Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Gołąbek diamentowy Geopelia cuneata
Autor Wiadomość
Zbigniew 
Mega User



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/Zbigniew_W

Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Wiek: 53
Dołączył: 18 Cze 2011
czyli 4668 dni temu
Posty: 103
Podziękowania: 13/1
Skąd: Mazowieckie

Wysłany: 2015-10-19, 09:06   

Na zdjęciu mój nowy nabytek. Jeszcze nigdy nie miałem tych gołąbków i są to pierwsi przedstawiciele tego gatunku w mojej hodowli :). Ptaki są bardzo młodziutkie i chyba trafiły mi się 3 samce i 1 samica, tak że prawdopodobnie będę musiał dokupić jeszcze 2 samiczki :).
Ostatnio zmieniony przez Zbigniew 2015-10-19, 09:08, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

inka886 
Mega User



Wiek: 38
Dołączyła: 20 Maj 2016
czyli 2870 dni temu
Posty: 15
Podziękowania: 2/2
Skąd: Łuków
Wysłany: 2016-05-20, 11:01   

Witam. Jestem tu nowa. Przeczytałam cały temat tj 21 stron, ale nie znalazłam odpowiedzi do swojego problemu dlatego też postanowiłam napisać. Od tygodnia posiadam parkę gołąbków diamentowych. Hodowca zapewniał że to parka. I rzeczywiście tak jest. Po 4 dniach u mnie samiec zaczął tokować i kopulować z samicą. Dziś jest 3 dzień jak się parzą i nic dalej z tego nie wynika. Mają 2 gniazda i 1 budkę do wyboru. Są w klatce z parką mewek i parką kanarków. Były jeszcze 2 zeberki ale mocno się awanturowały z resztą i przeniosłam do innej klatki. Klatka z gołąbkami ma wymiary 120 cm długa, 50 cm szeroka i 80 cm wysoka. Samczyk nadal tokuje, kopuluje z samicą, woła ją do gniazdka- co raz innego- ta podlatuje, pokręci się i siada na gałązce. Ptaki według zapewnień hodowcy są w wieku min 1 rok. Po jakim czasie od godów samiczka może złożyć jajeczka? Czy może być tak że mimo kopulacji nie będzie się niosła? Czy mam się martwić o moje ptaszynki?
Ostatnio zmieniony przez inka886 2016-05-20, 11:03, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2016-05-20, 14:09   

Od tygodnia masz ptaki i one jeszcze nie zniosły jajek :shock: :shock: :shock: Muszę przyznać, że jeszcze się z czymś takim nie spotkałem jak hoduję ptaki 50 lat :!: Oczywiście nie spotkałem się jeszcze z osobą aż tak niecierpliwą :lol: Do dziś rekord wynosił miesiąc :!: Teraz tylko czekam na pytanie - wczoraj kupiłam ptaki, a one jeszcze nie gniazdują, jak z tym żyć... :-D :lol: :-D
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
inka886 
Mega User



Wiek: 38
Dołączyła: 20 Maj 2016
czyli 2870 dni temu
Posty: 15
Podziękowania: 2/2
Skąd: Łuków
Wysłany: 2016-05-20, 14:57   

Źle mnie zrozumiałeś. Chodzi mi o to że samiec obraca samiczkę i czy jej się nic nie stanie że po kopulacji nie niesie jajka. Bo jeśli kopulują, ona nie zniesie jajka i nie będzie to miało wpływu na jej zdrowie to jak najbardziej mogę z tym żyć. Nie miałam ich zamiaru rozmnażać. Nie mam zamiaru ich pobudzać ani nakłaniać to rozmnażania. Osobiście będę szczęśliwa jeśli dochowam się choć 1 pisklątka za rok najwcześniej.
Dziękuję za pierwszą odpowiedź ale nie widzę powodu wyśmiewania mojego pytania. Rozumiem że odpowiedziałeś tak jak zrozumiałeś pytanie, ale niestety źle je zrozumiałeś :(
To przykre jak odrazu z miejsca jest się wyśmiewanym za zadanie pytania- tylko jak inaczej mam się czegoś nauczyć niż pytając?
Mam wiele innych zwierząt które są u mnie od lat i nie mam nawet zamiaru ich rozmnażać bo trzymam je dla przyjemności obcowania z nimi.
Ostatnio zmieniony przez inka886 2016-05-20, 15:06, w całości zmieniany 2 razy  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2016-05-20, 15:10   

Dyskusja czy sex wpływa negatywnie czy pozytywnie na zdrowie lub czy sex należy uprawiac tylko wtedy gdy się chce mieć dzieci - to raczej dyskusje światopoglądowe a nie hodowlane.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
inka886 
Mega User



Wiek: 38
Dołączyła: 20 Maj 2016
czyli 2870 dni temu
Posty: 15
Podziękowania: 2/2
Skąd: Łuków
Wysłany: 2016-05-20, 15:39   

