Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
ZMIANY W PRAWODAWSTWIE
Autor Wiadomość
koklas66 
Administracja



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/koklas66

Moja specjalizacja:
Inne

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 15 Wrz 2009
czyli 5308 dni temu
Posty: 867
Podziękowania: 100/18
Skąd: Kłobuck

Wysłany: 2013-11-08, 16:20   

misio napisał/a:
Ja proponuję wykreślenie Cairina moschata . Czy kazdy rolnik u którego biegają po podwórku kaczki francuskie - kaczki piżmowe , ma obowiązek ich rejestracji ?


Tu chodzi o ptaka dzikiego
Te kaczki o których piszesz to jej udomowiona forma


JC napisał/a:
Mnie się jak do tej pory nie udało dowiedzieć, czy ktokolwiek w Europie ma te ptaki, ale pewnie źle szukałem i tylko wyłącznie za pomocą internetu.

Co prawda nie są tak dostępne jak te 3 popularne podgatunki
ale zakup ich niestanowi większego problemu

Jakiś tydzień temu było nawet ogłoszenie w Niemczech,cena 40E

Sa one nawet w Polsce - Pytanie czy legalnie?
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

mikado 
Specjaliści
Siamese Fireback



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/mikado

Moja specjalizacja:
Bazanty

Pomógł: 7 razy
Wiek: 109
Dołączył: 12 Maj 2009
czyli 5434 dni temu
Posty: 659
Podziękowania: 59/95
Skąd: Żywiec

Wysłany: 2013-11-08, 16:28   

Żadnych wieloszponów nie hoduje, także to nie dla mnie. Podałem spis bażantów z których i tak większość jest w załączniku X a cena pary nie przekracza 2500 zł. Kiśćce anamskie dlaczego nie? Z polskiej hodowli można mieć je za 600 zł, kto będzie się porywał na nielegalne pozyskanie z naturalnego środowiska tych bażantów? Moja lista jak najbardziej była przemyślana . Każdy z tych bażantów pospolicie występuje w hodowli jeśli nie polskiej to zagranicznej.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Altair 
Specjaliści



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 4 razy
Wiek: 39
Dołączył: 30 Paź 2012
czyli 4167 dni temu
Posty: 255
Podziękowania: 36/2
Skąd: Opolskie

Wysłany: 2013-11-08, 19:38   

Ja bym aleksandret chińskich nie wywalał z tego obowiązku ponieważ w Niemczech prowadzą rejestracje wszystkich osobników ponieważ chcą stworzyć nowe linie hodowlane i nie spokrewnione ponieważ jest to powoli bardzo wielki problem uzyskać nowy materiał hodowlany a i w naturalnym środowisku populacja się bardzo kurczy.
Resztę tych gatunków, co są podane wcześniej to owszem.
Ale bym wprowadził przepis taki jak obowiązuje na zachodzie odnośnie pozwolenia na hodowle, gdzie były by podane jakie maja być spełnione min. warunki odnośnie wielkości wolier gdzie by były trzymane ptaki, i na odbiór i wydanie pozwolenia by przyjechał np. weterynarz powiatowy i wydał zgodę na hodowle. Jakoś to bardzo ładnie funkcjonuje.
Bo jeśli widzę jak ktoś trzyma np. rozelki w klatce 30x40x30 albo aleksy wielkie w klatce 80x60x50 to sa tylko przykłady dwa ale jest ich jeszcze mnóstwo, to mi się normalnie nuż otwiera a to nie są trzymacze tylko HODOWCY gdzie ptak w całym swoim życiu nie maja możliwości latania. Dlatego powinno się to skończyć, bo normalne to nie jest, i jeszcze tacy nazywają się pasjonatami TA JASNE chyba PASJONAT PORTFELA.
_________________
W wolnych chwilach zapraszam na
www. CentrumEgzotyki.pl
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Raffy 
Specjaliści



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 26 razy
Wiek: 33
Dołączył: 22 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 662
Podziękowania: 23/8
Skąd: Gdańsk

