Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Pomysł - Stowarzysznie Hodowców Ptaków Ozdobnych i Egzotyczn

Czy jesteś za ?
TAK
78%
 78%  [ 30 ]
NIE
21%
 21%  [ 8 ]
nie mam ZDANIA
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 38
Wszystkich Głosów: 38

Autor Wiadomość
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5912 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2011-12-30, 14:02   

sylwia2401, a kto mu broni działać :?: Tylko Ci co "dzialali" i tworzyli nowe "lepsze" stowarzyszenia, jak choćby ja, wiedzą, że nie tędy droga. Po co ma robić nasze błędy :?: Ale podobno każdy woli się uczyć na własnych błędach, niż korzystać z doświadczeń innych.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

sylwia2401 
Specjaliści
KOCHAM...TĘSKNIE...CZEKAM...



Pomógł: 61 razy
Wiek: 57
Dołączył: 14 Sty 2008
czyli 5919 dni temu
Posty: 3495
Podziękowania: 404/327
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2011-12-30, 14:30   

JC napisał/a:
sylwia2401, a kto mu broni działać :?:

JC,tylko Wy jako starzy hodowcy, powinniście mu pomóc, a nie odstraszać.
_________________
PAMIĘTAJ- JEDNA MIŁOŚĆ- JEDEN BÓG- JEDNO PRZEZNACZENIE
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5912 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2011-12-30, 14:49   

A po co ja to wszystko tu pisałem :?: Miałem mu napisać - załóż 147 związek hodowców ptaków, w którym bedziesz miał tylu członków, że moze ci się uda obsadzić wszystkie wymagane prawem funkcje :lol: Policzmy: zarząd - 4 osoby, komisja rewizyjna - 3 osoby, sąd kolezeński 3 osoby, no i by sie przydał choc z jeden członek nie pełniący żadnej funkcji :lol: Gdyby w moim Stowarzyszeniu pojawiło się 10 młodych ludzi chcacych działac to byłbym szczęśliwy :!: Co ja piszę, dzięsięci :!: , żeby pieciu, a nawet trzech :!: Niestety nie ma kompletnie ludzi chętnych do pracy. Natomiast rzucających pomysłami jest sporo, szkoda, że patrzą się tylko na innych, żeby je wcielili w zycie :-(
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
sylwia2401 
Specjaliści
KOCHAM...TĘSKNIE...CZEKAM...



Pomógł: 61 razy
Wiek: 57
Dołączył: 14 Sty 2008
czyli 5919 dni temu
Posty: 3495
Podziękowania: 404/327
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2011-12-30, 21:33   

JC, ja i tak twierdzę że do młodzieży świat należy, dajmy im działać, 147 się nie uda,a 148 może da radę :mrgreen:
_________________
PAMIĘTAJ- JEDNA MIŁOŚĆ- JEDEN BÓG- JEDNO PRZEZNACZENIE
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5912 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2011-12-30, 21:57   

Wiadomo ;-) , tylko szkoda, że młodzieży kompletnie nie interesuje praca dla innych. Jak się trafi jakiś "robotny" to jest niemalże hołubiony. Prezesem mojego Stowarzyszenia jest najmłodszy wiekiem członek. Ma niewiele ponad 30 lat. Jak tylko osiągnął wymagany w Statucie staż członkowski, to od razu na Zjeździe zaproponowano mu udział w Zarządzie. A że poprzedni prezes zrezygnował w trakcie kadencji, to został jednogłośnie wybrany nowym prezesem. Młodych i chętnych do pracy potrzeba jak tlenu :!:
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
kubao 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Kury

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 10 Lut 2010
czyli 5161 dni temu
Posty: 560
Podziękowania: 77/75
Skąd: Kalisz

Wysłany: 2011-12-30, 21:59   

Ja również popiera pomysł takiego stowarzyszenia, lepiej doradzilibyście coś, a nie tylko że to dużo pracy itp.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
tancerz2005 
Mega User



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Paź 2009
czyli 5287 dni temu
Posty: 106
Podziękowania: 21/6
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2011-12-30, 22:53   

Czy znalazły by się osoby z Warszawy lub okolic które chciały by zjednoczyć siły do wspólnego działania na terenie Warszawy?
Sam nie dam rady - czy ktoś był by w stanie przyłączyć się do aktywnego działania?
Wiadomo, nie każdy kto zapisał by się do takiego stowarzyszenia mógł by dojeżdżać (koszta, czas), ale może właśnie osoby z Warszawy i ich okolic były by w stanie poświęcić trochę czasu?
Rzecz jasna chodzi mi o osoby chcące się naprawdę zaangażować dla których "wycieczki" po urzędach i "kawki" u urzędników nie były by wyzwaniem i nie odstraszały by na dłuższą metę.
pysia34 dziękuję za chęć pomocy, na pewno skorzystam! :-D (szkoda że nie jesteś z Warszawy, ale myślę że damy radę :) )

I dziękuję wszystkim którzy choć trochę wierzą w ten pomysł - to dodaje otuchy.

