Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Rejestracja ptaków.
Autor Wiadomość
amadyna1471 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/amadyna1471

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 24 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Maj 2010
czyli 5095 dni temu
Posty: 3606
Podziękowania: 370/338
Skąd: Gorzyczki

Wysłany: 2011-05-26, 22:49   

mar, działalność gospodarcza czy sklep zoologiczny ptaków nie musi mieć rejestrowanych ,ale hodowle amatorskie czy jak je tam ktoś sobie zwie muszą mieć ptaki zarejestrowane .
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

sylwia2401 
Specjaliści
KOCHAM...TĘSKNIE...CZEKAM...



Pomógł: 61 razy
Wiek: 57
Dołączył: 14 Sty 2008
czyli 5941 dni temu
Posty: 3495
Podziękowania: 404/327
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2011-05-26, 22:51   

mikado, to chodzi chyba o firmy,prywatnie musisz dać kserokopie kupującemu.
_________________
PAMIĘTAJ- JEDNA MIŁOŚĆ- JEDEN BÓG- JEDNO PRZEZNACZENIE
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5934 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2011-05-26, 23:13   

mikado napisał/a:
JC napisał/a:
polskie prawo nie wymaga podczas obrotu handlowego przekazywania żadnych dokumentów rejestracyjnych

Czy na pewno do końca tak jest?Rejestrujemy ptaki z załącznika A po to aby móc je przetrzymywać,hodować,posiadać itd.Oczywistą sprawą jest,że możemy je uzyskać(dokument rejestracyjny) tylko od hodowcy od którego mamy ptaki.Jeśli nie wymaga prawo tego to po cholerę ta cała zabawa w starostwie?Pytam ponieważ nie jestem biegły w tym temacie.


Cała ta zabawa jest po to.............................................????????????????????????, dokument rejestracyjny jest po .................................???????????????????????? Ogólna odpowiedź na to pytanie jest "BO TEGO WYMAGA POLSKIE PRAWO" Ja tylko nie wiem dlaczego jest to w Ustawie o ochronie przyrody, a nie w spec ustawie "jak utrudnić zycie obywatelom i jednoczesnie rowijając biurokrację" :lol:

Na ptaki z załacznika A nie wystarczy dokument o pochodzeniu a żeby nie popełnić przestępstwa trzeba mieć "eurocites", na którym jest zaznaczone "ptak dopuszczony do obrotu handlowego".
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
amadyna1471 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/amadyna1471

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 24 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Maj 2010
czyli 5095 dni temu
Posty: 3606
Podziękowania: 370/338
Skąd: Gorzyczki

Wysłany: 2011-05-26, 23:18   

JC, Bo Polski Rząd walczy z biurokracją :mrgreen: :mrgreen:
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
mikado 
Specjaliści
Siamese Fireback



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/mikado

Moja specjalizacja:
Bazanty

Pomógł: 7 razy
Wiek: 109
Dołączył: 12 Maj 2009
czyli 5457 dni temu
Posty: 659
Podziękowania: 59/95
Skąd: Żywiec

Wysłany: 2011-05-26, 23:22   

To jeszcze zapytam kto ma eurocitesy na jakiekowiek bażanty w Polsce?Zdarzyło się,ze trafiłem kilka razy na ogłoszenie o sprzedaży cabotów wraz z cites i prawdopodobnie pochodziły za granicy a gdzie reszta elioty,swinohe,walichy i wiele innych.Wychodzi na to,że ptaki można kupować tylko na Zachodzie bo tam dają eurocites a swoje nadwyżki zjeść żeby żyć zgodnie z prawem.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
sylwia2401 
Specjaliści
KOCHAM...TĘSKNIE...CZEKAM...



Pomógł: 61 razy
Wiek: 57
Dołączył: 14 Sty 2008
czyli 5941 dni temu
Posty: 3495
Podziękowania: 404/327
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2011-05-26, 23:22   

JC napisał/a:
Na ptaki z załacznika A nie wystarczy dokument o pochodzeniu a żeby nie popełnić przestępstwa trzeba mieć "eurocites", na którym jest zaznaczone "ptak dopuszczony do obrotu handlowego".

Zawsze takiego ptaka, możemy komuś podarować :mrgreen:
_________________
PAMIĘTAJ- JEDNA MIŁOŚĆ- JEDEN BÓG- JEDNO PRZEZNACZENIE
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
mikado 
Specjaliści
Siamese Fireback



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/mikado

Moja specjalizacja:
Bazanty

Pomógł: 7 razy
Wiek: 109
Dołączył: 12 Maj 2009
czyli 5457 dni temu
Posty: 659
Podziękowania: 59/95
Skąd: Żywiec

Wysłany: 2011-05-26, 23:26   

sylwia2401 napisał/a:
Zawsze takiego ptaka, możemy komuś podarować :mrgreen:

Tak a,że przesyłka i klatka transportowa jakoś bardzo droga to nikt nie powinien mieć pretensji :mrgreen:
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5934 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2011-05-26, 23:41   