Wysłany: 2013-11-08, 20:10   

Altar ma sporo racji, czystość gatunkowa to obszerny temat... w droższych papugach może i tak, ale np. u nierozłączek, którymi się interesuję? Wątpię. A pseudohodowców należy zawsze tępić :(
_________________
ptaków sto :-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Szaleniec93 
Mega User
Mazowieckie/Siedlce



Moja specjalizacja:
Papugi

Dołączył: 07 Lut 2009
czyli 5528 dni temu
Posty: 238
Podziękowania: 7/22
Skąd: Siedlce

Wysłany: 2013-11-08, 20:30   

Proponuje nie mieszać czystości gatunkowej, lub pozwoleń na hodowle z polskim prawem, bo wyjdzie na to że trzymacz z klatki 0,5x0,5x0,5 przełoży papugę do klatki 1x1x1m a ktoś z wolierą 10m2 nie dostanie papierka bo ma nie wiem ściany ze słabo zmywalnego materiału...Polska to kraj paranoi więc ja bym dmuchał na zimne.
Tak samo dokumenty które na większość ptaków są wypełniane bardzo pobieżnie i można by pod nie podpinać dowolne ptaki danego gatunku nie pomogą w zachowaniu czystości gatunkowej lub czego tam innego, pomóżmy zmianą przepisów sobie na początek a nie ptakom bo to co mamy teraz jest chore.
_________________
"Tak to bywa, pies utonął-łańcuch pływa".

Moja Strona-Zapraszam!



Happek/Szaleniec
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Altair 
Specjaliści



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 4 razy
Wiek: 39
Dołączył: 30 Paź 2012
czyli 4167 dni temu
Posty: 255
Podziękowania: 36/2
Skąd: Opolskie

Wysłany: 2013-11-08, 20:48   

Szaleniec93 napisał/a:
Tak samo dokumenty które na większość ptaków są wypełniane bardzo pobieżnie i można by pod nie podpinać dowolne ptaki danego gatunku


Tak oczywiście, jeśli sam hodowca ma burdel w papierkach to na pewno można podpiąć co się chce, ale jeśli ptak jest obrączkowany i jest napisane po jakich rodzicach to już sobie nic nikt nie podepnie takie moje skromne zdanie. Ja nie wiem ale u mnie w starostwie i w PIW chcą żebym prowadził nawet swoją ewidencje po jakiej parze są młode i jakie obrączki mają ,powiem szczerze że to jest dobre.
Choć jakby było tak że się zapłaci raz te 26 zł za gatune i już można rejestrować dowolna ilość danego gatunku to tez by było ok. a nie za każdą wizytą z tym samym gatunkiem znowu 26 zł to jest pokopane. Bo sama rejestracja może i powinna zostać, tylko zmienić samą procedurę.
_________________
W wolnych chwilach zapraszam na
www. CentrumEgzotyki.pl
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Szaleniec93 
Mega User
Mazowieckie/Siedlce



Moja specjalizacja:
Papugi

Dołączył: 07 Lut 2009
czyli 5528 dni temu
Posty: 238
Podziękowania: 7/22
Skąd: Siedlce

Wysłany: 2013-11-08, 20:54   

Altair, u Ciebie tak i myślę że Twoje starostwo to mniejszość, większość ptaków dorosłych nie posiada obrączek i w dokumentach nie są wpisane więc tym papierem to można w piecu rozpalić bo nawet nie napalić, ja żeby zostały wpisane numery obrączek musiałem się upomnieć i to dość wyraźnie lecz co z tego skoro rodzice nie posiadają obrączek...ptaki które gdzieś tam kupiłem lub miałem okazje oglądać posiadały podobnie zrobione "dokumenty".
Pomysł jest nie głupi lecz bardzo przyszłościowy, skoro Nasza władza nie umie doprowadzić do porządku listy ptaków które będą wymagały papierów a które nie, urzędnicy w starostwach i PLW nie wiedzą w dużej mierze sami czego chcą to co tam dopiero pochodzenie, rodzice itp itd...to już byłby gwóźdź do trumny.
_________________
"Tak to bywa, pies utonął-łańcuch pływa".