Mój zapał nie jest słomiany, ale nie jestem też alfą i omegą - sam nic nie zdziałam i nie stawie czoła "całej reszcie" - potrzebuje wsparcia Was wszystkich i po to ten post.
JC napisałeś że kiedyś powiedziałeś że urzędnicy nie będą się z nami liczyć dopóty dopóki liczba osób prenumerujących Exote nie przekroczy 10 000 osób - ja myślę że te 10 000 osób miało by większą siłę przebicia jako członkowie stowarzyszenia a nie prenumeratorzy...
To też od nas samych zależy jak silną grupę stworzymy...
JC, atma, yotan być może mija się to z celem, być może poniesie to porażkę, być może każde Wasze słowo się spełni - ale dlaczego nie spróbować....?

A może na przekór wszystkiemu uda się....
_________________

Zapraszam!
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
yotan 
Doświadczony Hodowca
yotan



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/yotan

Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 26 razy
Wiek: 72
Dołączył: 16 Lut 2008
czyli 5886 dni temu
Posty: 684
Podziękowania: 75/37
Skąd: kuj.-pom.

Wysłany: 2011-12-30, 22:59   

tancerz2005, rób jak chcesz. Szkoda tylko, że trochę potrwa, zanim dojrzysz, że JC ma rację... A najbardiej szkoda, że do tego czasu Twój zapał się wypali...
Pytałeś, dlaczego osoby gosujące w ankiecie na TAK się nie wypowiadają - otóż prawda jest taka, że są to ludzie, którzy "popierają" i "klaszczą", ale jak właśnie coś zrobić trzeba, to ich maksymalnym wysiłkiem jest kliknięcie na TAK...
_________________
Piszę poprawnie po polsku.


Najlepsza grupa to NIEAKTYWNI! Chcę do nich należeć!
 Autor postu otrzymał 2 podziękowanie(a)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Więcej szczegółów
Wystawiono 2 podziękowań:
sylwia2401, JC
tancerz2005 
Mega User



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Paź 2009
czyli 5287 dni temu
Posty: 106
Podziękowania: 21/6
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2011-12-30, 23:18   

Yotan wiem o czym piszesz i nie trudno się z tym zgodzić, ja jednak wciąż mam nadzieję że może zjednoczymy siły i zadziałamy...
Proszę Was wszystkich, postarajmy sie coś zrobić... :-|

Zobaczcie na organizacje pro-animal typu Empatia, Viva - potrafią wywalczyć swoje zamierzenia i cele - ale zobaczcie jaką mają siłę przebicia, jakie akcje, działania, ilu członków i to takich członków którzy potrafią działać w swoim zakresie...
My nigdy wiele nie wywalczymy jeśli nie zaczniemy działać podobnie...
Złączmy siły i zacznijmy coś robić - wszyscy - tym bardziej że to chodzi o nasz wspólny interes... :-(
Nie wiem, może faktycznie łudzę się że to się może udać, ale chciałbym by tak było...
_________________

Zapraszam!
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5912 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2011-12-30, 23:26   

tancerz2005 napisał/a:
Czy znalazły by się osoby z Warszawy lub okolic które chciały by zjednoczyć siły do wspólnego działania na terenie Warszawy?
Sam nie dam rady - czy ktoś był by w stanie przyłączyć się do aktywnego działania?
Wiadomo, nie każdy kto zapisał by się do takiego stowarzyszenia mógł by dojeżdżać (koszta, czas), ale może właśnie osoby z Warszawy i ich okolic były by w stanie poświęcić trochę czasu?.


