Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: wanted
2008-03-25, 22:49
Biegus Indyjski ( ang. Indian Runners., niem. laufenten)
Autor Wiadomość
Biegus 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 7 razy
Wiek: 35
Dołączył: 13 Sty 2008
czyli 5919 dni temu
Posty: 251
Podziękowania: 2/2
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Wysłany: 2008-01-14, 03:01   Biegus Indyjski ( ang. Indian Runners., niem. laufenten)

Biegus Indyjski
( ang. Indian Runners., niem. laufenten)



Kaczka o smukłej sylwetce i pionowej postawie przypominająca niemal pingwina. Ich sylwetka jest smukła , wydłużona z tułowiem w kształcie butelki z długą szyją. Odznaczają się wyjątkową wśród kaczek ruchliwością (stąd nazwa biegus) i żywym temperamentem. Dziób ich wydaje się nieproporcjonalnie długi, wskutek osadzenia głowy prostopadle do szyi. Szczątkowe skrzydła uniemożliwiające fruwanie tych ptaków co umożliwia utrzymywanie ich na wybiegu bez amputacji skrzydła lub jego podcięcia . Rasa ta wywodzi się od dzikiej kaczki krzyżówki. Średnia waga kaczora wynosi 1,7-2 kg, kaczki – 1,5-1,7. Najbardziej znanymi odmianami barwnymi jej jest barwa upierzenia dzika, żółta, brunatno - cętkowana, biała, kremowa, sarnia (biało-brązową), pstrągowata (srebrzystoszarą) ., czarna z białym krawatem , czarna , niebieska..

Pochodzenie tej rasy nie jest do końca znane. Istnieją różne hipotezy na ten temat
Najbardziej wiarygodną hipotezą jest to że kaczka ta pochodzi z Zachodnich Indii .Tamtejsza hodowla kaczek skupiała się na dobrze rozwiniętych terenach gdzie znano metody wyhodowania kaczek niosek. Pierwsze importowane egzemplarze do Europy były z Bombaju , do ogrodów zoologicznych . Pierwszą hodowle na większą skale zaczęto w Wielkiej Brytanii od 1830 roku. W latach osiemdziesiątych William Cook rozpowszechnił wiedzę i hodowlę biegusów. Z Wielkiej Brytanii ptaki te trafiły do USA, Holandii i Niemiec w 1895r. W dziesięć lat później stały się dość popularne z powodu ich niespotykanej u innych kaczek możliwości nieśnej . Wilhelm Busch z Mechthausen w kwietniu 1906 roku w jednym ze swoich listów napisał: \"Od kilku lat mamy indyjskie biegusy niosą się dobrze, nie oddalają się od podwórza, nie są ani duże, ani tłuste i dlatego nie nadają się do pieczenia\". Obecnie mają wielu zwolenników u hodowców w Niemczech którzy zabiegają utrzymanie ich czystości rasowej .

