Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Mutacje amadyny wspaniałej.
Autor Wiadomość
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5920 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2014-02-23, 10:01   Mutacje amadyny wspaniałej.

Temat przeznaczony do zamieszczania wszelkich ciekawych zdjeć amadyny wspaniałej w mutacjach (może być dosłownie każda) jak i ciekawie wyglądających standardowych osobników.

Ponizej przedstawiam amadyny wspaniałe standardowo ubarwione jako na początek tematu.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5920 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2014-02-23, 10:04   

Ciekawe mutacje ptaków z tureckiej hodowli.



https://www.facebook.com/...&type=1&theater
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Ostatnio zmieniony przez wanted 2014-02-23, 10:05, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Zbigniew 
Mega User



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/Zbigniew_W

Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Wiek: 53
Dołączył: 18 Cze 2011
czyli 4668 dni temu
Posty: 103
Podziękowania: 13/1
Skąd: Mazowieckie

Wysłany: 2014-02-24, 08:28   

Kilka starych fotek ( obecnie wszystkie wspaniałe - jak na komendę ;-) się pierzą ). Nie jest to nic ciekawego - te najpopularniejsze u nas mutacje, ale jak kolega wanted napisał: "może być dosłownie każda" :-D
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5920 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2014-02-24, 22:27   

Zbigniew, ciekawe ptaszki.
Ta pierwsza to czerwonogłowa tak ?
Mocno ciemną ma maskę.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Hoody 
Mega User



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Lis 2013
czyli 3796 dni temu
Posty: 50
Otrzymał 12 podziękowań
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-02-26, 12:58   

wanted napisał/a:
Zbigniew, ciekawe ptaszki.
Ta pierwsza to czerwonogłowa tak ?
Mocno ciemną ma maskę.


Mi się wydaje że żółtogłowa.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Drag 
Mega User



Wiek: 33
Dołączył: 30 Kwi 2009
czyli 5447 dni temu
Posty: 143
Podziękowania: 12/2
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 2014-02-26, 18:54   

Samiec czarnoglowy
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
seba_ 
Mega User



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lis 2012
czyli 4151 dni temu
Posty: 133
Podziękowania: 48/2
Skąd: Katowice
Wysłany: 2014-02-27, 20:22   

Chyba ciekawa mutacja,zresztą oceńcie sami ;-)





_________________
http://discusvital.com/
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Zbigniew 
Mega User



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/Zbigniew_W

Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Wiek: 53
Dołączył: 18 Cze 2011
czyli 4668 dni temu
Posty: 103
Podziękowania: 13/1
Skąd: Mazowieckie

Wysłany: 2014-02-28, 08:19   

wanted napisał/a:
Zbigniew, ciekawe ptaszki.
Ta pierwsza to czerwonogłowa tak ?
Mocno ciemną ma maskę.


Żółta głowa, różowa pierś, zielona.
Przepraszam za jakość zdjęć, ale mam aparat ponad 10-cio letni, a poza tym kiepski ze mnie fotograf :oops:
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Michuuu 
Doświadczony Hodowca



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/Michuuu

Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 47 razy
Wiek: 33
Dołączył: 20 Lip 2008
czyli 5730 dni temu
Posty: 2719
Podziękowania: 72/123
Skąd: Murowana Goślina

Wysłany: 2014-02-28, 12:15   

Ten zolty to lutino ? Widzialem takiego na gieldzie ostatnio. To twoj ptak?
_________________
https://www.facebook.com/drobnaegzotyka

Moje aukcje - ALLEGRO
Moje aukcje - TABLICA
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
seba_ 
Mega User



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lis 2012
czyli 4151 dni temu
Posty: 133
Podziękowania: 48/2
Skąd: Katowice
Wysłany: 2014-02-28, 12:47   

Tak to lutino i jest mój.
_________________
http://discusvital.com/
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
myszaq 



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Dołączyła: 08 Lip 2014
czyli 3552 dni temu
Posty: 1
Skąd: Poznań

Wysłany: 2014-07-09, 12:55   

Witam wszystkich serdecznie!
To mój pierwszy post na tym forum. Amadyny wspaniałe mam od niedawna (listopad zeszłego roku), i własnie niedawno udało mi się dorobić pierwszych pisklaków ;) Ale - na temat. Piszę w tym wątku, ponieważ mam pytanie o taką mutację (z tego co widziałam, określaną jako "seagreen".





