Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Komu nie ufać?
Autor Wiadomość
Franek 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 6 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5913 dni temu
Posty: 197
Otrzymał 2 podziękowań
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2008-09-11, 18:15   

Dzisiaj wreszcie sfinalizowałem zakup 2 kurek rasy czubatka polska miniaturowa cały ten zakup trwał 6 tygodni. Już mnie cholera brała, od wydzwaniania do pana He...... w sumie to była tak gra na zwłoke. Ptaki miały być wysłane w zeszłym tygodniu w poniedziałek , jak idota nigdzie nie wyjeżdżałem z nadzieja czekając na listonosza. I tak to trwało do dzisiaj kiedy wreszcie dotarła paczka. Za ptaki zapłaciłem 100 zł + 40 zł za przesyłkę i jak się okazało po otwarciu pudełka to ptaki nie robią tak oszałamiającego wrażenia jak słyszałem przez słuchawkę. Kurki obecnie się pierzą ale to nie tłumaczy tego że są brudne ich rysunek też stawia wiele do życzenia, ale najlepsze jest to że za każdym razem jak dzwoniłem na koniec słyszałem zapewnienia że ptaki są zdrowe i żyskie. Jedna kura siedzi i smarka a druga charczy. Jeśli miał by ktoś do czynienia z ta osoba to radze się dwa razy zastanowić zanim się podejmie ostateczną decyzje, ja się bardzo zawiodłem na nim.
_________________
Nie z racji władzy, lecz z nakazu rozumu.
Ostatnio zmieniony przez Franek 2008-09-15, 20:26, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

Karolcia:) 
Mega User
KHDE Astryldy.pl :)



Pomogła: 3 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 11 Wrz 2008
czyli 5678 dni temu
Posty: 60
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2008-09-12, 14:16   

Ja narazie nie narzekam na allegro. Kupiłam kilka ptaków i wszystkie są w porządku, no może poza ostatnimi mewkami bo ne mają kilku pazurków, ale za to są zdowe i samczyki pięknie spiewają
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
tragopan 
Mega User



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 22 Mar 2008
czyli 5851 dni temu
Posty: 292
Otrzymał 26 podziękowań
Skąd: z wypizdowa
Ostrzeżeń:
 11/5/8
Wysłany: 2008-09-12, 20:41   

wanted napisał/a:
Teraz osobiście jadę zazwyczaj na Zachód po ptaki dla siebie, czasem tylko w kraju kupię coś

Wanted po co kupić ptaki na zachodzie, jak można je kupić w kraju i nawet dużo lepszej jakości.
Ja też jadę po ptaki na zachód. Ale tylko po te gatunki co są niedostępne w Polsce. A ptaki które się rozmnażają w Polsce i pochodzą z polskich hodowli --- TO WOLE KUPIĆ KRAJOWE, NIŻ BYLE CO Z ZACHODU.
Ostatnio kupiłem kilka kaczek dla mamy, I kupiłem je od polskich hodowców. A mogłem zaoszczędzić na nich około 1000zł. kupując je na zachodzie.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2008-09-12, 22:01   

tragopan,
tragopan napisał/a:
TO WOLE KUPIĆ KRAJOWE, NIŻ BYLE CO Z ZACHODU.


Takie byle co mi się akurat rozmnaża, a pewien Polski hodowca sprzedał mi parkę lęgową cyraneczek czerwonoramiennych i przez 2 lata kaczka nawet budką się nie zainteresowała, że już nic nie mówić o zniesieniu jajka :!: A inne kaczki w tym i pozostałe pary czerwonoramiennych się mnożą. Nie tylko to mógł bym przedstawić.
Wielu krajowych hodowców robi ludzi w "KONIA"
Ileż to razy sprzedają ptaki z 1 gniazda, mówiąc że niespokrewnione sa :!: Temóz ja dąrzę do kilku par w gatunku by tego nie było.
Ilu sprzedaje ptaki sprawdzone , praktycznie prawie nic nie warte, chore, ptaki w podeszłym wieku ze ściętymi obrączkami :idea:
Nie tylko to się słyszy.
Zapewne słyszałeś o handlarzu z Twoich stron, jaką on ma renomę i jakie ptaki sprzedaje :!: Bo ja bardzo dobrze znam tego gościa akurat z beszczelnej strony (nazwisko jak coś to na pw).

