Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Polski szczygieł 10zł czy 100 Euro ?
Autor Wiadomość
darrrrek 



Dołączył: 02 Wrz 2011
czyli 4591 dni temu
Posty: 2
Wysłany: 2011-09-02, 18:55   

Szczygły hodowlane sprowadzane z zachodu można hodować (mutacje barwne):

www.carduelis.eu
Podziękuj autorowi tego posta
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2011-09-02, 19:09   

Sprowadzane ze wschodu i północy równiez :-D , a nawet te złapane w Polsce - pod warunkiem że sa to mutanty.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
amadyna1471 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/amadyna1471

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 24 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Maj 2010
czyli 5072 dni temu
Posty: 3606
Podziękowania: 370/338
Skąd: Gorzyczki

Wysłany: 2011-09-02, 19:27   

darrrrek, Ameryki nie odkryłeś to samo jest już w temacie o szczygłach :-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
darrrrek 



Dołączył: 02 Wrz 2011
czyli 4591 dni temu
Posty: 2
Wysłany: 2011-09-02, 20:03   

szczerze nie czytałem postów :)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
LaKi 
Specjaliści



Pomógł: 57 razy
Wiek: 42
Dołączył: 30 Sty 2008
czyli 5902 dni temu
Posty: 869
Podziękowania: 40/13
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: 2013-08-18, 15:34   

Witam
odnawiam temat :)

Mam przyjemność powiadomić iż zawiązało się Polskie Stowarzyszenie Hodowców Awifauny Europejskiej "Aves" siedziba Katowice - więcej informacji niedługo.
_________________
Pozdrawia Łukasz WEJMAN
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl szczegóły
LaKi 
Specjaliści



Pomógł: 57 razy
Wiek: 42
Dołączył: 30 Sty 2008
czyli 5902 dni temu
Posty: 869
Podziękowania: 40/13
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: 2013-11-21, 22:53   www

zapraszam wszystkich do zapoznania się z rozwijającą się stroną :)

http://www.pshae-aves.pl/

p.s. nie zamykamy się tylko do wróblowatych! Zamierzamy walczyć o prawa wszystkich hodowców ptaków europejskich (np. ptaki wodne i drapieżne)
_________________
Pozdrawia Łukasz WEJMAN
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
atma 
Specjaliści



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/atma
Pomógł: 16 razy
Wiek: 52
Dołączył: 13 Kwi 2009
czyli 5463 dni temu
Posty: 708
Otrzymał 100 podziękowań
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2013-11-22, 00:53   

LaKi,
witam...mam sporą kolekcje naszej awifauny ....ta ,,walka,, na czym miałaby polegać?
_________________

Podziękuj autorowi tego posta
 
 
pysia34 
Administrator
pysia



Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 04 Lut 2009
czyli 5532 dni temu
Posty: 1303
Podziękowania: 177/5
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2013-11-22, 09:11   

Też nie rozumiem tego o co chcą walczyć. Ptaki rodzime można trzymać mając pozwolenie, i obecnie uzyskanie go nie stanowi problemu. Dla mnie problemem obecnie jak i wiele lat temu jest łapanie dzikich ptaków do tworzenia mieszańców wielogatunkowych w celu poprawy śpiewu dajmy na to. W ten sposób gile, szczygły i wiele innych ptaków jest odłapywanych i zamykanych w malutkich klitkach. Wiele razy widziałam klatkowe hodowle na śląsku.... w garażach z malutkim oknem, w szopach drewnianych , piwnicach.... Nie wyobrażam sobie jak ptaki wyklute i wychowane w naturze mają za moim przyzwoleniem trafiać do takich klitek 30x40, 40x60 bo takowe widziałam, i ja mam udawać że to jest ok ?
O procederze łapania w niewoli wiem sporo po 20 latach wizyt na Sielance poznańskiej :(
Wolnoamerykanka w tym zakresie doprowadzi do tego co było wiele lat temu. Kiedyś kolega podarował mi pare szczygłów. Całą zimę siedziały w wolierze pokojowej przy samym oknie. Po jedzeniu wracały w to samo miejsce. Na wiosne wypuściłem je, po tym jak kolega przyznał sie ze te ptaki złapał u siebie do rozmnażania z kanarkami. Wtedy nie było zakazów i takie postępowanie było powszechne. Ja osobiscie nie chcę aby tamte czasy wróciły. Aby wolnoamerykanka w dzikich ptakach nie doprowadziłą do wyjmowania nagminnego jaj , młodych i odłapywania dorosłych dzikich ptaków do niewoli.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2013-11-22, 09:30   

