nic nie wołałem,a jego syn na kradzież idzie?to jest niedorzeczne.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
kamillo1395 
Specjaliści
Kamil Fornalczyk



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/kamillo1395

Moja specjalizacja:
Kury

Pomógł: 1 raz
Wiek: 28
Dołączył: 12 Gru 2009
czyli 5220 dni temu
Posty: 742
Podziękowania: 39/158
Skąd: Łęczyca

Wysłany: 2010-11-13, 19:26   

Hodowca drobiu, zazdrość zżera człowieka...
ja miałem jak jeden młodszy o jakieś 3-4 lata ode mnie bachor mieszka o 5 domow ode mnie... przychodził sobie i oglądał itp.. i czasem coś kupil a ja mu zawsze polowe opuściłem no i było wszystko ok..
ale jak jeden jego kolega przyszedł do niego i tamten mu powiedział żeby mi iść otruć bażanty, kury ... (przez płot rzucić zatrute ziarno ) i ten jego kolega mi to powiedział no to się skończyło chuchanie na zimne :) przyszedł do mnie ZNÓW to na legalu dostał strzała (niestety nie w twarz :) tylko w reke czy cos takiego) i bebe się popłakał i od tamtej pory mam spokój ...
więc jak bedzie znów u ciebie to tez nie żałuj reki tylko wal aż do skutku ... :P


może przemocy nie powinno być ale może ona czasem zaskutkuje ...
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
jakub 
Mega User
hodowca



Moja specjalizacja:
Kury

Pomógł: 7 razy
Wiek: 31
Dołączył: 06 Lut 2008
czyli 5895 dni temu
Posty: 665
Podziękowania: 37/26
Skąd: oborniki
Ostrzeżeń:
 1/5/8

Wysłany: 2010-11-14, 19:27   

No tak. Zachowanie tego nieletniego chłopaka nie jest godne podziwu. Szkoda ,ze czasami nie można ptaków w obawie przed złodziejem nawet na własną posesję wypuścić. Rozmawiałem z jedna znajomą na giełdzie zwierząt. Mówiła mi ,że jak jakaś jej kura lub perlica przeskoczy do sąsiada lub ucieknie na ulice to może jej już nie odzyskać. Mówiła też ,że jeżeli jej kaczory wychodziły kiedyś na staw i nocowały na nim to zdarzało się ,że z 10 zostawało tylko 2. Wie o tym ,że to sąsiedzi stoją za tymi kradzieżami i stara się już ptaków nie wypuszczać poza posesje pomimo tego ,że mieszka na wsi.
_________________
Mędrzec nie mówi tego co wie, głupiec nie wie co mówi.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
ManiekP 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Lis 2008
czyli 5597 dni temu
Posty: 264
Podziękowania: 22/18
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-11-15, 20:04   

jakub, masz rację,czasem nawet miły i życzliwy sąsiad,ugotuje sobie obiadek ze zwierzyny swojego sąsiada,pod jego niewiedzą.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5920 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2010-11-19, 16:17   

Tylko przykładowo miejsca kradziezy ptaków na czerwono zaznaczone. Na zielono miejsce Cygnusa - wspominał że widział kiedyś samochód itd.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
lendor 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 9 razy
Wiek: 48
Dołączył: 22 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 91
Otrzymał 10 podziękowań
Skąd: Zawiercie
Ostrzeżeń:
 1/5/8
Wysłany: 2010-12-15, 13:05   

