Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Gołąbek diamentowy Geopelia cuneata
Autor Wiadomość
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5959 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2010-10-13, 19:53   

:?: :?: :?: Mateusz_M, ten Twój post jest najdziwniejszym, jaki mi sie udało przeczytać w ostatnich latach :lol: Ale napiszę dlaczego tak twierdzę - że nie ma białych gołąbków, bo nikt nigdy, na całym świecie, nie pokazał jeszcze czysto białego gołabka diamentowego. Z utęsknieniem czekam na taką informację :!:
 Autor postu otrzymał 1 podziękowanie(a)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 podziękowań:
grajgul

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

Mateusz_M 
Specjaliści



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Sie 2008
czyli 5748 dni temu
Posty: 852
Podziękowania: 17/38
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2010-10-13, 20:58   

JC, takie samo zdanie mam na temat pana postu , więc jak widać zdania są podzielone . Dziwi mnie to że mówi pan o białych gołąbkach na skalę światową :roll: nie za bardzo chce mi się wierzyć ze docierają do pana wszystkie informacje z całego świata na temat białych gołąbków ....
_________________
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5959 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2010-10-13, 22:16   

Pewnie, a nawet na pewno, nie wszystkie, dlatego z utęsknieniem czekam, jak już napisałęm powyżej, na taką informację. Proszę, przeglądnij sięć i dowolną literaturę a zobaczysz, że wszyscy poważni autorzy piszą dokładnie to samo co ja. Są gołąbki diamentowe śnieżne czyli kombinacja o jakiej napisałem powyżej i szeki tak białe, że jak się im wyrwie kilka piórek, to można zrobić fotkę ptaka czysto białego. i to by było na tyle :lol:
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Al 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomogła: 50 razy
Dołączyła: 20 Sty 2008
czyli 5961 dni temu
Posty: 845
Podziękowania: 53/4
Skąd: Knurów
Ostrzeżeń:
 1/5/8

Wysłany: 2010-10-14, 16:20   

Słyszalam że w USA są białe, ale są to ptaki małe, słabe, żle się rozmnazają, często chorują, ogólnie ptaki do .... :mrgreen: Ale sa to pojedyńcze osobniki w legu i nie dają w następnym pokoleniu białych ptaków.Nie jest to mutacja tylko kombinacja krzyżowania.W dodatku dosyć droga.
O białych gołąbkach moim zdaniem możemy mowić, tylko wtedy gdy będzie to stala mutacja.
Nie jest możliwościa uzyskania białych w domu z przypadkowo dobranych ptaków.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5959 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2010-10-14, 17:04   

Al, te "białe" to właśnie ta kombinacja o której pisałem czyli białoogonowy x srebrny x żółty a nazywa się po amerykańsku "snow white". Takie to mnie się udało odchować :-D
http://www.internationald...s/snowwhite.htm
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
tweetusia 
Mega User
Tweety



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Wiek: 45
Dołączyła: 04 Paź 2010
czyli 4973 dni temu
Posty: 25
Podziękowania: 2/1
Skąd: Limerick

Wysłany: 2010-11-01, 15:08   

Hej. Jak już pisałam wcześniej, miesiąc temu dokupiłam mojemu gołąbkowi (samczykowi) prawdopodobnie samiczkę. Mój gołąbek zaczął od razu tokować i zalecać się do nowego. Niestety, nowy gołąbek nadal jest obojętny na te zachowanie a czasami, gdy mój stary gołąbek próbuje z nim kopulować to ten nowy skacze na niego i też jakby imituje kopulacje. Jednakże nowy gołąbek nie tokuje, prawie nie wydaje głosów i ma mniejszą i pomarańczową otoczkę wokół oka i jak zapewniał sprzedawca jest samiczką. Czy ktoś zauważył u swoich gołąbków diamentowych takie zachowanie? Czy może jednak nowy gołąbek to młody samczyk, który jest napastowany przez mojego napalonego samczyka? Z góry dzięki za odpowiedź.
Ostatnio zmieniony przez 2010-11-01, 19:59, w całości zmieniany 2 razy  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
juliuszbydg 
Mega User



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 31 Gru 2009
czyli 5250 dni temu
Posty: 63
Podziękowania: 33/4
Skąd: Bydgoszcz

Wysłany: 2010-11-01, 19:54   

Dla mnie te ptaki są białe. Określam to co widzę nie wnikając w genotyp ptaków. Może to właśnie miał na myśli Mateusz_M, mówiąc o białych ptakach.





