Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Dinokura- kura dinozaur
Autor Wiadomość
aves 
Mega User



Pomógł: 1 raz
Wiek: 30
Dołączył: 25 Maj 2008
czyli 5787 dni temu
Posty: 21
Podziękowania: 2/2
Skąd: Podkarpacie/Mazowsze
Wysłany: 2015-07-27, 07:17   Dinokura- kura dinozaur

Jak dobrze wiemy, ptaki są potomkami jednej linii dinozaurów ptasiomiedniczych. Najnowsze badania i nowe odkrycia sugerują, że wiele dinozaurów miało pióra. Całkiem możliwe, że część posiadała je tylko na okres lęgów, a mutacje spowodowały, że ewolucja w jednej linii umożliwiła zachowanie tych piór i po milionach lat możliwość lotu. Człowieka od zawsze fascynowała przeszłość. Im, dalsza i bardziej zagadkowa, tym większa była ciekawość. Powstało wiele filmów, w których człowiekowi udaje wskrzesić się dinozaury, zauropody i pterozaury. Do tej pory nie udało się to ani z jednym gatunkiem. Grupa amerykańskich naukowców od lat próbuje coś zrobić, żeby zwykły fermowy kurczak zaczął cofać się ewolucyjnie. Mam na myśli zachowanie takich cech, jak długi ogon, inny układ kończyń przednich zamienionych na skrzydła, wyhodowanie zębów, pozbycie się piór. I sobie tak pomyślałem: że czemu zaczynają od kurczaka fermowego, nad którym jest więcej pracy, a nie sięgną po kury bojowe? Ta grupa ras posiada przecież wiele cech dinozaurów ptasiomiedniczych. Są to m.in. wysokie nogi, długa szyja, postawa małego dinozaura. Skoro selekcje i odpowiednie kojarzenia hodowlane sprawiły że z kura bankiwa powstały kury posiadające wiecznie puch, niebieską skórę, kostne narośle na głowie, czubki, brody, zredukowane dzwonki, grzebienie, wydłużone lub skrócone nogi, najróżniejsze upierzenia etc., to czemu nie byłoby niby niemożliwe selekcjonowanie kur z coraz dłuższą kością ogonową, a potem może nawet odblokowanie genu odpowiadającego za ogon. Na podstawie dostępnej puli genów u żyjących ras, poprzez odpowiednie kojarzenie możnaby w jednym ptaku złączyć cechy postawy bojowców, niebieską skórę silek, brak upierzenia nagich kur oraz brak dzwonków i grzebieni innych ras. Mając ptaki o takich cechach możnaby się wtedy dopiero skupić na ogonie, a może nawet skrzydłach. Jestem ciekaw, czy w takim projekcie chciałoby uczestniczyć wielu hodowców z Polski. Wiem, że mamy dalej kwestię doskonalenia i popularyzowania polskich ras, jak czubatki staropolskie, zielononóżki, żółtonóżki, karzełki polskie, ale czy właśnie kolejna rasa, tak inna od wszystkich nie mogłaby być światowym hitem? Z tej puli genów jest jeszcze opcja na dinokurę na nasze warunki atmosferyczne, czyli z puchem w stylu silki tylko na tułowiu, a może nawet z jakimś czubkiem lub kostną naroślą w stylu perliczki. Amerykanie niech sobie wydają miliony na laboratoria, a możnaby pokazać, że obejdzie się bez tego. Czy dinokura to coś sprzecznego z naturą? Pewnie niektórzy zadają sobie pytanie po co przywracać coś tak zaszłego. W czym by to było zagrożenie, skoro nie przeszkadzają nam inne rasy? Uważam, że dinokura nie musiałaby nawet mieć zębów, bo były dinozaury posiadające dzioby. Ostatni pomysł na już bardziej pseudo-dinokurę, to np. bojowiec brasil z niebieską skórą, czarnym upierzeniem, ale za to z piórami ogonowymi w stylu bażanta łownego, który z daleka dawałby efekt prawdziwego ogona. Pod spodem zamieszczam moje niedoskonałe wizualizacje w jakim kierunku miałaby postępować ta selekcja (zdjęcia ptaków już istniejących z odpowiednimi cechami i te po przeróbce). Będzie mi miło, jeśli możliwie wiele osób zareaguje na moją wiadomość. Nie uważam tego za plan nierealny, ale za wykonalny i niezwykle ciekawy. A co do ogona, to gdyby jednak selekcja nie przynosiła rezultatów oczekiwanych, to zawsze pozostałaby praca nad nagą kurą, ale z piórami na styl bażanta tylko w ogonie. A czemu akurat kura? Jest tania w utrzymaniu, łatwo się rozmnaża, znosi sporo jaj jak na ptaka, jest podatna na mutacje, szybko dojrzewa i jest popularna.
Ostatnio zmieniony przez aves 2015-07-27, 07:27, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2015-07-28, 18:36   

aves, oj widzę ze Cię natchnęło na wynalazki. Nie jestem przeciw i myślę, ze jakby komuś udało się coś utrwalić w podobieństwie zbliżonym bardziej do dinokury to by był jakiś fajny efekt. No i oby nie było to też podatne na choróbska i z wyglądu odstraszające.
Ogólnie, to hehee zachęcam do hodowli.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
koklas66 
Administracja



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/koklas66

Moja specjalizacja:
Inne

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 15 Wrz 2009
czyli 5309 dni temu
Posty: 867
Podziękowania: 100/18
Skąd: Kłobuck

Wysłany: 2015-07-29, 00:41   

Według mnie jest to nierealne do wykonania przez zwykłego hodowcę z PL

Po pierwsze bazowy materiał do tego projektu jest nieosiągalny dla zwykłych hodowców
po drugie jest to zadanie dla kilku pokoleń,prace nad nagimi kurczakami trwają juz ponad 50 lat i nie przyniosły jeszcze do końca zamierzonego efektu
po trzecie ptaki te mają słaby punkt - niebezpieczne są dla nich promienie słoneczne
przez co nie mogą opuszczać kurnika.
Obawiam się dodatkowo,że ptak ten nie mógł by byc uznany za rase przez EE

aves napisał/a:
Skoro selekcje i odpowiednie kojarzenia hodowlane sprawiły że z kura bankiwa powstały kury posiadające wiecznie puch, niebieską skórę, kostne narośle na głowie, czubki, brody, zredukowane dzwonki, grzebienie, wydłużone lub skrócone nogi, najróżniejsze upierzenia etc.


Wiele cech dzisiejszych ras to niezamierzone mutacje
A reszta moze nie została odziedziczona po bankiwie a po legendarnym G.giganteus ?

aves napisał/a:
gdyby np. u bojowca brasila wydłużyć ogon na styl bażanci, a przy okazji możnaby ciut skrócić dziób, a dodatkowo popracować nad naroślą lub czubkiem w stylu kur appenzeller- taka rasa przypominałaby trochę czubacza, a bez czubka di


Bardziej mi to wygląda na młode europejskie shamo niz bojowca brazylijskiego ;-)
A cechy o których piszesz występują u niektórych Aseeli (długie ogony i tzw papuzie dzioby)

Uważam że nie da się w krótkim czasie cofnąć milionów lat ewolucji
a próby wykonania tego w domu,to daremny trud...



;-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 18
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.