Moja Strona-Zapraszam!



Happek/Szaleniec
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2013-11-08, 23:01   

koklas66, co Ty za jakieś głupoty o kaczkach piszesz, podpinając fragment mojego postu z pytaniem gdzie widziałes przepióra wirginijskiego czarnomaskowego :shock: :?: :!:
A pozostali dyskutanci robia tu "kogel mogel" mieszając księgi hodowlane z wymaganiami odnosnie handlu i dodatkowo z rejestracją. Ustawa o ochronie przyrody, w której ewntualnie mogą być zmiany, kompletnie, ale to kompletnie nie interesuje się ksiegami hodowlanymi, czystymi liniami itp Ustawę w aspekcie zwierzat egzotycznych interesuję wyłacznie obrót czyli kupno, sprzedarz, wymiana i tu są srogie kary :!: + dodatkowe parę złotych na starostwa (rejestracja), ale za jej brak jest juz tylko mandat.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
pysia34 
Administrator
pysia



Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 04 Lut 2009
czyli 5531 dni temu
Posty: 1303
Podziękowania: 177/5
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2013-11-09, 08:16   

Żeby ukrócić zbaczanie dyskusji na inne tory poinformuję, że w przyszłym roku "przysiądziemy" do tego, aby wspólnie ze środowiskami przyrodniczym opracować reguły dobrostanu dla ptaków w tym wielkość pomieszczeń hodowlanych i wielkość klatek dla poszczególnych gatunków. Nie da się wszystkiego na raz wypracować ale postarajmy się małymi krokami doprowadzać do zmian. Wcześniej było bicie piany na forach a niewielkie skutki. Teraz bicie piany chcemy przełożyć na konkretne działania ze środowiskami , które są bliżej decydentów ;) i mogą coś wskórać po "naszej" myśli.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2013-11-09, 14:05   

pysia34, wkraczasz na "pole minowe" :!: Jestem pewnien że regulacje prawne w tym zakresie przyniosą więcej złego niz dobrego. Jak gdzies wkracza "panstwo" i jego służby, to zazwyczaj nic dobrego to nie przynosi.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Al 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomogła: 50 razy
Dołączyła: 20 Sty 2008
czyli 5913 dni temu
Posty: 845
Podziękowania: 53/4
Skąd: Knurów
Ostrzeżeń:
 1/5/8

Wysłany: 2013-11-09, 15:01   

Może najpierw zająć się jednym problemem a nie wszystkimi na raz ?
Dobrostan, klatki - wizyty policji z centymetrem na podwórku lub mierzenie klatek w domach ?
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
syju 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 3 razy
Wiek: 52
Dołączył: 24 Sty 2008
czyli 5908 dni temu
Posty: 124
Podziękowania: 4/2
Wysłany: 2013-11-09, 17:52   

Al ma całkowitą rację.......dobrostany...... taaa jasne,dopiero by się nawywijało, zresztą "przysiądziemy" ,,opracujemy" - znaczy się kto ?
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
adi17071989 
Mega User



Moja specjalizacja:
Bazanty

Dołączył: 18 Wrz 2011
czyli 4575 dni temu
Posty: 44
Podziękowania: 3/1

Wysłany: 2013-11-19, 19:03   

a wiadomo kiedy mozliwe zmiany moga wejsc w zycie ?
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2013-11-19, 19:38   

Nie szybko. Tu potrzebne są zmiany na poziomie sejmu czyli zmiany w Ustawie o ochronie przyrody. Dobrze by było, zeby do procedowania doszło w tej kadencji sejmu, bo po wyborach nie wiadomo kto wygra i czy nowi zwycięzcy będą zainteresowani tak "przyziemnymi" sprawami.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
adi17071989 
Mega User



