Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: slaby1986
2008-07-25, 20:53
Loty gołębi pocztowych
Autor Wiadomość
monia 
Mega User
monika



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 05 Lip 2008
czyli 5745 dni temu
Posty: 686
Podziękowania: 31/13
Skąd: gogolin

Wysłany: 2010-05-25, 15:06   

Wydaję mi się,że loty w maju to nie jest dobry pomysł dlatego,że ptaki mają problem z znalezieniem pokarmu podczas przerw w locie.wczoraj właśnie złapałam rękami takiego gołebia na polu.Właściciela znalazłam-okazało się,że jest z opolskiego:).Wkurza mnie to,że jak dzwonie do prezesa to on zamiast podać mój numer temu hodowcy,którego jest gołab to on mi oddzwania i podaje numer pod który mam zadzwonić a potem jak słysze że po niego nie przyjedzie albo zastanawia się czy wogole cos z nim zrobić to mnie trafia!Dla mnie to nie sa prawdziwi hodowcy.Nie mówie by jezdzili po każdego gołebia ale mieć tak blisko i mieć to w d... to coś nie tak.Znam takich co po gołebia nawet kontuzjowanego jechali 80km bo im zależało na ptaku-miałam juz takie zdarzenie.
Myślę,że loty powinny się odbywać od czerwca to juz cos sobie zawsze znajdą do przekaszenia:)
_________________
http://przyropol.blogspot.com/-fotorelacje z terenu
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

sylwia2401 
Specjaliści
KOCHAM...TĘSKNIE...CZEKAM...



Pomógł: 61 razy
Wiek: 57
Dołączył: 14 Sty 2008
czyli 5918 dni temu
Posty: 3495
Podziękowania: 404/327
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2010-06-01, 15:14   

monia napisał/a:
Wydaję mi się,że loty w maju to nie jest dobry pomysł dlatego,że ptaki mają problem z znalezieniem pokarmu podczas przerw w locie

Dla mnie też ,ale co powiesz na loty w kwietniu,dwa ostatnie tygodnie kwietnia,to jest dopiero paranoja,ale niestety żeby liczyć się w czołówce trzeba lotować.
_________________
PAMIĘTAJ- JEDNA MIŁOŚĆ- JEDEN BÓG- JEDNO PRZEZNACZENIE
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
ManiekP 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Lis 2008
czyli 5597 dni temu
Posty: 264
Podziękowania: 22/18
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-06-09, 18:11   

sylwia2401, monia, gołąb pocztowy zawsze znajdzie sobie coś do jedzenia.monia, pisałaś,że w czerwcu powinny się odbywać loty,a nie w maju.Powiedz mi jaki jest tego powód?W czerwcu jest jeszcze gorzej bo są upały.Więc nie wiem co wy macie na myśli.Zresztą w czerwcu jeszcze się zboża nie kosi,więc nie mogą liczyć na rżyska(pola po skoszeniu zboża). ;-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
grześko 



Wiek: 27
Dołączył: 27 Lip 2010
czyli 4993 dni temu
Posty: 4
Skąd: Przeciszów
Wysłany: 2010-07-29, 15:25   

mam takie jedno, małe pytanie jak ściągnąć tipesa ?
Ostatnio zmieniony przez grajgul 2010-07-30, 07:52, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
sylwia2401 
Specjaliści
KOCHAM...TĘSKNIE...CZEKAM...



Pomógł: 61 razy
Wiek: 57
Dołączył: 14 Sty 2008
czyli 5918 dni temu
Posty: 3495
Podziękowania: 404/327
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2010-07-29, 15:42   

grześko, ja ściągam nożem.
_________________
PAMIĘTAJ- JEDNA MIŁOŚĆ- JEDEN BÓG- JEDNO PRZEZNACZENIE
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
grześko 



Wiek: 27
Dołączył: 27 Lip 2010
czyli 4993 dni temu
Posty: 4
Skąd: Przeciszów
Wysłany: 2010-07-30, 06:22   

sylwia2401czyli jak :?:
:?: :?:
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
sylwia2401 
Specjaliści
KOCHAM...TĘSKNIE...CZEKAM...



Pomógł: 61 razy
Wiek: 57
Dołączył: 14 Sty 2008
czyli 5918 dni temu
Posty: 3495
Podziękowania: 404/327
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2010-07-30, 07:02   

grześko, ciężko wytłumaczyć ,ale wkładając noża (tępym końcem) między zatrzaskiem poruszając go w lewo i prawo,aż zatrzask puści.
_________________
PAMIĘTAJ- JEDNA MIŁOŚĆ- JEDEN BÓG- JEDNO PRZEZNACZENIE
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
sylwia2401 
Specjaliści
KOCHAM...TĘSKNIE...CZEKAM...



Pomógł: 61 razy
Wiek: 57
Dołączył: 14 Sty 2008
czyli 5918 dni temu
Posty: 3495
Podziękowania: 404/327
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2010-12-26, 22:07   

Temat trochę zapomniany, więc trzeba go troszeczkę odświeżyć. Chciałbym, żeby hodowcy co tak w pierwszych postach pisali ostro jak Oni lotują :mrgreen: pochwalili się wynikami.
_________________
PAMIĘTAJ- JEDNA MIŁOŚĆ- JEDEN BÓG- JEDNO PRZEZNACZENIE
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
damian 1k 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Kury

Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 06 Lip 2011
czyli 4649 dni temu
Posty: 695
Podziękowania: 46/61
Skąd: wielkopolska

Wysłany: 2014-04-11, 21:41   

Temat całkiem zakurzony . Nikt nie lotuję już gołębi ? A jeśli tak jak idą wam przygotowania do lotów i kiedy zaczynacie.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
ManiekP 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Lis 2008
czyli 5597 dni temu
Posty: 264
Podziękowania: 22/18
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-04-12, 09:38   

Nie jestem zrzeszony w PZHGP, bo skupiam się na hodowli rasowych. Pocztowe mam z sentymentu i rok w rok są amatorsko lotowane.