PS.
Te białe ptaki są mojej hodowli i wiem, że poprawny opis to: pierwszy z nich to szek, a drugi brylantowy.
Ostatnio zmieniony przez wanted 2010-11-01, 21:15, w całości zmieniany 3 razy  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5959 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2010-11-01, 22:47   

Nie wiem czy akurat ten Twój to brylantowy, bo jest zdecydowanie za jasny, chyba że jest w kombincji z białoogonową. Natomiast takich "białych" to jest sporo.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5959 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2010-11-01, 22:49   

A i szeki "prawie" białe są już często spotykane.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
ADAM ŻYŁA 
Mega User



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Lut 2010
czyli 5217 dni temu
Posty: 156
Podziękowania: 6/3
Skąd: przeworsk
Wysłany: 2010-11-02, 07:52   

nie wiem jak dla innych ale dla mnie to te gołąbki juliuszabydg i JC wyglądają super, chyba w sumie o takie mi chodziło jak pytałem o białe gołąbki diamentowe, nie jestem jakimś tam specem od gołąbków ale te co pokazują koledzy z forum wyglądają dla mnie bomba
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Mateusz_M 
Specjaliści



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Sie 2008
czyli 5748 dni temu
Posty: 852
Podziękowania: 17/38
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2010-11-02, 17:46   

Biały to biały . Nie znam się na genetyce i się nią nie interesuje . Dla mnie na każdej fotce przedstawionej na tej stronie jest biały gołąbek .
_________________
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
amadyna1471 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/amadyna1471

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 24 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Maj 2010
czyli 5120 dni temu
Posty: 3606
Podziękowania: 370/338
Skąd: Gorzyczki

Wysłany: 2010-11-02, 17:52   

Mateusz_M, jest widoczna plamka na szyji ptaka, to jest szek :-D
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Mateusz_M 
Specjaliści



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Sie 2008
czyli 5748 dni temu
Posty: 852
Podziękowania: 17/38
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2010-11-02, 19:58   

amadyna1471, ja powiem tyle - bez przesady . Tak jak powiedział juliuszbydg, określam to co widzę . Dla mnie to ptak biały , nawet jeśli rzeczywiście jest szekiem .
_________________
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
moskit95 
Mega User



Wiek: 29
Dołączył: 30 Gru 2010
czyli 4886 dni temu
Posty: 148
Podziękowania: 4/4
Wysłany: 2011-02-07, 19:20   

A jaka temp musza miec zeby siie legly?
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5959 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2011-02-07, 20:04   

U mnie aktualnie udane lęgi prowadzą w temp. ok. 15 stopni.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
krzysiek007 
Mega User



Pomógł: 28 razy
Wiek: 35
Dołączył: 07 Paź 2008
czyli 5699 dni temu
Posty: 1140
Podziękowania: 89/27
Skąd: woj.świetokrzyskie
Wysłany: 2011-02-19, 14:44   

Co sądzicie o tych :?:
http://colombestourterell...amants-blanches
_________________

Podziękuj autorowi tego posta
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5959 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2011-02-19, 15:53   

To są własnie te "śniezne" czyli kombinacja mutacji z których kazda rozjasnia upierzenie. Albinosy by były, gdyby nie te brązowawe lotki i widoczny, choć słabo rysunek. No i gdyby to była pojedyncza mutacja a nie kombinacja 3 mutacji.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
tweetusia 
Mega User
Tweety