Odnośnie zaś samego kupowania ptaków, to mam kilku znanych mi bardzo dobrze ludzi w kraju i od nich mogę kupić to co jest osiągalne, resztę niestety obecnie wolę kupić za granicą. Ptaki wybieram ze stada- niejednokrotnie większego niż te krajowe, kupuję je taniej, poznaję hodowcę i staram się dowiedzieć czegoś też i o ptakach, nie zawsze tych kupowanych (u nas niektórzy chociaż byś bił, nie zdradzą tajemnic hodowlanych wymigując się różnymi tematami), no i każdego ptaka dosteję w rękę zanim zostanie zapakowany- to jest zaleta, na allegro tego nie ma.


Przy okazji, każdy ma swoje poglądy, ja nie narzekam na ptaki KOOY`A ani Vossa.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
tragopan 
Mega User



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 22 Mar 2008
czyli 5851 dni temu
Posty: 292
Otrzymał 26 podziękowań
Skąd: z wypizdowa
Ostrzeżeń:
 11/5/8
Wysłany: 2008-09-13, 10:27   

wanted napisał/a:
Takie byle co mi się akurat rozmnaża, a pewien Polski hodowca sprzedał mi parkę lęgową cyraneczek czerwonoramiennych i przez 2 lata kaczka nawet budką się nie zainteresowała, że już nic nie mówić o zniesieniu jajka

Czasami ptaki są nie płodne; U mnie samica bajkalska moich lęgów przez 2 lata jajka nie zniosła, a jej siostry niosły. Lub może czekała na lepsze warunki.


wanted napisał/a:
[Wielu krajowych hodowców robi ludzi w "KONIA"

Nie tylko w Polsce, ale i na zachodzie też się z tym spotkałem.

wanted napisał/a:
Ileż to razy sprzedają ptaki z 1 gniazda, mówiąc że niespokrewnione sa :!: Temóz ja dąrzę do kilku par w gatunku by tego nie było

Bardzo dużo jest takich hodowców w Polsce. Ale są hodowcy co mają naprawdę ptaki z kilku par, mogę powiedzieć że nawet lepsze jak na zachodzie. Bo nasze krajowe!
.
wanted napisał/a:
[Ilu sprzedaje ptaki sprawdzone , praktycznie prawie nic nie warte, chore, ptaki w podeszłym wieku ze ściętymi obrączkami :idea:

Wszystkie ptaki na zachodzie mają obrączki, Nawet te co mają po 30 lat, a obrączki mają z np. 2007 roku. Sam byłem świadkiem odmładzania ptaków. Ptaka do 2 roku idzie poznać bez problemów, i ptaka co ma powyżej 20 lat. Wystarczy że spojrzysz na ptaka i wiesz mniej więcej ile lat może mieć. A jak weźmiesz w ręce to możesz określić czy ptak ma do 2 lat czy więcej.


wanted napisał/a:
Zapewne słyszałeś o handlarzu z Twoich stron, jaką on ma renomę i jakie ptaki sprzedaje :!: Bo ja bardzo dobrze znam tego gościa akurat z beszczelnej strony (nazwisko jak coś to na pw).

Znam, nawet za mnie się podszywał. I dużo osób w Polsce mnie kojarzy z nim.
Dziwi mnie że wszyscy wiedzą jakie ptaki sprzedaje, a sami od niego kupują.

wanted napisał/a:
Odnośnie zaś samego kupowania ptaków, to mam kilku znanych mi bardzo dobrze ludzi w kraju i od nich mogę kupić to co jest osiągalne, resztę niestety obecnie wolę kupić za granicą.

Jest więcej osób niż znasz, w kraju co ma dobre ptaki. Nawet na forum ich nie ma. Ja co roku wysprzedaje pary lęgowe, i młode. A to że są pary lęgowe to mam młode. Jak nawet kupisz pary lęgowe, to nie znaczy że co roku będą się u ciebie lęgły.


wanted napisał/a:
Ptaki wybieram ze stada- niejednokrotnie większego niż te krajowe

Na zachodzie większe hodowle zawsze mają po kilkanaście par jednego gatunku. I zawsze można sobie wybrać. Ale z rzadkich gatunków na pewno nie wybierzesz par nie spokrewnionych np. edredon okularowy czy turkan, czy lodówki, i inne można wymieniać. Większość gatunków w hodowli pochodzi od 1-3 par.

wanted napisał/a:
kupuję je taniej, poznaję hodowcę i staram się dowiedzieć czegoś też i o ptakach, nie zawsze tych kupowanych

Dobre, po cenie ptaków można poznać hodowcę.
Wiadomo że w naturze każdy gatunek ptaka ma inny pokarm, inną porę lęgową, inne zachowanie, inaczej kładzie jaja i robi gniazda. Ale w hodowli te ptaki zachowują się jednakowo. Jedzą wszystkie taki sam pokarm, na gniazdo maja budkę wystawioną przez człowieka, muszą pływać z innymi gatunkami, i wiele innych przykładów.