Wreszcie konkretny apel :!: Teraz zobaczysz jaki to przyniesie odzew. To już nie "kliknięcie".
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
yotan 
Doświadczony Hodowca
yotan



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/yotan

Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 26 razy
Wiek: 72
Dołączył: 16 Lut 2008
czyli 5886 dni temu
Posty: 684
Podziękowania: 75/37
Skąd: kuj.-pom.

Wysłany: 2011-12-30, 23:42   

Ja należę do bydgoskiego oddziału PZHKiPE od 4-5 lat. W tym czasie prawie nic nie zmieniło się na lepsze, a na gorsze. Dlatego byłem jednym z pomysłodawców i wykonawców odłączenia się od PZHKiPE i założenia własnego stowarzyszenia. Złożyłem nawet pełną dokumentację w sądzie, zostały tylko drobne poprawki, Burmistrz zatwierdził nam statut. Ale w międzyczasie odwiedził nas obecny szef PZHKiPE i próbował namówić, żebyśmy się nie odłączali. Jego argumenty mnie do tego nie przekonały, ale dało mi do myślenia coś innego: przysłuchiwałem się wypowiedziom obu stron, sam również brałem udział w rozmowie, ale bardzo szybko okazało się, że nie chodzi o jakieś wielkie zmiany i chęci utworzenia nowego, lepszego i w ogóle "naj" stowarzyszenia, tylko o głupie 10 czy 20 zł / rok za składkę. To przekonało mnie ostatecznie, że zakładanie nowych stowarzyszeń jest błędem. Nie wiem, czy widziałeś np. http://www.okhme-goulda.pl.tl/ - przeczytaj sobie powody (na głównej stronie), dla których to stowarzyszenie ma powstać. To jest śmieszne. To jest próba spełniania chorych ambicji pojedynczych hodowców, którzy szukają poklasku. Poczytaj sobie komentarze przepełnione „wazeliną” i odpowiedzi na kontrargumenty. W Poznaniu powstał niedawno kolejny nowy związek - Kakadu. Odłączyli się od Canarii, mieli cele, "ambicje", głośno krzyczeli, a już ledwo ciągną, już się kłócą.
Rozdrabnianie środowiska hodowców nie ma sensu!
JC ma rację: jeśli będziesz aktywnie uczestniczył w życiu swojego związku, to wtedy masz szansę. Sam to przerabiałem w mojej krótkiej związkowej karierze. Z początku siedziałem cicho, ale po drugiej wystawie, w której brałem udział nie wytrzymałem i wygarnąłem, co mi leży na sercu. Z mojej strony posypała się krytyka, ale też propozycje i rozwiązania. Oczywiście większość z nich została jednogłośnie przyjęta, ale 90% z tego nie doczekało się realizacji. Osiągnąłem tylko – albo AŻ to, że teraz liczą się z moim zdaniem, przy podejmowaniu decyzji czekają na moją opinię. Bywa tak, że moja opinia waży losy poszczególnych uchwał. Wśród hodowców w moim oddziale większość to ludzie w wieku przed- lub emerytalnym. Nie mają już sił. Ostatni nieodżałowany WIELKI PASJONAT, który starał się utrzymać związek przy życiu sam przedwcześnie zmarł w kwietniu tego roku. Z hodowców w średnim wieku spora część to nastawieni na sprzedaż producenci ptaków ozdobnych. W zeszłym i w tym roku nawet wystawy nie chciało się ludziom urządzać, bo stwierdzili, że nie opłaca się, bo nie ma ptaków do konkursu! Z garstki ludzi, którzy traktują hodowlę ptaków jako pasję każdy ma swoje życie i swoje problemy, nie mają czasu na zajmowanie się odległą Warszawą. Śmiało mogę powiedzieć, że nasz oddział kula się jeszcze jakoś dzięki mnie i 2-3 innym osobom (może cię to zdziwić, ale w realu jestem życzliwszą i „lepszą” osobą)
tancerz2005, masz dobre chęci, tylko wg mnie mają one złe ujście. Na prawdę jest tak, jak napisał JC: lepiej zacznij działać w swoim stowarzyszeniu, to raz-dwa wybiorą Cię do zarządu. W międzyczasie szukaj w innych stowarzyszeniach ludzi podobnie myślących i działających i się jednoczcie - najlepiej pod przewodnictwem osoby z Warszawy, bo tam jest całą siedziba ustawodawców. Żeby u nich coś wskórać to trzeba dać im "gotowca", czyli wymienione problemy i podane na tacy gotowe rozwiązania, bo oni o takich pierdołach jak hodowla szczygła albo dokument rejestracyjny dla papug nie myślą. Można by też spróbować współpracy (rozsądnej) z kimś z OTOP-u albo jakichś podobnych liczących się towarzystw (Salamandra). Trzeba pokazać wszystkim, że hodowcy chcą dobrze dla avifauny, a nie tylko dla siebie. Jakby udało Ci się stworzyć wewnętrzną sieć „agentów” działających w osobnych stowarzyszeniach, którzy mobilizowaliby siebie i innych do działania, a najlepiej, jakby byli członkami zarządów, to wtedy byłaby to siła, z którą należałoby się liczyć. Jest Internet, jest Nova Exota – wykorzystaj to. Ale żeby coś takiego powołać do życia potrzeba ludzi młodych, z otwartymi umysłami, których wzrok sięga dalej, niż czubek własnego nosa.
Powodzenia!
_________________
Piszę poprawnie po polsku.


