Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Alan1980
2013-11-24, 14:58
Mewka Polska
Autor Wiadomość
slaby1986 
Mega User



Moja specjalizacja:
Golebie

Pomógł: 9 razy
Wiek: 37
Dołączył: 04 Lut 2008
czyli 5898 dni temu
Posty: 259
Podziękowania: 8/5
Ostrzeżeń:
 1/5/8

Wysłany: 2008-07-26, 10:58   Mewka Polska

Mewka Polska


Cechuje sie żywym temperamentem i ruchliwością, łagodny i mało płochliwy gołąb.Rasa ta została rozpowszechniona przed II wojna światową przez hodowców z Lwowa i okolic.Grupa VIII- Mewki Krótka budowa ciała, głowa mała zaokrąglona z koronką z tyłu. Oczy duże, brązowe. Dziób mały, u nasady szeroki lekko zagięty u dołu. Szyja dość krótka, żabot obfity i równo ukształtowany. Skrzydła przylegające do tułowia, krótkie dość mocne. Nogi nie opierzone, krótkie, dość mocne. Nr. obrączki 7. Występuje w kilku kolorach czerwonym, czarnym, niebieskim, kawowym, żółtym, płowym, grochowym.


www.eurocity.pl
_________________
http://slaby1986.bnx.pl/news.php
Podziękuj autorowi tego posta
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

Łukasz91 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Bazanty

Pomógł: 40 razy
Wiek: 33
Dołączył: 01 Lut 2008
czyli 5901 dni temu
Posty: 812
Podziękowania: 34/7
Skąd: Rozprza

Wysłany: 2008-07-26, 13:59   

Mewki polskie są to naprawdę piękne i ładnie prezentujące się gołąbki. Są bardzo ufne i towarzyskie. Ptaki o bardzo króciutkich dziobach nie wykarmiają swoich młodych i dlatego w hodowli mewek trzeba mieć mamki innych gołębi, pod które będziemy podkładać młode czy też jajka. Ja miałem kiedyś parkę tych ptaków. Dosyć dobrze latały i same karmiły swoje młode. Miały nieco dłuższy dziobek. Prawdziwe mewki powinny mieć jak najkrótsze dziobki, bo wkońcu zaliczane są do gołębi krótkodziobych.
Moja mewka:
_________________
Łukasz Olczyk

Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Łukasz91 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Bazanty

Pomógł: 40 razy
Wiek: 33
Dołączył: 01 Lut 2008
czyli 5901 dni temu
Posty: 812
Podziękowania: 34/7
Skąd: Rozprza

Wysłany: 2008-07-26, 14:09   

Przypomniała mi się jedna rzecz. Mianowicie, np. na Allegro są aukcje z tymi ptakami i mewki polskie opisane są jako mewki boczate.
Czy może nazwa mewki boczate przypisana jest gołębią o dłuższych dziobach, a mewka polska o dziobach bardzo króciutkich :?:
Wie ktoś coś o tych zamiennych nazwach :?: :idea:
_________________
Łukasz Olczyk

Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
mirass 
Doświadczony Hodowca
Mirek



Pomógł: 59 razy
Wiek: 31
Dołączył: 13 Sty 2008
czyli 5920 dni temu
Posty: 1709
Podziękowania: 22/15
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-08-16, 18:51   

Posiadam kilka sztuk. Bardzo spokojne i przyjazne ptaszki. A lęgną się jak muchy :mrgreen:
_________________
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
ManiekP 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Lis 2008
czyli 5598 dni temu
Posty: 264
Podziękowania: 22/18
Skąd: Polska
Wysłany: 2008-12-04, 18:37   

:!: Łukasz91 na twoim zdięciu nie jest pokazana mewka polska,ale mewka staroniemiecka czerwona.a i nie zgodze się że ta mewka ze zdięcia jest zaliczana do grupy krótkodziobych.mewka staroniemiecka jest zaliczana do grupy średniodziobych.poza tym istnieje wiele ras mewek,a nie jedna.I wszystkie mewki umieją same wykarmić młode,tylko trzeba im na to pozwolić.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Jarek Wartacz 
Specjaliści
PIERWSZY BYŁ KOGUT