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Wiek: 45
Dołączyła: 04 Paź 2010
czyli 4973 dni temu
Posty: 25
Podziękowania: 2/1
Skąd: Limerick

Wysłany: 2011-03-31, 19:36   

Hej forumowicie...az musze sie Wam pochwalic...po 4 nieudanych probach zdobycia samicy golabka diamentowego udalo sie !!! Mam 100% samiczke, zniosla wlasnie jajka i jednym z moich 4 samczykow wysiaduja je;-) Nawizaujac do mojego pecha, zeby bylo smiesznie kazdy z moich golabkow byl mi sprzedany jako samiczka a po krotkim pobycie u mnie, w pelnym sloncu i frykasami do jedzenia stawal sie pieknie tokujacym, dorodnym samczykiem. baa nawet jeden z golabkow podobno przebywal w wolierze zewnetrznej u kogos 1,5 i koles go sprzedal, bo szukal samca a uwazal ze ma3 samice ;p Moje golabki mieszkaja w 3 srednich klatkach, ale co rano sa wypuszczane i wlasciwie biegaja po wielkim livingroomie. Pokoj jest od strony poludniowo-wschodniej wiec slonce maja od rana niemal do 17 i chyba to im najbardziej u mnie odpowiada...Wracajac do mojej samiczki...jest jeszcze mloda (ok 9-10 miesiecy) i to jej 1 leg, wiec zobaczymy czy uda sie cos im wysiedziec...samczyka wybrala najstarszego, najdorodniejszego i pierwszego, ktory domnie przybyl. No nic pozdrawiam i jesli cos sie wykluje zamieszcze zdjatka. Pozdrawiam
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Rocki 
Mega User



Pomógł: 11 razy
Wiek: 34
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5961 dni temu
Posty: 514
Podziękowania: 16/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-03-31, 19:42   

Z samiczkami gołąbków diamentowych tak jest... Dopiero mój 5 gołąbek diamentowy stał się pełnoprawną samiczką, która dochowała się potomstwa, a i przy niej miałem moment zawahania czy to nie jest samiec. Teraz dopiero nabieram wprawy po czym rozpoznać płeć młodych ptaków, a i tak nigdy nie ma 100% pewności.
_________________
www.zooforum.pl - najlepsze w Polsce forum o ogrodach zoologicznych! Zapraszam! ;-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
tweetusia 
Mega User
Tweety



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Wiek: 45
Dołączyła: 04 Paź 2010
czyli 4973 dni temu
Posty: 25
Podziękowania: 2/1
Skąd: Limerick

Wysłany: 2011-03-31, 20:25   

Cześć...ja już się zastanawiałam czy ja mam takiego pecha, czy po prostu tutaj gdzie mieszkam nie sprzedają samic ;-) . Każdy z zakupionych gołąbków na początku wyglądał jak samiczka a po 2 tyg. otoczki wokół oczu nabierały barwy, potem zaczynał tokować, a potem dobierał się w parę z innym samcem i udawały raz jeden raz drugi, że są parą. Dopiero gołąbek nie wybrany przeze mnie, a kolegę okazał się młodą samiczką... chociaż i o niej można by powiedzieć, że jest samcem patrząc na grubość otok wokół oczu. Tylko ma bardziej sprężyste widełki i to dawało mi nadzieję, że może jednak się wreszcie uda mieć parkę. We wtorek zniosła jajko i teraz siedzą na zmianę z moim panem nr 1. No, ale dzięki temu wszystkiemu mam 5 gołąbków zamiast 2 : 1 parkę chłopaków, 1 parkę prawdziwa i jednego samotnego samca...dokupiłabym mu kogoś do pary, ale wole nie ryzykować... może uda mi się odchować jakąś kobitkę dla niego. Jeszcze raz pozdrawiam i powodzenia w hodowli;-)
Ostatnio zmieniony przez Alan1980 2011-03-31, 20:39, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 15
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.