Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: wanted
2010-08-10, 22:13
Atak drapieżnika na moje ptaki
Autor Wiadomość
jakub 
Mega User
hodowca



Moja specjalizacja:
Kury

Pomógł: 7 razy
Wiek: 31
Dołączył: 06 Lut 2008
czyli 5895 dni temu
Posty: 665
Podziękowania: 37/26
Skąd: oborniki
Ostrzeżeń:
 1/5/8

Wysłany: 2010-08-10, 18:55   Atak drapieżnika na moje ptaki

Poszedłem dzisiaj jak co dzień około godziny 15 by dolać moim ptakom wody, i uzupełnić braki karmy. Nagle słyszę jakieś dziwne piski a po chwili wielki harmider. Biegnę szybko w kierunku wolier, wybiegu i kurnika, patrzę a tam jakaś hodowlana norka ( ciemno brązowa, z białą mordką, oraz białymi plamkami na łapkach ) atakuje moje kury i kaczki. Nie wiedziałem co robić. Na wybiegu leżały pozagryzane ptaki a zwierze cały czas na moich oczach atakowało kolejne. Klaskałem, krzyczałem a ona cały czas atakowała u gryzła kolejne ptaki, najmłodsze z nich nawet powalając na ziemię. Chwyciłem za miotłę zacząłem norkę odganiać od drobiu i w końcu uciekła. Widok był okropny kurczaki feniks leżały na ziemi martwe, wiele kur krwawiło, bowiem norka w popłochu gryzła je gdzie popadnie. Kaczki zostały okaleczone na szyi, miały powyrywane pióra i bardzo krwawiły. Norka zabrała dziś u mnie wiele żyć. Zabiła wiele kurczaków, wiele ptaków pokaleczyła, ale najbardziej zasmuciła mnie tym ,że zagryzła mojego młodego kotka Antka. Teraz ptaki pozamykałem do kurnika gdzie nie ma szans ,że norka wejdzie ale i tak się boje. Jestem po tym ataku bardzo załamany. Mam do was pytanie, czy ptaki które norka pogryzła mogą być teraz na coś chore? Bardzo się boje ,że norka gryzać je zaraziła je jakąś chorobą.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

PiotrS 
Mega User
Hobby-Papugi i WPF



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Cze 2009
czyli 5413 dni temu
Posty: 124
Podziękowania: 6/1
Skąd: Sieraków Wlkp
Ostrzeżeń:
 1/5/8
Wysłany: 2010-08-10, 19:17   Re: Atak drapieżnika na moje ptaki

To jest wielki Żal jak jeszcze widzi to człowiek na własne oczy i jest wręcz bezradny. Tylko Mogę współczuć ja w 2009r miałem atak szczura we wolierze na papugi, zagryzł mi to co najlepsze. Wiem ze to boli. JEDNYM WEJDZIE DRAPIEŻNIK DRUGIM COŚ UCIEKNIE A NIE KTÓRYM ŻYWIOŁ ZABIERZE WSZYSTKO!
Ostatnio zmieniony przez wanted 2010-08-10, 21:57, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
krzysieksolec
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-10, 19:28   

jakub, nie wykluczone że pogryzione ptaki mogły się zarazić. ja wolałbym je odseparować od reszty.
 
 
Raffy 
Specjaliści



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 26 razy
Wiek: 33
Dołączył: 22 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 662
Podziękowania: 23/8
Skąd: Gdańsk

Wysłany: 2010-08-10, 19:36   

Jak to norka amerykańska, to dziada trzeba wysłać na drugie strony :evil:
_________________
ptaków sto :-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
jakub 
Mega User
hodowca



Moja specjalizacja:
Kury

Pomógł: 7 razy
Wiek: 31
Dołączył: 06 Lut 2008
czyli 5895 dni temu
Posty: 665
Podziękowania: 37/26
Skąd: oborniki
Ostrzeżeń:
 1/5/8