Minęło juz pół roku od kradzieży, jaka miała miejsce w mojej hodowli. Coś sie już wyjaśniło więc mogę po części już coś napisać. Prowadzenie własnego małego cichego dochodzenia przyniosło jakieś pozytywne skutki.
Kradzieży dokonano pod koniec maja, w pierwszą noc po moim wyjeździe. Może komuś przez przypadek się pochwaliłem że jadę i mnie nie będzie - tego nie wiem.
W ogrodzie w tym czasie była pełnia lęgów i sporo ptaków było podzielonych w zagrodach i wysiadywała jajka. Na ogrodzie na wspólnym wybiegu było ponad 100 budek lęgowych z czego ponad 30 była zajęta przez wysiadujące kaczki. Głównie złodziej kradli te z zagród i wyciągali kaczki z budek wraz z jajkami. Na dużym wybiegu trudniej było coś złapać. Zadziwiające jest to, że na 4 siedzące na jajkach gągołki ukradli 3 szt wraz z jajkami. Pomyślałem wówczas że to pewnie na zamówienie i potrafią zająć się nimi i wyhodować tego rodzaju ptaki skoro wyglądało to, jakby ich specjalnie szukali. Jednak po czasie okazało się, że to zwykli parciarze i nie mają zielonego pojęcia o trzymaniu tego rodzaju ptaków. Potrafili tylko ukraść i jak najszybciej sprzedać choćby wpółżywe i za półdarmo. A w przeciwieństwie do tego co pisaliście wyżej to ze sprzedażą nie mieli problemu. Taki towar szybko się rozchodzi a dlatego, że głównie o zakupie decyduje cena i jeszcze raz cena. I rzadko kto ma jakieś skrupuły że ta cena jest jakaś niska, wręcz z tego co wiem dochodziło jeszcze do jakiegoś targowania przez kupujących ludzi.
Kiedy po powrocie to wszystko zobaczyłem - masakra nastroju. Wiele pustych budek i kilka z zaziębionymi jajkami, część wystraszonych ptaków nie powróciła już do nich. To samo było u gęsi - utraciłem lęgi cennych par. Jakimś cudem zostały niektóre pojedyncze osobniki lęgowych par. Niektóre pozostawione jajka tata na drugi dzień zabrał do inkubatora i część zdołał uratować.
Po jakimś czasie, kiedy już sobie to uświadomiłem i jakoś "przegryzłem" zacząłem dzwonić po znajomych hodowcach po całej Polsce, z myślą ze przecież na kogoś muszą trafić z ofertą. Informacja się rozchodziła szybko - poczułem to po ilości odebranych telefonów od kolejnych znajomych, którzy się dowiadywali od tych, do których dzwoniłem. Minął tydzień i coś się zaczęło dziać. Niedziela rano otrzymuje telefon, że na jednej z giełd jest do sprzedania para gęsi orinoko (jeden z gatunków, które mi ukradli) za zadziwiająco niską cenę. Znajomy zarezerwował mi ją wstępnie a ja szybko dotarłem na miejsce. Okazało się że sprzedawał ją już pośrednik, który odkupił ją od sprzedających nieznajomych przed giełdą. Mieli oni pozostałe ptaki, w tym sporo gatunków i osobników takich, jakie mnie zginęły. Kto chciał to się obłowił. Z przykrością usłyszałem, że mieli też gągołkę samicę, ale już była taka słaba, że padła na giełdzie.
Zapłaciłem za swoje ptaki, parę gęsi orinoko - pośrednik odsprzedał mi ją za kwotę, za którą kupił - 400 zł. Tutaj nasuwa się takie przemyślenie - po co oni to robią? Narobili mi kupę strat, które się nie da przeliczyć. Ptaki sprzedają za bezcen. A przecież taki złodziejski proceder też kosztował (dojazd do mnie, na giełdę). Nie rozumiem, żeby narażać się za takie grosze, jakie w efekcie zarobili. Przecież para takich orinoko to 1200 zł. Dla mnie mają one jeszcze większą wartość bo to jest para lęgowa. Po kradzieży w budce para ta zostawiła 12 jaj (to sporo), które niestety musiałem wyrzucić. Więc pomimo poniesionych kosztów i tak się cieszyłem, że je w ogóle odzyskałem.
Minął kolejny tydzień i docierają do mnie następne ważne informacje, że ktoś z jednej z miejscowości centralnej Polski ma do sprzedania ptaki gatunków takich, jakie mnie skradziono, a wcześniej nigdy nie miał takich. W tym czasie pojawia się na allegro ogłoszenie tego gościa, w którym wymieniona jest część pasujących gatunków. Przez podstawioną osobę umówiłem się z nim i pojechaliśmy do niego pod pretekstem obejrzenia i zakupu tych ptaków. Dołączyli do mnie i pojechali ze mną znajomi pomocni hodowcy - którym za to serdecznie dziękuję. Okazało się, że na miejscu są cztery moje gęsi. Ptaki zostały zwrócone i powróciły do swoich zagród. Gąsior magellanki zmiennej od pary lęgowej, gąsior magellanki siwogłowej od pary lęgowej (samice w tym czasie były z młodymi w odchowalikach i to je uratowało) oraz para śnieżycy cesarskiej.
To co mogłem to napisałem resztę może kiedyś uzupełnię.
Jak dla mnie sprawa się jeszcze nie zamknęła i może jakieś postępy będą.
Jednym ze skradzionych ptaków była samica karolinki w nietypowej mutacji - niebieska wpadająca w platynowy kolor wraz z jajkami. Jeżeli udało im sie coś z tych jajek wyhodować (w co wątpię) to gdzieś się powinny pojawić takie ptaki. Ja zarazie u nikogo oficjalnie oprócz mojej hodowli nie widziałem takich karolinek. Tutaj jest zdjęcie jednej z pozostałych sztuk.
http://www.lendor.pl/graf...ponsa)%2009.jpg
_________________
http://www.lendor.pl
Ostatnio zmieniony przez jomidzola 2010-12-15, 18:11, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
sylwia2401 
Specjaliści
KOCHAM...TĘSKNIE...CZEKAM...



