Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Wielkie ogólne zbiorowe woliery hodowlane.
Autor Wiadomość
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5920 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2016-07-24, 09:49   Wielkie ogólne zbiorowe woliery hodowlane.

Mój kolega ostatnim czasy bawi się w taką hodowlę wraz z bratem. Wolierę jaką miał przebudował i to znacznie i obecnie śmiało ma ona ponad 250m2 i jest zrobiona doskonale.
W wolierze tej posiada tragopany satyry - rozmnaża, ma też bażanty złociste - też mają młode. Są w niej kaczki ozdobne - 4 gatunki z czego 2 się rozmnożyły jak i są tam kanarki - obecnie bez efektów lęgowych oraz 4 gatunki papug: faliste - rozmnażają się, nimfy- te jeszcze za młode, świergotki seledynowe - systematycznie kilka par się mnoży, nierozłączka czerwonoczelna - jeszcze za młode.

Co o takim systemie hodowli myślicie? Jak uważacie, czy takie coś zda egzamin na dłuższą chwilę itp. ?
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

waldek 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 10 razy
Wiek: 49
Dołączył: 29 Wrz 2008
czyli 5659 dni temu
Posty: 329
Podziękowania: 20/16
Skąd: kartuzy
Wysłany: 2016-07-24, 21:02   

wanted, może jakieś fotki, chętnie się przyjrzymy :roll:
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
krzysiek007 
Mega User



Pomógł: 28 razy
Wiek: 35
Dołączył: 07 Paź 2008
czyli 5651 dni temu
Posty: 1140
Podziękowania: 89/27
Skąd: woj.świetokrzyskie
Wysłany: 2016-07-24, 21:34   

Bazanty i papugi mozna trzymac razem nawet w duzo mniejszej wolierze,ale nie z kaczkami,poniewaz nawet jesli pozostale ptaki maja pojemniki na swierza wode,to i tak beda czasami pic brudna wode z oczka,co moze sie skonczyc zle dla ptakow
_________________

Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5920 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2016-11-24, 20:37   

Zastanawiam się, jakby to było gdyby ogrodziło się sporą cześc ogrodu gdzie rosną już krzewy czy drzewa itd. i tam wpuściło kilka gatunków różnych ptaków w tym bażantów.
Podobno w Portugalii Zoo Koki zastosowało takie rozwiązanie wpuszczając jakieś tam ptaki wodne i inne oraz uszaki białe i brunatne. Nie wiem czy coś jeszcze dodatkowo.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
mirek1 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Kwi 2008
czyli 5830 dni temu
Posty: 396
Podziękowania: 36/17
Skąd: lubomia
Wysłany: 2016-11-26, 12:38   

Witam
Ja w mojej dużej wolierze którą wstawiłem w odpowiednim temacie mam bardzo dużo krzaków i drzew jest też oczko wodne, mam tam parę bażantów diamentowych parę przepiórów, parę mandarynek i kilka cukrówek. Woliera wygląda przepięknie jak jest zielono mam też tam miskanta olbrzymiego i trawę tygrysią wszystko wygląda bajecznie tylko jest jeden warunek obsada ptaków musi być nie wielka ja w przyszłości planuję w tej wolierze mieć drozdy i inne europejskie gatunki na które mam pozwolenie. Tylko zakup ptaków europejskich muszę odłożyć na 2017 r. bo ostatnio kupiłem strzelbę. Ale wiadomo powoli i do przodu bez przesady nic na siłę.
Myślę że papugi też by w niej bardzo dobrze wyglądały ale wszystkiego mieć nie można,ale sądzę że rośliny dały by też radę i rosły by zdrowo.
Każda woliera będzie wyglądała dobrze i czysto jak zrobimy dobry wystrój i będziemy je czyścić regularnie i choć raz na dwa miesiące te letnie wodą - wiadomo wąż i woda pod letkim ciśnieniem i woliery wyglądają jak nowe.
Ważne też by siatka była dobrze dopasowana bardzo dobrze wygląda siatka w kolorze zielonym lub czarnym prawie ją nie widać ja mam zielony kolor siatki, ptaki wyglądają jak by łaziły normalnie wolno po ogrodzie.
Na jesień też wolierka wygląda dobrze bo wtedy liście mają fajny kolor a jedne są jeszcze bardzo zielone.
Ostatnio zmieniony przez mirek1 2016-11-26, 12:52, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
waldek 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 10 razy
Wiek: 49
Dołączył: 29 Wrz 2008
czyli 5659 dni temu
Posty: 329
Podziękowania: 20/16
Skąd: kartuzy
Wysłany: 2016-11-26, 18:13   

mirek1, chwal się fotkami, bo zaciekawiłeś na pewno wielu.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
mirek1 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Kwi 2008
czyli 5830 dni temu
Posty: 396
Podziękowania: 36/17
Skąd: lubomia
Wysłany: 2016-11-29, 17:17   