Najlepsza grupa to NIEAKTYWNI! Chcę do nich należeć!
Ostatnio zmieniony przez yotan 2011-12-30, 23:47, w całości zmieniany 5 razy  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
pysia34 
Administrator
pysia



Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 04 Lut 2009
czyli 5532 dni temu
Posty: 1303
Podziękowania: 177/5
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2011-12-31, 08:51   

Yotan poruszyłeś wszystko co można było poruszyć od skostniałych struktur po chęci :( Taja jest niestety prawda. W Zielnej jest "nowy" człowiek starego związku ale co z tego skoro ludzie są już zrażeni do starych struktur :( Co do kakadu swojego czasu myślałam nawet żeby wstąpić nawet poznałam "władze" ale jakoś zeszło :) Problemy pojawiają się kiedy są rozbieżne cele członków. Sam zapał to nie wszystko niestety. Czasy aktywistów i czynów społecznych skończyły się wraz z minioną epoką JC zostało niewielu altruistów chcących pracować na rzecz innych. A w środowisku hodowców o życzliwość patrząc na niektóre potyczki nawet na tym forum nie ma co liczyć chyba :( Jednak życzę tancerzowi powodzenia i mam jakieś materiały które mogły by pomóc w razie co.
Ostatnio zmieniony przez wanted 2012-01-01, 21:56, w całości zmieniany 2 razy  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Hebi 
Mega User



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomogła: 1 raz
Wiek: 48
Dołączyła: 27 Gru 2009
czyli 5206 dni temu
Posty: 40
Podziękowania: 16/1
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2011-12-31, 15:05   

1. Prawo o stowarzyszeniach, art. 2 ust. 1: "Stowarzyszenie jest dobrowolnym, samorządnym, trwałym zrzeszeniem o celach niezarobkowych." Sąd zwrócił nam statut do poprawki właśnie dlatego, że - zdaniem sądu - nie było w nim wystarczająco jednoznacznie napisane, iż działalność stowarzyszenia jest niezarobkowa, co jest sprzeczne z ustawą. I jak wówczas do niektórych dotarło, że ze stowarzyszenia forsy i darmowych drogich papug dla krewnych i znajomych królika nie będzie (bo widać nie każdy wcześniej się pofatygował przeczytać odpowiednie akty prawne), to... cóż, jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze.

2. Publiczne podawanie czyjegoś miejsca pracy i zarobków jest sprzeczne z prawem i dobrymi obyczajami. Życzę sobie skasowania tej informacji i przeprosin na forum. W przypadku pojawienia się kolejnych informacji osobistych chronionych prawem nie będę już pisać tutaj, tylko zgłoszę łamanie prawa przez forum aviornis.

3. Władze forum zapewniały mnie, że pranie prywatnych brudów to nie tutaj. Tymczasem temat wyciągany jest wciąż od nowa. Wiele z podawanych wprost lub przemycanych w różny sposób informacji o stowarzyszeniu i personalnych jest fałszywych, a nie zamierzam się wdawać w pyskówki i ich prostować. To ostatni raz, kiedy odpowiadam na taki post. Oczekuję, że władze forum same zadbają o to, żeby podobne rzeczy nie pojawiały się publicznie.
_________________
Teraz, kiedy spłonął mój dom, mam lepszy widok na księżyc
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
pysia34 
Administrator
pysia



Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 04 Lut 2009
czyli 5532 dni temu
Posty: 1303
Podziękowania: 177/5
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2011-12-31, 17:38   