Pomógł: 3 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Mar 2008
czyli 5871 dni temu
Posty: 212
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2008-12-06, 00:23   

Mewka z postuslaby1986, to faktycznie mewka polska, taka jaką obecnie prezentuje sie na wystawach- z wysoko sklepionym czołem, zdcydowanie krótkodzioba, krótkonoga, malutka, o miękkim upierzeniu - typowy ptak wolierowy, natomiast mewka z postu Łukasz91, to nie jest - jak piszeHodowca drobiu, mewka staroniemiecka, ale powszechnie hodowana w Polsce mewka starego typu, większa, sprawniejsza, na średnim dziobie, bez problemu odchowująca młode. Niestety ptaki te ( podobnie jak szeki polskie starego typu *winerki*) nie są uznane za rasę, a szkoda bo dla mnie są bardziej atrakcyjne od wydelikaconych, wręcz sztucznych ras wystawowych.
_________________
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
ManiekP 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Lis 2008
czyli 5598 dni temu
Posty: 264
Podziękowania: 22/18
Skąd: Polska
Wysłany: 2008-12-06, 14:59   

A ja napiszę że się z Tobą nie zgodzę.Na 100% jest to mewka staroniemiecka,ja mam książkę o gołębiach,ale jeżeli ty Jarku twierdzisz co innego to polecam google,szukanie nie boli.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
mirass 
Doświadczony Hodowca
Mirek



Pomógł: 59 razy
Wiek: 31
Dołączył: 13 Sty 2008
czyli 5920 dni temu
Posty: 1709
Podziękowania: 22/15
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-12-06, 15:08   

Hodowca drobiu, poprzyj może swoją tezę i będzie ciekawa dyskusja. W ten sposób raczej nikogo nie przekonasz - pokaż że masz racje, jakieś fotki czy coś ;-)
_________________
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Jarek Wartacz 
Specjaliści
PIERWSZY BYŁ KOGUT



Pomógł: 3 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Mar 2008
czyli 5871 dni temu
Posty: 212
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2008-12-06, 17:52   

Fotki też niczego nie potwierdzą, to że gołąbna jednym zdjęciu jest podobny do gołębia na innym nie świadczy jeszcze o przynależności rasowej - na żadnej wystawie w Polsce nie widziałem mewki staroniemieckiej, natomiast ptaki takie jak na zdjęciu Łukasza, można spotkać na każdej ptasiej giełdzie w Polsce
_________________
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
ManiekP 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Lis 2008
czyli 5598 dni temu
Posty: 264
Podziękowania: 22/18
Skąd: Polska
Wysłany: 2008-12-06, 18:12   

Ale jeżeli wejdziecie w google i napiszecie mewka staroniemiecka,to ukażą wam się te mewki,która jest na zdjęcu Łukasza.To na 10000...%mewka staroniemiecka.sprawdzcie sami.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
ManiekP 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Lis 2008
czyli 5598 dni temu
Posty: 264
Podziękowania: 22/18
Skąd: Polska
Wysłany: 2008-12-06, 18:16   

Pochodzenie:
Początkowy kształt niemieckiej mewki tarczowej. Pierwsza rasa, która w oparciu o kolor i rysunek mewki srebrzystej została pokazana w Niemczech jako mewka; w 1956 roku na nowo uznana.

Wrażenie ogólne:
Średniej wielkości, przysadzista, sprawiająca wrażenie gołębia o wyraźnym charakterze mewki. Średniej długości dziób, zaokrąglona głowa i dobrze rozwinięty żabot, są typowymi cechami rasowymi.

