Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Polski szczygieł 10zł czy 100 Euro ?
Autor Wiadomość
marcin18 
Mega User



Pomógł: 2 razy
Wiek: 33
Dołączył: 15 Lis 2008
czyli 5612 dni temu
Posty: 153
Podziękowania: 6/1
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: 2010-02-09, 14:55   

krzychu w1, ptak który przyszedł na świat w niewoli, nie wie co to wolność, więc jeśli zapewnimy mu dobre warunki jest szczęśliwy w klatce... Kolejna sprawa to po co ciągle odławiać ptaki zamiast się zająć hodowlą (która powinna być wreszcie legalna) tych wyklutych w niewoli, zresztą te dzikie ptaki mogą roznosić na nasze hodowle wiele chorób...
Kod:
A czy w niewoli jest tym ptakom tak źle?Brak drapieżników,nie cierpią chłodu ni głodu,pod warunkiem ,że trafią do dobrego hodowcy.Sama długość życia na wolności i w niewoli daje do myślenia.

i tutaj masz rację, sam długo nad tym kiedyś myślałem, na wolności ptak pożyje rok góra dwa lata, a w niewoli 10 i więcej, tylko zależy jak trafi, sam osobiście widziałem szczygła u hodwocy kanarków w ciemnej piwnicy w małej klateczce na podłodze :-/ no ale tak niestety kończy wiele domowych zwierząt więc nie ma co się nad tym rozwodzić bo zaras zejdziemy do innego tematu
_________________
marcinnn
Podziękuj autorowi tego posta
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

Badziu 
Mega User
Birdwatcher



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 2 razy
Wiek: 30
Dołączył: 15 Maj 2009
czyli 5431 dni temu
Posty: 400
Podziękowania: 7/2
Skąd: Mazowsze

Wysłany: 2010-02-09, 14:58   

marcin18, ptaki nie są istotami rozumnymi i żyją chwilą, teraźniejszością. Zależy im tylko na pokarmie. Większość bardzo dobrze znosi niewolę.
Jan Sokołowski w którejś ze swoich książek dobrze to opisuje. ;-)
krzychu w1 dobrze mówi bo kiedyś wszystkie ptaki musiały być schwytane. Do niedawna jeszcze "świeże" ptaki z odłowu trafiały od razu do hodowców.


Prawo powinno pozwalać na hodowlę gatunków krajowych, ale nie na odławianie na dużą skalę tylko po to żeby ptaki sprzedawać.
_________________
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Mateusz_M 
Specjaliści



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Sie 2008
czyli 5700 dni temu
Posty: 852
Podziękowania: 17/38
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2010-02-09, 16:27   

Moim zdaniem prawo powinno być zmienione do tego stopnia by można było hodować ptaki TYLKO Z OBRĄCZKAMI . Obrączka to potwierdzenie urodzenia się ptaka w niewoli . Na prawdę chory jest fakt konfiskacji ptaków [ gatunku występującego w naturze ] i wywożenie ich do zoo czy azylów ... Ten proceder pochwalam tylko wtedy gdy ptak ma warunki karygodne ale gdy ma wszystko i warunki jak w 5 - gwiazdkowym hotelu to to mija się z celem ...

Takie jest moje zdanie .



MateuszM
_________________
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
bastard4444 
Mega User



Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5912 dni temu
Posty: 84
Dał 3 podziękowanie(a)
Skąd: Lasocice/Nysa
Wysłany: 2010-02-09, 19:49   

Chyba jednak macie rację po dokładnym zapoznaniu się z przepisami które nie są w zbyt prostej do zrozumienia formie, niezbyt pewnie przyznaję wam rację, jednak z tego co się teraz orientuję to także fotografowanie jest zabronione i przetrzymywanie bastardów także. Co wy na to?

Czytam tutaj wpisy w których piszecie że się nie zgadzacie z prawem odnośnie zakazu przetrzymywania dziko wyst. u nas w kraju ptaków , te wpisy są ciągle powielane tylko po co to, kto stara się z was coś z tym zrobić??? Było wiele petycji wysyłanych do ministerstwa w tej sprawie i nikt sobie nic z tego jak narazie nie robi więc takie pisanie napewno nic nieda.

