Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: amadyna1471
2011-02-15, 17:14
wspólna hodowla
Autor Wiadomość
Adam73 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Sty 2008
czyli 5919 dni temu
Posty: 231
Podziękowania: 13/19
Skąd: Pomorze
Wysłany: 2008-02-17, 20:58   wspólna hodowla

Jakie gatunki papug australijskich proponujecie do wspólnej hodowli w wolierach? Które hodować można stadnie? W zapytaniu pomijam nimfy i faliste.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2008-02-17, 21:05   

Adam73, bierzemy pod uwagę hopdowle jednego gatunku w kilku parach czy stado mieszane ? Hodowlę z odchowem czy tylko utrzymywanie ptaków wspólnie ?
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Adam73 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Sty 2008
czyli 5919 dni temu
Posty: 231
Podziękowania: 13/19
Skąd: Pomorze
Wysłany: 2008-02-17, 21:08   

Zarówno stado jednogatunkowe jak i mieszane i oczywiście z lęgami.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2008-02-17, 21:17   

No to ja Ci nie poradzę. Fakt ze utrzymuję obecnie w jednej wolierze barabandy, świergoty wielobarwne i rozelle białolice, ale o lęgach nie mogę powiedzieć. Ptaki te już swoje pokazują i musze je rozdzielić, a wszystko za sprawą baraband- nowa parka w tej wolierze.
Wcześniej miałem australjskie papugi z alexandrettami obrożnymi i śliwogłowymi z efektem lęgowym wspólnie i nic się nie działo, wszystko było OK.
Jednak teraz nie odważę się na taką próbę z tymi 3 gatunkami które sa razem.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Adam73 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Sty 2008
czyli 5919 dni temu
Posty: 231
Podziękowania: 13/19
Skąd: Pomorze
Wysłany: 2008-02-17, 21:22   

No a gdzie tu porada? :lol:
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
kariok 
Specjaliści



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 29 Sty 2008
czyli 5904 dni temu
Posty: 673
Podziękowania: 30/1
Skąd: Ostrów Wlkp

Wysłany: 2008-02-18, 11:06   

Trzymam cztery pary aleksandrett obrożnych, są razem od wczesnej młodości, wszystkie zostały zakupione w jednym sezonie, same podobierały się w pary, jak narazie nie ma wśród nich konfliktów. Tydzień temu pozawieszałem budy i oczekujęjakiś efektów. Będzie to ich pierwszy sezon lęgowy.
Trzemałem też aleksandretty śliwogłowe z zeberkami i przepiórkami chińskimi, zeberki wyprowadzły pierwszy lęg, usiadły na następnych jajkach, chińczyki na dole wodziły stadko młodych, jednym słowem sielanka do momętu złożenia jajek przez śliwogłową, zabiły mi zeberkę, dwie młode przepiórki, naszczęście byłem w domu i udało mi się ocalić resztę ptaków.
Pozostałe papugi australijskie podczas lęgów trzymam osobno po parze w wolierze.
Ostatnio zmieniony przez wanted 2008-02-18, 18:26, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2008-02-18, 18:25   

kariok1, no ale opisałeś alexandretty- azjatyckie ptaki. Adam pyta się zaś o ptaki australijskie które się nadają do takiej hodowli :idea:
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Raffy 
Specjaliści



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 26 razy
Wiek: 33
Dołączył: 22 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 662
Podziękowania: 23/8
Skąd: Gdańsk

Wysłany: 2008-02-18, 20:18   

Ja uważam, że mimo wszystkiego - ptaki chowa się w stadzie jednogatunkowym w jednej wolierze, dostosowaną do ich potrzeb i wymagań. A w okręsach lęgowych, rodzielamy je do osobnych pomieszczeń, gdzie parka będzie sama i w spokoju przygotowywać się do lęgów, bez zadnych strat w hodowli, a i bedzie bardziej wydajniej - wiecej jajek bedzie zalezonych i wiecej młodych przezyje (często nawet wszystkie).

To, że ktoś rozmnozył w jednej wolierce jakieś tam papugi + inne papugi + drobna egzotyka, to miał wielkie szczęście. Ale nie każdy może mieć takie szczęście :roll:

Niby spokojne nimfy, w okresach lęgów potrafią być strasznie agresywne. U mnie samczyk nimfy o mało nie zatłukł mi samczyka falistego, po prostu złapał go w pazury jak jakiś sokół na swoją ofiarę i zaczął falistka dziobać :shock: A samiczka nimfy podczas wysiadywania jajek, poturbowała mi co nieco jednego falistka :evil:

A w zeszłym roku, 2 samiczki falistych które wchodziły w porę lęgową (mimo moich protestów :evil: ) sprały się, i niestety jedna przeżyła :-( Chociaż przestrzen miały (ale widocznie 3x3m wolierka dla falek jest za mała.) Wcześniej już nieraz rozdzielałem bijące się samiczki :roll:
_________________
ptaków sto :-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2008-02-18, 20:24   

Raffy, odnośnie nimf i falistych to się zdziwiłem, bo na ogół to faliste sa zadziorami. No ale cóż, rózne bywają ptaki.
Jeśli zas chodzi o same faliste, to w stadzie tych ptaków na ogół bywają rózne potyczki. Jedne mocniejsze, drugie nie. Faliste to urwisy nawet we własnym gatunku. Ilez to się już słyszało że podczas chowu kilku parek tych ptaków we wspólnej wolierze, zostawały zniszczone lęgo (jajka, młode) przez inną samicę czy całą parkę. Bywało nawet że podczas obrony młodych w budce, w werwie walki samica zabiła swoje młode.
Jak byłem młodszy takze takie sytuacje przeżyłem podczas chowu tych ptaków jak i innych.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Raffy 
Specjaliści