Hodowle biegusów zacząłem 5 lata temu po przez zamianę kilku kur użytkowych na dwa kaczory Biegusa Induskiego ( jeden dziko ubarwiony drugi biały ).Była to okazja która zapoczątkował hodowlę tych kaczek jak i innych .
Kolejnym posunięciem moim było nabycie dwóch kaczek. Wszystkie cztery sztuki podzieliłem na dwie pary jedną oddawszy do kolegi.
Kaczki od razu się zaaklimatyzowały w nowym terenie. Zapewniłem im zbiornik wodny o wymiarach 1 x 1 m by miały możliwość wykąpania się . Lepiej jak zbiornik wodny jest takie wielkości gdyż kaczki wtedy nie są dzikie , przebywają więcej pasąc się na trawie. Na lądzie pokazują swój urok jedyny w swoim rodzaju. Widywałem już te kaczki pływające u hodowców na stawie , były one bardzo dzikie i spędzające więcej czasu w wodzie niż na lądzie. Zatem lepiej mieć dla nich skromny staweczek niż ogromne bajoro.
Główny pożywieniem tych kaczek w mojej hodowli jest pszenica, owies łuskany i kilka innych ziaren do mieszanki .Co kilka dni podaję zboża namoczone z witaminami, drożdżami piwnymi oraz olejkiem czosnkowym.
Do karmy podstawowej staram się podawać karmę dodatkową w postaci liści od buraka , siekanych jabłek, marchwi i buraczków. Oprócz gotowego pokarmu podawanego przeze mnie, kaczki pasą się na dobrze zadbanym trawniku gdzie mogą tez zjeść oprócz świeżej trawy krwawnik , babkę, mlecz oraz inną roślinność. Wybieg jest obsadzony drzewami i krzewami owocowymi. Najchętniej pobierają prosto z krzaka nawet jeszcze nie dojrzały w pełni agrest i czarną porzeczkę, gdy już tych zabraknie biorą się za czerwoną porzeczkę oraz zaczynają podjadać opadające z drzew śliwki. Późnym latem zjadają mocno dojrzałe spady z jabłoni czasem i z gruszy.
Można im to ułatwić po przez krojenie jabłek na kawałki lub w kostki. Kaczki z chęcią jedzą u mnie wszystkie z tych podawanych pokarmów .Staram się także podawać im rośliny wodne, przywiezione ze strumyka lub stawku . Rośliny wrzucane są bezpośrednio na tafle wody lub do pojemnika z wodą .Kaczki wybierają z podanej roślinności drobne organizmy wodne tj. ślimaki , rozwielitki, małe żaby i ryby oraz pluskwiaki itp. Ich jadłospis jest bardzo obszerny. Od drobnych robaczków, robaków , trawy, owoców po rośliny wodne .
Zimową porą gdy już woda w stawku zamarza, wodę kaczką podaje w pojemniku z witaminami podawanymi co kilka dni .
W kurniku, podczas okresu zimowego, ptaki mają wyłożone gęściej słomy niż zwykle.
Legi u biegusów indyjskich przypadają bardzo różnie, w pewnym stopniu są uzależnione od temperatury powietrza .
Pierwsze jajko kaczka może złożyć nawet w styczniu ale tylko wtedy gdy temperatura powietrza będzie zbliżona do takiej jaką można odnotować w marcu. Jajka te można włożyć w inkubator . Jak już wiadomo takie ocieplenie klimatu nie potrwa długo a gdy już przyjdzie przymrozek to jajka są do niczego(gdy je pozostawimy w gnieździe ). Kaczka czując niesprzyjające warunki przestaje znosić jajka aż do dnia w którym będą podobne warunki atmosferyczne. Może się zdarzyć też tak ze zima będzie sroga , kaczka w takim wypadku przystąpi do lęgu jak to zazwyczaj bywa, w marcu.
Karmę w okresie przed lęgowym wzbogacam o pasze dla kaczek niosek, a jeśli takiej w danym momencie nie ma, to podaję zastępczo dla kur niosek.
Kaczka na gniazdo wybiera różne miejsca, ale najczęściej jest to skrzynia z daszkiem (mini buda dla psa),róg kurnika , zaciszne miejsce a nawet pod krzakiem na wybiegu . Do wyścielonego siankiem gniazda i dobrze uformowanego, składa zwykle 8-13 jajek (o ciężarze 75g )a bywa nawet że ok.20szt Po kilku dniach gniazdo zostaje już dobrze uformowane i wyścielone puchem, który w późniejszym momencie służy kaczce nie tylko do ogrzewania jaj. Jest on niezbędny do zakrywania ich podczas opuszczania gniazda po przez samicę w celu potrzeb fizjologicznych lub spożycia pokarmu, jak i w późniejszym momencie-ogrzewania młodych kacząt.
Ja osobiście zostawiam kaczce do wysiedzenia 13 jajek z których po ok. 28 dniach klują się młode kaczuszki. Obok miejsca gniazdowania kładę płytki pojemniczek z wodą a także pojemnik z paszą dla maluchów . Gdy już wszystkie się wyklują kaczka wychodzi następnego dnia z gromadką do wcześniej postawionego jedzenia i picia poczym wychodzi już na wybieg wraz z młodymi ,dla pierwszego zapoznania się z terenem.
W momencie lekkiego ochłodzenia się organizmów młodych kaczuszek, kaczka przykrywa skrzydłami młode by je ogrzać swoim ciepłem . Kaczor towarzyszy kaczce przy opiece nad młodymi. Na wybiegu także kładę pojemnik z paszą . Do zbiornika wodnego wrzucam przez pierwszy tydzień rzęsę wodną . Młode kaczki jak i rodzice oprócz rzęsy będą się pożywiać organizmami wodnymi wcześniej w artykule wspomnianymi. Musimy także uważać by woda w zbiorniku wodnym była dostatecznie wysoko by młode mogły swobodnie z niej wyjść na brzeg jego bo w przeciwnym razie kaczki mogą się utopić. Młode szybko zapoznają cały wybieg . Oprócz wcześniej wspomnianej rzęsy młode kaczuszki uwielbiają świeżą trawkę a także buszować w gęstej roślinności w poszukiwaniu drobnych robaczków, dżdżownic oraz różnego rodzaju owadów gdy będą w zasięgu ich.
Gdy już młode biegusy osiągają wiek 8 - 10 tygodni łączą się z innymi Biegusami (lęg z drugiej kaczki ) w jedno duże stado liczące ok. 25 sztuk Kaczka umnie tym czasie zaczyna znosić jajka do innego wybranego przez siebie miejsca gdzie powtarza lęg.
Biegus Indyjski jest kaczka godną polecenia każdemu hodowcy drobiu wodnego. Można ja utrzymywać z kurami a nawet z gęsiami nie udomowionymi . Gęsi utrzymywane z biegusami trzymają się ich i każdego wieczora wchodzą razem z nimi do kurnika na noc , bez naszej ingerencji. Biegusy można utrzymywać w stadzie liczącym nawet 20 sztuk. Na jednego kaczora powinny przypadać 2-3 kaczki w takim stadzie. Ja na jednym wybiegu z kurami , gęsiami utrzymuje 2 kaczki i kaczora . Żeby uniknąć krzyżówki miedzy gatunkowej najlepiej nie utrzymywać Biegusów indyjskich z innymi kaczkami o podobnym kolorze upierzenia jak i wielkości i pojedynczych sztuk innych gatunków i ras. Biegusy indyjski są interesujące jako ptaki ozdobne ale i też posiadają cenne wartości użytkowe. Wybieg dla tych kaczek może być urządzony według uznania. Ze względu łatwość hodowli i niewymagające warunki utrzymania, kaczki te są popularne w wielu krajach świata. Coraz częściej nabywane są również w Polsce. Najważniejsze jest zachowanie czystości rasy i bogatej kolorystyki u tych, już teraz raczej kaczek ozdobnych powinno być myślą i dążeniem pierwszoplanowym każdej amatorskiej hodowli .
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