Edit Haall.
_________________
Ostatnio zmieniony przez 2010-02-10, 09:17, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2010-02-09, 21:02   

bastard4444, a jaki masz pomysł :?: na przekonanie polityków do bezsensu polskiego prawa.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
bastard4444 
Mega User



Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5912 dni temu
Posty: 84
Dał 3 podziękowanie(a)
Skąd: Lasocice/Nysa
Wysłany: 2010-02-09, 21:32   

Odpowiedź pytaniem na pytanie.? No petycje nie pomagają więc ciągłe narzekanie na 1000% nic nieda.
..a pomysł mam.
_________________
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Spoon 
Doświadczony Hodowca
Amadyny Zebrowate,



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow....ytk_prezentacja

Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 02 Mar 2009
czyli 5505 dni temu
Posty: 144
Skąd: Kraków

Wysłany: 2010-02-09, 22:44   

Jaki ten pomysł to ja go chętnie poprę?
_________________
Amerykanie wydali miliony dolarów na długopis który mógłby pisać w Kosmosie.... Rosjanie używali ołówków
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
krzychu w1 
Specjaliści



Pomógł: 25 razy
Wiek: 57
Dołączył: 30 Sty 2008
czyli 5903 dni temu
Posty: 378
Podziękowania: 23/24
Skąd: Przemyśl
Ostrzeżeń:
 1/5/8
Wysłany: 2010-02-10, 09:22   

Ten problem dało by się rozwiązać i zmienić przepisy gdyby istniało silne lobby hodowców zrzeszonych w jednym, dwóch silnych związkach.Ale to nie u nas w kraju,za dużo dziadków siedzi we władzach związkowych,którzy nic nie robią tylko się kłócą między sobą i każą się tytułować Panie Prezesie. Namnożyło się tych związków hodowców jak grzybów po deszczu,a działacze,w większości niedowartościowani goście,ni jak nie mogą się ze sobą dogadać,bo przecież nie może być 100 prezesów w jednym silnym związku.W tej sytuacji na razie hodowcy nie mają siły przebicia i nasz głos się w ogóle nie liczy.Najpierw trzeba posprzątać własne podwórko,a potem próbować zmienić prawo.A kto to prawo uchwala? Nie hodowcy,czy był jakiś ekspert przy tworzeniu tych ustaw z ramienia hodowców,pewnie nie, bo kto miał by go delegować do tych prac?Z jakiej organizacji hodowców,przez100 lat nasi działacze nie dogadali by się z jakiego związku ma taki ekspert być i kto to ma być.A i tak wydelegowali by jakiegoś zasłużonego dziadka ,któremu zależało by tylko na zaszczytach nie na hodowcach,takie jest moje zdanie o naszych możliwościach zmiany prawa i naszych polskich związkach i ich działaczach.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl szczegóły
bastard4444 
Mega User



Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5912 dni temu
Posty: 84
Dał 3 podziękowanie(a)
Skąd: Lasocice/Nysa
Wysłany: 2010-02-10, 09:55   

Taką organizacją może być właśnie PFO.

ps. przez usunięcie mojej poprzedniej wiadomości przez któregoś z moderatorów "temat" odrobinkę stracił sens, chyba moderatorzy podejmują niektóre decyzje zbyt pochopnie?
_________________
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2010-02-10, 19:22   

bastard4444 napisał/a:
Taką organizacją może być właśnie PFO.


"Może być", ale niestety "nie chce". :!: Jakie PFO podjęło działania w kwesti "Ustawy o ochronie przyrody" :?: :?: :?:
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
bastard4444 
Mega User



Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5912 dni temu
Posty: 84
Dał 3 podziękowanie(a)
Skąd: Lasocice/Nysa
Wysłany: 2010-02-10, 19:44   

JC, spokojnie wszystko w swoim czasie( mam taką nadzieję ), wygląda na to że w PFO zaczyna się coś dziać i chyba stanie na nogi a potem to oby już z górki.
_________________
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
krzychu w1 
Specjaliści



