Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
różne papugi w wolierze
Autor Wiadomość
mat33 
Mega User



Moja specjalizacja:
Bazanty

Wiek: 31
Dołączył: 20 Mar 2008
czyli 5853 dni temu
Posty: 29
Otrzymał 1 podziękowań
Skąd: Radomsko

Wysłany: 2009-07-12, 21:58   

połączenie różnych gatunków we wspólnej wolierze zawsze jest ryzykowne i wymaga dobrania odpowiednich osobników. Niestety najczęściej robi sie to metodą prób i błędów. Po prostu jeśli zauważymy że jakis osobnik jes agrestwny w stosunku do innych poza okresem lęgowym to należy go niezwłocznie odizolować bo podczas lęgów poziom agresji napewno wzrośnie. Ważne jest też aby wolierę zasiedlać tuż po lęgach by ptaki zżyły się ze sobą i ustaliły cherarchię w grupie do następnego sezonu gniazdowania.Nie istnieja pewne zestawienia gatunków, które na pewno nie będą ze sobą walczyły. Na przykład ja mam w jednej wolierze parę nimf razem z parą kóz, gniazdują i nie ma wiekszych problemów, ale podczas lęgów drobne utarczki zdarzają sie prawie codziennie. W drugiej wolierze pokażne stado falek żtje w idealnej charmoni z ... gniazdującą parą rozelli białolicych. do tegoc ma w wolierach jeszcze kuraki ( bażanty, przepiórki). Generalnie ja przyjmuje zasadę żeby nie łączyć ptaków o wyrównanych siłach i podobnej wielkości ( próbowałem trzymać rozelle z kozami, a także z nimfami i za każdym razem kończyło sie walkami, a nawet nimfy z kozami nie dogadują się najlepiej). njlepiej u mnie sprawdza się układ para większych papug + stadko małych. Je na twoim miejscu kupił bym jeszcze 2-3 pary falek i parę większych papug ( mogą być np. kozy, rozelle białolice, barabandy itp. Faliste na pewno sobie poradzom bo są zwinne i szybkie, a na dodatek zadziorne, szczególnie w większej grupie. Najlepiej do wwspólnych wolier nadaja się ptaki które sie w takowych wychowały, gdyż dla nich wielogatunkowa grupa nie jest niczym obcym.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

Hubert12351 
Mega User



Moja specjalizacja:
Papugi

Dołączył: 12 Kwi 2015
czyli 3274 dni temu
Posty: 50
Podziękowania: 1/8
Skąd: Ostrów Wielkopolski

Wysłany: 2015-08-28, 09:00   

Witam.
Co myślicie o wpuszczeniu młodych mnich nizinnych do pary rozell białolicych (oczywiście tylko tymczasowo) :?:
_________________
Pozdrawiam ;)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Mariusz Cz 
Mega User



Moja specjalizacja:
Papugi

Wiek: 37
Dołączył: 27 Mar 2013
czyli 4020 dni temu
Posty: 89
Podziękowania: 2/2
Skąd: Okolice Oświęcimia

Wysłany: 2015-08-28, 10:19   

Zależy od rozmiaru woliery jak jest duża to możesz wpuścić tylko obserwować ptaki czy nie przejawiają agresji wobec siebie.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
and1985 
Administracja



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 14 Lut 2009
czyli 5522 dni temu
Posty: 437
Podziękowania: 65/4
Skąd: Śląsk

Wysłany: 2015-08-29, 12:03   

Dokładnie tak jak Mariusz Cz, napisał. Jeżeli woliera jest dostatecznie duża to nie będzie problemów ale musisz obserwowac pierwsze dni czy nie dochodzi do sprzeczek. Z ptakami jest jak z ludźmi, każdy ma swój charakter i nie wszyscy się tolerują :)... Ja osobiście w wolierze mam obrożne,czerwonoskrzydłe,szkarłatki i rozelle białolice i nie ma problemów...
Ostatnio zmieniony przez and1985 2015-08-29, 12:03, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Hubert12351 
Mega User



Moja specjalizacja:
Papugi

Dołączył: 12 Kwi 2015
czyli 3274 dni temu
Posty: 50
Podziękowania: 1/8
Skąd: Ostrów Wielkopolski

Wysłany: 2015-08-29, 12:10   

Woliera 1.70 na 90 więc nie jestem pewien. :-/
_________________
Pozdrawiam ;)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Mariusz Cz 
Mega User



Moja specjalizacja:
Papugi

Wiek: 37
Dołączył: 27 Mar 2013
czyli 4020 dni temu
Posty: 89
Podziękowania: 2/2
Skąd: Okolice Oświęcimia

