Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: wanted
2008-02-03, 23:54
Gwarek -Gracula religiosa
Autor Wiadomość
mirass 
Doświadczony Hodowca
MirekPomógł: 59 razy
Wiek: 28
Dołączył: 13 Sty 2008
czyli 4643 dni temu
Posty: 1709
Podziękowania: 22/15
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-01-14, 08:13   Gwarek -Gracula religiosa

Gwarek -Gracula religiosa

Ptak rzędu wróblowych, rodziny szpaków. Wymiary: długość – 25cm, długość ogona – 8cm, rozpiętość skrzydeł – około 50cm. Zamieszkuje tereny południowej Azji, południowych Chin, Wyspy Hajnan, Nikobary, Andamany, Sri Lance, Palawany, Bali i inne wyspy w południowej Azji. Ich biotopem są wilgotne lasy liściaste do 2000m nad poziomem morza. Przebywają w koronach drzew. Rzadko można je spotkana ziemi. Często przesiadują na obrzeżach lasów i na gałęziach obumarłych drzew. Są to ptaki towarzyskie, dlatego trzymają się w niewielkich grupach, po 5 – 10 osobników. Najaktywniejsze są zaraz po zmroku. Jeszcze przez przynajmniej godzinę można usłyszeć ich głosy. Potem rozlatują się małymi grupkami do dziupli gdzie mają przenocować.
Pożywienie: Ich podstawowym składnikiem pożywienia są owoce. Najbardziej lubią figi. Jako dodatek zjadają latające owady, nektar kwiatowy i małe gady. Jednym z najczęściej odwiedzanych podczas kwitnięcia drzewem jest serecznik. Gwarki odgrywają bardzo ważną rolę w zapylaniu kwiatów. Pyłek, który osiada na ich dziobach jest przenoszony do następnych kwiatów.
Rozmnażanie: Przed rozpoczęciem sezonu lęgowego, który rozpoczyna się w kwietniu każda para oznacza swe terytorium. Gwarki dobierają się w pary na całe życie. Na gniazdo wybierają dziuple na dużej wysokości – przynajmniej 10m. Wewnątrz wyścieliwują ją trawą, mchem, gałązkami, pierzem. Często wybierają opuszczone gniazdo dzięciołów. Do takiego gniazda samiczka składa 2-3 niebieskawe jajka, które wysiaduje przez przynajmniej 13 dni. Po 3 tygodniach od wyklucia młode są zdolne do latania.
Ciekawostki: Tubylcy mocują na drzewach budki, w których gnieżdżą się gwarki, następnie wybierają z nich młode, które sprzedają.
Dorosły osobnik może zapamiętać nawet 30 dźwięków.
Gwarki bardzo dobrze naśladują mowę ludzką. Zdolności naśladowcze wykorzystuje przede wszystkim w niewoli.
Ochrona: W ostatnim czasie populacja gwarka wzrasta, jednak bywały czasy, kiedy drastycznie spadała.
Są to ptaki często hodowane w niewoli. Zwoi się je tak jak na wolności. Dobrze się czują w wolierze zewnętrznej, ale tylko w ciepłe miesiąc roku. Jest to ”brudas”, gdyż bardzo śmieci, wydalając swój wodnisty kał na wszystkie strony.http://www.birding.in/ima...v/hill_myna.jpg
Ostatnio zmieniony przez wanted 2009-08-01, 09:32, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

wanted 
AdministratorSPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 4644 dni temu
Posty: 12097
Podziękowania: 366/1349
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2009-08-01, 09:30   

Różnice w gatunkach i podgatunkach gwarka.

http://www.elitparrots.ru...9dd3bfe13d8.jpg
1. Gracula religiosa indica
2. Gracula religiosa peninsularis
3. Gracula religiosa intermedia
4. Gracula religiosa palawanensis
5. Gracula ptilogenys
6. Gracula religiosa andamanensis
7. Gracula reliogiosa robusta
8. Gracula religiosa religiosa
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
LaKi 
SpecjaliściPomógł: 57 razy
Wiek: 38
Dołączył: 30 Sty 2008
czyli 4626 dni temu
Posty: 869
Podziękowania: 40/13
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: 2009-08-04, 15:16   

czy znacie kogoś kto hoduje te ptaki ? szukam samca Gwarka dla znajomego
_________________
Pozdrawia Łukasz WEJMAN
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
yotan 
Doświadczony Hodowca
yotanSPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/yotan

Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 26 razy
Wiek: 68
Dołączył: 16 Lut 2008
czyli 4609 dni temu
Posty: 684
Podziękowania: 75/37
Skąd: kuj.-pom.