wanted napisał/a:
u nas niektórzy chociaż byś bił, nie zdradzą tajemnic hodowlanych wymigując się różnymi tematami

Ja nigdy nie mam żadnych tajemnic. Po prostu jak ktoś pyta to odpowiadam. Nigdy nie pytam nikogo co zrobić żeby kaczka zniosła jajko, sam do tego doszłem. Najpierw trzeba nauczyć się hodować kaczki od podstawy, później jakieś czernice, głowienki, drzewice i można tu wymieniać dużo kaczek tanich i łatwych w hodowli i rozmnażaniu. Jak to udaje się hodowcy rozmnożyć i odchować, to dopiero można powiedzieć; UDAŁO MI SIĘ, TERAZ MOGĘ SOBIE POZWOLIĆ NA COŚ LEPSZEGO.
Ostatnio w Holandii prowadziłem debatę z hodowcom ptaków morskich, na temat hodowli lodówek. Oni inaczej hodują, a ja inaczej. Im wychodzi w miarę dobrze, czyli większość pada. A przyczyna jest taka sama jak na początku hodowli tragopana plamistego czy innych rzadkich i drogich ptaków.


wanted napisał/a:
każdego ptaka dosteję w rękę

Ja tylko swojego ptaka trzymam w ręce, no i daję czasami żonie potrzymać.

wanted napisał/a:
na allegro tego nie ma.

Wiadomo że na allegro nie da się sprawdzić, ale jak się zna osobę to można kupić. Sam wystawiłem kilka gatunków ptaków na allegro. Wystawiłem te ptaki od złotówki, nie celem zarobkowym. Moich aukcji nikt nie podbijał, chociaż miałem taką możliwość. Tylko z myślą o hodowcach co chcą mieć ptaki i nie mają zbytnio kasy.


wanted napisał/a:
Przy okazji, każdy ma swoje poglądy, ja nie narzekam na ptaki KOOY`A ani Vossa.

Ja też nie narzekam na Kooya, ma dobrą hodowlę i dobre ptaki. Bardzo dużo włożył w rozmnażanie trudnych gatunków. No i ma warunki, mieszka nad morzem. Może za 2-3 tygodnie będę u niego.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2008-09-13, 19:22   

tragopan napisał/a:
Może za 2-3 tygodnie będę u niego.


Ja będę za tydzień, szkoda bo byśmy się u niego spotkali.

Cytat:
Ja tylko swojego ptaka trzymam w ręce, no i daję czasami żonie potrzymać.

Hehehe, mi chodziło o ptaszorki pierzaste :lol: :lol: :lol:

tragopan napisał/a:
Ja nigdy nie mam żadnych tajemnic. Po prostu jak ktoś pyta to odpowiadam.

A widzisz, wielu nawet znanych hodowców nie odpowiada, nie doradza młodszym początkującym i dziwię się :idea: do grobu chcą to wziąść :?:
tragopan napisał/a:
U mnie samica bajkalska moich lęgów przez 2 lata jajka nie zniosła, a jej siostry niosły. Lub może czekała na lepsze warunki.


Tak czasem bywa, ptaki też mają swoje upodobania i chimer, ale niektóre nie niosa bo są sprawdzone.


No i wiem że jest grono dobrych hodowców w kraju i szczęść im Boże, niech będzie takich jak najwięcej i jak najmniej krętaczy.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
arkadio 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 27 Mar 2008
czyli 5846 dni temu
Posty: 134
Podziękowania: 5/6
Skąd: Żuromin
Wysłany: 2008-09-17, 19:34   

Cytat:
Zapewne słyszałeś o handlarzu z Twoich stron, jaką on ma renomę i jakie ptaki sprzedaje Bo ja bardzo dobrze znam tego gościa akurat z beszczelnej strony (nazwisko jak coś to na pw).


