Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: wanted
2008-05-18, 19:47
Jakie pokarmy dla naszych papug ?
Autor Wiadomość
Al 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomogła: 50 razy
Dołączyła: 20 Sty 2008
czyli 5913 dni temu
Posty: 845
Podziękowania: 53/4
Skąd: Knurów
Ostrzeżeń:
 1/5/8

Wysłany: 2015-09-27, 15:14   

Dieta podobna do diety amazonek bo oba gatunki wymagają w żywieniu dużej ilości owoców i wszelakiego zielska nasiona to dodatek a nie podstawa diety, a nierozłaczki to typowe ziarnojady i tam głównym pokarmem są nasiona a owoce i zielsko to dodatek,

moje wróbliczki dostawały te sama mieszankę ziaren co reszta papug i miały się dobrze
Ostatnio zmieniony przez Al 2015-09-27, 15:18, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

pysia34 
Administrator
pysia



Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 04 Lut 2009
czyli 5532 dni temu
Posty: 1303
Podziękowania: 177/5
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2015-10-01, 05:49   

Chiara u mnie wróbliczki jedzą mnóstwo papryki owoców i innych warzyw. Uwielbiają jeść całe gniazda nasienne papryki czasem również mam niespodzianki przy calusach od wszystkich moich papug w postaci piekącego buziaka od chili więc jedzą te papryczki z pewnością. Co do diety wróbliczek hm są to bardzo energiczne ptaki i muszą mieć bogatszą dietę niż falki. Kombinowałam kilka lat temu co im podawać i nie zawsze kończyło sie to dobrze. Moje wróbliczki mają dostęp do wolnych lotów i mają wysokie zapotrzebowanie energetyczne więc podjadają mieszanki dla większych papug które są luzem z nimi w pomieszczeniu. Wyjadają więc często to czego nie dojadają ary i lory. Tak więc o wiele tłustrze jedzenie niż w większości zaleceń. Z warzyw lubią brokuła kalafior w końcu to kwiaty ale uwielbiają wszelkie pestkowe rzeczy typu gniazda nasienne papryki najbardziej czerwonej, świeże figi, nasiona arbuza , melona. Zjadają też dużo kiełków a dopiero na końcu są suche ziarna. Z gotowanych potraw ziemniaki slodkie na parze, kasze jaglaną i kuskus ja wzbogacam je olejem palmowym dodanym do ciepłych pokarmów.
Ostatnio zmieniony przez wanted 2015-10-02, 07:33, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Chiara 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomogła: 4 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 16 Wrz 2014
czyli 3482 dni temu
Posty: 344
Podziękowania: 21/67
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2015-10-02, 20:27   

pysia34 wielkie dzięki za podpowiedzi. Z figami już próbowałam- wcześniej poleciła mi je Użytkowniczka forum Miniuwka, figi im zasmakowały. Do tego stopnia, że muszę im je wydzielać, bo podejrzewam, że zjadłyby całe opakowanie, gdyby tylko mogły. Ale jak dotąd było to jedyne (poza jabłkiem od czasu do czasu) miękkie jedzenie, na jakie dawały się namówić.
Z papryczkami chili jest tak jak pisałam- mam je w tej mieszance dla amazonek, i niestety wyrzucają z miseczki wszystkie papryczki (od Ciebie pierwszy raz słyszę, żeby wróbliczki jadły te papryczki- za pewne jest to kwestia przyzwyczajenia). Na początku dzisiaj podałam im paprykę czerwoną z gniazdem nasiennym- papryka została spróbowana, gniazdo nasienne na razie "nadgryzione"- ale może dlatego, że mają dużo nowości z pokarmów roślinno-warzywnych i próbują. Ogólnie zauważyłam, że smakują im słodkie rzeczy (paprykę czerwoną też daję tzw."słodką"). Ale pokroić by się dały jednak cały czas za słonecznik- uwielbiają go i basta :-) . Moje papużki nie mieszkają w wolierze, więc muszę kontrolować ich wagę i żeby się nie zatuczyły, na szczęście ta ilość jaką dostają plus loty po pokoju chyba jest odpowiednia.
W weekend spróbujemy z kalafiorem lub brokułami...