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 26 razy
Wiek: 33
Dołączył: 22 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 662
Podziękowania: 23/8
Skąd: Gdańsk

Wysłany: 2008-02-18, 20:46   

Dokładnie wanted, dlatego poważniejsi hodowcy rozmnażają faliste oddzielnie, w mniejszych wolierkach. I moim zdaniem, powinno tak się robić. Parom szykującym się do lęgów, inne ptaki tylko przeszkadzają. Bywa, że inne samce przeszkadzają samcowi kryjącego samiczkę - czasami na niego wskakują i wtedy ptaki się wywracają.

Na wolności, faliste zwykle zyjące w wielkim stadzie, podczas lęgów się rozdzielają parami na rozmnażanie, inne papugi tez tak czynią - pomijam niektóre np. mnichy które zakladają kolonie.
_________________
ptaków sto :-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Al 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomogła: 50 razy
Dołączyła: 20 Sty 2008
czyli 5913 dni temu
Posty: 845
Podziękowania: 53/4
Skąd: Knurów
Ostrzeżeń:
 1/5/8

Wysłany: 2008-02-19, 15:39   

Najgorsze są faliste,potrafią zniszczyć gniazda nimf a nawet zabić ich młode,a największą tragedią jest gdy samic falistych jest więcej niż samców.Samice bez pary są strasznie agresywne w stosunku do falek i innych ptaków.U mnie tylko jeden raz falista poturtbowała młode nimfy,ale to była moja wina. była bez samca.W tym roku ptaki mają dobre lęgi i nimfy i falki
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
ssikes 
Mega User



Moja specjalizacja:
Bazanty

Wiek: 42
Dołączył: 22 Lip 2008
czyli 5729 dni temu
Posty: 34
Podziękowania: 8/3
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2011-02-15, 11:33   

Witam Proszę o poradę.Buduje wolierę dla papug.Z zapytaniem które mogą być razem ,na jaką szerokość podzielić wolierę,żeby miały jak najwięcej miejsca do latania i podczas lęgu i żeby sobie nie przeszkadzały, czy muszą być osobno. Papugi które posiadam to 1 para świergotek seledynowych , 1 para rozell białolicych ,1 para rozell królewskich, 4 pary nimf, 7 par falistych. Woliera którą buduje będzie miała 4 m dł. 2.3m wys, szer 1,75m.
Ostatnio zmieniony przez amadyna1471 2011-02-15, 12:25, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
amadyna1471 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/amadyna1471

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 24 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Maj 2010
czyli 5072 dni temu
Posty: 3606
Podziękowania: 370/338
Skąd: Gorzyczki

Wysłany: 2011-02-15, 12:35   

ssikes, ni w pięć ni w dziesięć rozmiary twojej wolierki najlepiej jak podzielisz ją na 3 części: 2x po 1 m. szerokości i jedna duża wspólna. Do metrowych dasz po parze rozell a do wspólnej pozostałe ptaki ,innej możliwości raczej niema.Świergotki powinny się zgodzić z nimfami i falistymi .Chyba że powiększysz rozmiar woliery.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
krzysiek007 
Mega User



Pomógł: 28 razy
Wiek: 35
Dołączył: 07 Paź 2008
czyli 5651 dni temu
Posty: 1140
Podziękowania: 89/27
Skąd: woj.świetokrzyskie
Wysłany: 2011-02-15, 16:16   

amadyna1471 napisał/a:
Świergotki powinny się zgodzić z nimfami i falistymi .Chyba że powiększysz rozmiar woliery.

Ja bym na czas lęgów nie połączył swiergot z innymi papugami, no chyba,że samiec jest wyjątkowo spokojny co raczej u tych papug się zdarza bardzo rzadko u mnie nawet poza okresem lęgowym jak trzymałem je z kragenami to samiec swiergotki przeganiał samice kragena
Ostatnio zmieniony przez krzysiek007 2011-02-15, 16:17, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
amadyna1471 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/amadyna1471

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 24 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Maj 2010
czyli 5072 dni temu
Posty: 3606
Podziękowania: 370/338
Skąd: Gorzyczki

Wysłany: 2011-02-15, 16:19   

krzysiek007, ja cały rok trzymam świergotki z falistymi i niema problemu ,dodatkowo po usamodzielnieniu się młodych Rozell Królewskich dołączyły do nich (5 sztuk).Wszystko zależy od psychiki papug.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
krzysiek007 
Mega User



Pomógł: 28 razy
Wiek: 35
Dołączył: 07 Paź 2008
czyli 5651 dni temu
Posty: 1140
Podziękowania: 89/27
Skąd: woj.świetokrzyskie
Wysłany: 2011-02-15, 16:27   

amadyna1471 napisał/a:
Wszystko zależy od psychiki papug.


To też trzeba wziąć pod uwagę ja np trzymałem w jednej wolierze aleksandretty obrożne i łąkówki wspaniałe oba gatunki odchowały młode bez żadnych problemów
_________________

Podziękuj autorowi tego posta
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 20
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.