Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: wanted
2010-02-16, 11:11
Amadyna wspaniała-poephila gouldiae (chloebia gouldiae)
Autor Wiadomość
Dziobak007 



Dołączył: 21 Lis 2015
czyli 3050 dni temu
Posty: 2
Dał 1 podziękowanie(a)
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2016-02-06, 18:42   

Witam, posiadam od jakiegoś czasu parke amadyn wspaniałych, po przyjeździe gdy ptaki już w miarę sie zadomowiły powiesiłem im budkę, samiec z werwą zaczął tokować i budować gniazdo, ale samica nie była chętna na lęgi, zaczęła się pierzyć. Budkę więc zdjąłem, po pewnym czasie również samiec zaczął się pierzyć. W obecnej chwili samica jest już wypierzona i widac że aż gotuje się do lęgów(często gania samca po klatce, nawołuje go, gdy ten tokuje charakterystycznie popiskuję i rusza ogonem). Czy mimo to, że samiec dalej jest w trakcie procesu pierzenia, moge już powiesić budkę w klatce, skoro ptaki wykazaują takie zainteresowanie lęgami?
Podziękuj autorowi tego posta
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

Drag 
Mega User



Wiek: 33
Dołączył: 30 Kwi 2009
czyli 5447 dni temu
Posty: 143
Podziękowania: 12/2
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 2016-02-07, 15:32   

belfort napisał/a:
Drag napisał/a:
Młode zostały zaobrączkowane.


Według mnie masz żółtego, niebieskiego, srebrnego i pastela niebieskiego. Mam rację ? A jaka jest matka tych młodych ? Żółta ?


belfort 2 młode są srebrne , 1 młody jest niebieski i żółty.
Zdjęcie po niżej
Mamusia jest czarnogłowa fioletowa pierś zielona (szpaltka na niebieskie )

Aktualnie mam zepsuty komputer i ograniczony dostęp do internetu.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Zbigniew 
Mega User



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/Zbigniew_W

Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Wiek: 53
Dołączył: 18 Cze 2011
czyli 4668 dni temu
Posty: 103
Podziękowania: 13/1
Skąd: Mazowieckie

Wysłany: 2016-02-08, 07:16   

Dziobak007 napisał/a:
W obecnej chwili samica jest już wypierzona i widac że aż gotuje się do lęgów(często gania samca po klatce, nawołuje go, gdy ten tokuje charakterystycznie popiskuję i rusza ogonem). Czy mimo to, że samiec dalej jest w trakcie procesu pierzenia, moge już powiesić budkę w klatce, skoro ptaki wykazaują takie zainteresowanie lęgami?


Teoretycznie powinieneś poczekać aż samiec się wypierzy, ale jeśli jest on w końcowej fazie pierzenia i wykazuje zainteresowanie samicą (tokuje do niej) to możesz śmiało zakładać budkę i jaja powinny być zalężone. Zdarzało mi się dopuszczać na lęgi nie w pełni wypierzone samce.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
belfort 
Mega User



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 12 Sty 2010
czyli 5190 dni temu
Posty: 360
Podziękowania: 29/19
Skąd: Belgia

Wysłany: 2016-02-09, 15:29   

Drag, aż dwa srebrne ! Piękny rezultat. Ja z kolei mam w parce srebrną samiczkę z żółtym samcem szpaltem na niebieskie i niestety całe ostatnie zniesienie (6 jajek) było czyste. :-/
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Drag 
Mega User



Wiek: 33
Dołączył: 30 Kwi 2009
czyli 5447 dni temu
Posty: 143
Podziękowania: 12/2
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 2016-02-10, 04:26   

belfort, u mnie to był pierwszy lęg tej pary. Zobaczymy jak będą wygladać po przepieżeniu.
Jak sprawdzałem na kalkulatorze to srebrne i żółta będą samiczkami , a niebieski może być samcem lub samiczką , ale nie znam dokładnych genów mamusi.
Młode już opuściły budkę.
Ostatnio zmieniony przez Drag 2016-02-10, 04:31, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Drag 
Mega User



Wiek: 33
Dołączył: 30 Kwi 2009
czyli 5447 dni temu
Posty: 143
Podziękowania: 12/2
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 2016-02-21, 21:44   

Mam mały problem , młode opuściły budkę. Para zniosła nowe jajka tylko , że młode wchodzą na noc do budki i w 90 % leg pujdzie na zmarnowanie . Jak to wygląda u was i czy idzie jakoś zaradzić.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
seba_ 
Mega User



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lis 2012
czyli 4151 dni temu
Posty: 133
Podziękowania: 48/2
Skąd: Katowice
Wysłany: 2016-02-22, 16:50   