Cały wątek dotyczący ptaszka jest tutaj:
http://aussiefinchforum.n...p?f=105&t=12406

Czy ktoś z Was widział w ogóle coś takiego na żywo gdzieś w Polsce? W sensie, tak intensywnie morski kolor grzbietu i taką mocno żółtą główkę? Niesamowicie mi się ten ptaszek podoba... :)
_________________
Now, bring me that horizon...
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Chiara 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomogła: 4 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 16 Wrz 2014
czyli 3481 dni temu
Posty: 344
Podziękowania: 21/67
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2015-11-25, 03:06   

Ja dodam te swoje, które akurat mam "pod ręką".

Samiec zielony, żółtogłowy, białopierśny (YH WB GB):


Portret samiczki żółtogłowej, fioletowopierśnej, zielonej:


Samczyk czarnogłowy, liliowopierśny, zielony (szpalt na niebieski):


Zielony pastel (szpalt na niebieski), czarna głowa, fioletowa pierś (BH VB GB/BB):


Samiczki: niebieska czarnogłowa fioletowopierśna i srebrna, fioletowopierśna czerwonogłowa (z tą głową nie mam pewności, nie wiem czy nie jest żółta):


Mam jeszcze zdjęcia kilku innych ptaków, ale musiałabym ich poszukać, a nowej samiczce zrobić (a tymczasem gdzieś posiałam aparat...).
_________________
Zapraszam na moje forum:
http://www.prostodzioby.fora.pl/
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Drag 
Mega User



Wiek: 33
Dołączył: 30 Kwi 2009
czyli 5447 dni temu
Posty: 143
Podziękowania: 12/2
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 2015-11-25, 17:50   

Srebrny samczyk.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Chiara 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomogła: 4 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 16 Wrz 2014
czyli 3481 dni temu
Posty: 344
Podziękowania: 21/67
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2015-11-27, 11:27   

Drag, wiesz może, po jakich rodzicach jest Twój (skąd inąd piękny) samczyk? Zastanawia mnie to, gdyż w przypadku amadyn białopierśnych ptaki z jednym faktorem mutacji rozjaśniającej upierzenie (dilute), samczyki wyglądają właśnie jak srebrne, a nie jak pastelowo-niebieskie. Wd mnie Twój samczyk jest tzw. "białopierśnym jednofaktorowym silver".
_________________
Zapraszam na moje forum:
http://www.prostodzioby.fora.pl/
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Gulda 
Mega User



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Wrz 2014
czyli 3469 dni temu
Posty: 49
Otrzymał 4 podziękowań
Skąd: Kraków

Wysłany: 2015-11-27, 16:33   

Chiara napisał/a:
gdyż w przypadku amadyn białopierśnych ptaki z jednym faktorem mutacji rozjaśniającej upierzenie (dilute), samczyki wyglądają właśnie jak srebrne, a nie jak pastelowo-niebieskie


Samiec o takich cechach upierzenia nie może być niebieskim pastelem , zresztą ten samiec w niczym nie przypomina niebieskiego pastela
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Drag 
Mega User



Wiek: 33
Dołączył: 30 Kwi 2009
czyli 5447 dni temu
Posty: 143
Podziękowania: 12/2
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 2015-11-27, 19:53   

Chiara, wiem po jakich jest rodzicach , samczyk wykluł się u mnie.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Chiara 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomogła: 4 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 16 Wrz 2014
czyli 3481 dni temu
Posty: 344
Podziękowania: 21/67
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2015-11-27, 21:27   

Gulda napisał/a:
Chiara napisał/a:
gdyż w przypadku amadyn białopierśnych ptaki z jednym faktorem mutacji rozjaśniającej upierzenie (dilute), samczyki wyglądają właśnie jak srebrne, a nie jak pastelowo-niebieskie


Samiec o takich cechach upierzenia nie może być niebieskim pastelem , zresztą ten samiec w niczym nie przypomina niebieskiego pastela