Droga Pani nikt wywleka żadnych brudów jak Pani raczyła zauważyć. Rzecz dotyczy innego stowarzyszenia a nie tego, którego nie potrafiła Pani w warszawce zarejestrować.
Aby działać potrzebna jest kasa więc bez pozyskiwania środków żadne stowarzyszenie nie ma racji bytu. Nawet wydanie ulotek było problemem bo potrzebne były pieniądze. Jeśli ktoś nie uświadamia sobie potrzeb finansowych na powstanie i prowadzenie stowarzyszenia to niech zmiata do piaskownicy gdzie piasek miasto dosypuje za darmo, jak to Pani uczyniła przy pierwszym problemie obarczając grupę winą za swoją słabość. Do tej pory nie wypowiadałam się na temat SPP Pani wypowiedź jednak zmusiła mnie do tego.
Do pozostałych wypowiedzi Pani nie będę się ustosunkowywać zniżając się do poziomu jaki Pani reprezentuje usiłując jakąś awanturką urozmaicić swoje nudnawe życie.
Pomagać można i bez stowarzyszenia jeśli ktoś ma taką ochotę i potrzebę.
Pozdrawiam i życzę zdrowia :)
Ostatnio zmieniony przez sylwia2401 2011-12-31, 18:03, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
atma 
Specjaliści



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/atma
Pomógł: 16 razy
Wiek: 52
Dołączył: 13 Kwi 2009
czyli 5464 dni temu
Posty: 708
Otrzymał 100 podziękowań
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2011-12-31, 17:55   

z całym szacunkiem do zarządu forum ...myślałem ze osoba tak konfliktowa i wszystkowiedząca jak MEGA USER HEBI ma zakaz pisania!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
nie wiem jak wam drodzy koledzy ale mi problemów w realnym świecie wystarczy w matrixie ich nie potrzebuje
kolejne pojawienie się na forum TEJ PANI jest wielkim nieporozumieniem i wielka strata dla tego forum
_________________

Ostatnio zmieniony przez sylwia2401 2011-12-31, 18:09, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2012-01-01, 13:52   

Hebi, po pierwsze przeczytaj wyrażnie Regulamin Forum gdzie jest mowa, że nikt z Obsługi jak i samo Forum nie ponosi odpowiedzialności za napisane przez userów posty. To tak na początek.
Hebi napisał/a:
3. Władze forum zapewniały mnie, że pranie prywatnych brudów to nie tutaj. Tymczasem temat wyciągany jest wciąż od nowa. Wiele z podawanych wprost lub przemycanych w różny sposób informacji o stowarzyszeniu i personalnych jest fałszywych, a nie zamierzam się wdawać w pyskówki i ich prostować. To ostatni raz, kiedy odpowiadam na taki post. Oczekuję, że władze forum same zadbają o to, żeby podobne rzeczy nie pojawiały się publicznie.

Kto :!: :!: :!:

Kolejną sprawą jest, że wielu z Nas już głupich pyskówek czytać nie chce i przyznam się ze cały ten temat też jakoś ogapiłem bo zajęty jestem zupełnie czym innym i nie mam zamiaru przy tym temacie adorować. Nie wszystko muszę czytać bo i czas nie pozwala a i wiele innych osób też ma takie kłopoty. Tematów jest wiele a postów jeszcze więcej tak więc zauważ że nie każdego dnia każdy z Nas ma możliwość czytania wszystkiego a i wiele tematów niektórzy ignorują - zaznaczając po przez odpowiednią opcję.
W wielu postach bywają czasem dane niektórych innych osób ale jakoś nikt kłopotu z tym nie ma a jak widac Tobie coś zawsze przeszkadza i to TY wpadasz tutaj tylko po to by robić zamieszki bo tak zazwyczaj bywało. Takie osoby niezbyt są lubiane i sama sobie wystawiasz opinię na swój temat po przez takie zagrywki.