pysia34, kiedy nie było zakazów :?: , bo ja osobiście takich czasów nie pamiętam, a pierwszego kanarka miałem za "wczesnego Gierka" :-D
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
pysia34 
Administrator
pysia



Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 04 Lut 2009
czyli 5532 dni temu
Posty: 1303
Podziękowania: 177/5
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2013-11-22, 09:40   

Może źle to ujęłam :) te szczygły miałam w latach 90 więc trochę czasu już minęło :) wówczas może zakazy i były ale jeśli nawet takowe istniały to odłapywanie było procederem powszechnym. Wówczas wielkopolsce co drugi hodowca miał szczygły, czyże, gile, sroki czy sójki. Przyznam szczerze że nie śledziłam wcześniejszych ustaw, ale ta zakazowa weszła w 94roku obowiązująca ze mnianami do dzisiaj, a wcześniejsze nie były mi znane. Proceder jednak był tak powszechny iż sądziłam ze prawo nie zabraniało wówczas takich praktyk. Obawiam się , że wprowadzenie zakazu uzyskiwania zgody na rodzimą avifaune skończy się takim nagminnym łapaniem na przylepce, siatki pułapki i inne wymyślne sposoby...
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2013-11-22, 10:15   

Zakazy były, a i wtedy bardziej milicja ścigała te sprawy niż dziś policja. W związku z tym, że nie wolno trzymac szczygłów i innych bez mitręgi urzędniczej, to lepiej zainwestowac w ptaka 5 zł i trzymac go w jakimś zakamarku w klateczce i tylko wczesnym rankiem dopuszczac do kanarzycy niż zainwestować wielokrotność tej sumy w ptaka hodowlanego i tez go ukrywać. Konsekwencje prawne są takie same. Natomiast efekty nie. Zazwyczaj ptak hodowlany zdecydowanie lepiej się łączy z kanarkiem niz dzik.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Alan1980 
Mega User
Bażanty



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/alan1980

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 11 razy
Wiek: 43
Dołączył: 31 Mar 2009
czyli 5476 dni temu
Posty: 1847
Podziękowania: 126/346
Skąd: Płońsk

Wysłany: 2013-11-22, 10:17   

pysia34 napisał/a:
Może źle to ujęłam :) te szczygły miałam w latach 90 więc trochę czasu już minęło :) wówczas może zakazy i były ale jeśli nawet takowe istniały to odłapywanie było procederem powszechnym.


Nadal ten proceder się utrzymuje i nie traci na powszechności bynajmniej w moich stronach
_________________
www.ozdobneptaki.pl
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
pysia34 
Administrator
pysia



Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 04 Lut 2009
czyli 5532 dni temu
Posty: 1303
Podziękowania: 177/5
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2013-11-22, 11:33   

U mnie ten proceder zszedł do podziemia ale też istnieje :(
Pewnie że nie lepiej, ale czyprawo zezwalające na trzymanie bez zezwoleń nie spowoduje że odłów będzie intensywniejszy? Ptak z odłowu nadal będzie "darmowy" a hodowlany będzie "kosztował" nawet jeśli się łatwiej łączy wielu będzie odławiało coraz to kolejne ptaki licząc na połączenie kolejnych osobników, skoro są za darmoszkę :(
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2013-11-22, 12:57   

