Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: wanted
2008-12-29, 20:38
Aparaty cyfrowe
Autor Wiadomość
Badziu 
Mega User
Birdwatcher



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 2 razy
Wiek: 30
Dołączył: 15 Maj 2009
czyli 5431 dni temu
Posty: 400
Podziękowania: 7/2
Skąd: Mazowsze

Wysłany: 2010-01-31, 19:30   

Co moglibyście powiedzieć o aparacie Fuji FinePix S5600?
_________________
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

kozka0503 
Mega User



Moja specjalizacja:
Papugi

Wiek: 32
Dołączył: 26 Sie 2009
czyli 5328 dni temu
Posty: 142
Podziękowania: 17/19
Skąd: Lubicz k. Torunia
Ostrzeżeń:
 1/5/8

Wysłany: 2010-01-31, 20:03   

A jaki polecacie tak do 600 zł. Żeby był w miarę dobry. Wiem że mało kasy ale cóż.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Haall
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-31, 20:22   

Badziu, dosyć stary (niestety 4 lata w tej dziedzinie to kupa czasu) ale niezły aparat. Kiedy wszedł na rynek zbierał same wysokie oceny. To, że jest już jakiś czas na rynku ma akurat sporo zalet - cena spadła, sprzęt dał się poznać, jako bezawaryjny i trwały, chociaż zdarzały się egzemplarze z odkręcającym się obiektywem :shock: więc kupując z rynku wtórnego trzeba taki egzemplarz dobrze obejrzeć. Nie wiem, do czego będiesz go wykorzystywał, ale do tzw. codzienno-domowego focenia jest więcej niż dobry.
 
 
Badziu 
Mega User
Birdwatcher



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 2 razy
Wiek: 30
Dołączył: 15 Maj 2009
czyli 5431 dni temu
Posty: 400
Podziękowania: 7/2
Skąd: Mazowsze

Wysłany: 2010-02-01, 13:48   

Haall, mam już od kilku miesięcy ten aparat i jak na razie jestem zadowolony. Wiem że jest trochę stary ale doszedłem do wniosku że na początek mi wystarczy.
Tylko właśnie bardziej mi zależy na fotografiach makro a żeby wychodziły trzeba dokupić soczewkę.
_________________
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
gore verbinski 



Dołączył: 07 Lut 2013
czyli 4067 dni temu
Posty: 3
Skąd: Trzebiatów
Wysłany: 2013-02-07, 15:35   

Pozwolę sobie odkopać wątek, bo też mam pytanie odnośnie aparatu. Przymierzam się do zakupu sprzętu z nieco wyższej półki (do tej pory używałem NEX-5AB, czyli kompaktu z wymienną optyką). Trochę już poczytałem w sieci, posprawdzałem i jak na razie mój typ to lustrzanka alfa SLT-A57. Czy ktoś z Was miał może do czynienia z tym aparatem i może napisać kilka słów na jego temat? Będę bardzo wdzięczny :)
_________________
You have to really be courageous about your instincts and your ideas. Otherwise you'll just knuckle under, and things that might have been memorable will be lost.
Francis Ford Coppola
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Michuuu 
Doświadczony Hodowca



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/Michuuu

Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 47 razy
Wiek: 33
Dołączył: 20 Lip 2008
czyli 5731 dni temu
Posty: 2719
Podziękowania: 72/123
Skąd: Murowana Goślina

Wysłany: 2013-05-15, 18:25   

Canon powershot sx500 , nowy w sklepie kosztuje 189 euro , warto czy nie ?
_________________
https://www.facebook.com/drobnaegzotyka

Moje aukcje - ALLEGRO
Moje aukcje - TABLICA
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Chiara 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomogła: 4 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 16 Wrz 2014
czyli 3481 dni temu
Posty: 344
Podziękowania: 21/67
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2015-10-20, 10:07   

Może pozwolę sobie odkopać wątek. Widzę, że większość z Was używa lustrzanek- ja po mojej pierwszej, Fuji FinePix, zdecydowałam się na dobre aparaty kompaktowe. (Często jeżdżę gdzieś z aparatem, na skutek czego lustrzanka ucierpiała, a mały i zgrabny kompakt idealnie się mieści). Z tym że mam duże wymagania co do właściwości aparatu... Testowałam już Sony, Olympusa (przepraszam że dokładnie nie napiszę jakich modeli, ale obecnie jestem poza domem), a teraz w końcu udało mi się kupić najlepszy do tej pory- Nikon Coolpix S2800. Dla przykładu zdjęcia pszczoły, jakie robiłam tego lata na działce...