Nie każdy ze startu musi być ekspertem w hodowli ptaków. Widzę że prostej i rzeczowej odpowiedzi nie dostanę. Trudno. Sądziłam że mam do czynienia z dorosłym, poważnym człowiekiem ale się pomyliłam. To bezsensowne nabijanie postów :-?
Poprzedni post idealnie pasuje do punktu C, podpunktu 2 regulaminu.
Bardzo proszę administrację o usunięcie mojego konta z portalu.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2016-05-20, 15:52   

Przepraszam, ale co ma wspólnego doświadczenie w hodowli z faktem, że można uprawiac sex i nie rodzić dzieci czy nie znosić jajek :?:
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
inka886 
Mega User



Wiek: 38
Dołączyła: 20 Maj 2016
czyli 2870 dni temu
Posty: 15
Podziękowania: 2/2
Skąd: Łuków
Wysłany: 2016-05-20, 16:02   

Akurat bardzo dużo. Gdybym miała doświadczenie to zapewne miałabym i wiedzę czy może to mieć wpływ na zdrowie moich ptaków czy nie ma żadnego znaczenia. Gdybym wiedziała, to bym nie pytała- chyba logiczne, prawda?
Czy nie można było było odrazu odpisać jednym prostym zdaniem? Np. -"nie ma powodów do zmartwień, może bzykają się dla przyjemności :mrgreen: "
Chcę im zapewnić dobre warunki i pytam o to, czego nie udało mi się znaleźć w ogólnodostępnej wiedzy. Ale jeśli ta aż taki problem, to przepraszam że zapytałam.
Ostatnio zmieniony przez inka886 2016-05-20, 16:07, w całości zmieniany 2 razy  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Al 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomogła: 50 razy
Dołączyła: 20 Sty 2008
czyli 5913 dni temu
Posty: 845
Podziękowania: 53/4
Skąd: Knurów
Ostrzeżeń:
 1/5/8

Wysłany: 2016-05-20, 16:58   

Nie rozumiem jednego , piszesz ze nie chcesz rozmnazać to po co gniazda i budki ? ptaki też kopuluja dla przyjemności
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
inka886 
Mega User



Wiek: 38
Dołączyła: 20 Maj 2016
czyli 2870 dni temu
Posty: 15
Podziękowania: 2/2
Skąd: Łuków
Wysłany: 2016-05-20, 17:21   

No właśnie nie pochwaliły się czy chcą robić małe ptaszki czy tylko poseksić się dla przyjemności :mrgreen: . Trochę zgłupiałam, bo nie miałam pojęcia że ptaki też robią to tylko dla przyjemności, a dodatkowo mam je tak krótko. Coś działają to im dałam te gniazdka. Tak jak dałam do klatki basenik- chcą to się kąpią (np kanarki) a jak nie chcą, to nie. Chcą to złożą jajka, a nie to zabiorę gniazdka za parę dni. Chociaż widzę że 1 gniazdko spodobało się mewkom do spania :-) . Nie będę ich nakłaniać do rozmnażania ale też nie będę im zabraniać- o ile to nie odbije się na ich zdrowiu. Dzwoniłam do hodowcy i powiedział że ta parka już się przymierzała do lęgów. Jak się na tyle dobrze czują u mnie- mimo pobytu dopiero parę dni- że już im się zbiera na amory to ja się cieszę. Jeśli się powiększy stadko to super- zrobię większą klatkę którą może będzie można nazwać już wolierką. Jeśli nie- też dobrze. Po to się tu zarejestrowałam żeby powiększyć swoją wiedzę i przełożyć to na dobrostan ptaków. To chyba dobrze?
Ostatnio zmieniony przez inka886 2016-05-20, 17:24, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5920 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2016-05-20, 21:03   

inka886, zazwyczaj jajka pokazują się po około 2 tygodniach od pierwszej kopulacji. Zazwyczaj, bo być tak nie musi.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl szczegóły
inka886 
Mega User



Wiek: 38
Dołączyła: 20 Maj 2016
czyli 2870 dni temu
Posty: 15
Podziękowania: 2/2
Skąd: Łuków
Wysłany: 2016-06-09, 21:33   

A jednak gołąbki złożyły jajeczka. Są 2 szt. Samica olała temat ale samczyk siedzi na nich jak zaklęty :D
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2016-06-09, 23:10   

Samica nie siedzi nawet w nocy :?:
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
inka886 
Mega User



Wiek: 38
Dołączyła: 20 Maj 2016
czyli 2870 dni temu
Posty: 15
Podziękowania: 2/2
Skąd: Łuków
Wysłany: 2016-06-10, 13:36   

Nie. Samiec ją woła a ona udaje głuchą
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 18
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.