Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Mewka japońska Lonchura striata varietes domestica
Autor Wiadomość
LaKi 
Specjaliści



Pomógł: 57 razy
Wiek: 42
Dołączył: 30 Sty 2008
czyli 5946 dni temu
Posty: 869
Podziękowania: 40/13
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: 2009-01-18, 17:14   

piotrbonsai2, to są mewki japońskie na 200% inna sprawa że do wytworzenia wielu odmian barwnych mewki japońskiej używano tak jak powiedziałeś innym mniszek w celu uszlachetnienia dlatego też uzyskano mniszki z wyraźnym łuskowaniem na brzuchu (krzyżując mewki z Lonchura Punktulata - mniszką muszkatałową)

kolejnym problem który ujawniłeś to iż wielu hodowców - a zwłaszcza w niemczech ostatnio stało się bardzo popularne - sprzedaje bastardy mewki x mniszka muszkatałowa jako mniszki muszkatałowe

jeśli chodzi o ilość odmian barwnych mewki japońskiej która przez bardzo wiele pokoleń była uszlachetniana uzyskano np takie odmiany

http://myweb.tiscali.co.uk/bengalese/page25.html
http://myweb.tiscali.co.uk/bengalese/page15.html
_________________
Pozdrawia Łukasz WEJMAN
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5955 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2009-01-18, 20:05   

LaKi, widziałeś takiego bastarda :?: Jaki ma brzuch, bo muszkaty mają ciemne brzegi piór na brzuchu a jasne środki. Mniszki brązowe mają natomiast brzeg jasny i w pewnym oddzieleniu od brzegu ciemny pasek. Ten rysunek u wszystkich jest zachowany, chyba że go straciły [i to może być wpływ jakiegoś innego gatunku], tylko jego inensywność w miarę uszlachrtniania wzrosła.
Ja osobiście przez kilka lat próbowałem odchować bastarda muszkat x mewka i mi się nie udało. I nigdy nie widziałem takiego bastarda ani nie znam nikogo kto by takiego odchował. wszystkie doniesienia jakie weryfikówałem naocznie to były "mieszańce" mewki z jasnym brzuchem x mewka z wyrażnym rysunkiem [która robiłą za muszkata :-D ]
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
yotan 
Doświadczony Hodowca
yotan



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/yotan

Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 26 razy
Wiek: 72
Dołączył: 16 Lut 2008
czyli 5929 dni temu
Posty: 684
Podziękowania: 75/37
Skąd: kuj.-pom.

Wysłany: 2009-01-18, 20:36   

JC, wydaje mi się, że ja miałem takiego bastarda: samca po mewce wystawowej i po mniszce. Kupiłem mianowicie kiedyś parkę "mniszek", gdzie samica to była 1000% mniszka, a samiec jak mu się już przyjrzałem - nie za bardzo. Miał masywniejszy i dwubarwny dziób; upierzenie podobne, ale brzuch przechodził w łuski niżej niż u mniszki, łuskowanie było mniej wyraźne i ogólnie był nieco bardziej ciemnejszy - mniej miedziany a bardziej brązowy. No i był bardzo duży. Poza tym śpiewał po mewkowemu. (Swoją drogą jak zaczynał śpiewać, to nimfy zaczynały szaleć w klatce - nie wiem czemu :-) ). Poszukam - może mam gdzieś jego zdjęcia, to wkleję. Poza tym nie mogłem od tej pary dochować się chociaż zalężonych jajek - nie mówiąc już o młodych. A jak sugerował wyżej piotrbonsai2 - być może jest to też oznaka bycia bastardem między mniszką a mewką.
_________________
Piszę poprawnie po polsku.


