Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Rejestracja ptaków.
Autor Wiadomość
jola 
Mega User



Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 31 Sty 2009
czyli 5536 dni temu
Posty: 200
Podziękowania: 14/17
Skąd: śląskie
Wysłany: 2009-05-15, 18:19   

W swoim czasie po nalocie policji dowiedziałam się na przesłuchaniu, że jest takie ulubione określenie jak,,domniemanie przestępstwa".Osoba donosząca musi jednak złożyć wyjaśnienie skąd posiada takowe informacje i choć informacje mogą okazać się nieprawdziwe ,,domniemanie "mui być sprawdzone acz osoba domniemająca nie ponosi żadnych tego konsekwencji ewentualnie ostrzeżenie o nieuzasadnione wprowadzenie policji w błąd jeżeli często sobie ,,domniema".Tak więc jeżeli zrobią nalot to za wszelką cenę starają się znaleść cokolwiek.Podejrzana jest nawet torebka z własna ziołową herbatą.
_________________
Jola
Podziękuj autorowi tego posta
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

PiotrS 
Mega User
Hobby-Papugi i WPF



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Cze 2009
czyli 5413 dni temu
Posty: 124
Podziękowania: 6/1
Skąd: Sieraków Wlkp
Ostrzeżeń:
 1/5/8
Wysłany: 2009-06-26, 11:15   

A kto mi powie jeśli nie mam swojej działalności gospodarczej to czy mogę sprzedawać Ptaki.
Aby Urząd skarbowy się nie doczepił.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
yotan 
Doświadczony Hodowca
yotan



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/yotan

Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 26 razy
Wiek: 72
Dołączył: 16 Lut 2008
czyli 5886 dni temu
Posty: 684
Podziękowania: 75/37
Skąd: kuj.-pom.

Wysłany: 2009-06-26, 12:59   

PiotrS, u mnie w Bydgoszczy powiedzieli mi, że mogę. Pytałem też w dziale rejestracji działalności gospodarczych i tam mi powiedzieli, że musiałbym zarejestrować się jako handlarz, bo jako hodowca nie podlegam u nich rejestracji.
Ale na piśmie tego nie dostałem...
_________________
Piszę poprawnie po polsku.


Najlepsza grupa to NIEAKTYWNI! Chcę do nich należeć!
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
PiotrS 
Mega User
Hobby-Papugi i WPF



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Cze 2009
czyli 5413 dni temu
Posty: 124
Podziękowania: 6/1
Skąd: Sieraków Wlkp
Ostrzeżeń:
 1/5/8
Wysłany: 2009-06-30, 10:08   

:-)

No fakt u mnie w starostwie odwiedziła skarbówka i pytali się o ceny ptaków po jakiej cenie hodowcy sprzedają, bo przy oświadczeniach jest napisane sprzedaż a w Polsce wszystko podlega podatkowi. Teraz przy oświadczeniu będę wpisywać przekazane ptak-i.
Ale gdyby ktoś wiedział do jakiej ceny nie muszę mieć zarejestrowanej działalności gospodarczej to proszę o informacje.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
jola 
Mega User



Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 31 Sty 2009
czyli 5536 dni temu
Posty: 200
Podziękowania: 14/17
Skąd: śląskie
Wysłany: 2009-07-02, 06:43   

Przedzwoń do skarbówki jaka kwota brutto jest zwolniona od podatku.Jeśli ten dochód nieprzekroczony ujawnisz to w przyszłym roku otrzymasz zwrot podatku wpłaconego.
Jeśli zdecydujesz się zgłosić na działalność to radzę przejść na rozliczanie na zasadach ogólnych będziesz mógł odliczyć koszty utrzymania i wykazać straty.Przez pierwsze 2 lata w ZUSie będziesz mógł opłacać niskie składki (ok 300zł).Jeśli chcesz profesjonalnie zająć się hodowlą to można starać się o dofinansowanie z urz.pracy lub unijnych(inkubatory przedsiębiorczości)warunkiem było utrzymać firmę 1 rok(nie wiem czy tak dalej jest).
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wojtek_Ka 
Doświadczony Hodowca
Hodowca i Miłośnik ptaków