Aeterna 
Mega User



Pomogła: 36 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 20 Sty 2008
czyli 5912 dni temu
Posty: 1305
Otrzymał 1 podziękowań
Skąd: Śródborze
Wysłany: 2008-01-31, 23:02   

Zakochałam się w biegusach, od kiedy zobaczyłam je po raz pierwszy na żywo :mrgreen:
Jak dla mnie maja działanie antydepresyjne i powinne być na receptę :lol:

6 kwietnia biegusy mają u mnie zamieszkać i ... nie mogę się doczekać , ale najpierw zagroda! :mrgreen:

Biegus, pochwal się swoimi kaczuchami, proszę. Wróble mi wyćwierkały, ze masz co pokazać :mrgreen:
_________________
Ktokolwiek powiedział, że słońce przynosi szczęście ten nigdy nie tańczył w deszczu
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5920 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2008-01-31, 23:46   

Aeterna, a no ma co pokazać. Jak widziałem jego ptaki i kilku innych hodowców lub utrzymywaczy, śmiało mogę powiedzieć ze ma "PTAKI" :->
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Biegus 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 7 razy
Wiek: 35
Dołączył: 13 Sty 2008
czyli 5919 dni temu
Posty: 251
Podziękowania: 2/2
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Wysłany: 2008-02-01, 08:42   

Fotki z 2005/2006 r. Ja znajdzie się wolny czas to wklej więcej .


Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Aeterna 
Mega User



Pomogła: 36 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 20 Sty 2008
czyli 5912 dni temu
Posty: 1305
Otrzymał 1 podziękowań
Skąd: Śródborze
Wysłany: 2008-02-01, 16:11   

Wspaniałe kaczuszki :-D Wyglądają jak grupa uczniów na szkolnej wycieczce , zaaferowana tym co im pani opowiada :lol:
Czy dobre zauważyłam między nimi faverole?
Biegus, w jakich odmianach barwnych utrzymujesz biegusy indyjskie? Czy byłoby dla Ciebie problemem zrobić encyklopedyczny przegląd kolorków, wraz z oznaczeniem?
Niedługo mam zostać biegusią mamą :mrgreen: , a zakochana jestem w tych kaczuchach po uszy, więc każda informacja jest dla mnie bezcenna :mrgreen:
_________________
Ktokolwiek powiedział, że słońce przynosi szczęście ten nigdy nie tańczył w deszczu
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Dominik67 
Mega User



Dołączył: 30 Sty 2008
czyli 5902 dni temu
Posty: 76
Dał 1 podziękowanie(a)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2008-03-03, 15:56   

Biegus, jakie rozmiary obrączek przypadają na kaczkę i kaczora ?
_________________
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5920 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2008-03-03, 18:04   

Dominik67, wystarczy poszukać, jest ku temu odpowiedni temat http://aviornis.com.pl/viewtopic.php?t=1050 Biegusy - nr. 14.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Agori 
Mega User
Trelo agori!



Pomógł: 10 razy
Wiek: 55
Dołączył: 05 Mar 2008
czyli 5867 dni temu
Posty: 107
Otrzymał 5 podziękowań
Skąd: Września, Wlkp.
Wysłany: 2008-03-14, 08:19   

Kolorystyka Biegusów:















Kaczka Bali:




Wsio z: www.domestic-waterfowl.co.uk
_________________
Έλενα Παπαρίζοu - Βρισκώ το λόγο να ζω
(Znajduję powód, by żyć, 50'03")
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Aeterna 
Mega User



Pomogła: 36 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 20 Sty 2008
czyli 5912 dni temu
Posty: 1305
Otrzymał 1 podziękowań
Skąd: Śródborze
Wysłany: 2008-03-14, 08:53   

Uwielbiam te kaczuchy :lol: Czubate biegusy są jeszcze bardziej komiczne, o ile to w ogóle mozliwe :mrgreen:
_________________
Ktokolwiek powiedział, że słońce przynosi szczęście ten nigdy nie tańczył w deszczu
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
jacek 
Doświadczony Hodowca



SPIS-HODOWCÓW: http://spis-hodowcow.pl/jacek

Moja specjalizacja:
Ptaki wodne

Pomógł: 15 razy
Wiek: 40
Dołączył: 19 Sty 2008
czyli 5913 dni temu
Posty: 602
Podziękowania: 53/11
Skąd: Czerna

Wysłany: 2008-07-01, 16:26   

moje biegusy z tego roku, nie wiem skad sie wzielo takie upierzenie u jednego malucha, jest poprostu siwy, nigdy wczesniej nie bylo takiego koloru u mnie dlatego sie zdziwilem :mrgreen: .
_________________
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5920 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2008-07-01, 17:53   

jacek, to jest kolorek niebieski. Ten Twój ma jakies tam małe dodatki czarnego oraz białą pierś i na pewno troszkę inaczej nazwa brzmi, no ale podstawowy kolor to niebieski :mrgreen:
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
bili 
Mega User
bili



Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 02 Kwi 2008
czyli 5839 dni temu
Posty: 111
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2008-07-18, 13:28   

Witam! W tym roku mam po raz pierwszy biegusy. Jest ich 6 szt, w jakim wieku można już rozpoznawać płeć tych kaczuch? Moje mają 4 tygodnie i wydaje mi się że mam aż 5 samców, czym różnią się kaczki od kaczorów? (niedługo wkleje fotki)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
StasiuM 
Mega User



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Mar 2008
czyli 5855 dni temu
Posty: 164
Podziękowania: 2/21
Skąd: Choczewo
Wysłany: 2008-07-18, 21:15   

bili17, nie wiem czy już w tym wieku, al eja rozpoznawałem po kolorze dzioba- zabarwienie jego. Samce miały zielonkawe zabarwienie, nie wiem tylko czy już w tym wieku. Potem zaczynały inaczej się już odzywać.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
spicifer 
Mega User



Pomógł: 16 razy
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5912 dni temu
Posty: 299
Otrzymał 1 podziękowań
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-07-18, 21:56   

StasiuM, ale to chyba dotyczy tylko niektórych odmian barwnych? Jak w ten sposób odróżnisz białe?