Najlepsza grupa to NIEAKTYWNI! Chcę do nich należeć!
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
LaKi 
Specjaliści



Pomógł: 57 razy
Wiek: 42
Dołączył: 30 Sty 2008
czyli 5946 dni temu
Posty: 869
Podziękowania: 40/13
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: 2009-01-19, 01:25   

yotan, z tego co ja wiem bastardy powinny być płodne - pamiętajcie że wielkość ptaków ma też znaczenie podczas łączenia ich w pary i myślę że tu był problem w tej parce

jeśli chodzi o takie bastardy to miałem kiedyś telefon od bardzo miłej pani z Niemiec mieszkała gdzieś het pod holenderska granicą rozmawialiśmy dosyć długo szukała właśnie różnych mniszek do robienia bastardów z mewkami które są coraz to modniejsze na zachodzie - dlatego pewnie i u nas już niedługo mewki powrócą do łask a jak opisze odmiany barwne i kształtne to pewnie jeszcze szybciej co nie którzy się zainteresują tym tematem :)

jeśli chodzi o bastardy mewki z muszkatką to owa pani mnie bardzo uczulała że jak będę szukał muszkatem mam zwracać uwagę na ptaki bo jest bardzo dużo bastardów które bardzo przypominają muszkatki różnice nakreślił już yotan, myślę że podstawowe to:
- wielkość i budowa ciała
- śpiew i zachowanie (szkoda że yotan, nie próbował dokupić samiczki mewki i puścić z tym samcem
- dziób - właśnie dlatego mewka wyróżnia się wśród większości mniszek tym kolorowym dziobkiem :lol:
_________________
Pozdrawia Łukasz WEJMAN
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5955 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2009-01-19, 10:35   

http://myweb.tiscali.co.uk/bengalese/page20.html przeczytajcie ten tekst, jak ktoś jest dobry w angielskim, to niech przetłumaczy.
Co do bastardów: ja też wiele o nich słyszałem i tyle. Jeszcze raz powtażam, próbowałem uzyskać bastardy muszkat x mewka i mi się nie udało. Gdyby to było takie łatwe, to w sieci pewnie mozna by zobaczyć takie bastardy. Natomiast pamiętajcie, że "ludzie opowiadają przerózne historie" :-D które trzeba weryfikować. Mnie jak na razie nie udało się, zweryfikować udanych krzyżówek muszkat x mewka, a co dopiero stwierdzić ich płodność.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
LaKi 
Specjaliści



Pomógł: 57 razy
Wiek: 42
Dołączył: 30 Sty 2008
czyli 5946 dni temu
Posty: 869
Podziękowania: 40/13
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: 2009-01-19, 16:15   

JC, nie będę się z Tobą kłócił ale to że nikt w necie nie opublikował fotki to chyba nie oznacza że takie hybrydy istnieją zapewniam że hybrydy z poniższymi gatunkami istnieją:
- Moluccan Munia ( L. molucca )
- White-headed Munia ( L. maja )
- Brown-headed Munia ( L. atricapilla brunneiceps )
- Chestnut-breasted Mannikin ( L. castaneothorax )
- Five-colored Munia ( L. quinticolor )
- Pale-headed Munia ( L. pallida )
- Bronze Mannikin (L. cucullata)
- Tricolored Munia (Lonchura Malakka)
- Chestnut Munia (atricapilla L.)

jak również z innymi gatunkami z rodzinny Astryldów:

- Bengalese L. striata x Diamond Finch Stagonopleura guttata


- Zebra Finch Taeniopygia guttata x Bengalese L. striata


polecam zajrzeć na stronkę http://w1.avis.ne.jp/~hirocafe/columns/jushi4.html :P a jak ktoś zna japoński chętnie zobaczę przetłumaczone informację z tej strony :P
_________________
Pozdrawia Łukasz WEJMAN
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5955 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2009-01-19, 16:52   