Można temu zaradzić w prosty sposób... po wyjściu młodych z budki należy ją ściągnąć . Samica ma także karmić młode a nie siedzieć w budzie na kolejnym lęgu,w przeciwnym razie często jest z jajek lipa jak i z młodych bo są licho odkarmione.
_________________
http://discusvital.com/
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Chiara 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomogła: 4 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 16 Wrz 2014
czyli 3481 dni temu
Posty: 344
Podziękowania: 21/67
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2016-02-25, 02:00   

Ojciec jest karmiący? Ja miałam sytuację, że samica padła mi na gnieździe 3-ciego dnia życia piskląt, a młodymi zajął się ojciec (były 4 sztuki).

seba_ ma na pewno większe doświadczenie, ale mi przyszedł do głowy zabieg, który często sprawdza się u innych ptaków- u amadyn jeszcze go nie stosowalam. Po prostu przenoszę podrostki z ojcem do osobnej klatki, a samiczka zostaje na jajach. Ale podkreślam- ojciec musi być karmiący, a ponoć u astryldów różnie z tym bywa.
_________________
Zapraszam na moje forum:
http://www.prostodzioby.fora.pl/
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Gulda 
Mega User



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Wrz 2014
czyli 3470 dni temu
Posty: 49
Otrzymał 4 podziękowań
Skąd: Kraków

Wysłany: 2016-02-25, 16:34   

Chiara napisał/a:
. Po prostu przenoszę podrostki z ojcem do osobnej klatki, a samiczka zostaje na jajach. Ale podkreślam- ojciec musi być karmiący, a ponoć u astryldów różnie z tym bywa.


Samica sama nie będzie wysiadywać w klatce jajek , posiedzi góra dwa może trzy dni. Samiec po przeniesieniu do innego lokum i zmiany otoczenia przestanie karmić młode. Może się zdażyć że podejmie się karmienia , ale to będą jednostkowe przypadki.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Chiara 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomogła: 4 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 16 Wrz 2014
czyli 3481 dni temu
Posty: 344
Podziękowania: 21/67
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2016-02-27, 18:01   

Gulda napisał/a:
Samica sama nie będzie wysiadywać w klatce jajek , posiedzi góra dwa może trzy dni. Samiec po przeniesieniu do innego lokum i zmiany otoczenia przestanie karmić młode. Może się zdażyć że podejmie się karmienia , ale to będą jednostkowe przypadki.

I to jest reguła u wszystkich astryldów? Czy tylko amadyny wspaniałe zachowują się w taki sposób? (To wysiadywanie jaj tylko w obecności partnera itp).
W zeszle wakacje miałaa samca amadyny wsp, którego partnerka padła na gnieździe gdy mlode miały ok. 3-ech dni. Samczyk sam wykarmił młode, problemy zaczęły się dopiero po m/w 3-ech tygodniach, kiedy mlode powinny zacząć opuszczać gniazdo (okazało się, że były zarażone tym samym, co ich mama- udalo mi się uratować ostatecznie jednego mlodego i ojca piskląt, który mógł być zarażony od młodych). Obecnie obydwa samce- ojciec i syn, mieszkają w jednej klatce.

Jeżeli taki pomysl odpada, to napiszę, co jeszcze stosuje się w hodowli chociażby kanarków (a z tego co pamiętam, to chyba ktoś tak podkarmial też młode ryżowce, zeberki czy mewki- a więc astryldy).
Otóż trzeba młodzież odsadzić do drugiej klatki, zbliżonej do klatki rodziców, i teraz wyjścia są dwa- jedno to wpuszczanie samca na kilka (2-3) godzin dziennie do podrostających młodych, ale to powoduje stres przy każdym lapaniu samczyka. Drugi sposób polega na takim ustawieniu klatek, żeby ich pręty tworzyły na tyle szerokie szpary, przez które podlotek może wystawić dziób a rodzic, będący w sąsiedniej klatce, go nakarmić. Kwestią ryzykowną jest tutaj temperament ptaków, gdyż z chwilą, gdy dzieci znajdą się w sąsiadującej klatce, rodzice mogą przestać się nimi interesować. Ale w przypadku kanarków kilka razy ponoć także ta metoda zdała egzamin (z tym, że jest jedna, zasadnicza różnica- samce kanarka nie wysiadują jaj razem z samicą, tzn owszem, niektore to robią, ale bardziej po to, by towarzyszyć partnerce- nie mają instynktu wysiadywania w przeciwieństwie do samców astryldów.