Moja specjalizacja:
Bazanty

Pomógł: 44 razy
Wiek: 32
Dołączył: 06 Mar 2009
czyli 5502 dni temu
Posty: 1025
Podziękowania: 29/44
Skąd: Szadek\Zduńska wola

Wysłany: 2009-07-02, 19:41   

Kupiłem ptaki które wymagają rejestracji, sprzedającemu przedstawiłem w meilu, że potrzebuję 3 dokumentów tak jak napisał mi jeden z doświadczonych userów z AV tj.:

*dokument o wykluciu w hodowli
* dokument rejestracyjny
* dokument że to teraz moje ptaki - dowód zakupu
Facet przerażony do mnie zadzwonił, powiedział- że ma jedynie dokument o wykluciu ptaków w hodowli...
Czy to wystarczy do rejestracji ptaków w starostwie i czy w razie jakiejś kontroli taki dokument będzie wystarczający ?
Pierwszy raz się z takim czymś bawię, więc dlatego pytam :oops:
_________________
Jeśli chcesz otrzymywać od innych coś wartościowego, dawaj najpierw innym szczerze to co masz w sobie najpiękniejszego.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Michuuu 
Doświadczony Hodowca



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/Michuuu

Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 47 razy
Wiek: 33
Dołączył: 20 Lip 2008
czyli 5731 dni temu
Posty: 2719
Podziękowania: 72/123
Skąd: Murowana Goślina

Wysłany: 2009-07-02, 19:52   

Wojtek_Ka napisał/a:
dokument rejestracyjny

To chyba dostaniesz w Starostwie

Wojtek_Ka napisał/a:
dokument że to teraz moje ptaki - dowód zakupu

Tu chyba wystarczy że kupiłeś je od niego i podpis

Chyba dobrze myślę , jeżeli nie to mnie poprawcie :-P
_________________
https://www.facebook.com/drobnaegzotyka

Moje aukcje - ALLEGRO
Moje aukcje - TABLICA
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5912 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2009-07-02, 20:30   

W starostwie dostanie dopiero wtedy jak mu ptaki zarejestrują.
Wojtek_Ka, to ten "gościu" nie zrejestrował tych papug :?: posiada je nielegalnie :?: :!: W takim przypadku jedynym dowodem legalności posiadania jest dokument o urodzeniu w niewoli w hodowli posiadacza.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wojtek_Ka 
Doświadczony Hodowca
Hodowca i Miłośnik ptaków



Moja specjalizacja:
Bazanty

Pomógł: 44 razy
Wiek: 32
Dołączył: 06 Mar 2009
czyli 5502 dni temu
Posty: 1025
Podziękowania: 29/44
Skąd: Szadek\Zduńska wola

Wysłany: 2009-07-02, 20:42   

JC, W aukcji na allegro było napisane, że ma on papier, że ptaki się urodziły w hodowli, papier ten jest potrzebny do starostwa...a jak on te ptaki trzymał - nie wnikam :-/
_________________
Jeśli chcesz otrzymywać od innych coś wartościowego, dawaj najpierw innym szczerze to co masz w sobie najpiękniejszego.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5912 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2009-07-02, 21:11   

Tak Ci powiedzieli w Twoim starostwie :?: , że jak bedziesz miał "papier" o wykluciu wystawiony na dowolnego człowieka który nie jest firmą to ci zarejestrują :?: :?: :?:
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wojtek_Ka 
Doświadczony Hodowca
Hodowca i Miłośnik ptaków



Moja specjalizacja:
Bazanty

Pomógł: 44 razy
Wiek: 32
Dołączył: 06 Mar 2009
czyli 5502 dni temu
Posty: 1025
Podziękowania: 29/44
Skąd: Szadek\Zduńska wola