A więc. Początek lotów gołębi starych - z końcem kwietnia. Nie zmieniło się to od wielu lat. Młode przeważnie od przed/ostatniej dekady lipca. Przygotowania do lotów praktycznie trwają cały rok, w szerszym rozumieniu oczywiście. Od początku kwietnia a czasem i z końcem marca, hodowcy zrzeszeni wywożą ptaki na loty próbne, treningowe, by przygotować gołębie do wzmożonego wysiłku podczas sezonu lotowego. Mówiąc krótko - czas obecny to czas treningów. Za niecałe dwa tygodnie (w niektórych oddziałach) zacznie się sezon lotowy.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
ManiekP 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Lis 2008
czyli 5597 dni temu
Posty: 264
Podziękowania: 22/18
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-05-01, 15:08   

W sobotę ruszyły loty gołębi starych. W moim pobliskim oddziale porażka - podczas drogi na miejsce startu - nawalił samochód. Gołębie leciały z dużo krótszej odległości. Ciekawie się zapowiada...

Wszystkim zrzeszonym hodowcom gołębi pocztowych życzę w tym sezonie Pomyślnych Lotów! ;-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
damian 1k 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Kury

Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 06 Lip 2011
czyli 4649 dni temu
Posty: 695
Podziękowania: 46/61
Skąd: wielkopolska

Wysłany: 2014-05-04, 14:17   

Zgadza się u nas też jakieś 2 tygodnie temu zaczęto loty . Nikt z forum nie daje gołębi na loty ?
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Szymon 
Mega User



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Lut 2010
czyli 5156 dni temu
Posty: 350
Podziękowania: 17/32
Skąd: WLKP
Wysłany: 2014-05-04, 19:20   

damian 1k, mam znajomych którzy lutowali ale w tym sezonie nie lutują bo po prostu nie mają kasy na dopingi bez tego nie ma wyników.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
ManiekP 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Lis 2008
czyli 5597 dni temu
Posty: 264
Podziękowania: 22/18
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-05-13, 17:11   

Brednie! Żaden UCZCIWY, racjonalnie myślący - hodowca gołębi pocztowych, nie pozwoli na tego typu chemiczne niszczenie swoich lotników. Tacy pseudo hodowcy mają w głowie tylko jedno - wygrać, nieważne jak, ale wygrać. Nie ważne, że kosztem zdrowia i życia gołębi - ale wygrać i zobaczyć jak inni podobnie nastawieni "rywale" krzywią mordy na wiadomość, że to nie oni sami wygrali. Niedorzeczne myślenie. Potępiałem, potępiam i będę potępiał tego typu oszustwa w świecie gołębiarstwa pocztowego. Nie ma nic gorszego, jak taka perfidna, ohydna rywalizacja. Gdzie się podziała zabawa, wspólne miłe debatowanie o lotach, o hodowli, dzielenie się radami i doświadczeniami. Telefonowanie do kumpli z oddziału - Jak tam, coś u ciebie już jest, coś wróciło? A po lotach - długie rozmowy, nierzadko przy grillu, przy kieliszeczku. Tak to powinno wyglądać!

A nie faszerować ptaki świństwami, po to tylko by zdobyć nędzny pucharek za 15zł, dyplom za 1.20zł czy uścisk dłoni prezesa. To ma być świetlana sława? To ma być postęp w polskiej hodowli?

Wielkie dawne sławy teraz w grobach się przewracają, widząc z góry to, co dzieje się z hodowlami gołębi pocztowych, z lotami i truciem lotników. Kiedyś zrzeszony hodowca myślał inaczej, dbał o stado. Nierzadko bardziej niż o siebie samego.

Krew się we mnie gotuje, jak widzę posty - "Ano, bez dopingów to teraz się nie da" Tyle lat hodowcy lotują i tyle lat nie było tych świństw i było dobrze. Nierzadko na lot starych był dawany 10-letni ptak. I wracał. A dziś? Dziś gołąb ma 5-6 lat i pada z wycieńczenia, z rzekomej "starości". Gołąb w kwiecie wieku, w kwiecie swoich możliwości!

Proszę nie pisać więcej takich bzdur, bo to żenada.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Altair 
Specjaliści



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 4 razy
Wiek: 39
Dołączył: 30 Paź 2012
czyli 4167 dni temu
Posty: 255
Podziękowania: 36/2
Skąd: Opolskie

Wysłany: 2014-05-14, 19:28   

Hodowca drobiu, ty masz bardzo zdrwe podejscie do tego, ale w belgii ostatnio wysdzedł sandal z kokainą podawaną gołębią to jest dopiero masakra ale tam to jest potężny biznes z gołębiami pocztowymi a gdzie wielkie pieniądze to już hodowcą jest obojetne liczy się tylko kasa
_________________
W wolnych chwilach zapraszam na
www. CentrumEgzotyki.pl
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
ManiekP 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Lis 2008
czyli 5597 dni temu
Posty: 264
Podziękowania: 22/18
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-05-16, 19:46   

Otóż to, niestety. Mimo to - najlepiej nie zapatrywać się na tego typu wybryki i działać zgodnie z naturą.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 19
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.