LaKi, mnie nie chodzi o kłótnie a o sprawdzone informacje. Wiem, że były odchowane bastardy mewek z innymi gatunkami, sam nawet odchowałem bastrada 1.0 srebrnodziobek x 0.1 mewka. Natomiast od kilkunastu lat szukam potwierdzonych informacji na temat bastarda muszkat x mewka. A wzięło się to stąd że na poczatku lat 90-tych kupiłem 4 młode muszkaty. Wszystkie okazały się samcami. Więc połaczyłem je z mewkami, wierząc w opisy z literatury że mewki zostały odchowane w wynku krzyżowania róznych gatunków mniszek. I nic, ani jednego pisklaka, nawet nie pamiętam czy jakieś jajo było pełne. A zmieniałem samice, nawet je wpuściłem wspólnie do woliery, ale to nic nie dało bo wszystkie mewki zaczeły znosić jaja do jednej budki. Część tych jaj wyjąłem i podłozyłem pod mewki w klatkach i też wszyskie puste.
Dlatego tak własnie interesuje mnie bastrad mewka x muszkat :-D
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
piotrbonsai2 
Mega User
piotrbonsai2



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Sty 2008
czyli 5952 dni temu
Posty: 18
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2009-01-23, 22:19   

Witam !!!
Dziękuję Laki'emu za wyczerpujące wyjaśnienie, o taką odpowiedz mi właśnie chodziło. Teraz mam pewność w 100%.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez wanted 2009-01-24, 08:41, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
ernest 
Mega User



Pomógł: 30 razy
Dołączył: 20 Maj 2008
czyli 5835 dni temu
Posty: 1662
Podziękowania: 29/26
Skąd: Kielce/Chęciny
Wysłany: 2009-02-06, 14:09   

A czy można trzymać dwie parki w jednej wolierze?
_________________
POLAK WĘGIER JEDNA KREW
Świętokrzyskie za Koroną!

-> www.wolierka.pl.tl zapraszam!
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Mateusz_M 
Specjaliści



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Sie 2008
czyli 5743 dni temu
Posty: 852
Podziękowania: 17/38
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2009-02-06, 15:03   

ErniCK, w wolierze owszem ale w jednej klatce nie, ponieważ będą siedziały w jednej budce... ale takiej wolierze jak twoja możesz trzymać dwie parki ...Pozdrawiam
_________________
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
ernest 
Mega User



Pomógł: 30 razy
Dołączył: 20 Maj 2008
czyli 5835 dni temu
Posty: 1662
Podziękowania: 29/26
Skąd: Kielce/Chęciny
Wysłany: 2009-02-06, 15:22   

A nie będzie dochodziło do sprzeczek lub przeszkadzaniu w lęgach?
_________________
POLAK WĘGIER JEDNA KREW
Świętokrzyskie za Koroną!

-> www.wolierka.pl.tl zapraszam!
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Mateusz_M 
Specjaliści



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Sie 2008
czyli 5743 dni temu
Posty: 852
Podziękowania: 17/38
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2009-02-06, 16:17   

ErniCK, do sprzeczek nie, ponieważ mewki są bardzo spokojne ( przynajmniej wobec siebie ) w takiej wolierze jak twoja nie powinno dochodzić do przeszkadzania w lęgach
_________________
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
ernest 
Mega User



Pomógł: 30 razy
Dołączył: 20 Maj 2008
czyli 5835 dni temu
Posty: 1662
Podziękowania: 29/26
Skąd: Kielce/Chęciny
Wysłany: 2009-02-06, 18:09   

Wielkie dzięki za odpowiedź. Ja równierz pozdrawiam ;-)
_________________
POLAK WĘGIER JEDNA KREW
Świętokrzyskie za Koroną!