wanted, mam jedno małe pytanie. Dlaczego możesz podać nazwisko na PW? Dlaczego nie chcecie ujawniać takich handlarzy, ilu ludzi możnaby w taki sposób uchronić przed oszustami. Jest to dla mnie trochę dziwne, zawsze robi się z tego wielkie tajemnice..
Przecież nigdzie nie jest zabronione podanie nazwiska pana, u którego można nabyć jakieś ptaszki ;-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2008-09-17, 20:35   

arkadio, niestety takie mamy prawo. W Florze&Faunie takze nie podają całych danych osobowych bo o nie tutaj chodzi, tak samo jest i na stronach internetowych.
Jeśli ktoś jest zainteresowany, to wówczas podaje mu się to na pw.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
arkadio 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 27 Mar 2008
czyli 5846 dni temu
Posty: 134
Podziękowania: 5/6
Skąd: Żuromin
Wysłany: 2008-09-17, 22:02   

dziwne to trochę :-/ przecież i tak każdy może je poznać, no ale dużo jest dziwnych rzeczy w naszym prawie.
Tylko nie wiem czy podanie czyichś danych na łamach jakiegoś czasopisma, to to samo, co podzielenie się przykrymi doświadczeniami związanymi z jakimś handlarzem (oraz jego imieniem i nazwiskiem) ze znajomymi z forum.
Niby sytuacja podobna, ale internet rządzi sie trochę innymi prawami.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Al 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomogła: 50 razy
Dołączyła: 20 Sty 2008
czyli 5913 dni temu
Posty: 845
Podziękowania: 53/4
Skąd: Knurów
Ostrzeżeń:
 1/5/8

Wysłany: 2008-09-18, 13:40   

arkadio, W tej sytuacji prawo jest takie same.Internet to także publiczne forum i nie wolno ujawniać danych osobowych bez zgody zainteresowanego
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
arkadio 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 27 Mar 2008
czyli 5846 dni temu
Posty: 134
Podziękowania: 5/6
Skąd: Żuromin
Wysłany: 2008-09-18, 22:47   

Al, więc w każdym przypadku kiedy opisujemy, że na przykład od takiego i takiego pana kupiliśmy takie i takie ptaki, lub, że taki i taki pan takie ptaki posiada, to prawo też jest łamane? Przecież to także często się zdaża, sam niejednokrotnie coś takiego pisałem. Jak określić różnice między jendym a drugim?
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Al 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomogła: 50 razy
Dołączyła: 20 Sty 2008
czyli 5913 dni temu
Posty: 845
Podziękowania: 53/4
Skąd: Knurów
Ostrzeżeń:
 1/5/8

Wysłany: 2008-09-19, 08:17   

arkadio, Tak to jest :mrgreen: za dobre komentarze nikt nie będzie miał pretensji ale na uwagi i zarzuty zaraz podniesie się krzyk o łamaniu prawa i ochronie danych osobowych
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
arkadio 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 27 Mar 2008
czyli 5846 dni temu
Posty: 134
Podziękowania: 5/6
Skąd: Żuromin
Wysłany: 2008-09-19, 09:05   

ach ten naród :mrgreen:
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
LaKi 
Specjaliści



Pomógł: 57 razy
Wiek: 42
Dołączył: 30 Sty 2008
czyli 5903 dni temu
Posty: 869
Podziękowania: 40/13
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: 2008-11-20, 00:55   

Al napisał/a:
arkadio, Tak to jest :mrgreen: za dobre komentarze nikt nie będzie miał pretensji ale na uwagi i zarzuty zaraz podniesie się krzyk o łamaniu prawa i ochronie danych osobowych


tu bym się kłócił ja już nie polecam żadnego hodowcy bo czasem może z tego naprawdę wyjść coś dziwnego - kiedyś powiedziałem że pewien hodowca się ceni ale ma ptaki warte każdej wydanej złotówki i ów osobnik który to usłyszał zadzwonił i narobił mi koło dupy że niby powiedziałem że dany hodowca ma za wysokie ceny i weź tu pomagaj :-/

ale mniejsza o to wszedłem do tego posta bo chciałem zobaczyć czy o mnie coś napisali :)

napisze wam co mi się ostatnio przydarzyło sprzedałem parkę zeberek na allegro klient wylicytował za ile chciał no i wysłałem ptaki poczta a ze noc była zimna samczyk odczuł to na własnej skórze i przyjechał trochę zmarnowany i się zaczęło - że padlinę wysłałem, że ptaki nie są warte tyle ile zapłacili, że ptaki na pewno są chore itp było tego naprawdę dużo

więc będąc spokojnym człowiekiem naprawdę się wkurzyłem napisałem temu piii... (bo znowu się wkurzyłem) z drugiej strony że ma ptakowi zapewnić spokój, podać odrobinę glukozy i zapalić żarówkę przy której będzie mógł się ogrzać - i co ? minęły kolejne 4 dni i cisza w końcu nie wytrzymałem, hoduje ptaki nie dla pieniędzy i sprzedaje ptaki zgodnie z opisem jak mówię że są stare to są stare jak mówię że są młode to są młode, jak mówię że są zdrowe to na moją wiedzę są zdrowe (być może się mylę) ale nigdy nikogo nie wprowadzam w błąd
w odpowiedzi na moje pytanie co z ptakiem otrzymałem krótkie info że już wszystko OK i że chyba będą młode :evil: komentować nie będę

pamiętajcie jednak o tym iż wysyłka ptaków oraz zmiana otoczenia niejednokrotnie może się odbić na zdrowiu i zachowaniu ptaków
ptaki które lęgły u sąsiada nie zawsze będą lęgły u Ciebie i na odwrót
_________________
Pozdrawia Łukasz WEJMAN
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl szczegóły
Altair 
Specjaliści



