Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Zima za rogiem.
Autor Wiadomość
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5920 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2015-10-09, 07:39   Zima za rogiem.

Nieuchronnie się zbliża zima. Widać to już powoli w całym kraju, wszędzie liście na drzewach już przybierają kolorów a na niektórych już opadają.
Nim jednak ona przyjdzie, pierwsza będzie pani jesień. Nie mniej jednak już widać i czuć jak temperatura spadła. U mnie dzisiaj było poniżej zera i pokazałą się spora ilość szronu na polach.
Nastają powoli czasy, kiedy to naszym podopiecznych trzeba zapewnić pewne warunki na ten okres by swobodnie mogły przetrwać ten okres.

Jak jest w innych rejonach kraju ?
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

mirek1 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Kwi 2008
czyli 5830 dni temu
Posty: 396
Podziękowania: 36/17
Skąd: lubomia
Wysłany: 2015-10-09, 08:38   

Witam
Wanted wczoraj byłem w lesie za sarnami połazić to było 15 st. oczywiście na plus i komary latały jak oszalałe, ale w środę miałem nocną zmianę to nad ranem było 4 st.
Dziś pochmurno bez deszczu ale wczoraj wieczorem i w nocy taki spokojny deszczyk.
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez mirek1 2015-10-09, 08:39, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Chiara 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomogła: 4 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 16 Wrz 2014
czyli 3481 dni temu
Posty: 344
Podziękowania: 21/67
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2015-10-09, 10:56   

W centrum Polski (dokładnie Warszawa) dni są całkiem pogodne, słoneczko świeci, pogoda nie jest zła. Wczoraj nawet wzięłam całą swoją "sforę" (4 psiaki, w tym dwie chihuahua, staffordkę i west terriera) i poszłam z nimi na długi czas, a muszę tutaj dodać, że chihuahua to są psiaki, które zimą czy przy brzydkiej pogodzie nie bardzo lubią chodzić po dworzu (umieją nawet korzystać z kuwety w skrajnych sytuacjach- jak duże mrozy czy opady).
Noce jednak są już chłodniejsze niż jeszcze 2 tygodnie temu- wczoraj chyba nawet był lekki przymrozek (wd mojej Mamy minus 4), w każdym razie sąsiedzi powoli zabierają kwiatki z balkonów, ja też dzisiaj zabieram swoje pelargonie i fuksje...
Jeżeli chodzi o ptaki, to kąpiele słoneczne mają już tylko "za szybą"- czyli jak jest ciepło, stawiam klatki na parapetach i czasem, w ciągu dnia, na balkonie (mam oszklony). Ale zdaję sobie sprawę, że to już ostatnie takie ciepłe dni, kiedy mogę wystawić ptaki na osłonięty balkon (bo wiatr jednak już jest zimny i nieprzyjemny), więc korzystam... Samce amadyn wspaniałych mają ciśnienie na lęgi, non stop stają na przeciow siebie i śpiewają jeden przez drugiego (i trzeciego), a tymczasem dziewczyny albo dopiero co po lęgach, albo za młode... Jedynie zeberki niezawodne jak zwykle :lol: i wychodzi na to, że niedługo powinny być znów młode... (chociaż tym razem czekam na lęg jednej pary z niecierpliwością, może wyjdą marmurki black-face w dodatku szpalty na czarnolice... A że chcę wyhodować czarnolice marmurki, byłby krok do przodu).
_________________
Zapraszam na moje forum:
http://www.prostodzioby.fora.pl/
Ostatnio zmieniony przez Chiara 2015-10-09, 18:17, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5920 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2015-10-09, 15:24   

mirek1, u mnie o deszczyku pomarzyć można. Noce gwieździste i ranki zimne. Wczoraj lekko przymroziło ale dzisiaj już mocniej. Na początku tygodnia było jeszcze ciepło, robiłem na działce w koszulce a od środy zimny wiatr znad Rosji i jest już zimno.
Wczoraj pierwsze ptaki zasłoniłem poliwęglanem i w kurnikach wyłożyłem warstwę słomy owsianej. Psinki też dostały i zaraz lądowały z pyskiem w słonie.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 17
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.