Moja specjalizacja:
Bazanty

Dołączył: 18 Wrz 2011
czyli 4575 dni temu
Posty: 44
Podziękowania: 3/1

Wysłany: 2013-11-19, 20:07   

dokładnie nigdy niewiadomo czy nastepni rządzacy naszym krajem zajmoja sie takimi sprawami... póki co z tego co tu czym mamy swiatelko nadzieji :)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Garullus 
Mega User



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Maj 2013
czyli 3970 dni temu
Posty: 89
Podziękowania: 7/4
Skąd: Cz-wa
Wysłany: 2013-12-19, 11:24   Re: ZMIANY W PRAWODAWSTWIE

Salamandra oczekuje uwag typu:
Cytat:

odławianie z wolności jest mało prawdopodobne, ze względu np. na:
(...)
- niewystępowanie na wolności form hodowlanych, a dana odmiana czy forma w celu utrzymania wyklucza krzyżowanie z formami dzikimi (dotyczy np. niektórych form barwnych czy odmian hodowlanych, łatwo odróżnialnych od form dzikich).

obecnie rejestruje się gatunki zgodnie z załącznikami jak leci, nie zważając np. na odmiany, mutacje hodowlane itp. a jednocześnie:
USTAWA z dnia 16 kwietnia 2004 r.o ochronie przyrody (t.j. Dz. U. z 2013 r. poz. 627, 628, 842.)
Cytat:

Art. 5.
Użyte w ustawie określenia oznaczają:
1) gatunek – zarówno gatunek w znaczeniu biologicznym, jak i każdą niższą od gatunku biologicznego jednostkę systematyczną, populację, a także mieszańce tego gatunku w pierwszym lub drugim pokoleniu, z wyjątkiem form, ras i odmian udomowionych, hodowlanych lub uprawnych;
To jak to w końcu z tym rejestrowaniem gatunków jest :?:
Ostatnio zmieniony przez Garullus 2013-12-19, 11:25, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2013-12-19, 13:27   

Teoretycznie ustawodawcy hodziło o to, żeby forma hodowlana różniła sie od formy żyjącej w naturze. Jednak w praktyce jest inaczej i najwazniesze jest "lobby". Forma hodowlana strusia praktycznie jest identyczna z formą wystepujacą w Afryce, a mimo to "hodowlane" trzyma się bez zadnych znakowań i papierów a tych "dzikich" nikt nie ma :-D . Chyba, że jakiś ogród zoologiczny chce zaszpanować i podaje, że to "dzika forma", a struś raczej na pewno pochodzi z farmy albo innego zoo. No ale strusie mozna przerabiać na jajecznicę, pieczyste czy torebki a rozelli nie i dlatego strusie są hodowlane mimo że ich masowa hodowla jest stosunkowo nową historią w przeciwieństwie do rozell, hodowanych w Europie bez domieszki krwi ptaków dzikich od ok. 100 lat.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Garullus 
Mega User



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Maj 2013
czyli 3970 dni temu
Posty: 89
Podziękowania: 7/4
Skąd: Cz-wa
Wysłany: 2013-12-20, 08:42   

JC, a no własnie "lobby", struś strusiem, ale np. taki przeciętny nierasowy gołąb domowy w typie pocztowego/miejskiego niebieski z pasami od skalnego też się prawie nie różni ;-) Próbować nie zamierzam, ale ciekawe czy w "razie draki" powołując się na definicję gatunku podaną w ustawie udało by się wyjść obronną ręką z np. rozellą białolicą "rubino" bez dokumentów :?:
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2013-12-20, 09:53   

To już by zależało od prokuratora, a jak by się go nie udało przekonać to od sędziego. A wtedy były by pomocne znaczne zasoby finansowe na dobrych adwokatów, na opłacenie własnych rzeczoznazwców itp
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
amadyna1471 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/amadyna1471

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 24 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Maj 2010
czyli 5072 dni temu
Posty: 3606
Podziękowania: 370/338
Skąd: Gorzyczki

Wysłany: 2014-01-28, 16:54   

Tu znajduje się lista ptaków które są propozycją ze strony PFO do zwolnienia z rejestracji.http://www.pfo.info.pl/in...alnoci&Itemid=1
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 18
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.