Wysłany: 2009-08-04, 16:55   

LaKi, chyba wiem dla kogo :). W opolskim Zoo od czasu do czasu coś rozmnożą i sprzedają młode z papierami.
_________________
Piszę poprawnie po polsku.


Najlepsza grupa to NIEAKTYWNI! Chcę do nich należeć!
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
jomidzola 
Doświadczony Hodowca
DzolekMoja specjalizacja:
Papugi

Pomogła: 13 razy
Wiek: 106
Dołączyła: 13 Kwi 2009
czyli 4187 dni temu
Posty: 1071
Podziękowania: 84/216
Skąd: POLSKA

Wysłany: 2009-11-04, 21:16   

Gwarki posiadają niebywałe zdolności do naśladowania różnych dźwięków, w tym także mowy ludzkiej i zdecydowanie przewyższają pod tym względem papugi. Oczywiście nie wszystkie są uzdolnione jednakowo i wiele zależy od indywidualnych cech psychicznych. Jednak znakomita większość posiada te umiejętności i potrafi bezbłędnie powtarzać usłyszane słowa, a nawet całe zdania. Niektóre potrafią śpiewać piosenki o nieskomplikowanej linii melodycznej. Słowa wypowiadane są bardzo wyraźnie, o nieco gardłowym brzmieniu, co czyni ptaka niezwykle sympatycznym i sprawia, że po prostu daje się lubić. Zanim jednak nauczymy gwarka „mówić”, musimy go oswoić, do czego najlepiej nadają się ptaki młode.

Kupując gwarka musimy mieć pewność, że jest to osobnik młody (najlepiej gdy dokarmiany był przez człowieka), ponieważ tylko taki daje się oswoić, co jest niezbędne podczas dalszej nauki „mówienia”. Dorosły ptak, odłowiony w przyrodzie, pozostaje przez całe życie dziki i nieufny i nie ma najmniejszych szans na jego oswojenie i naukę. Podczas oswajania i nauki gwarka młodego, powinniśmy wykazać się dużą cierpliwością. Do klatki podchodzimy często, powoli i nie wykonujemy gwałtownych ruchów. Spokojnym głosem przemawiamy do ptaka i podajemy mu ulubiony smakołyk. Po pewnym czasie, nasze zbliżanie się do klatki będzie kojarzone przez ptaka z otrzymywaniem smakołyków, a więc z czymś przyjemnym. Jeśli po wejściu do pokoju zauważymy, że nasz gwarek z niecierpliwością oczekuje na nasze podejście do klatki, możemy przystąpić do nauki. Jeśli nie ufamy własnej pamięci, to słowo czy też zdanie, składające się z dwóch, trzech słów, którego chcemy nauczyć ptaka, zapisujemy na kartce i umieszczamy obok klatki. Podczas każdego karmienia, czyszczenia klatki czy innych manipulacji, stale je powtarzamy. Nie można jednak zagwarantować, że nauka zakończy się sukcesem, bowiem wiele zależy od indywidualnych zdolności ptaka, ale niekiedy możemy być zaskoczeni, gdy w nieoczekiwanym momencie, nasz gwarek, wypowiada wyraźnie to, czego go uczyliśmy. Następnie możemy uczyć ptaka kolejnego słowa lub zdania, a nawet krótkiej, nieskomplikowanej piosenki. Niektóre osobniki potrafią przyswoić wiele słów i wypowiadają je wyraźnie, a barwa ich głosu często przypomina głos osoby uczącej.