Już się przyzwyczaiłam do Twoich, Gulda, komentarzy pod moim adresem... Wcześniej np mój samiec liliowopierśny wd Ciebie taki nie był (fotka jest także tutaj, bez żadnego retuszu).
Jeżeli chodzi o mutację białopierśną i jej wpływ na mut.dilute, może podlinkuję Ci "kalkulator" M.Buransky'ego na którym, po wpisaniu poszczególnych cech (w tym przypadku byłoby to: silver 1F, pierś biała, głowa czerwona) widać poglądową miniaturę o kolorystyce, jaką miałby dany ptak. W tym przypadku wyglądałaby ona tak:


http://www.gouldianfinche...kulacka/polish/

Żeby jeszcze tak dokładniej to wytłumaczyć, kiedyś, na innym forum, była rozmowa, jaka jest rozmowa pomiędzy "złotą" a "żółtą" amadyną wspaniałą- to samo można odnieść do ptakków srebrnych i "białych". Otóż te "żółte" czy "białe", wd niektórych (jeżeli chodzi o białe, w tym wypadku sama się zgodzę z tą opinią, gdyż miałam samczyka mutacji silver 2-faktorowego białopierśnego- nie wyglądał jak silver z piersią fioletową-czyli na 100% dwufaktorowy, a właśnie jak ptak biały) są to białopierśne dwu-faktorowe samce mutacji dilute. Tutaj chyba się zgodzisz, że taki ptak różni się wizualnie już na pierwszy rzut oka od jedno-faktorowego?
Pozornie takie samce białopierśne (a nawet ponoć, choć w mniejszym stopniu- liliowopierśne) genetycznie będące tzw pastelami, bardziej przypominają ptaki srebrne, jeśli chodzi o fenotyp.

Drag, napiszę na pw, bo nie chcę tobić tutaj OT. Choc jeżeli Gulda rozpoczął temat, może lepiej byłoby przedstawić sprawę "w świetle dziennym", a to świato rzuci nam poznanie rodziców Twojego samczyka :-) Choć właściwie to z tematem dyskusji niwiele ma wspólnego, ale może pewne teorie np pomóc odrzucić (skojarzenie dwóch ptaków, które daje konkretne wyniki).

Pozdrawiam :-)
_________________
Zapraszam na moje forum:
http://www.prostodzioby.fora.pl/
Ostatnio zmieniony przez Chiara 2015-11-27, 22:03, w całości zmieniany 3 razy  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Gulda 
Mega User



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Wrz 2014
czyli 3469 dni temu
Posty: 49
Otrzymał 4 podziękowań
Skąd: Kraków

Wysłany: 2015-11-28, 11:23   

Chiara to ze moim zdaniem twój ptak nie wygląda na lilie pierś bo fotka tego ptaka moim zdaniem to zwykły standard a ty się z tym nie zgadzasz i uważasz że to atak na Ciebie to naprawdę nie mój problem co ty sobie dopowiadasz. Napisałem Ci że zdjęcie może przekłamywać ale z tej fotki moim zdaniem to zwykły ptak fioletowopierśny i tyle w tym temacie z mojej strony.

Ale wracając do tematu
Żeby klasyfikować ptaki do mutacji złotej najpierw należało by wiedzieć jakimi cechami powinna się charakteryzować mutacja złota żeby ptaka o danym ubarwieniu zaliczyć do mutacji złotej bo u nas najpierw się coś nazwie a potem myśli a chyba powinno być zgoła odwrotnie , bo to że on jest żółty i ma fioletową pierś nie oznacza że jest mutacji złotej bo to kompletna bzdura i takie jest moje zdanie w tej kwestii.
Wystarczy jechać na zachód do jakiegoś dobrego hodowcy i spytać czy ma na sprzedaż amadyny ochrogłowe lub złote to może paść ze śmiechu.