Pomógł: 25 razy
Wiek: 57
Dołączył: 30 Sty 2008
czyli 5903 dni temu
Posty: 378
Podziękowania: 23/24
Skąd: Przemyśl
Ostrzeżeń:
 1/5/8
Wysłany: 2010-02-10, 20:49   

Ciekaw jestem jak dużo członków zrzesza PFO,jaka będzie siła przebicia.A tak swoją drogą to w profilu powinniśmy podawać jakie jest nasza sygnatura na obrączkach i do jakiego związku należymy,może szybciej byśmy się dogadali niż nasi przywódcy.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
JK 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 6 razy
Wiek: 61
Dołączył: 03 Lut 2009
czyli 5532 dni temu
Posty: 476
Podziękowania: 23/8
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2010-02-10, 21:22   

krzychu w1 w PFO jest ponad 800 członków zrzeszonych w różnych klubach i stowarzyszeniach
_________________
prawdopodobnie perwszy w Polsce odchów śliwki lutino
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Spoon 
Doświadczony Hodowca
Amadyny Zebrowate,



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow....ytk_prezentacja

Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 02 Mar 2009
czyli 5505 dni temu
Posty: 144
Skąd: Kraków

Wysłany: 2010-02-11, 01:33   

krzychu w1, Jestem za tym aby każdy z userwów obowiązkowo podawał sygnaturę i do jakiej organizacji hodowców należy, jeśli nie należy do żadnej powinna zostać umieszczona informacja ze osobnik jest niezrzeszony. Pozatym w PFO powinno dojść do kompletnej restrukturyzacji, moim zdaniem organizacja ta jest najbardziej nieudolną organizacją jaką znam. Brak jakiegokolwiek zaplecza, nie ma ogólnodostępnych informacji typu standardy konkursowe popularnych ptaków, brak jakichkolwiek aktualności gdzie i kiedy są organizowane wystawy , itp. Brak rozsądnej strony internetowej. Jako organizacja pozarządowa powinna przejść kompletną restrukturyzację od najwyższego szczebla. A w sumie jest to do zrobienia gdyż liczy jak ktoś wyżej napisał około 800 członków zrzeszonych w klubach i stowarzyszeniach. Patrząc na Holenderska organizację to My możemy się schować głęboko .....
Nie wspominając o tym że sędziowie praktycznie nie przechodzą żadnego szkolenia na temat jak co ma wyglądać. Sędziowie od drobnej egzotyki to przekfalifikowani bez żadnych do tego podstaw sędziowie kanarkowi. Sam byłem świadkiem jak pewnego razu na wystawie w Tarnowie jedno z czołowych miejsc zajęła Para zeberek różnych mutacji co moim zdaniem oznacza kompletny brak przygotowania sędziów. O ile dobrze pamiętam samiec był BF F a samiczka OB
_________________
Amerykanie wydali miliony dolarów na długopis który mógłby pisać w Kosmosie.... Rosjanie używali ołówków
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
JK 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 6 razy
Wiek: 61
Dołączył: 03 Lut 2009
czyli 5532 dni temu
Posty: 476
Podziękowania: 23/8
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2010-02-11, 09:22   

Spon. Do końca nie mogę się z Twoją wypowiedzią zgodzić. Bo po pierwsze PFO w tej chwili "walczy" z bagnem które narobił między innymi ostatni Zarzad - w większości, choć nie wszyscy. Chodzi tu o sprawy między innymi finansowe i sprawozdawcze. A po drugie szkolenia sędziów się odbywają choć na lokalnych wystawach bywają tzw przekręty co do znajomości sędziowania. To jednak podyktowane niejednokretnie jest brakami finansowymi, aby sprowadzić dla każdej sekcji odpowiedniego sędziego, więc się uogólnia
_________________
prawdopodobnie perwszy w Polsce odchów śliwki lutino
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
krzychu w1 
Specjaliści



Pomógł: 25 razy
Wiek: 57
Dołączył: 30 Sty 2008
czyli 5903 dni temu
Posty: 378
Podziękowania: 23/24
Skąd: Przemyśl
Ostrzeżeń:
 1/5/8
Wysłany: 2010-02-11, 09:35   