Wysłany: 2010-08-10, 19:42   

Najgorsze było to jak ten mały drapieżnik atakował kury w popłochu i gryzł gdzie popadnie tak jakby robił mi to na złość i specjalnie. Zwierze to zachowywało się tak jakby przyszło specjalnie po to by zabijać. Przegoniłem ją z kurnika wiała, aż się kurzyło, ja tymczasem starałem się pomóc rannym kurczakom, a ona w tym czasie na wybieg z kaczkami, kaczki duże to rady im nie dała, ale dotkliwie pogryzła. Mam nadzieje ,że najgorsze już za mną. Jednak ciągle pamiętam pisk tego kotka jak ta hol… go dusiła.
_________________
Mędrzec nie mówi tego co wie, głupiec nie wie co mówi.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
czertezik 
Mega User



Dołączył: 22 Sty 2009
czyli 5544 dni temu
Posty: 266
Podziękowania: 27/9
Wysłany: 2010-08-10, 19:48   

Wiem, że w takich chwilach żadne słowa pocieszenia nie wskrzeszą Twoich ptaków. Sam tego doświadczyłem w tym roku. Musiała to być jakaś bardzo wygłodniała albo mająca kontakt z ludźmi norka bo taki atak w środku dnia? Chociaż bardziej to wygląda na polowanie dla zabawy...Ja nie zastanawiałem sie długo i zamontowałem pastucha. Koszt z pewnościa mniejszy niż straty jakie poniosłeś. Najgorsze jest to, że ta "paskuda" może pojawić sie ponownie...
Życze Ci aby to był pierwszy i ostatni raz!!!
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Raffy 
Specjaliści



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 26 razy
Wiek: 33
Dołączył: 22 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 662
Podziękowania: 23/8
Skąd: Gdańsk

Wysłany: 2010-08-10, 20:01   

jakub, załatw coś, jakąś wiatrówkę czy coś :evil: norki nie wolno zostawiać żywej :evil: Ile ja róznych historii z nimi nasłyszałem, to przechodzi wszelkie pojęcie :evil: To najpaskudniejszy szkodnik, trzeba go tępic na całego :-x Szkoda ze nie ukatrupiles go miotłą w łeb jak gryzła kurczaka

Tak, i one mogą atakować w srodku dnia, norma :-/ Nic mnie nie zdziwi, odkąd spotkałem norkę na drugim pietrze na balkonie. Fakt faktem, że blisko lasu mieszkam no ale...

Ja załatwiłem zywołapke, złapalem dziada a co dalej to juz nie bede pisał.
_________________
ptaków sto :-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2010-08-10, 22:13   

Każde słowa pociechy w tym dniu mimo iż szczere, za wiele nie pomogą. Daję jednak poczucie że nie jesteś sam.

Zerknij na ponizsze fotki z sieci.
Zamieszczam foty norki amerykańskiej i europejskiej - do jakiej bardziej była podobna ?
Wiem ze są strasznie podobne do siebie i cieżko ci było w tym galimatiasie i szoko cokolwiek zobaczyć dobrze ale chociaz spróbuj.

amerykańska

europejska



Tutaj masz temat o niej.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
jakub 
Mega User
hodowca



Moja specjalizacja:
Kury

Pomógł: 7 razy
Wiek: 31
Dołączył: 06 Lut 2008
czyli 5895 dni temu
Posty: 665
Podziękowania: 37/26
Skąd: oborniki
Ostrzeżeń:
 1/5/8