Oczywiście w pewnym sensie macie rację i sąd bedzie mógł przyjąć waszą interpretację, ale niekoniecznie :lol:
Ja już A nie mam zadnych stworzeń, a i z B też niewiele. Po co się narażać na wizytę panów o 6 rano, a ptaków nie zamieszczonych w tych załacznikach jest sporo, więc jest co hodować.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
mikado 
Specjaliści
Siamese Fireback



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/mikado

Moja specjalizacja:
Bazanty

Pomógł: 7 razy
Wiek: 109
Dołączył: 12 Maj 2009
czyli 5457 dni temu
Posty: 659
Podziękowania: 59/95
Skąd: Żywiec

Wysłany: 2011-05-26, 23:58   

JC napisał/a:
Oczywiście w pewnym sensie macie rację i sąd bedzie mógł przyjąć waszą interpretację, ale niekoniecznie :lol:

To już nie jest śmieszne :-P
JC napisał/a:
Po co się narażać na wizytę panów o 6 rano

i to też :-P
Po za tym piszemy czysto hipotetycznie :mrgreen:
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
cygnus 
Specjaliści
hodowla łabędzi



Pomógł: 2 razy
Wiek: 54
Dołączył: 01 Kwi 2009
czyli 5498 dni temu
Posty: 119
Podziękowania: 20/1
Skąd: Poczesna
Wysłany: 2011-05-27, 09:20   

Czytając wasze wypowiedzi a nie będący zorientowany w temacie jest to dla mnie kompletnie niezrozumiałe. Jeśli ktoś do końca nie ma rozeznanego tematu to lepiej niech się nie wypowiada i wprowadza innych w błąd. Jak można pisać, że mam firmę i ptaków z załącznika A nie muszę rejestrować albo ptaki mogę sobie przekazywać. Przytoczę cześć jednego z pism które dostałem od GDOŚ. Zgodnie z art.52 ust.1 z dnia 16 kwietnia 2004 o ochronie przyrody z 2009 nr 151 poz. 1220 oraz rozporządzenia w sprawie gatunków dziko występujących zwierząt objętych ochroną posiadanie, przetrzymywanie, zbywanie, nabywanie, oferowanie do sprzedaży, wymiana i darowizna okazów gatunków zwierząt objętych ochroną stanowią zakazy, w stosunku do których wymagane jest uzyskanie zezwolenia. Zwolnienie z ww. zakazów następuje w drodze wydania stosownego świadectwa na mocy art 8 ust. 3 ww. rozporządzenia Rady nr 338/97 przez właściwy organ zarządzający Konwencji Waszyngtońskiej w państwie, w którym znajduje się okaz. W Polsce, zgodnie z art61 ust o ochronie przyrody, organem tym jest minister właściwy do spraw środowiska. Więcej info można uzyskać w GDOŚ 225792170. Ostatnio dostałem pozwolenie GDOŚ na przetrzymywanie ptaków występujących w naszym środowisku: łabędzie nieme, ohary, bernikle obrożne, białolice itp. Trwało to około pięć miesięcy powołując się na ogrody itp. Mogę nawet zbywać ww. okazy ale wcześniej muszę wystąpić do RDOŚ o pozwolenie sprzedaży itp. Ciężko to w kilku zdaniach ogarnąć i w miarę czytelnie przedstawić.
_________________
www.cygnus.info.pl
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Alan1980 
Mega User
Bażanty



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/alan1980

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 11 razy
Wiek: 43
Dołączył: 31 Mar 2009
czyli 5499 dni temu
Posty: 1847
Podziękowania: 126/346
Skąd: Płońsk

Wysłany: 2011-05-27, 11:14   

cygnus napisał/a:
Czytając wasze wypowiedzi a nie będący zorientowany w temacie jest to dla mnie kompletnie niezrozumiałe.


Oj prawda. Już delikatnie w tym wszystkim się zakręciłem. Jeśli mogę prosić to napiszcie mi nazwy dokumentów jakie powinienem dostać wraz z zakupionym ptakiem - jesli ktoś może niech wstawi skan tych dokumentów (oczywiście bez danych osobowych). Z góry dziekuję.
_________________
www.ozdobneptaki.pl
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5934 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2011-05-27, 15:39   

cygnus, to nie było wprowadzanie w błąd, bo rzeczywiście firmy handlujące zwierzetami nie muszą ich rejestrować, chyba że są osobistą własnością właściela jako osoby fizycznej. Ponadtto inne przepisy odnoszą się do zwierzat uznanych za naturalnie występujące na terenie Polski. tych to wcale nie wolno przetrzymywać, nie mając specjalnych zezwoleń.