PFO to jak rozumiem polska federacja ornitologiczna, więc mam pytanko,co mają wspólnego hodowcy z ornitologami,tym ostatnim na pewno nie zależy na legalizacji hodowli europejskich łuszczaków,a nam hodowcom właśnie o to chodzi.
A mam jeszcze jedną uwagę,czy waszym zdaniem nie powinno być ogólnopolskiego spisu hodowców i jakiegoś forum na którym obowiązkowo powinni być , działać prezesi i zarządy wszystkich związków hodowców,może na takim forum łatwiej było by coś wypracować.
Czy nasi ornitolodzy nie powinni zająć się ujednoliceniem prawa odnośnie ptaków w całej UE ,bo niema sensu chronić ptaków w jednym kraju,gdy te odlatując na zimowiska są w innych krajach nie obięte ochroną.
Myślę ,że ornitolodzy i ustawodawcy powinni zrozumieć ,że lepiej pozwolić na stworzenie populacji ptaków europejskich hodowlanych ,niż nieudolnie walczyć z kłusownictwem.A za kłusownictwo wziąć się na poważnie , karać dotkliwie i skutecznie a nie udawać że się coś robi a i tak wiadomo że prawie to nie odnosi żadnego skutku,bo ludzie hodowali,hodują i hodować będą szczygły ,makolągwy itp.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
bastard4444 
Mega User



Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5912 dni temu
Posty: 84
Dał 3 podziękowanie(a)
Skąd: Lasocice/Nysa
Wysłany: 2010-02-11, 09:54   

Wszyscy cały czas piszą powinno być, czemu niema, nie podoba mi się że jest tak a nie inaczej. To dlaczego ktoś z "Was" się za to nie weźmie aby było tak jak chcecie? Są ludzie którzy się za to wszystko wzieli próbują doprowadzić wszystko do porządku, ale widze dalej dla wielu jest źle choć oni sami siedzą z d..... w domu na fotelach z pilotem w ręcę i najlepiej narzekać.
_________________
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Spoon 
Doświadczony Hodowca
Amadyny Zebrowate,



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow....ytk_prezentacja

Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 02 Mar 2009
czyli 5505 dni temu
Posty: 144
Skąd: Kraków

Wysłany: 2010-02-11, 14:24   

Ja bym chętnie pomógł w zmianie tego tylko nie wiadomo gdzie najpierw uderzyc. Moim zdaniem powinno być tak że w Polsce jest jedna organizacja zrzeszająca hodowców. Jej finanse powinny się brać z drobnych składak członkowskich corocznych poszczególnych klubów i oddziałów które powinny zostać ograniczone do jednego oddziału na województwo. Dalej - Jedynym prawnym organem wydającym obrączki rodowe powinna być ów organizacja, to również reperowałoby jej finanse. Chętnie pomogę w zmienianiu całego tego bałaganu ale sam tu nie poradzę trzeba się zebrać i naprawić ten burdel.
_________________
Amerykanie wydali miliony dolarów na długopis który mógłby pisać w Kosmosie.... Rosjanie używali ołówków
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2010-02-11, 15:33   

Droga do zmiany tego stanu jest tylko jedna - poprzez POLITYKÓW :!: Dotrzeć do nich mozna bezpośrednio lub za pomocą dziennikarzy mediów opiniotwórczych czyli główne stacje telewizyjne i wysokonakładowa prasa. Innej drogi nie ma :!: :!: :!: Wiem co piszę, bo jestem "weteranem" tej walki, a rozpocząłem ją tym listem http://ptakiegzotyczne.net/cites/list.php#0
Jednak aktualnie dałem sobie spokuj z "walką" i tylko staram się popularyzować wsród kolegów hodowców więdzę prawną, aby niepotrzebnie nie podpadali pod paragrafy.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5920 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2010-02-11, 20:35   

JC, odpowiadając na Twój list, można wywnioskować krótko.
Mają nas gdzieś , no i żyjemy w innym chyba świecie i państwie które ze Wspólnotą Europejską i prawami jakie u nich panują, nie ma nic wspólnego.
U nas zawsze robią w drugą stronę.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 18
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.