Wysłany: 2010-08-11, 05:41   

Wanted zdecydowanie podobna była do norki na zdjęciu pierwszym, aż się świeciła. Sąsiad który się na tym zna też jednosłownie stwierdził ,że to norka amerykańska. W mojej okolicy te małe paskudy całkiem wyparły naszą norkę europejską. Z kolei norki amerykańskie hodowcą w okolicy porobiły wiele strat. Nie było tygodnia żeby któryś z hodowców nie narzekał na uduszenie jakiś kur, gołębi, kaczek, a nawet królików. Znajomemu który mieszka obok lasu kilka kilometrów ode mnie całkiem wyżarły co do sztuki pawie, feniksy i inne kury ozdobne, a ptaków miła na pewno powyżej setki. Tak jak pisałem ta paskuda to norka amerykańska i już poinformowałem o jej szkodliwej działalności hodowców posiadających żywołapki. Pomimo ,że ten zwierz wyrządził mi tyle krzywd i kosztował mnie wiele nerwów tak naprawdę nie chce go zabijać. Zastanawiam się czy nie oddać go do pobliskiej ( około 30 km) hodowli zwierząt futerkowych. Ale najpierw muszę go złapać.
_________________
Mędrzec nie mówi tego co wie, głupiec nie wie co mówi.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
mikado 
Specjaliści
Siamese Fireback



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/mikado

Moja specjalizacja:
Bazanty

Pomógł: 7 razy
Wiek: 109
Dołączył: 12 Maj 2009
czyli 5434 dni temu
Posty: 659
Podziękowania: 59/95
Skąd: Żywiec

Wysłany: 2010-08-11, 09:26   

jakub, obawiam się,że złapanie tego "gangstera"nie wiele pomoże.Musisz zabezpieczyć hodowle w miarę możliwości bo przyjdą następne norki czy inne drapieżniki i sytuacja się powtórzy...
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
konrad 
Mega User



Pomógł: 3 razy
Wiek: 62
Dołączył: 13 Sty 2008
czyli 5920 dni temu
Posty: 22
Skąd: Zalesie Górne
Wysłany: 2010-08-11, 20:47   

Wiem co znaczy taka wizyta.... W zeszłym roku na wiosnę jedna wizyta i straciłem 16 par gęsi. Od tej pory co tylko nie jest zamknięte w wolierach , po nocy jest juz własnością nocnego rabusia . jest to prawdopodobnie lis lub jenot. Zwierz ten wyciągał 8-kilogramowe gęsi przez 2-metrowa siatkę. Żadne pułapki się nie sprawdziły, tylko zamknięcie w wolierach. Ponadto jestem teraz na etapie przygotowywania się do zamontowania pastucha , ale ze mam do zabezpieczenia 700m to troszkę potrwa.
Ostatnio zmieniony przez amadyna1471 2010-08-29, 21:44, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
pysia34 
Administrator
pysia



Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 04 Lut 2009
czyli 5531 dni temu
Posty: 1303
Podziękowania: 177/5
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2010-08-12, 07:00   

U mnie w ciągu dwóch nocy kilka lat temu znikło z ogromnym harmidrem pół stada kur i kaczek, ku zdziwieniu wszystkich drugiej nocy przydybaliśmy zwykłe wioskowe psy, nawet nie dzikie, tylko nocą w grupie wędrujące po wsi. Robiły się jak bestie i szarpały w grupie jak dzikie, pomimo tego, ze ptaki były w wolierze podkopały się i nocą robiły ataki.
Do czasu, aż ktoś się z myśliwych "zlitował" i cichcem wykończył połowę szwendających się po nocy psów w tej wałęsającej się "pańskiej" bandzie. Psy w dzień były milusińskimi pieskami znanych na wsi właścicieli, a wieczorem w czasie wybiegania się zamieniały się w grupie w morderców żądnych krwi. Nieomal na moich oczach rozerwały żywcem małego dzika. Psy z pozoru łagodne i poza mieszańcem wilka zwykłe małe pałętające się pod nogami kundelki...
Dlatego w nowym kurniku u mnie wszystko zabezpieczone jest podwójną siatką a w zasadzie nawet potrójną wliczając tą linową :-) od tamtej pory nie ma problemu z drapieżnikami. Do dzisiaj nie wiem co wynosiło pawie jaja w całości grzebiąc je pod mchem w lesie dwa metry od ogrodzenia, bez jednego nakłucia :-)
Ostatnio zmieniony przez Michuuu 2010-08-12, 07:37, w całości zmieniany 2 razy  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
jakub 
Mega User
hodowca