Sprawa amadyn białych to kolejne naciąganie faktów i krążące w necie lub na Allegro oferty sprzedaży amadyn białych które mijają się z prawdą , to o czym piszesz to zwykły samiec białopierśny czarnogłowy srebrny o bardzo niskim poziomie melaniny w piórach. Ale te ptaki dalej będą miały odcięcie od piersi czy podbrzusze kremowe lub tkzw. przybrudzone białe a na karku błękitny kołnierz i zarys maski. Chcesz zobaczyć jak wygląda biały? zaznaczam biały a nie srebrny z tym tylko że to biały albino , spójrz na fotkę poniżej to jedyne ptaki które zostały wyhodowane w Japonii i tylko tam występują jeśli do tej pory przetrwały.
I tak powinien wyglądać samiec biały z tym że oczy będzie miał koloru czarnego , natomiast takich amadyn białych czarnookich nie wyhodowano lub też nie ma informacji na ich temat.


free image host

free photo hosting

Sprawa Pasteli tutaj musisz napisać czy nazewnictwo niebieski pastel masz na myśli nazwy mutacji zaczerpnięte z zachodnich stron czy raczej posługujesz się nazwami które obowiązują w Polsce bo używasz zarówno sformułowania srebrny jak również niebieski pastel , u nas to dwie różne nazwy i na zachodzie już niekoniecznie gdyż dla nich niebieskimi pastelami w fachowych opisach mutacji również nazywa się srebrne

U nas pastel niebieski jest rozumiany że to ptak o rozjaśnionym grzbiecie w kolorze niebieskim i występujący tylko w kolorze piersi fioletowym czyli niebieski pastel jednofaktorowy odpowiednik samicy takiego ptaka to będzie samica również srebrna fioletopierśna. i według tego co napisałaś wcześniej nie ma takiej możliwości żeby ten samiec z fotki był jednofaktorowym pastelem niebieskim ( rozumianym u nas} ponieważ jest barwy srebrnej i w dodatku ma kolor piersi biały.

Ale również ten ptak z fotki będzie pastelem niebieskim 1F tyle że białopierśnym według nazw zachodnich którego u nas nazwą go srebrnym , raczej nigdy lub sporadycznie niebieskim pastelem , tu jest taka miała konkluzja w nazewnictwie Polskim jak zachodnim.

Z ta nazwą lub członem do nazwy Dilute też bym nie szarżował bo to również nie zawsze oznacza ptaka o takim upierzeniu jak piszesz , trzeba się zagłębić w temat żeby wiedzieć przy jakim ptaku takim człon dodać ale na pewno nie znajdziesz tego członu a przy opisie mutacji srebrnej.

Natomiast jeśli chodzi o pana Burańskiego i jego kalkulator , mnie jest on raczej do niczego nie potrzebny poza tym żeby czasem coś sprawdzić. Gośc ma wiedze zajebistą i tego nie podważam , wybił się dzięki artykułowi na temat różnic struktury i budowy piór u amadyn czarnogłowych czerwonogłowych i zóltogłowch formułując tezę ze to mogły być kiedyś odmienne gatunki wszystko się zgadza i jest niepodważalne tyle że nikt nie pamięta że taki artykuł z takimi samymi wnioskami z również załączonymi ilustracjami wskazującymi różnice budowy piór u tych amadyn powstał już w 1968 roku a był opracowania przez dr Brush i dr Seifried.
Ostatnio zmieniony przez Gulda 2015-11-28, 11:25, w całości zmieniany 2 razy  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Drag 
Mega User



Wiek: 33
Dołączył: 30 Kwi 2009
czyli 5447 dni temu
Posty: 143
Podziękowania: 12/2
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 2015-11-29, 09:59   

Rodzice srebrnego samca:
Samiec : Srebrny
Samicza : Czarnogłowa, fioletowopierśna ,żółta (szpaltka na niebieskie )
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Chiara 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomogła: 4 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 16 Wrz 2014
czyli 3481 dni temu
Posty: 344
Podziękowania: 21/67
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2015-12-03, 19:08   

Drag, piękne ptaki :-) , szczególnie ten samczyk ogromnie mi się podoba...(czy może jest to dziadek mojej samiczki?). I wd tego, o czym pisał Gulda, Twojego samczyka można nazwać zarówno silverem- z powodu fenotypu, choć genetycznie samczyk jest ptakiem niebieskim z jednym faktorem mutacji rozjaśniającej upierzenie- czyli inaczej mówiąc jest to również pastel niebieski białopierśny (tutaj warto dodać, że to właśnie kolor piersi sprawia rozjaśnienie ogólnej barwy ptaka).