Są też hobbiści, których celem jest doprowadzenie gwarków do rozrodu. Ptaki te były i są rozmnażane w wolierach, chociaż nie jest to zjawiskiem częstym. Duży problem stanowi dobór odpowiednich partnerów, tworzących zgraną parę. Dodatkową trudnością jest brak różnic płciowych. Najlepiej gdy ptaki dobierają się same spośród kilku czy kilkunastu osobników, umieszczonych w jednej wolierze. Dwa ptaki przebywające stale razem, odpędzające inne, należy odłowić i przenieść do osobnej woliery, ponieważ jest duże prawdopodobieństwo, że będą tworzyły dobraną parę lęgową. Jest to niewątpliwie najlepszy sposób kojarzenia par, ale... no właśnie. Gwarki są dość drogie i zakup kilku czy kilkunastu sztuk wiąże się z poważnym wydatkiem, co dla wielu z nas jest barierą nie do pokonania. W takiej sytuacji musimy liczyć na przysłowiowy „łut” szczęścia, bowiem zdarza się, że zakupione dwa ptaki okazują się parą i po osiągnięciu dojrzałości płciowej przystępują do lęgów. Gniazdująca para musi mieć spokój i powinna przebywać w oddzielnej wolierze sama. Niepokojone ptaki mogą rozbijać i zjadać zniesione jaja lub zabijać wyklute pisklęta. Gwarki lubią ciepło, słońce i wilgotny mikroklimat. Od późnej wiosny do końca lata mogą przebywać w wolierze ogrodowej, którą w upalne dni zraszamy obficie wodą. Wyposażamy ją w wiele naturalnych, rozwidlonych gałęzi, wśród których ptaki sprawnie się przemieszczają. Sadzenie krzewów i drzew mija się z celem, ponieważ w krótkim czasie gwarki je zniszczą. Pod stropem, w części zadaszonej woliery, zawieszamy w różnych miejscach budki lęgowe o przybliżonych wymiarach dna 30 x 30 cm i wysokości 45-50 cm. Na podłożu woliery rozrzucamy słomę, z której ptaki gotowe do lęgów wiją gniazdo. Wnętrze gniazda chętnie wykładają skrawkami białego papieru, do czego doskonale nadają się porwane na niewielkie kawałki ręczniki papierowe. Kontrolę gniazda znoszą dość dobrze. Jeśli młode gwarki mają być przeznaczone do dalszej hodowli, pozostawiamy je wraz z rodzicami do czasu uzyskania samodzielności. Ptaszki, które chcemy oswoić i nauczyć mowy ludzkiej, wybieramy z gniazda w 14 dniu ich życia. Umieszczamy je w kartonowym pudełku, wyścielonym papierowymi ręcznikami, które często zmieniamy i wkładamy do inkubatora, nagrzanego do 33oC. Miseczka z wodą umieszczona w inkubatorze, zapewni odpowiednią wilgotność. Ptaki karmimy do syta, co dwie godziny, od 7.00 do 23.00. Do trzeciego tygodnia karmimy specjalną, gotową mieszanką dla piskląt papug, granulkami dla gwarków, małymi kawałkami owoców i zmiksowanymi warzywami. Podajemy też owady, których udział zwiększamy wraz ze wzrostem ptaków. Tak karmione gwarki, na nasz widok szeroko otwierają dzioby. W inkubatorze pozostają do 25-28 dnia życia, po czym umieszczamy je w klatce z zawieszoną budką, w której chętnie nocują. Budki wyścielone są, często zmienianymi, papierowymi ręcznikami. Mimo, że ptaki karmimy nadal, to na ścianie klatki, przy żerdkach zawieszamy pojemniki z wodą i z pokarmem, co przyspieszy samodzielne jedzenie.