Wysłany: 2015-08-29, 15:44   

Według mnie za mała woliera na takie połączenie chyba że mnichy i białolice młode to można zaryzykować.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
jakub 
Mega User
hodowca



Moja specjalizacja:
Kury

Pomógł: 7 razy
Wiek: 31
Dołączył: 06 Lut 2008
czyli 5896 dni temu
Posty: 665
Podziękowania: 37/26
Skąd: oborniki
Ostrzeżeń:
 1/5/8

Wysłany: 2015-08-29, 18:17   

W wolierze mojego znajomego jest samica rozelli, 2 samce aleksandretty obrożnej, para papug kozich, 5 parek nimf i ptaki przebywają tam cały rok razem. Ale jest bardzo duża w formie sześciokąta, są też tam pawie choć nie powinno utrzymywać się razem kuraków i papug w jednej wolierze.
_________________
Mędrzec nie mówi tego co wie, głupiec nie wie co mówi.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Mariusz Cz 
Mega User



Moja specjalizacja:
Papugi

Wiek: 37
Dołączył: 27 Mar 2013
czyli 4020 dni temu
Posty: 89
Podziękowania: 2/2
Skąd: Okolice Oświęcimia

Wysłany: 2015-10-14, 20:36   

Myślę nad połączeniem w jednej wolierze aleksandrett chińskich z większymi, ma ktoś doświadczenie w takiej hodowli? Chodzi mi o to czy ptaki te mogą być razem w okresie lęgowym? Woliera 5m na 2,5m.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Szymon 
Mega User



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Lut 2010
czyli 5156 dni temu
Posty: 350
Podziękowania: 17/32
Skąd: WLKP
Wysłany: 2015-10-14, 21:12   

Mariusz Cz, W okresie legowym zawsze jest problem chyba że dwie jednocześnie będą siedzieć na jajkach ale zawsze papugi w czasie legu są agresywne można też powiesić więcej budek ja osobiście nie mam doświadczenia z tymi papuga mi może ktoś się wypowie kto trzyma te ptaki. 
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
and1985 
Administracja



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 14 Lut 2009
czyli 5522 dni temu
Posty: 437
Podziękowania: 65/4
Skąd: Śląsk

Wysłany: 2015-10-17, 19:51   

Z własnego doświadczenia wiem że aleksy raczej należą do stadnych papug więc myślę ,że powinny się dogadywać w jednej wielkiej wolierze. Tym bardziej mogę powiedzieć widząc na własne oczy hodowlę aleksandret wielkich, chińskich, obrożnych i śliwogłowych we wspólnej wolierze i odchowywały z powodzeniem młode. Najważniejsze to obserwacja czy ptaki się dogadują podczas lęgów...
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Mariusz Cz 
Mega User



Moja specjalizacja:
Papugi

Wiek: 37
Dołączył: 27 Mar 2013
czyli 4020 dni temu
Posty: 89
Podziękowania: 2/2
Skąd: Okolice Oświęcimia

Wysłany: 2015-10-17, 21:37   

Wiem że możliwa jest hodowla chińskich, wielkich w stadzie ale ja myślałem o połączeniu obu gatunków w wolierze, może ma ktoś doświadczenie w hodowli obu gatunków razem?
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Altair 
Specjaliści



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 4 razy
Wiek: 39
Dołączył: 30 Paź 2012
czyli 4168 dni temu
Posty: 255
Podziękowania: 36/2
Skąd: Opolskie

Wysłany: 2015-10-18, 10:32   

Ja miałem wielkie z chińskimi razem po 2 pary z gatunku i odbywały udane lęgi kilkukrotnie ale ptaki były razem od młodości i dlatego możliwe że nie było problemów, w okresie lęgów czasami były dziwne sytuacje jak samiec chińczyka karmił samca wielkiej a ten dopiero wtedy swoja samice. ale tak to było w porządku nigdy nie było jakichś walk ewentualnie przeganianie z żerdki przy budce obojętnie kto się zbliżył, z czasem jak wybuduje większą woliere to tak samo znowu wprowadzę oba gatunki do jednej ale już przy większej ilości ptaków.
_________________
W wolnych chwilach zapraszam na
www. CentrumEgzotyki.pl
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5912 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2015-10-18, 12:20   

W wolierach wielogatunkowych zawsze może dojść do krzyzowań międzygatunkowych. Widziałem bastarda chińczyk x większa.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
mirek1 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Kwi 2008
czyli 5830 dni temu
Posty: 396
Podziękowania: 36/17
Skąd: lubomia
Wysłany: 2015-10-18, 15:22   