Tak dla wiadomości, kolejny dymek/zamieszka z twojej strony skończy się warnem ode mnie bo też już kiedyś miałem Cię dosyć i nie pozwolę sobie by ktokolwiek starał się Nam tutaj "srać".
A w całym tym temacie nawet nie wiem gdzie mowa o Tobie i nawet szukać mi się tego nie chce. Głupotami się nie zajmuję.
A jeśli chodzi o Twoje dane to sama je podałas wcześniej w temacie- wystarczy zerknac. Odnośnie tych wiadomosci czy prawdziwe czy nie to niestety ja jak i wielu nie jesteśmy w stanie określić więc się w to nie mieszam.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Ostatnio zmieniony przez wanted 2012-01-01, 16:10, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
tancerz2005 
Mega User



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Paź 2009
czyli 5287 dni temu
Posty: 106
Podziękowania: 21/6
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2012-01-01, 14:04   

A ja pozwolę sobię zaproponować, aby energie zmarnowaną na niepotrzebne kłótnie i pyskówki spożytkować w lepszy sposób np na tzw "burzę mózgów" i aktywne działanie...? :-> ;-)
Mieliśmy się jednoczyć a nie dzielić.... :-(
_________________

Zapraszam!
Ostatnio zmieniony przez tancerz2005 2012-01-01, 14:05, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
kwap3 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 23 razy
Dołączył: 29 Sty 2008
czyli 5904 dni temu
Posty: 151
Podziękowania: 44/2
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2012-01-01, 17:33   

tancerz2005, podejrzewam, że zakładając ten temat miałeś jakiś mglisty plan działania. Jeśli tak to może go przedstaw.
Piszecie o dużych kosztach, potrzebnych ,,dojnych krowach". Mam pytnie jakie są rzeczywiste koszty takiej działalności i z czym związane.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
pysia34 
Administrator
pysia



Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 04 Lut 2009
czyli 5532 dni temu
Posty: 1303
Podziękowania: 177/5
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2012-01-01, 18:03   

Kwap wszystko zależy na tym, jakie są z założenia cele stowarzyszenia :)
cytat
"Najkrócej mówiąc, pragniemy:
- prowadzić działalność edukacyjną, kulturalną i wydawniczą w zakresie prawidłowej opieki nad papugami,
- pomagać w miarę naszych możliwości i środków właścicielom papug, którzy takiej pomocy potrzebują,
- tworzyć sieć kontaktów między właścicielami papug,
- promować ideę praw zwierząt,
- prowadzić działania interwencyjne i współpracować z organami ścigania w przypadkach stwierdzenia niehumanitarnego traktowania papug. "

trochę jest tutaj

http://aviornis.com.pl/viewtopic.php?t=7796

ze swojej strony mogę dodać , że koszt imprezy pod linkiem http://aviornis.com.pl/viewtopic.php?t=7826 od strony stowarzyszenia polegający na promowaniu wiedzy itp to jednorazowa kwota ok 800zł na druk i opracowanie ulotek , nie licząc dojazdu i czasu kilku osób zaangażowanych :)

W związku z tym trzeba sobie zdawać sprawę z kosztów związanych z organizacją imprez, dojazdami, propagowaniem , ulotkami ,drukiem, stroną internetową itp. nie wpominając już o realnej pomocy jaka w założeniu statutowym była :)
Ogólnie rzecz biorąc to kilka do kilkunastu tysięcy złotych rocznie jeśli stowarzyszenie ma być jako tako widoczne. Oczywiście wszystko zależy od rozmachu i fantazji zarządu i członków stowarzyszenia :)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
yotan 
Doświadczony Hodowca
yotan



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/yotan

Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 26 razy
Wiek: 72
Dołączył: 16 Lut 2008
czyli 5886 dni temu
Posty: 684
Podziękowania: 75/37
Skąd: kuj.-pom.

Wysłany: 2012-01-01, 23:51   

kwap3, koszty założenia stowarzyszenia wynoszą 0 zł (słownie: zero). Jeśli jednak stowarzyszenie miałoby prowadzić działalność gospodarczą, to zgłoszenie działalności gospodarczej kosztuje od lipca 2011 1000zł.
Następne koszty to już w ramach stowarzyszenia: składki cżłonkowskie (wg ustaleń członków) + stała składka do PFO.
Myślę, że w niniejszym temacie chodzi o inne koszty, związane z logistyką np. wystaw, klatek, wycieczek, ew. nagród za wystawy no i oczywiście kosztów związanych np. z drukowaniem pism do Ministerstwa i ulotek informacyjnych dla hodowców, usług prawniczych, jak również koszty samych wyjazdów (często z noclegami) do Warszawy.
_________________
Piszę poprawnie po polsku.


Najlepsza grupa to NIEAKTYWNI! Chcę do nich należeć!
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.18 sekundy. Zapytań do SQL: 23
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.