Pomógł: 61 razy
Wiek: 57
Dołączył: 14 Sty 2008
czyli 5918 dni temu
Posty: 3495
Podziękowania: 404/327
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2010-12-15, 21:44   

no to miejmy nadzieję że uda się odzyskać jak najwięcej tych ptaków.
_________________
PAMIĘTAJ- JEDNA MIŁOŚĆ- JEDEN BÓG- JEDNO PRZEZNACZENIE
Ostatnio zmieniony przez wanted 2010-12-15, 22:36, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5920 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2014-05-31, 08:44   

Co to się na tym południu kraju dzieje.
Złodziej kanarków hehe, dobrze że dorwany.
http://www.radio90.pl/zlo...olicjantow.html
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Al 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomogła: 50 razy
Dołączyła: 20 Sty 2008
czyli 5913 dni temu
Posty: 845
Podziękowania: 53/4
Skąd: Knurów
Ostrzeżeń:
 1/5/8

Wysłany: 2014-05-31, 14:16   

Dorwany i co z tego :evil: ptaków nie odda bo sprzedał a pieniądze przepił, papugi były brata - to czego złodziej nie złapał w wolierach to uciekło - dziury w siatce, brat pozbył się nimf, swiergotek, baraband, zeberek i gołąbków
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Al 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomogła: 50 razy
Dołączyła: 20 Sty 2008
czyli 5913 dni temu
Posty: 845
Podziękowania: 53/4
Skąd: Knurów
Ostrzeżeń:
 1/5/8

Wysłany: 2014-05-31, 17:00   

wanted napisał/a:
Co to się na tym południu kraju dzieje.


logiczne, ile masz sklepów ZOO w swojej okolicy ? u mnie na południu w promieniu 30 km, jest ich prawie setka jak nie więcej, miasto dotyka miasta a w każdym kilka miejsc targowych gdzie codziennie wszystko można sprzedać i kupić. Jest blisko Pszczyna, blisko giełdy w Czechach- a A1 dojedziesz bardzo szybko,

Jak coś ukradnie u Ciebie to co z tym zrobi ? chyba że kradnie na zamówienie
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5920 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2014-06-01, 10:36   

Al, tu nie chodzi oto ile gdzie jest sklepów czy innych miejsc zbytu tylko o chamstwo ludzkie. Jeden człowiek wkłada swój czas i poświęcenie, latami dochodzi do pewnych etapów w hodowli a inny mu to zniwecza.
Dorwać gnoja i oddać poszkodowanym w ręce niech zrobią porządek.
A przy okazji w moim małym jakże miasteczku bo zaledwie 35 tys ludu, jest 5 dobrze zaopatrzonych Zoologików i kilka mniejszych nie mówiąc już tylko o placówkach gdzie nabędziesz karmy itp.
W obrębie 30 km jak podajesz to znalazł bym jeszcze tego sporo bo jest Wejherowo,Łeba,Choczewo i kilka innych wielkich wioch gdzie są te sklepy. Potem troszkę dalej mamy 3-miasto i Słupsk no ale to już ponad 50km.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 19
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.