-> www.wolierka.pl.tl zapraszam!
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
FlyArek 
Mega User



Pomógł: 10 razy
Wiek: 31
Dołączył: 10 Lut 2008
czyli 5935 dni temu
Posty: 491
Podziękowania: 24/24
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2009-03-16, 01:33   

Witam,
Czy mewki japońskie można trzymać razem z 2-3 parami amadyn zebrowatych? Bylaby jedna para mewek. Chodzi mi o to czy mewki nie znosiłyby jajek do gniazd zeberek tak jak to czynią 2 samice, gdy mamy 2 pary w jednej klatce.
_________________
:)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
marcin18 
Mega User



Pomógł: 2 razy
Wiek: 33
Dołączył: 15 Lis 2008
czyli 5656 dni temu
Posty: 153
Podziękowania: 6/1
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: 2009-03-16, 10:48   

FlyArek, bez żadnych obaw możesz trzymać zeberki razem z mewkami :-D
FlyArek napisał/a:
Chodzi mi o to czy mewki nie znosiłyby jajek do gniazd zeberek tak jak to czynią 2 samice, gdy mamy 2 pary w jednej klatce.

zeberki nie wpuszczą do swojej budki mewek więc o to sie nie musisz martwić ;-)
_________________
marcinnn
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
marcin18 
Mega User



Pomógł: 2 razy
Wiek: 33
Dołączył: 15 Lis 2008
czyli 5656 dni temu
Posty: 153
Podziękowania: 6/1
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: 2009-03-16, 11:07   

Chciałem też napisać, że nie potwierdzam powszechnie znanej wszystkim opini o mewkach, iż wszystkie samice niosą sie w jednym gnieździe :-P Miałem dwie parki mewek: rudą i kremową, na dodatek w niewielkiej klatce i obydwie te parki nie tolerowały w okresie lęgów (tak samo jak zeberki) drugiej parki w swojej budce ;-)
_________________
marcinnn
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5955 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2009-03-16, 11:28   

Też mi się zdarzało mieć takie samiczki, choć bardzo rzadko.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
marcin18 
Mega User



Pomógł: 2 razy
Wiek: 33
Dołączył: 15 Lis 2008
czyli 5656 dni temu
Posty: 153
Podziękowania: 6/1
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: 2009-03-16, 11:36   

Dodam jeszcze, że te dwie samiczki wcześniej nie miały samców i tworzyły "parkę" (usiłowały się kryć nawzajem i znosiły obydwie jaka do wspólnego gniazda) a pomimo tego po dołączeniu samczyków przesatły sie tolerowac w jednym gnieździe :-D
_________________
marcinnn
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
hathi 
hathi



Wiek: 54
Dołączył: 08 Kwi 2009
czyli 5512 dni temu
Posty: 7
Otrzymał 1 podziękowań
Skąd: Radziejów
Wysłany: 2009-04-08, 21:06   

http://www.fotosik.pl/pok...b2d01f92db.html

Ostatnio zmieniony przez wanted 2009-04-08, 21:39, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
PawelHH 
Mega User



Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 30 Mar 2009
czyli 5521 dni temu
Posty: 130
Podziękowania: 8/11
Skąd: Lublin
Wysłany: 2009-05-13, 10:12   

Dziś u swojej parki mewek znalazłem na dnie klatki rozgniecione lekko jajeczko...
W związku z tym chciałbym prosić o poradę co czynić dalej. Zanim pozwoliłem ptakom na lęgi, oczywiście przygotowywałem je odpowiednim pokarmem, co u mewek zresztą nie jest trudne, bo chętnie jedzą wszystko co im się poda. Mieszanki jajecznej mają pod dostatkiem, i zawsze świeżej, pokarmu mają pod dostatkiem. Wiek również odpowiedni, zwłaszcza samiczki, około rocznej, może lekko starszej. Jednak są to ich pierwsze lęgi.
Nie zdejmować skrzynki i czekać na dalszy rozwój wypadków? Czy może zabrać i nie dopuścić do lęgów? No i czemu znalazłem jajko na dnie, skoro w najwyższym punkcie mają zainstalowaną skrzynkę, nawet dwie, żeby sobie wybrały lepiej im pasującą? Samiczka większość dnia siedzi w gniazdku.

Z góry dziękuję za pomoc

Edit: No i teraz także siedzi na dnie napuszona i pewnie niedługo znów tam złoży jajko...
Ostatnio zmieniony przez wanted 2009-05-13, 18:16, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 15
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.