Witam
jeśli chodzi nam tylko o widok wielu gatunków w wolierce dla ozdoby i nie zależy nam na wynikach lęgowych to można tak utrzymywać większość gat. razem.
Jednak jeśli chodzi nam o rozmnażanie to zasada jest jedna dla wszystkich ptaków każda para osobno -chyba że stado jednego gatunku.
Wiem wiem ,że ktoś napisze ale ja mam i mi się udaje -właśnie udaje ale za rok może być zupełnie co innego.
pozdrawiam
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Chiara 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomogła: 4 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 16 Wrz 2014
czyli 3481 dni temu
Posty: 344
Podziękowania: 21/67
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2015-10-20, 03:12   

Czy połączenie nimf, katarzynek i lilianek to będzie dobry skład do takiej woliery międzygatunkowej? (Woliera pokojowa, niezbyt duża, ok, 1,5m dł., 0,8m szerokości i 1m wysokości). Już od jakiegoś czasu zastanawiam się, jak zagospodarować to pomieszczenie, i pomysły miewałam już różne... Dodam jeszcze, że ze względu na rozmiar (odległość) prętów wpuszczenie stadka falistych raczej odpada, chyba że dodatkowo obiłabym to siatką w tych miejscach, gdzie są większe te odległości (to taka nietypowa "wolierka", przerobiona z kennelu po amstaffie). Czy z tych trzech gatunków: tzn nimf, katarzynek i lilianek lepiej np skupić się na dwóch z nich i kupić po dwie parki, lub nawet jedną i skupić się na tym gatunku? Rozsądek podpowiada mi to ostatnie rozwiązanie, tylko gdybym np wybrałała na początek dwie pary katarzynek, czy mogłaby im towarzyszyć parka nimf lub lilianek? (I których lepiej?)
Czy może uważacie że ten pomysł w ogóle jest nietrafiony i te gatunki nie pasują, żeby żyć razem? (Na czas lęgów byłyby przenoszone do oddzialnych wielkich klatek- dlatego szukam wśród gatunków, którym takie warunki plus loty po pokoju wystarczą...).
_________________
Zapraszam na moje forum:
http://www.prostodzioby.fora.pl/
Ostatnio zmieniony przez Chiara 2015-10-20, 03:15, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
magistrum 
Specjaliści



Pomógł: 12 razy
Wiek: 46
Dołączył: 23 Kwi 2009
czyli 5454 dni temu
Posty: 391
Podziękowania: 64/15
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2016-10-27, 08:59   

Jestem zmuszony zlikwidować jedną wolierę i muszę "domeldować "moje rozelki czarnogłowe do innych papug, myślę że najrozsądniej byłoby połączyć je ze szkarłatami, z łąkowkami trochę się obawiam (chociaż kiedyś trzymałem razem z nimi R.żółtolice i było ok) do wyboru mam jeszcze św.ognistobrzuche, modrolotki czubate i barnardy,

Wielkość wolier ~2,0x2,5x1,0

...macie jakieś pomysły? doświadczenia w tej kwestii?
Ostatnio zmieniony przez wanted 2016-10-28, 06:27, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Scoti 
Mega User



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow....ytk_prezentacja
Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Sty 2013
czyli 4088 dni temu
Posty: 257
Podziękowania: 20/4
Skąd: Miedary
Wysłany: 2016-10-27, 11:24   

Ja bym połączył łąkówki ze szkarłatkami, a rozelle zostawił same.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
and1985 
Administracja



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 14 Lut 2009
czyli 5522 dni temu
Posty: 437
Podziękowania: 65/4
Skąd: Śląsk

Wysłany: 2016-10-27, 12:17   

Scoti, ma rację to będzie rozsądne rozwiązanie...ja musiałem rozelle oddzielić od szkarlatek bo rozelle były zbyt agresywne
Ostatnio zmieniony przez and1985 2016-10-27, 12:19, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
magistrum 
Specjaliści



Pomógł: 12 razy
Wiek: 46
Dołączył: 23 Kwi 2009
czyli 5454 dni temu
Posty: 391
Podziękowania: 64/15
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2016-11-18, 07:22   

No i siedzą razem...
Zaskoczyło mnie to że łąkówki - zawsze strachliwe, w ogóle się nie boją szkarłat
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5912 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2016-11-18, 09:50   

Łąkówki wcale nie są strachliwe, a turkusowe to u mnie, lata temu, tak atakowały penanty, że musiałem je rozdzielić :lol:
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 19
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.