Witam
Koledzy zrobię fotki ale najszybciej to chyba w sobotę jak do pracy nie pójdę ponieważ teraz jak wracam po 16 to jest już ciemno, ale ok zrobię fotki moich wolier jak to wygląda bo już mam też inne woliery przygotowane na rodzime gatunki łuszczaków.
Zobaczycie jak wyszło i sami ocenicie. Ale tak jak pisałem wszystko zależy ile ptasiorów da się do woliery. Jak widzę wiecie w wolierce 2 na 2 kilka bażantów do tego jakiś pojemnik na wodę, by kaczki miały gdzie się babrać do tego kilka kur a i najlepiej jeszcze jakie żerdki dać by gołębie czy papugi miały gdzie siadać to wiadomo szału być nie może ale nie oszukujmy się często tak jest. Tak naprawdę na tej dużej wolierce muszę tylko przykręcić płyty te przezroczyste od strony północnej aby cała woliera była z tej strony osłonięta. Ale jak ludzie patrzą to im się podoba - w temacie hodowla mirek 1 są jej fotki jak wygląda na świeżo teraz już jest w niej bardziej gęsto od krzaków.
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez mirek1 2016-11-29, 17:23, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Eter 
Mega User



Pomógł: 1 raz
Wiek: 28
Dołączył: 12 Maj 2013
czyli 3974 dni temu
Posty: 30
Podziękowania: 3/6
Skąd: Wodzisław Śląski
Wysłany: 2016-11-30, 16:04   

Witam,

Mam u siebie w wolierze kilka kaczek ozdobnych oraz kiśćce srebrzyste, dziko rozmnozyły się już tam wróble i kilka innych małych ptaków które przeszły przez oczka siatki. Woliera ma niecałe 100m2 i jest gęsto obsadzona. W takich warunkach ptaki prezentują się dużo lepiej niż w wolierach 2x2 na klepisku, jeśli jeszcze ptaki mają możliwość lotu i nie są kopiowane jest na prawdę super i sam polecam takie woliery. Ważne tylko aby obsada nie była zbyt duża.





_________________
Pozdrawiam
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5920 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2017-03-19, 15:56   

Tak się zastanawiam nawiązując do tematu, czy ktoś oprócz Biegusa na taką wolierę i większą? Czy ktoś utrzymuje w niej inne gatunki papug i jaka sieć jest na ścianach oraz zadaszeniu woliery?
Zastanawiam się czy jakby woliera była na prawdę spora to czy hodując w niej np.lorysy czy rozelle, nie interesowało by ich zniszczenie sieci i wydostanie się na zewnątrz jeśli w wolierze miały by te ptaki sporo zieleni i zakrzewień?
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Przemek K. 
Mega User



Moja specjalizacja:
Bazanty

Dołączył: 29 Lip 2010
czyli 4991 dni temu
Posty: 102
Otrzymał 4 podziękowań
Skąd: Trzciniec
Ostrzeżeń:
 2/5/8

Wysłany: 2017-03-27, 21:20   

wanted, Opisał byś jak wygląa woliera z pierwszego posta jaka siatka zastosowan itp. schronienia roslinośc ?
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
bart78 
Mega User



Dołączył: 02 Lut 2009
czyli 5534 dni temu
Posty: 54
Otrzymał 4 podziękowań
Skąd: przemyśl
Wysłany: 2017-03-28, 20:02   

U mnie w wolierze ok 60m2 przebywają razem bażanty łowne, (1+2), złote (1+2) oraz para tyminków. Koguty tokują i pilnują swoich kur, zero agresji wobec siebie. W planie mam powiększenie woliery do ok 200m2 , teren przygotowany, pozostaje zamówić tylko "dach" czyli siatkę na górę hehe
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Przemek K. 
Mega User



Moja specjalizacja:
Bazanty

Dołączył: 29 Lip 2010
czyli 4991 dni temu
Posty: 102
Otrzymał 4 podziękowań
Skąd: Trzciniec
Ostrzeżeń:
 2/5/8

Wysłany: 2017-03-28, 20:52   

może jakieś zdjecia ?
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 17
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.