Wysłany: 2009-07-02, 21:20   

JC, Źle mnie zrozumiałeś, ja jestem zielony w tym niczym trawa na moim trawniku, spytałem- czy papier taki, który otrzymam razem z ptakami będzie wystarczający do ich rejestracji :?:

Cytat:

" Ptaki są z 08r posiadają obrączki stałe i dokument o wykluciu w niewoli potrzebny do rejestracji w starostwie"

"Posiadają dokument potwierdzający wyklucie

w niewoli"
_________________
Jeśli chcesz otrzymywać od innych coś wartościowego, dawaj najpierw innym szczerze to co masz w sobie najpiękniejszego.
Ostatnio zmieniony przez Wojtek_Ka 2009-07-02, 21:34, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5912 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2009-07-02, 21:33   

Oczywiście, że nie, chyba że masz znajomych w starostwie, ale wtedy to nie musisz mieć zadnych papierów :lol:
1. brak dokumentów o wykluciu - przestępstwo od 3 miesięcy do 5 lat
2. brak dokumentów rejestracyjnych - kara więzienia lub grzywna - pod warunkiem że nie zarzucą kradzieży ptaków czyli jak się ma jakieś dodowdy na legalność nabycia
3. brak dokumentów zakupu lub otrzymania - no to kradzież lub paserstwo też karalne.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
JK 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 6 razy
Wiek: 61
Dołączył: 03 Lut 2009
czyli 5533 dni temu
Posty: 476
Podziękowania: 23/8
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2009-07-03, 21:00   

Zasada jest taka: np. lekarz powiatowy stwierdza wyklucie sie papug w niewoli. Z kolei z tym dokumentem idzie sie do Startostwa, które na podstawie tego dokumentu rejestruje dana papugę. Nastepnie juz ten dokument pozwala na przekazane ptaka dalej i zarejestrowanie w innym Starostwie
_________________
prawdopodobnie perwszy w Polsce odchów śliwki lutino
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wojtek_Ka 
Doświadczony Hodowca
Hodowca i Miłośnik ptaków



Moja specjalizacja:
Bazanty

Pomógł: 44 razy
Wiek: 32
Dołączył: 06 Mar 2009
czyli 5502 dni temu
Posty: 1025
Podziękowania: 29/44
Skąd: Szadek\Zduńska wola

Wysłany: 2009-07-03, 21:02   

JK, Mam dokument, jest w nim zawarta nazwa ptaka polska łacińska, wszystkie te szmery bajery [nazwiska, podpisy, daty, po co hoduje itp] i jest napisane na czerwono: ptaki dopuszczone do hodowli w ilości sztuk -2- :cry:
_________________
Jeśli chcesz otrzymywać od innych coś wartościowego, dawaj najpierw innym szczerze to co masz w sobie najpiękniejszego.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5912 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2009-07-03, 21:59   

A jest napisany nr i data potwierdzenia urodzenia w niewoli przez urzędowego lekarza weterynarii lub nr dokumentu zezwalającego na import na teren Polski lub jednego z państw UE :?:
Jak to jest, to takim ptakiem mozna handlować, jak tego nie ma, to tylko mozna komuś darować całkowicie nieodpłatnie, nawet gdy się obieca, że kiedyś wypijemy piwo, to już jest przestępstwo :lol: Naprawdę :-o ja sobie nie robię jaj :roll: Nawet taki ptak nie może uczestniczyć w tranzakcji wiązanej, tzn kupuję klatkę a ptaka dostaję gratis.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wojtek_Ka 
Doświadczony Hodowca
Hodowca i Miłośnik ptaków



Moja specjalizacja:
Bazanty

Pomógł: 44 razy
Wiek: 32
Dołączył: 06 Mar 2009
czyli 5502 dni temu
Posty: 1025
Podziękowania: 29/44
Skąd: Szadek\Zduńska wola

Wysłany: 2009-07-03, 22:07   

JC, Dokument ten jest podpisany przez jakiegoś urzędnika ze starostwa od spraw ochrony środowiska, jest data i jakieś numery.
Wybiorę się do starostwa i dopytam :roll:
_________________
Jeśli chcesz otrzymywać od innych coś wartościowego, dawaj najpierw innym szczerze to co masz w sobie najpiękniejszego.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5912 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2009-07-03, 22:27   