Gulda napisał/a:
Sprawa amadyn białych to kolejne naciąganie faktów i krążące w necie lub na Allegro oferty sprzedaży amadyn białych które mijają się z prawdą , to o czym piszesz to zwykły samiec białopierśny czarnogłowy srebrny o bardzo niskim poziomie melaniny w piórach. Ale te ptaki dalej będą miały odcięcie od piersi czy podbrzusze kremowe lub tkzw. przybrudzone białe a na karku błękitny kołnierz i zarys maski. Chcesz zobaczyć jak wygląda biały? zaznaczam biały a nie srebrny z tym tylko że to biały albino , spójrz na fotkę poniżej to jedyne ptaki które zostały wyhodowane w Japonii i tylko tam występują jeśli do tej pory przetrwały.
I tak powinien wyglądać samiec biały z tym że oczy będzie miał koloru czarnego , natomiast takich amadyn białych czarnookich nie wyhodowano lub też nie ma informacji na ich temat.

Fakt że te obiegowe określenia (typu "biały", a nawet kiedyś czytałam dyskusję "czym różni się amaadyna złota od żółtej") robią sporo zamieszania... Kupiłam kiedyś samiczkę (choć wd mnie był to samczyk- młodziutki, niestety padł zaraz po dostarczeniu go do mnie... Fotki ptaszka mam, ale nie chcę ich pokazywać publicznie :-( ) srebrną czarnogłową białopierśną, ptak nie miał połysku naa piórach takiego jak u silver'ów, choć myślę że może być to także działanie mutacji białopierśnej... Fotki tej amadynki, niestety w stanie wielkiego osłabienia, mogę podesłać na pw.

Cytat:
Sprawa Pasteli tutaj musisz napisać czy nazewnictwo niebieski pastel masz na myśli nazwy mutacji zaczerpnięte z zachodnich stron czy raczej posługujesz się nazwami które obowiązują w Polsce bo używasz zarówno sformułowania srebrny jak również niebieski pastel , u nas to dwie różne nazwy i na zachodzie już niekoniecznie gdyż dla nich niebieskimi pastelami w fachowych opisach mutacji również nazywa się srebrne
U nas pastel niebieski jest rozumiany że to ptak o rozjaśnionym grzbiecie w kolorze niebieskim i występujący tylko w kolorze piersi fioletowym czyli niebieski pastel jednofaktorowy odpowiednik samicy takiego ptaka to będzie samica również srebrna fioletopierśna. i według tego co napisałaś wcześniej nie ma takiej możliwości żeby ten samiec z fotki był jednofaktorowym pastelem niebieskim ( rozumianym u nas} ponieważ jest barwy srebrnej i w dodatku ma kolor piersi biały(...)

Ja posługuję się tymi nazwami zamiennie, zależnie od sytuacji. Rozgraniczam fenotyp od genotypu, pastel niebieski- jeśli chodzi o fenotyp- to jak napisałeś samiec niebieski fioletowopierśny z jednym faktorem mutacji rozjaśniającej upierzenie (i owszem, jego odpowiednikiem będzie samiczka srebrna fioletowopierśna, z resztą wszystkie srebrne czy żółte samiczki mogą być tylko jednofaktorowe, w przeciwieństwie do samców).

Cytat:
Z ta nazwą lub członem do nazwy Dilute też bym nie szarżował bo to również nie zawsze oznacza ptaka o takim upierzeniu jak piszesz , trzeba się zagłębić w temat żeby wiedzieć przy jakim ptaku takim człon dodać ale na pewno nie znajdziesz tego członu a przy opisie mutacji srebrnej.

Przyznam, że tutaj trochę zaryzykowałam... Dilute jest używane u wielu gatunków i nie zawsze oznacza to samo, o tym już się przekonałam...
Natomiast jak nazywa się mutacja rozjaśniająca melaninę u amadyn? Przyznam, że nie bardzo rozumiem ten podział tutaj na linie zieloną i niebieską, gdyż samo "dilute" dotyczy melaniny...

Przepraszam Gulda że wybrałam kilka cytatów z Twojej wypowiedzi, ale nie chciałam pisać mega-długiego postu...
_________________
Zapraszam na moje forum:
http://www.prostodzioby.fora.pl/
Ostatnio zmieniony przez Chiara 2015-12-03, 19:34, w całości zmieniany 2 razy  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.18 sekundy. Zapytań do SQL: 17
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.