Wzorzec: cechy rasowości.
Głowa:
Możliwie okrągła, szeroka, z dobrze wysklepionym czołem, z pełną okrągłą korona o średniej wielkości, dobrze zamknięta rozetami.
Oczy:
Duże, żywe, ciemne.
Brew:
Jasna, delikatna.
Dziób:
Średniej wielkości, mocny, koloru jasno-cielistego, z czołem tworzy kąt rozwarty. Woskówki mało rozwinięte.
Szyja:
Krótka, mocna, noszona z odchyleniem do tyłu; gardło z lekkim podgardlem, dobrze rozwinięta kryza szyjna.
Pierś:
Szeroka, do przodu wysunięta, dobrze zaokrąglona.
Plecy:
Szerokie w barkach, do tyłu się zwężają, opadające.
Skrzydła:
Mocne, dobrze przylegające, zakrywają grzbiet, spoczywają na ogonie.
Ogon:
Ściśle zamknięty, możliwie krótki.
Nogi:
Krótkie, podudzia ledwo widoczne, skoki i palce nieopierzone.
Upierzenie:
Dobrze rozwinięte, ściśle przylegające.


Rodzaje kolorów:
Tarczowe są niebieskie z czarnymi albo białymi pasami, niebieski - groch, czarne, czerwone, żółte, płowo - czerwone, płowo - żółte, płowo - brązowe. Płowo - niebieskie bez lub z pasami; jednokolorowe białe; z kolorowym ogonem; czarne, niebieskie, czerwone i żółte.

Kolor i rysunek:
Czarny, czerwony, żółty, możliwie nasycony, niebieskie i płowe z czystymi nie zachmurzonymi tarczami skrzydeł. Pasy wyraźne, wąskie i równo przechodzące. U tarczowych kolor podstawowy biały, również 7 do 10 lotek. Kolorowe są tarcze skrzydeł; przekolorowane pióra kciuka i piór ramiennych są pożądane. Tolerowane są pojedyncze kolorowe pióra za udami. Kolorowe ogony z kolorowym przykryciem ogona i klinem. Dopuszczalna jest mała ilość bieli w klinie.

Duże błędy:
Zbyt długa figura, wąska pierś, płaskie albo wąskie czoło, długa lub kanciasta głowa, zły kąt dzioba, zbyt wysoka pozycja stojąca, uboga w pióra, krzywa albo zbyt nisko osadzona korona, brakujące, zbyt nisko osadzone, zbyt duże lub otwarte rozety; za długi lub za krótki i za cienki dziób; za grube woskówki; czerwona lub gruba brew; zbyt luźne lub otwarte upierzenie karku; brakująca kryza szyjna; obwisłe skrzydła; niedostateczny kolor tarczy i pasów; białe pióra na tarczy skrzydeł lub kolorowe pióra na białych polach upierzenia; mniej niż 7 albo więcej aniżeli 10 lotek białych; więcej niż 2 białe różnice w lotkach; wiele sitowości w piórach ramienia; przeważające białe pióra kciuka; u kolorowo-ogoniastych białe albo brakujące pióra w ogonie; zupełnie biały klin, kolorowe pióra na głowie albo na białym korpusie.

Uwagi do oceny:
Budowa figury - kształt głowy i dzioba – korona – żabot – rysunek – kolor - ogólny wygląd.

Żródło:www.woliera.pl
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
ManiekP 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Lis 2008
czyli 5598 dni temu
Posty: 264
Podziękowania: 22/18
Skąd: Polska
Wysłany: 2008-12-06, 18:34   

Niestety 3 razy próbowałem wkleić zdjęcie do albumu na tym forum,ale nie chciało go przyjąć.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Jarek Wartacz 
Specjaliści
PIERWSZY BYŁ KOGUT



Pomógł: 3 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Mar 2008
czyli 5871 dni temu
Posty: 212
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2008-12-06, 20:29   

Cóż... opierając się na wzorcu zatwierdzonym przez Kolegium Sędziów Polskiego Związku Hodowców Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza, widzimy wyraźne różnice między mewką staroniemiecką, a naszą mewką ze zdjęcia i ze zwyczajnych, nie związkowo - wystawowych podwórek.
Cóż, moja specjalnnością nie jest ocena gołębi, tylko kur rasowych, ale nie trzeba być specjalistą aby zauważyć, że o naszej mewce można powiedzieć wiele, ale napewno nie to, że ma przysadzistą sylwetkę, krótkie nogi, słabo widoczne podudzia, opadające plecy, okrągłą głowę itp, itd... Hodowco drobiu, dziób i rysunek to jeszcze nie wszystko.
_________________
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Jarek Wartacz 
Specjaliści
PIERWSZY BYŁ KOGUT