Żywienie gwarków powinno być urozmaicone, a pokarm podawany często lecz w niewielkich ilościach, aby się nie popsuł. Karmimy różnymi owocami, które muszą być świeże i bardzo dojrzałe. Wydaje się, że gwarki najchętniej jedzą przekrojone na pół jabłka oraz banany. Możemy też podawać: gruszki, czereśnie, nektarynki, brzoskwinie, morele, papaje, melony i wiele innych. Nie zaleca się podawania rodzynków ze względu na dużą zawartość żelaza. Nie wskazane są także kwaśne owoce cytrusowe. Ponadto karmimy firmowymi mieszankami dla gwarków, zmiksowanymi gotowanymi warzywami (ziemniaki, marchew, seler, fasola i inne), gotowanym na twardo i posiekanym jajkiem, gotowanym ryżem lub kaszką kukurydzianą, płatkami owsianymi czy odrobiną pełnoziarnistego, pszennego chleba. Jedzą też kawałeczki gotowanego mięsa drobiowego lub tuńczyka. Mięso z tuńczyka, z konserwy powinno być przed podaniem wymoczone w przegotowanej wodzie. Ptaki nie powinny otrzymywać tak zwanego czerwonego mięsa oraz granulek dla psów i kotów ze względu na niską zawartość protein, a wysoką żelaza. Chętnie jedzą produkty mleczne, przede wszystkim twaróg, kwaśną śmietanę i mleko, w którym możemy namoczyć sucharki i biszkopty. Mleko jest bogate w witaminy C i D oraz w wapń. Chroni także wątrobę przed odkładaniem się w niej żelaza, co jest głównym problemem w hodowli wielu gatunków miękkojadów. Gwarki lubią też pomidory, tartą marchew i drobno posiekaną zieleninę (mniszek, cykoria, gwiazdnica, itp.). Powinny także otrzymywać poczwarki mrówcze oraz owady (larwy mącznika, drewniaka, mola woskowego i nimfy lub postacie dorosłe szarańczaków). W wodzie do picia możemy rozpuścić odrobinę miodu, na przemian z niewielką dawką preparatu witaminowego (pół dawki zalecanej przez producenta). Pokarm powinien być zawsze świeży i dobrej jakości, a woda w pojniku zmieniana kilka razy dziennie. Przy dobrej opiece gwarek może żyć ponad 20 lat. Andrzej Jarosz


opublikowane za zgodą magazynu Fauna&flora, całość artykułu w numerze 09/2006


http://pl.euroanimal.eu/G...auna_i_flora%22
_________________
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.

— Victor Marie Hugo

Pozdrawiam Cię Gość :lol2:

.....Miłośniczka....;*
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Evka 
Mega User
Nie gryzę!Moja specjalizacja:
Papugi

Wiek: 28
Dołączyła: 23 Lut 2010
czyli 3871 dni temu
Posty: 11
Skąd: Łódź

Wysłany: 2010-03-03, 18:15   

Odnawiam temat, czy ktoś hoduje gwarki? lub ma jakiś kontakt z osobami które hodują?
_________________
Atrybutem każdego szanującego się pirata jest gadająca papuga...
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
rspurs1 Wiek: 49
Dołączył: 12 Maj 2010
czyli 3793 dni temu
Posty: 8
Podziękowania: 1/1
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 2010-06-21, 00:18   

Widze,ze nikt nie hoduje Gwarkow.Dlatego mam pytanie ile moze kosztowac parka tych ptaków np na giełdzie w Zwolle? Z góry dzieki za info
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
AdministratorSPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 4644 dni temu
Posty: 12097
Podziękowania: 366/1349
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2010-06-21, 16:46   

rspurs1, nie można tak określić ceny gwarka bez poznania o jaki podgatunek Ci chodzi. Te zwykłe bywają w tanich rozsądnych cenach a rzadkości potrafią mieć niebagatelnie wysokie sumki.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
krzysiek007 
Mega UserPomógł: 28 razy
Wiek: 31
Dołączył: 07 Paź 2008
czyli 4375 dni temu
Posty: 1140
Podziękowania: 89/27
Skąd: woj.świetokrzyskie
Wysłany: 2011-02-06, 08:50   


_________________

Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
wanted 
AdministratorSPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 4644 dni temu
Posty: 12097
Podziękowania: 366/1349
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2011-02-06, 10:13   

Dziwnie wyglądają tak ubarwione gwearki ale nie są brzydkie.
Białasek mi się widzi.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Adam73 
Doświadczony HodowcaPomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Sty 2008
czyli 4642 dni temu
Posty: 231
Podziękowania: 13/19
Skąd: Pomorze
Wysłany: 2011-02-07, 10:24   

Coraz większy kłopot z nabyciem tych ptaków. W ofertach prawie nie występują.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
atma 
SpecjaliściSPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/atma
Pomógł: 16 razy
Wiek: 48
Dołączył: 13 Kwi 2009
czyli 4187 dni temu
Posty: 708
Otrzymał 100 podziękowań
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2011-02-07, 17:13   

:) moze należy poprostu poszukać
_________________

Podziękuj autorowi tego posta
 
 
amadyna1471 
AdministratorSPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/amadyna1471