Rozpoznawanie płci po głosie to niezawodna metoda pod warunkiem, że ptaki mają kilka tygodni. Kiedy kaczorki nie mogą już kwaczeć, a mogą wydawać tylko głuche chrapane odgłosy to czas, kiedy można kaczki odróżnić po głosie.

W przypadku kacząt barwy dzikiej i do niej zbliżonych kaczorki mają ciemniejsze, bardziej brunatne zabarwienie przodu piersi już w pierwszym upierzeniu, które wyrasta po puchowym. Trzeba mieć jednak w tym trochę doświadczenia.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
bili 
Mega User
bili



Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 02 Kwi 2008
czyli 5839 dni temu
Posty: 111
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2008-07-19, 11:44   

postaram sie w przyszłym tygodniu wrzucic fotki to pomożecie je odróżnić
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
bili 
Mega User
bili



Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 02 Kwi 2008
czyli 5839 dni temu
Posty: 111
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2008-07-20, 10:42   

dzisiaj dokładnie przyjrzałem się moim kaczuchom i zauważyłem że z 4 ciemnych, 3 mają pieknie pokryte brzuchy barwnymi błyszczącymi piórkami(tzn że są kaczorami?), czwarta ma wciąż puch na brzuchu i jest troche mniejsza (głowa i dziób), 2 pozostałe są białe, ale mają długie dzioby i dużą główke więc to chyba też kaczory...
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
bili 
Mega User
bili



Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 02 Kwi 2008
czyli 5839 dni temu
Posty: 111
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2009-01-03, 13:10   

Przeczytałem gdzieś że ptaki które się wykluły w inkubatorze na 90% nie będą w przyszłości siadać na jajkach!!! Ja mam biegusy właśnie z inkubatora, czy to oznacza że są pozbawione instynktu macieżyńskiego :-( ??!!
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Aeterna 
Mega User



Pomogła: 36 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 20 Sty 2008
czyli 5912 dni temu
Posty: 1305
Otrzymał 1 podziękowań
Skąd: Śródborze
Wysłany: 2009-01-03, 17:44   

bili17 napisał/a:
Przeczytałem gdzieś że ptaki które się wykluły w inkubatorze na 90% nie będą w przyszłości siadać na jajkach!!! Ja mam biegusy właśnie z inkubatora, czy to oznacza że są pozbawione instynktu macieżyńskiego :-( ??!!


Najprawdopodobniej, niestety tak, a przynajmniej na to wskazują obserwacje.
Jeżeli nie masz inkubatora, nie wpadaj w rozpacz;-) Spraw sobie piżmówkę jako mamkę ;-)
_________________
Ktokolwiek powiedział, że słońce przynosi szczęście ten nigdy nie tańczył w deszczu
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
bili 
Mega User
bili



Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 02 Kwi 2008
czyli 5839 dni temu
Posty: 111
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2009-01-03, 20:00   

Aeterna, piżmówki oczywiście mam, są niezawodne w wysiadywaniu jaj, ale miałem nadzieję że to kaczka bieguska będzie prowadzała swoje młode, do tego musze jeszcze wybrać jednego kaczora i oczywiście nie mogę się zdecydować...
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Aeterna 
Mega User



Pomogła: 36 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 20 Sty 2008
czyli 5912 dni temu
Posty: 1305
Otrzymał 1 podziękowań
Skąd: Śródborze
Wysłany: 2009-01-03, 22:16   

Ech ... chciałabym mieć takie problemy :-)
Biegusy to mje marzenia, miałam je kupić w ubiegłym roku, niestety rok był taki, że ... dobrze, ze się skończył :-?
Może kiedyś, a tymczasem poproooooszę o fotki :mrgreen:
_________________
Ktokolwiek powiedział, że słońce przynosi szczęście ten nigdy nie tańczył w deszczu
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.18 sekundy. Zapytań do SQL: 18
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.