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 4 razy
Wiek: 39
Dołączył: 30 Paź 2012
czyli 4167 dni temu
Posty: 255
Podziękowania: 36/2
Skąd: Opolskie

Wysłany: 2015-07-05, 17:36   

Ja niestety się bardzo rozczarowalem na pewnym hodoffcy a mianowicie chodzi o pana Krzysztofa z Łęki, normalnie szczyt bezczelności. Miałem odebrać kurke olsniaka ktora miala być super, że wszystko ok z ptakiem. Wiec tak tłuke się 500 km żeby odebrać olśniaka i przy okazji zobaczyć hodowle. Jak już byłem na miejscu co się okazuje olsniak bez obraczki bez papierów bo niby po co ma mieć papiery według hodoffcy bo hodowca nie można go nazwać. Normalnie masakra oby takich wiecej a poziom hodowli w Polsce będzie coraz lepszy.
_________________
W wolnych chwilach zapraszam na
www. CentrumEgzotyki.pl
Ostatnio zmieniony przez Altair 2015-07-05, 17:37, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2015-07-05, 21:44   

Altair, to nawet nie hodoffca tylko raczej trzymacz ptaków. W hodowlach każdy kto wie co i jak, stara się mieć wszystko ok.
Obrączka ok, można wytłumaczyć jeśli taką zakupił ale jak uchował to już inna sprawa.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Chiara 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomogła: 4 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 16 Wrz 2014
czyli 3481 dni temu
Posty: 344
Podziękowania: 21/67
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2015-07-05, 22:51   

Ja ostrzegam przed kupowaniem jakichkolwiek ptaków od pewnego osobnika z Sieradza (imię na P.) , który po dość głośnych forumowych aferach (z tego forum został także zbanowany) nie udziela się na ptasich forach, a nicków miał/ma co najmniej kilka... (może niektórzy już kojarzą, kogo mam na myśli).
Kiedy jeszcze był userem kilku znajomych for, wustawił bodajże na OLX amadyny wspaniałe z nogą, na której widać było wyraźnie zmiany podobne do tych, jakie występują przy świeżbie. Z tego co wiem, amadyn już nie ma, za to ten (...) może mieć kanarki. Jeżeli więc natraficie na anons z Sieradza, i będziecie chcieli dowiedzieć się więcej o osobie sprzedającej, proszę pisać na pw.
_________________
Zapraszam na moje forum:
http://www.prostodzioby.fora.pl/
Ostatnio zmieniony przez Chiara 2015-07-05, 22:52, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Altair 
Specjaliści



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 4 razy
Wiek: 39
Dołączył: 30 Paź 2012
czyli 4167 dni temu
Posty: 255
Podziękowania: 36/2
Skąd: Opolskie

Wysłany: 2015-07-06, 17:31   

Ja bym jakoś przegryzł brak obrączki ale ptak miał jeszcze jakieś zgrubienie na nodze a miał być ok więc nie ma o czym gadać. Nie dość ze kasa na paliwo poszła w cholere to jeszcze 100 zł nie chciał oddać bo niby by go na giełdzie sprzedał na takiego ci... to tylko się człowiek raz nadzieje, a na stronce wszystko pieknie ładnie http://www.mm.pl/~ptakiozdobne/
_________________
W wolnych chwilach zapraszam na
www. CentrumEgzotyki.pl
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
kszyk 
Mega User



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Sty 2013
czyli 4088 dni temu
Posty: 143
Otrzymał 11 podziękowań
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-07-07, 08:24   

Wanted. napisał:"to nawet nie hodoffca tylko raczej trzymacz ptaków"
Jestem tzw. trzymaczem i wcale się tego nie wstydzę. Wolę mieć do czynienia z uczciwym trzymaczem niż z nieuczciwym hodowcą.
_________________
Julian
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2015-07-07, 21:31   

kszyk, wiesz ze dokładnie nie oto mi chodzi.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 17
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.