Pomógł: 3 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Mar 2008
czyli 5871 dni temu
Posty: 212
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2008-12-06, 20:31   

Tak w ogóle, to moim celem było otworzenie dyskusji nt polskich ras w starszym wydaniu, a zrobiłsię z tego konflikt pokoleń :cry:
_________________
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
ernest 
Mega User



Pomógł: 30 razy
Dołączył: 20 Maj 2008
czyli 5791 dni temu
Posty: 1662
Podziękowania: 29/26
Skąd: Kielce/Chęciny
Wysłany: 2009-02-15, 16:47   

Ja ma 1 mewkę. Szukam do niej partnera. Są to bardzo ładne i fajne ptaszki. Polecam je do hodowli.
_________________
POLAK WĘGIER JEDNA KREW
Świętokrzyskie za Koroną!

-> www.wolierka.pl.tl zapraszam!
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
ernest 
Mega User



Pomógł: 30 razy
Dołączył: 20 Maj 2008
czyli 5791 dni temu
Posty: 1662
Podziękowania: 29/26
Skąd: Kielce/Chęciny
Wysłany: 2009-03-22, 16:11   

Moja mewka.
_________________
POLAK WĘGIER JEDNA KREW
Świętokrzyskie za Koroną!

-> www.wolierka.pl.tl zapraszam!
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
kuba32193 
Mega User



Moja specjalizacja:
Golebie

Dołączył: 01 Gru 2009
czyli 5232 dni temu
Posty: 56
Podziękowania: 2/1
Skąd: tarnów

Wysłany: 2009-12-01, 17:15   

Posiadam dwie parki wyglądają tak samo jak na zdjęciu Łukasza. Na targach sprzedawcy nazywają je ''Niwki''. Ja jednak sądze że to mewki staroniemieckie, może nie klasy wystawowej ale skoro są tak rosprzestrzenione to niemożliwe żeby w całym kraju hodowany był ''mieszaniec'' :!: .Są to bardzo piękne ptaszki i jak to mówią ''z charakterkiem''.
:evil:
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
ManiekP 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Lis 2008
czyli 5598 dni temu
Posty: 264
Podziękowania: 22/18
Skąd: Polska
Wysłany: 2009-12-01, 19:30   

ErniCK z pewnością ten żółty osobnik to nie mewka polska tylko coś mniej więcej średnio krótkiego dzioba.Mewka polska ma czoło równo z dziobem(pod kątem prostym) i czoło jest wypukłe,dziób bardzo krótki,wiem bo sam hoduje mewki polskie żółte.
Ostatnio zmieniony przez Wojtek_Ka 2009-12-01, 19:36, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wojtek_Ka 
Doświadczony Hodowca
Hodowca i Miłośnik ptaków



Moja specjalizacja:
Bazanty

Pomógł: 44 razy
Wiek: 32
Dołączył: 06 Mar 2009
czyli 5501 dni temu
Posty: 1025
Podziękowania: 29/44
Skąd: Szadek\Zduńska wola

Wysłany: 2009-12-01, 19:41   

Hodowca drobiu, A czy to nie jest przypadkiem wina niefortunnego ujęcia :?: Mi się tak wydaję, może dziób troszkę za długi, ale tez nie można nic ocenić, nie widząc doładnie profilu ptaka :roll:
_________________
Jeśli chcesz otrzymywać od innych coś wartościowego, dawaj najpierw innym szczerze to co masz w sobie najpiękniejszego.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
ManiekP 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Lis 2008
czyli 5598 dni temu
Posty: 264
Podziękowania: 22/18
Skąd: Polska
Wysłany: 2009-12-01, 20:05   

tak rozumiem,ale dziób też gra dużą rolę,ErniCK gdybyś mógł zrobić zdjęcie tej mewki z boku głowy.Wydaję mi się,że po bokach korony brak jest rozet,a one przy ocenie są bardzo ważne i żabot chyba też troszkę niepełny,ale i tak mewka jest piękna. :)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 19
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.