_________________
Zapraszam na moje forum:
http://www.prostodzioby.fora.pl/
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
magistrum 
Specjaliści



Pomógł: 12 razy
Wiek: 46
Dołączył: 23 Kwi 2009
czyli 5454 dni temu
Posty: 391
Podziękowania: 64/15
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2015-10-21, 12:13   

Chiara napisał/a:
Z tym że mam duże wymagania co do właściwości aparatu... Testowałam już Sony, Olympusa (przepraszam że dokładnie nie napiszę jakich modeli, ale obecnie jestem poza domem), a teraz w końcu udało mi się kupić najlepszy do tej pory- Nikon Coolpix S2800.


Niestety ale małym kieszonkowy kompaktem ciężko zrobić dobre zdjęcie (zwłaszcza makro), po prostu nie ma w nim miejsca na optykę.

Mały kompakt ma swoje zalety (mały, tani i lekki) dla zdjęć do domowego archiwum spokojnie wystarczy, ponadto nie każdy musi mieć "żyłkę" fotografa

Fakt posiadania lustrzanki też nie gwarantuje robienia dobrych zdjęć, nie raz widywałem osoby ze sprzętem za kilkanaście tys.zł który był ustawiony w trybie "auto" :mrgreen: :mrgreen: ...a kto bogatemu zabroni :-)

Pod tym linkiem można sprawdzić jak "wychodzą" zdjęcia z różnych aparatów/obiektywów
http://pl.pixelpeeper.com/

Chiara napisał/a:
Dla przykładu zdjęcia pszczoły, jakie robiłam tego lata na działce...

To ja tez zamieszczę kilka moich zdjęć owadów wykonanych lustrzanką (do porównania)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Szymon 
Mega User



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Lut 2010
czyli 5156 dni temu
Posty: 350
Podziękowania: 17/32
Skąd: WLKP
Wysłany: 2015-10-21, 12:44   

Widać różnicę 
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Chiara 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomogła: 4 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 16 Wrz 2014
czyli 3481 dni temu
Posty: 344
Podziękowania: 21/67
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2015-10-21, 17:22   

magistrum, ale jednak lustrzanka lustrzance nierówna, tak samo jak kompakt kompaktowi (ja np o wiele bardziej jestem zadowolona z- w prawdzie droższego- Nikona, niż z Olympusa, o Sony nie wspominając). Lustrzanki Fuji tutaj nie porównam, gdyż miałam ją prawie 10 lat temu, i właściwie był to mój pierwszy cyfrowy aparat, nie licząc tych wmontowanych w telefonie... (O makro nie miałam wtedy jeszcze pojęcia).

Kolejna fotka robiona moim Nikonem, gdzie feeria barw nie przyćmiewa ostrości rysunku (ćma niestety rozłożyć skrzydeł nie chciała, ale z tego co ktoś mi mówił, to jakaś "trupia główka" czy t.p.):

[img][/img]

Teraz zastanawiam się nad dokupieniem obiektywów wymiennych do tego modelu, który mam- w sumie pierwszy raz się z tym spotykam w "kompakcie".
_________________
Zapraszam na moje forum:
http://www.prostodzioby.fora.pl/
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
magistrum 
Specjaliści



Pomógł: 12 razy
Wiek: 46
Dołączył: 23 Kwi 2009
czyli 5454 dni temu
Posty: 391
Podziękowania: 64/15
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2015-10-22, 07:32   

Chiara, Ogólne porównywanie marek aparatów nie ma sensu. Każdy producent ma tańsze i droższe modele (gorsze i lepsze). Większość z nich (w danej grupie) ma porównywalne parametry - każdy może znaleźć coś dla siebie.

Chiara napisał/a:
(...)ale jednak lustrzanka lustrzance nierówna, tak samo jak kompakt kompaktowi(...)