Na pewno te małe diabełki są badziej wymagające, niż się to by mogło wydawać :-) .
_________________
Zapraszam na moje forum:
http://www.prostodzioby.fora.pl/
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
and1985 
Administracja



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 14 Lut 2009
czyli 5522 dni temu
Posty: 437
Podziękowania: 65/4
Skąd: Śląsk

Wysłany: 2015-11-26, 19:21   

Ostatnio zwiedziłem hodowlę z prawdziwego zdarzenia i hodowca bardzo narzekał na pokarmy Beyersa co mnie osobiście zdziwiło bo sam je stosowałem dotychczas. Stwierdził, że po nim miał bardzo dużo strat w ptakach które często z dnia na dzień padały bez żadnych objawów... Przerzucił się na mieszanki Versele-Lagi loro parque dla papug afrykańskich bo w hodowli miał żako,aleksy seledynowe,barwinki,senegalki afrykańskie,czerwonobrzuche,kongijskie i od tego czasu widzi bardzo dużą poprawę w wynikach co widziałem na własne oczy bo kupowałem u Niego barwinkę a 2pary żako siedziały na świeżo wyklutych młodych przy -3st co mnie zszokowało...wszystkie młode karmione przez rodziców ale myślę że to wynik tego że w każdej parze miał jedno z rodziców z odłowów...
Ostatnio zmieniony przez and1985 2015-11-26, 19:22, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
krzysiek007 
Mega User



Pomógł: 28 razy
Wiek: 35
Dołączył: 07 Paź 2008
czyli 5652 dni temu
Posty: 1140
Podziękowania: 89/27
Skąd: woj.świetokrzyskie
Wysłany: 2016-02-21, 20:10   

Czekam po niedzieli na nową karmę,dla amazonek,ogólnie skład o wiele lepszy niż w poprzednich,które kupowałem DN 62-64
http://www.hodowlapapug.p...ct=show&id=2302
_________________

Podziękuj autorowi tego posta
 
 
and1985 
Administracja



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 14 Lut 2009
czyli 5522 dni temu
Posty: 437
Podziękowania: 65/4
Skąd: Śląsk

Wysłany: 2016-02-22, 09:36   

krzysiek007, próbowałeś karmę z versele lagi edycja z loro parque dla amazonek? szczerze to dla mnie o niebo lepsza od deli którą od paru ładnych lat stosowałem
Ostatnio zmieniony przez and1985 2016-02-22, 09:36, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
krzysiek007 
Mega User



Pomógł: 28 razy
Wiek: 35
Dołączył: 07 Paź 2008
czyli 5652 dni temu
Posty: 1140
Podziękowania: 89/27
Skąd: woj.świetokrzyskie
Wysłany: 2016-02-22, 12:13   

Na chwilę obecną kupiłem 2 worki tej z linka, i zobaczę czy będzie cos zostawać,bo co prawda DN 64 była całkiem dobra,tylko,że u mnie papugi w ogóle nie ruszały granulatu,oraz tej dmuchanej kukurydzy
_________________

Podziękuj autorowi tego posta
 
 
krzysiek007 
Mega User



Pomógł: 28 razy
Wiek: 35
Dołączył: 07 Paź 2008
czyli 5652 dni temu
Posty: 1140
Podziękowania: 89/27
Skąd: woj.świetokrzyskie
Wysłany: 2016-08-10, 17:04   

Ostatecznie postanowiłem całkowicie zrezygnować z kupowania mieszanek DN,ponieważ zbyt wiele ziaren zostaje i postanowiłem powrócić do ``dawnej`` mieszanki,którą kupowałem
http://zlotarybka24.com/o...zl,101,805.html
_________________

Podziękuj autorowi tego posta
 
 
and1985 
Administracja



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 14 Lut 2009
czyli 5522 dni temu
Posty: 437
Podziękowania: 65/4
Skąd: Śląsk

Wysłany: 2016-08-23, 19:03   

Ostatnio zmowiłem mieszankę do kiełkowania dla papug z versele lagi może ktoś spotkał się z tą mieszanką? Ciekawi mnie jeszcze blok mineralny dla dużych papug, jest bardzo twardy co może być dobre dla ścierania dzioba u większych papug, bo z sepii zazwyczaj po 15 minutach juz nic nie pozostaje...
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Barnard 
Specjaliści



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow....ytk_prezentacja

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 36 razy
Wiek: 31
Dołączył: 06 Mar 2008
czyli 5867 dni temu
Posty: 452
Podziękowania: 71/241
Skąd: Woźniki

Wysłany: 2016-08-23, 22:33   

krzysiek007, Próbowałeś karma mix dla średnich?
_________________
Pozdrawiam wszystkich !!! Mateusz Nowaczyk
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
krzysiek007 
Mega User



Pomógł: 28 razy
Wiek: 35
Dołączył: 07 Paź 2008
czyli 5652 dni temu
Posty: 1140
Podziękowania: 89/27
Skąd: woj.świetokrzyskie
Wysłany: 2016-08-24, 09:33   

Barnard, Nie tej nigdy nie kupowalem,ostatecznie pozostane przy tej,ktora podalem w linku,poniewaz zarowno alelsandretty jak i amazonki zjadaja ja w całosci
_________________

Podziękuj autorowi tego posta
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 19
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.