Wiele razy sama pisałam, zeby nie porownywac różnych gatunków, ale w takich skrajnych sytuacjach, gdy nikt nic innego nie doradza, wolę napisać to, o czym wiem, jeżeli jest szansa, że może to komus pomóc. Warto jednak wziąć poprawkę na różne zwyczaje godowe i te związane z odchowem potomstwa u różnych gatunków.
_________________
Zapraszam na moje forum:
http://www.prostodzioby.fora.pl/
Ostatnio zmieniony przez Chiara 2016-02-27, 18:08, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Gulda 
Mega User



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Wrz 2014
czyli 3470 dni temu
Posty: 49
Otrzymał 4 podziękowań
Skąd: Kraków

Wysłany: 2016-02-27, 19:10   

Odnosisz się do kanarków a to całkiem inna bajka , w przypadku amadyn lub innych astryldów to się nie sprawdzi , pojedynczy osobnik nie wysiedzi sam jajek ponieważ porzuci gniazdo , dobry samiec lub samica wychowa sam młode w przypadku śmierci jednego z partnerów ale w przypadku kiedy młode są już wyklute , są to przypadki jeden na kilka lub kilkanaście. Karmienie w innej klatce lub przekładanie samca do innej klatki też się nie sprawdzi.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Drag 
Mega User



Wiek: 33
Dołączył: 30 Kwi 2009
czyli 5447 dni temu
Posty: 143
Podziękowania: 12/2
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 2016-03-31, 15:22   

Parka na jajkach :)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Chiara 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomogła: 4 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 16 Wrz 2014
czyli 3481 dni temu
Posty: 344
Podziękowania: 21/67
Skąd: Warszawa

  Wysłany: 2016-04-09, 09:12   

Samczyk jest przesliczny, uwielbiam go :) (możesz mnie zapisac na chętną na młode). A samiczka szpaltka czy standard?
A w ogóle to gratulacje :-D
_________________
Zapraszam na moje forum:
http://www.prostodzioby.fora.pl/
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Drag 
Mega User



Wiek: 33
Dołączył: 30 Kwi 2009
czyli 5447 dni temu
Posty: 143
Podziękowania: 12/2
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 2016-04-10, 13:10   

Chiara, szpaltka to jest 2 lęg tej parki . Mają 5 młodych .
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Drag 
Mega User



Wiek: 33
Dołączył: 30 Kwi 2009
czyli 5447 dni temu
Posty: 143
Podziękowania: 12/2
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 2016-04-23, 10:22   

Młode po srebrnym :
2 niebieskie , niebieski pastel , zielony i żółty :)
Na 2 zdjęciu młode od innej pary
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2016-04-23, 12:33   

U mnie dopiero dziś złożyłem odpowiednie pary i połowa dostała budki. Druga połowa musi jeszcze chwilkę poczekać.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Drag 
Mega User



Wiek: 33
Dołączył: 30 Kwi 2009
czyli 5447 dni temu
Posty: 143
Podziękowania: 12/2
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 2016-05-01, 19:59   

Młode po srebrnym i szpaltce już latają w klatce.
Poniżej zdjęcia parki i młodych.
wanted, jak tam u ciebie już mają jajka lub młode.
Ostatnio zmieniony przez Drag 2016-05-01, 20:01, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
amadyna1471 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/amadyna1471

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 24 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Maj 2010
czyli 5072 dni temu
Posty: 3606
Podziękowania: 370/338
Skąd: Gorzyczki

Wysłany: 2016-05-01, 20:22   

Moje trzy niebieskie też już latają :-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
LUKASZ810202 
Mega User



Dołączył: 31 Sty 2010
czyli 5170 dni temu
Posty: 230
Podziękowania: 3/1
Skąd: BIELANY
Wysłany: 2016-05-03, 07:57   

A u mnie mają się kłuć młode po samcu zielony żółtogłowy biała pierś i samicy zielona czerwona głowa fioletowa pierś mają 3 jajka . I jeszcze jedna parka szpaltów zielone czarnogłowe fioletowa pierś już siadła na jajkach. A trzecia parka samiec żółty czerwonogłowy fioletowa pierś i samica zielona czerwona głowa biała pierś mają założoną budke. Czekam na efekty :-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Zbigniew 
Mega User



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/Zbigniew_W

Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Wiek: 53
Dołączył: 18 Cze 2011
czyli 4668 dni temu
Posty: 103
Podziękowania: 13/1
Skąd: Mazowieckie

Wysłany: 2016-05-03, 11:36   

wanted napisał/a:
U mnie dopiero dziś złożyłem odpowiednie pary i połowa dostała budki. Druga połowa musi jeszcze chwilkę poczekać.


I ja dokładnie 23.04. zestawiłem 6 par, rozdzieliłem je do osobnych klatek i powiesiłem budki. A teraz czekam co z tego wyniknie :).
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.19 sekundy. Zapytań do SQL: 18
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.