Moja specjalizacja:
Kury

Pomógł: 7 razy
Wiek: 31
Dołączył: 06 Lut 2008
czyli 5895 dni temu
Posty: 665
Podziękowania: 37/26
Skąd: oborniki
Ostrzeżeń:
 1/5/8

Wysłany: 2010-08-12, 15:56   

Ja mam swoją hodowle zabezpieczoną ale właśnie tylko przed lisami, jenotami i psami. Będę musiał zastanowić się nad zabezpieczeniem właśnie przed tymi mniejszymi drapieżnikami.
_________________
Mędrzec nie mówi tego co wie, głupiec nie wie co mówi.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
amadyna1471 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/amadyna1471

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 24 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Maj 2010
czyli 5072 dni temu
Posty: 3606
Podziękowania: 370/338
Skąd: Gorzyczki

Wysłany: 2010-08-19, 11:20   

U mnie największą udręką są koty sąsiadów które płoszą mi papugi w wolierach zewnętrznych.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
waldek 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 10 razy
Wiek: 49
Dołączył: 29 Wrz 2008
czyli 5659 dni temu
Posty: 329
Podziękowania: 20/16
Skąd: kartuzy
Wysłany: 2010-09-24, 19:34   

Trzy dni temu po wejściu do kurnika taki widok zastałem :-(
Niestety para lęgowa moich uszaków leżała zagryziona.
Ostatnio zmieniony przez waldek 2010-09-24, 19:45, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
waldek 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 10 razy
Wiek: 49
Dołączył: 29 Wrz 2008
czyli 5659 dni temu
Posty: 329
Podziękowania: 20/16
Skąd: kartuzy
Wysłany: 2010-09-24, 19:40   

Szybko zakupiłem żywołapkę i czekałem. Nie długo ha, ha :roll:
oto co udało mi się złapać.
Początkowo myślałem że to kuna jednak po porównaniu na okolicznej fermie doszedłem do wniosku że to norka. Co sądzicie ?
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2010-09-24, 19:49   

waldek, i jeśli się nie mylę to jest to norka amerykańska.

Szkoda twoich ptaków, współczuję.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
waldek 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 10 razy
Wiek: 49
Dołączył: 29 Wrz 2008
czyli 5659 dni temu
Posty: 329
Podziękowania: 20/16
Skąd: kartuzy
Wysłany: 2010-09-24, 19:51   

Niestety, ale zastawiłem po raz kolejny w razie gdyby była jeszcze jakaś. :evil:
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
kamyl15 
Mega User
Hodowca



Moja specjalizacja:
Papugi

Wiek: 28
Dołączył: 06 Cze 2010
czyli 5045 dni temu
Posty: 14
Dał 3 podziękowanie(a)
Skąd: Raciąż

Wysłany: 2010-09-25, 20:15   

A z tą co zrobiłeś??:) poszła na tamten świat?:)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
marcin18 
Mega User



Pomógł: 2 razy
Wiek: 33
Dołączył: 15 Lis 2008
czyli 5613 dni temu
Posty: 153
Podziękowania: 6/1
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: 2010-09-25, 21:01   

Współczuje straty ptaków :-/ ...
A ta norka jak gdyby nigdy nic sobie leży zwinięta i tylko spogląda, wygląda jakby była oswojona, a jak jest w rzeczywistości? wiesz co ja bym jej zbudował dużą klatkę i sobie ją zatrzymał, wiem że narobiła szkód, ale to nie ujmuje jej mimo wszystko uroku ;-)
_________________
marcinnn
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 21
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.