Wystarczy w Rozporządzeniach zamiast papierów "które wszystko przyjmą" zezwolić na trzymanie ptaków obrączkowanych (z dokładnie podanymi średnicami), to samo już znacznie ograniczy odłów ptaków dorosłych. Ponadtto szybko ceny ptaków hodowlanych spadną, więc zamiast mieć "rozbijącego" się o pręty ptaka, praktycznie kazdy bedzie wolał miec coś spokojnego i znakowanego. Zauważ, że aktualnie sprzedanie kanarka bez obrączki wśród hodowców jest praktycznie niemożliwe, a i trzymacze, jak mają wybór, to wolą obraczkowanego.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
LaKi 
Specjaliści



Pomógł: 57 razy
Wiek: 42
Dołączył: 30 Sty 2008
czyli 5902 dni temu
Posty: 869
Podziękowania: 40/13
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: 2013-11-24, 00:08   

atma, "WALKA" z urzędami i ustawą, aby nie utrudniała hodowli ptaków europejskich. Musi być kontrola nad tym, ale na ludzkim poziomie.
Stowarzyszenie będzie należeć pod PFO i będzie wspierało tylko racjonalną hodowlę ptaków europejskich. HODOWLĘ PTAKÓW HODOWLANYCH jeśli można tak napisać.

Stowarzyszenie nie jest po to aby wspierać odłów a edukować ludzi i uświadamiać jak napisał JC, że lepiej kupić 1 ptaka z hodowli niż 10 z odłowu. Dzięki hodowli i popularyzacji ceny ptaków spadną. Choć uważam że nie są drogie Carduelis c. major można już kupić za 70-100euro, C.c.c już od 45euro, Carduelis spinus 20-25 euro, Carduelis cannabina 25euro..

Na zachodzie dobry kanarek zaczyna się od 30-100euro wiec proszę mi nie pisać że te ptaki są drogie. Za zeberki, które w Polsce zaczynają się od 10zł w Niemczech płaci się 10-20 euro.
_________________
Pozdrawia Łukasz WEJMAN
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Alex24 
Mega User



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Wiek: 53
Dołączył: 13 Gru 2010
czyli 4855 dni temu
Posty: 230
Podziękowania: 21/47
Skąd: Mazańcowice

Wysłany: 2013-11-25, 12:39   

Laki,Ja jednak wolałbym te zeberki za 10-20 euro niż te za 10 zł, natomiast wracając do tematu to faktycznie ceny które podajesz są niewygórowane.
_________________
http://www.pzhkipe-bielsko.pl/
cih-S176
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2013-11-25, 12:59   

A jak myślisz jakie ptaki wożą Polacy do Zwole? Włąsnie zeberki :-D , a przywożą papugi, które znów są zdecydownie nadwartościowe u nas.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
atma 
Specjaliści



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/atma
Pomógł: 16 razy
Wiek: 52
Dołączył: 13 Kwi 2009
czyli 5463 dni temu
Posty: 708
Otrzymał 100 podziękowań
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2013-12-03, 00:12   

LaKi, walka z urzędami? ustawą?
to walka z wiatrakami, brak kompetencji i wiedzy jest masakryczny
ostatnio pewien urzędas domagał się bym na ,, żółtym CITESIE ,, wpisał informacje : jakiego zwierzęcia dotyczy, ilości egzemplarzy, gatunek itd...
nie wiem..może jest ktoś z Wroclawia i może we Wrocławiu ,, tzw CITES,, wystawiają na więcej niż jedno zwierzę.....
Nie jest tajemnicą ,że posiadam w swojej hodowli kilkanaście gatunków sów, kaczek i innych zwierząt rodzimej fauny no i ostatnio miałem fajną przygodę w temacie odstępstwa od zakazów w stosunku do gatunków chronionych. Obiecuje że ja kiedyś opisze. Jak żyje większej farsy nie widziałem
_________________

Podziękuj autorowi tego posta
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 18
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.