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 24 razy
Wiek: 49
Dołączył: 09 Maj 2010
czyli 3796 dni temu
Posty: 3606
Podziękowania: 370/338
Skąd: Gorzyczki

Wysłany: 2011-02-07, 20:38   

Adam73, wszystko dlatego że ostatnio te ptaki kupuje się pojedynczo dla ozdoby a nie dla hodowli :-P
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
kozka0503 
Mega UserMoja specjalizacja:
Papugi

Wiek: 28
Dołączył: 26 Sie 2009
czyli 4052 dni temu
Posty: 142
Podziękowania: 17/19
Skąd: Lubicz k. Torunia
Ostrzeżeń:
 1/5/8

Wysłany: 2011-02-07, 20:53   

W toruńskim sklepie zoologicznym jest ten ptak z tym, że nie jest na sprzedaż.
Nie rozumiem dlaczego sklepy trzymają ptaki dla ozdoby.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
amadyna1471 
AdministratorSPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/amadyna1471

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 24 razy
Wiek: 49
Dołączył: 09 Maj 2010
czyli 3796 dni temu
Posty: 3606
Podziękowania: 370/338
Skąd: Gorzyczki

Wysłany: 2011-02-07, 20:54   

kozka0503, pewnie ptak z prywatnej hodowli właściciela sklepu .
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
kozka0503 
Mega UserMoja specjalizacja:
Papugi

Wiek: 28
Dołączył: 26 Sie 2009
czyli 4052 dni temu
Posty: 142
Podziękowania: 17/19
Skąd: Lubicz k. Torunia
Ostrzeżeń:
 1/5/8

Wysłany: 2011-02-07, 21:07   

W sieciowym sklepie? Chyba nie. No i nie stałby w klatce na wys. 3 m. A może się mylę.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
atma 
SpecjaliściSPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/atma
Pomógł: 16 razy
Wiek: 48
Dołączył: 13 Kwi 2009
czyli 4187 dni temu
Posty: 708
Otrzymał 100 podziękowań
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2011-02-08, 08:00   

a kto w sklepie kupuje takie ptaki :)
_________________

Podziękuj autorowi tego posta
 
 
amadyna1471 
AdministratorSPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/amadyna1471

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 24 razy
Wiek: 49
Dołączył: 09 Maj 2010
czyli 3796 dni temu
Posty: 3606
Podziękowania: 370/338
Skąd: Gorzyczki

Wysłany: 2011-02-11, 20:47   

atma, co niektórzy w dalszym ciągu uważają ze to najpewniejsze źródło ,zamiast kupować bezpośrednio u hodowcy.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Rocki 
Mega UserPomógł: 11 razy
Wiek: 30
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 4636 dni temu
Posty: 514
Podziękowania: 16/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-04-09, 16:12   

Jak widać gwarki straciły an popularności w ostatnich czasach... Niegdyś dość popularny ptak domowy (oczywiście jeśli mowa o tych z wyższej półki), dziś trudno na nie natrafić. Zapewne dawniej większość ptaków była z importu, a teraz CITES zatrzymał ich sprowadzanie.

Czy ktoś z was zna w ogóle jakiegoś hodowce z kraju co rozmnaża te ptaki? I czy myślicie, że oswojony gwarek, nauczony mówić gdy dokupi mu się partnerkę to jest szansa, że przystąpi z nią do lęgów, czy raczej będzie podobnie jak z oswojonymi papugami, które rzadko akceptują inne ptaki?
_________________
www.zooforum.pl - najlepsze w Polsce forum o ogrodach zoologicznych! Zapraszam! ;-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
amadyna1471 
AdministratorSPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/amadyna1471

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 24 razy
Wiek: 49
Dołączył: 09 Maj 2010
czyli 3796 dni temu
Posty: 3606
Podziękowania: 370/338
Skąd: Gorzyczki

Wysłany: 2011-04-09, 18:02   

Rocki, Jest kilku hodowców w Polsce co je rozmnażają bez problemowo ale oswojonego i umiejącego mówić to jeszcze nie słyszałem żeby ktoś rozmnażał.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
..:: AVIORNIS ::..
AVIORNIS POLECA:SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarkaWyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,34 sekundy. Zapytań do SQL: 19
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::....:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .

.: ASPEKTY PRAWNE :.