Nie ważne przez kogo jest podpisany "ten dokument" bo to jest prawdopodobnie "potwierdzenie rejestracji" i zazwyczaj podpisują go szefowie wydziałów ochrony środowiska starostwa powiatowego. Ważny jest "NUMER I DATA DOKUMENTU POTWIERDZAJĄCEGO POCHODZENIE ZWIERZĘCIA" czyli skąd ten ptak się wziął na terenie UE. Kto nie ma takiego "dowodu" podlega pod sankcje art. 128 Ustawy o ochronie przyrody.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2009-07-04, 08:15   

Art. 128. Kto:
1) bez dokumentu wymaganego na podstawie przepisów, o których mowa w art. 61 ust. 1, lub wbrew jego warunkom przewozi przez granicę Unii Europejskiej okaz gatunku podlegającego ochronie na podstawie przepisów, o których mowa w art. 61 ust. 1;
2) narusza przepisy prawa Unii Europejskiej dotyczące ochrony gatunków dziko żyjących zwierząt i roślin w zakresie regulacji obrotu nimi poprzez:
a) nieprzedkładanie zgłoszenia importowego,
b) używanie okazów określonych gatunków w innym celu niż wskazany w zezwoleniu importowym,
c) korzystanie w sposób nieuprawniony ze zwolnień od nakazów przy dokonywaniu obrotu sztucznie rozmnożonymi roślinami,
d) oferowanie zbycia lub nabycia, nabywanie lub pozyskiwanie, używanie lub wystawianie publicznie w celach zarobkowych, zbywanie, przetrzymywanie lub przewożenie w celu zbycia okazów określonych gatunków roślin lub zwierząt,
e) używanie zezwolenia albo świadectwa dla okazu innego niż ten, dla którego było ono wydane,
f) składanie wniosku o wydanie zezwolenia importowego, eksportowego, reeksportowego, lub świadectwa bez poinformowania o wcześniejszym odrzuceniu wniosku
- podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Wojtek_Ka 
Doświadczony Hodowca
Hodowca i Miłośnik ptaków



Moja specjalizacja:
Bazanty

Pomógł: 44 razy
Wiek: 32
Dołączył: 06 Mar 2009
czyli 5502 dni temu
Posty: 1025
Podziękowania: 29/44
Skąd: Szadek\Zduńska wola

Wysłany: 2009-07-04, 09:19   

Jest to wypis z dokumentu rejestracyjnego, jest podane:

*numer rejestracji
*data wpisu lub wykreślenia z rejestru
*nazwa gatunku
i myślę co jest dość ważne: Numer i data dokumentu wydanego przez urzędowego lekarza weterynarii potwierdzającego urodzenie zwierząt.
_________________
Jeśli chcesz otrzymywać od innych coś wartościowego, dawaj najpierw innym szczerze to co masz w sobie najpiękniejszego.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Wojtek_Ka 
Doświadczony Hodowca
Hodowca i Miłośnik ptaków



Moja specjalizacja:
Bazanty

Pomógł: 44 razy
Wiek: 32
Dołączył: 06 Mar 2009
czyli 5502 dni temu
Posty: 1025
Podziękowania: 29/44
Skąd: Szadek\Zduńska wola

Wysłany: 2009-07-06, 18:58   

Sprawa się jakby wyklarowała:
Odsyłam papugi, hodowca oddaje mi pieniążki- najlepsze rozwiązanie...szkoda, bo ptaki były naprawdę ciekawe i z wyglądu i zachowania... :roll:

Ale cóż...wolę ptaki odesłać niż mieć problemy z prawem :oops: naszym polskim w dodatku :shock:


:lol:
_________________
Jeśli chcesz otrzymywać od innych coś wartościowego, dawaj najpierw innym szczerze to co masz w sobie najpiękniejszego.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 17
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.