Co do tego co trzeba mieć, to opisałem to tu http://ptakiegzotyczne.net/zeby.php
 Autor postu otrzymał 1 podziękowanie(a)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 podziękowań:
mikado
cygnus 
Specjaliści
hodowla łabędzi



Pomógł: 2 razy
Wiek: 54
Dołączył: 01 Kwi 2009
czyli 5498 dni temu
Posty: 119
Podziękowania: 20/1
Skąd: Poczesna
Wysłany: 2011-05-28, 07:58   

JC, Miałem na myśli, że ptaki z załącznika A i B czy to jest firma handlująca zwierzętami czy osoba fizyczna zawsze muszą zgłosić do właściwego ministra do spraw środowiska. Alan 1980, jeśli masz jakieś wątpliwości to radzę Ci zadzwoń do GDOŚ. Wejdź na ich stronę i wybierz odpowiedni temat, który cię interesuje i zarazem będziesz miał podany numer kontaktowy do właściwej osoby.
_________________
www.cygnus.info.pl
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5934 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2011-05-28, 08:27   

cygnus napisał/a:
JC, Miałem na myśli, że ptaki z załącznika A i B czy to jest firma handlująca zwierzętami czy osoba fizyczna zawsze muszą zgłosić do właściwego ministra do spraw środowiska.


Nie ma takiego zapisu w polskim ani unijnym prawie.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
cygnus 
Specjaliści
hodowla łabędzi



Pomógł: 2 razy
Wiek: 54
Dołączył: 01 Kwi 2009
czyli 5498 dni temu
Posty: 119
Podziękowania: 20/1
Skąd: Poczesna
Wysłany: 2011-05-28, 10:28   

JC, Zadzwoń pod numer, który podałem wcześniej z działem od citesu. Spędziłem na telefonie w sumie kilka godzin z bardzo miłą panią, która mi wszystko wyjaśniła i jestem trochę zoorientowany w temacie. Jeszcze raz powtórzę bez zgody własciwego ministra nie można sprzedać itp ptaków z załączinka A i B.
_________________
www.cygnus.info.pl
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Barnard 
Specjaliści



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow....ytk_prezentacja

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 36 razy
Wiek: 31
Dołączył: 06 Mar 2008
czyli 5889 dni temu
Posty: 452
Podziękowania: 71/241
Skąd: Woźniki

Wysłany: 2011-05-28, 11:59   

O znowu coś nowego z tego co ja wiedziałem to na sprzedaż ptaków z załącznika A jest potrzebna zgoda ministra a tu coś nowego i B doszło :mrgreen:

A 2 sprawa to przecież my ptaków nie sprzedajemy tylko za darmo rozdajemy :lol: Więc po co nam jakakolwiek zgoda ;-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
cygnus 
Specjaliści
hodowla łabędzi



Pomógł: 2 razy
Wiek: 54
Dołączył: 01 Kwi 2009
czyli 5498 dni temu
Posty: 119
Podziękowania: 20/1
Skąd: Poczesna
Wysłany: 2011-05-28, 12:18   

Barnard, nawet rozdawać, darować itp. nie możemy bez odpowiedniej zgody przeczytaj ustawę jest to dokładnie zdefiniowane w ustawie.
_________________
www.cygnus.info.pl
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
mikado 
Specjaliści
Siamese Fireback



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/mikado

Moja specjalizacja:
Bazanty

Pomógł: 7 razy
Wiek: 109
Dołączył: 12 Maj 2009
czyli 5457 dni temu
Posty: 659
Podziękowania: 59/95
Skąd: Żywiec

Wysłany: 2011-05-28, 13:56   

cygnus, czy na pewno chodzi o wszystkie ptaki z załącznika A i B czy tylko krajowe(rodzime) z tej listy?
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5934 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2011-05-28, 17:22   

cygnus, musiałes coś źle zrozumieć, bo ja nie opieram się na wypowiedziach ustnych przemiłych urzędniczek, a na zapisach w ustawach, rozporzadzeniach i pisemnych wyjaśnieniach urzędników MS.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
cygnus 
Specjaliści
hodowla łabędzi



Pomógł: 2 razy
Wiek: 54
Dołączył: 01 Kwi 2009
czyli 5498 dni temu
Posty: 119
Podziękowania: 20/1
Skąd: Poczesna
Wysłany: 2011-05-29, 07:30   

JC, Nie opieram się tylko na ustnych wypowiedziach urzędniczek. Dostałem kilka pism z ustawami i czytelnie zostały wyjaśnione moje pytania co do hodowli, sprzedaży itp. np. ptaków bernikli rdzawoszyjej zał.A, łabędzi czarnoszyich i żurawi koroniastych zał B.mikado, Na ptaki występujące w naszym środowisku to uzyskałem pozwolenie w całkiem innym dziale. Do końca czerwca każdego roku muszę uaktualniać listę ptaków i wysyłać do GDOŚ i RDOŚ. Po co polemizować co do jakiego gatunku ptaków z zał. A i B trzeba lub nie trzeba. Proponuję każdemu zadzwonić i przedstawić jaki gatunek go interesuje i wszystko zostanie mu dokładnie wyjaśnione jakie dokumenty należy złożyć. Przynajmniej ja tak systematycznie uzyskałem zgodę na gatunki ptaków jakie mnie interesowały. Za złożenie każdego wniosku należy uiścić opłatę skarbową około 100zł i czekać na pomyślne rozpatrzenie sprawy.
_________________
www.cygnus.info.pl
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 17
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.