Ja bym powiedział że ważniejszy jest dobry obiektyw niż parametry samego "body". Od lat używam najprostszego modelu Canona EOS i jestem z niego bardzo zadowolony, z dobrym szkłem robi super zdjęcia. A co do kompaktów, to kompakt robiący naprawdę dobre zdjęcia kosztuje porównywalnie do podstawowej lustrzanki i już nie bardzo mieści się w kieszeni ;-) :mrgreen:

Chiara napisał/a:
Kolejna fotka robiona moim Nikonem (...) ale z tego co ktoś mi mówił, to jakaś "trupia główka"

Nie słuchaj tego Kogoś - głupoty gada :mrgreen: :lol:
Ćma z Twojego zdjęcia to coś z rodzaju rolnic (zapewne Noctua pronuba). Poniżej masz zdjęcia "trupiej główki" (Acherontia atropos) tym razem robione kompaktem :-) (Canon PowerShot A95)

Chiara napisał/a:
Teraz zastanawiam się nad dokupieniem obiektywów wymiennych do tego modelu.

Niby ciekawa sprawa tylko zatraca się nieco idea małego poręcznego aparaciku ;-) , a i tak na końcu dojdziesz do wniosku że kupisz lustro ;-) ;-) gwarantuje :-> :-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Chiara 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomogła: 4 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 16 Wrz 2014
czyli 3481 dni temu
Posty: 344
Podziękowania: 21/67
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2015-10-22, 14:06   

magistrum, nie sposób nie zgodzić się z Tobą, jeśli chodzi o ogólną wymowę Twojego postu :-) . Problem w tym jest tylko jeden... (a waściwie w tym jednym mieści się kilka... problemów). Po pierwsze- moim pierwszym aparatem cyfrowym była lustrzanka, zdjęcia wychodziły raczej zupełnie przeciętne- ale tutaj wiadomo- technika idzie do przodu, tak samo jak umiejętności osoby fotografującej- nawet na super lustrzance w trybie "auto" nie uzyska się żadnych "cudeniek".
Problem jaki mam, to odkąd zaczęłam robić zdjęcia, podeszłam do tego w miarę poważnie- mianowicie kupiłam sobie "Fotografię doskonałą" Jay'a Dickman'a, i czytając to dzieło (ponad 500 stron o wielkości prawie A4) stwierdziłam że bardzo mało umiem jeśli chodzi o fotografowanie... Teraz czytam lekturę wyrywkowo (nie wyobrażam sobie żeby przeczytać ją od deski do deski) i stosuję wd potrzeb na moim Nikonie... I muszę powiedzieć, że jakość moich zdjęć się poprawiła, wiem też z czym mam problem (przede wszystkim z obróbką- czasem mnie ponosi), natomiast czytając to, chcę "dojrzeć" do kupna porządnego aparatu cyfrowego (poprzednie wybory były raczej kierowane poprzez radę kogoś znajomego, wypróbowanie aparatu u kogoś itp- a teraz chciałabym- owszem- kupić lustrzankę- ale że tak to ujmę- "w pełni świadomie"- tzn wiedząc co oznaczają jakie parametry, funkcje, itd. Do tego brakuje mi jeszcze wiedzy (i uważam, że na moje teraźniejsze potrzeby kompaktowy Nikon spokojnie się nadaje). Jeżeli ktoś nie rozumie o czym piszę, ujmę to od drugiej strony- po co kupować świetny aparat, jeśli ma się korzystać jedynie z funkcji "auto"? Lepsze zdjęcia zrobi się w miarę dobrym kompaktem, odpowiednio ustawionym.


magistrum napisał/a:
Chiara napisał/a:
Kolejna fotka robiona moim Nikonem (...) ale z tego co ktoś mi mówił, to jakaś "trupia główka"


Nie słuchaj tego Kogoś - głupoty gada
Ćma z Twojego zdjęcia to coś z rodzaju rolnic (zapewne Noctua pronuba). Poniżej masz zdjęcia "trupiej główki" (Acherontia atropos) tym razem robione kompaktem (Canon PowerShot A95)

Najwidoczniej masz rację :-) ... Rzeczywiście ćma z mojego zdjęcia znacznie się różni od tej z Twojego.
Zastanawiam się tylko nad tak różnym ubarwieniem u dwóch przedstawicieli gatunku Acherontia atropos... Ta pierwsza ćma, z pierwszego zdjęcia- wyraźnie widać charakterystyczny dla "trupiej główki" rysunek. Natomiast, widząc tę drugą ćmę, nigdy nie pomyślałabym że jest to ten sam gatunek...

Pozdrawiam.
_________________
Zapraszam na moje forum:
http://www.prostodzioby.fora.pl/
Ostatnio zmieniony przez Chiara 2015-10-22, 14:12, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 19
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.