Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Mnicha nizinna
Autor Wiadomość
Barnard 
Specjaliści



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow....ytk_prezentacja

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 36 razy
Wiek: 31
Dołączył: 06 Mar 2008
czyli 5914 dni temu
Posty: 452
Podziękowania: 71/241
Skąd: Woźniki

Wysłany: 2015-04-02, 20:02   

Zdjecie bylo robione jak mialy z 2 3 miesiace. Miałem kilka rodzynków w hodowli ale już od lata mnich nie hoduje
_________________
Pozdrawiam wszystkich !!! Mateusz Nowaczyk
Podziękuj autorowi tego posta
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

Janusz L 
Mega User



Moja specjalizacja:
Papugi

Dołączył: 04 Lut 2012
czyli 4485 dni temu
Posty: 25
Otrzymał 4 podziękowań
Skąd: Śląsk

Wysłany: 2015-05-18, 21:09   

ja mam samczyka OPALIN jest w parze z samiczką NIEBIESKI PALLID
_________________
www.myparrots.eu
https://www.facebook.com/mojepapug
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Mariusz Cz 
Mega User



Moja specjalizacja:
Papugi

Wiek: 38
Dołączył: 27 Mar 2013
czyli 4068 dni temu
Posty: 89
Podziękowania: 2/2
Skąd: Okolice Oświęcimia

Wysłany: 2015-06-29, 10:03   

Jaki może być powód że mnicha znosi jajka wszędzie tylko nie do gniazda? Samiczka wyniosła mi jajka w różnych miejscach np w pojemniku na karmę ale nie w gnieździe, dodam że gniazdo zrobiły gałęzi mają pod dostatkiem.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
magistrum 
Specjaliści



Pomógł: 12 razy
Wiek: 46
Dołączył: 23 Kwi 2009
czyli 5502 dni temu
Posty: 391
Podziękowania: 64/15
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2015-06-29, 14:05   

Mariusz Cz napisał/a:
Jaki może być powód że mnicha znosi jajka wszędzie tylko nie do gniazda? Samiczka wyniosła mi jajka w różnych miejscach np w pojemniku na karmę ale nie w gnieździe, dodam że gniazdo zrobiły gałęzi mają pod dostatkiem.


widocznie postawiła na karierę i na razie nie chce mieć dzieci :mrgreen: :-P
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Mariusz Cz 
Mega User



Moja specjalizacja:
Papugi

Wiek: 38
Dołączył: 27 Mar 2013
czyli 4068 dni temu
Posty: 89
Podziękowania: 2/2
Skąd: Okolice Oświęcimia

Wysłany: 2015-06-29, 21:22   

Jak tak dalej będzie robiła to kariery u mnie nie zrobi. :-P
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
zbych90 
Mega User



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Dołączył: 14 Lip 2015
czyli 3229 dni temu
Posty: 13
Skąd: kalisz

Wysłany: 2015-07-16, 13:10   

Witam jestem tu nowy i mam kilka pytań. użytkownik (kariok) ładne parę lat temu pisał na tym forum o jakiś hodowcach z Zdun, Tłokini okolic Opatówka wie może ktoś o kogo chodzi i ma ktoś do nich namiary ? Drugie moje pytanie to takie czy papugi parzą się po raz drugi? Pisze o co mi chodzi bo mam jak na razie dwie zielone mnichy przymierzam się do zakupu kolejnych dwóch niebieskich no i z czasem jak uzbieram pieniądze chce dokupić różne mutacje.Mam pytanie, czy dorosła już papuga która miała lęgi może się sparzyć ponownie z inną papugą? Czy to jest tak że jak już papuga się raz sparzy to do końca życia i z inną się nie sparzy? pytam bo chce w mojej hodowli z czasem mieć same ptaki po mutacjach i z czasem wyeliminować zielone tak żeby otrzymywać ptaki różnych fajnych mutacji. np mam pare zielony + lutino i po trzech trzech latach jak już się dochowałem po tej parze chce zabrać zielonego ptaka i dopuszczam np albino albo mauwe i czy lutino ponownie się sparzy ? Dodam że chce mieć około 5-7 par w jednej wolierze i zależy mi żeby z czasem zostały mi same fajne mutacje eliminują powoli ptaki zielone ( woliera 5.3x2.3 wys 2.2 wykonana z profili metalowych zadaszona w połowie trzy ściany osłonięte od wiatru ) dziękuje za wszelkie informacje
Ostatnio zmieniony przez wanted 2015-07-16, 22:07, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5969 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2015-07-16, 22:09   

zbych90, oczywiście ze ptaki mogą się przeparzyć. Uczucie u nich może być tak samo jak u ludzi zmienne.
Też miałem papugi które z dobrej pary rozbiły się i związały się z innymi ptakami.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
zbych90 
Mega User



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Dołączył: 14 Lip 2015
czyli 3229 dni temu
Posty: 13
Skąd: kalisz

Wysłany: 2015-07-17, 07:18   

Dziękuje za odpowiedź i przepraszam za wystawienie zapytania o ptaki. mam jeszcze jedno pytanie bo skoro ptaki mogą się ponownie sparzyć to kiedy najlepiej robić separacje drugiego ptaka i kiedy wpuścić nowego czy robić to lepiej na wiosnę czy lepiej na jesień już po lęgach gdy zabiorę młode ?
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5969 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2015-07-17, 13:08   

zbych90 napisał/a:
kiedy wpuścić nowego czy robić to lepiej na wiosnę czy lepiej na jesień już po lęgach gdy zabiorę młode ?

Oczywiście że na jesień. Ptaki mają więcej czasu na dobranie się, spasowanie. Przed legami wpuszczając ptaka by stworzył z którymś parę, możesz mieć czasem niespodzianki w postaci ubytku itd.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
zbych90 
Mega User



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Dołączył: 14 Lip 2015
czyli 3229 dni temu
Posty: 13
Skąd: kalisz

Wysłany: 2015-07-17, 13:51   

A co z budkami lepiej zrobić je samemu z dużym otworem czy lepiej zbudować platformę i pozwolić ptakom na własną konstrukcje wiem że w budce lepiej kontroluje się lęgi i łatwiej jest np usunąć martwe pisklę ale z drugiej strony nie chciał bym za bardzo ptakom przeszkadzać no i podobają mi się ich gniazda już nawet nie mogę się doczekać kiedy moje zaczną. Proszę o opinie bo chce mieć udaną hodowle która będzie mi przynosiła satysfakcje a nie wręcz odwrotnie. Jeśli temat się powtórzył to przepraszam ale pisze bo może coś się zmieniło i ktoś ma większe doświadczenie.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Hubert12351 
Mega User



Moja specjalizacja:
Papugi

Dołączył: 12 Kwi 2015
czyli 3322 dni temu
Posty: 50
Podziękowania: 1/8
Skąd: Ostrów Wielkopolski

Wysłany: 2015-07-17, 16:15   

zbych90, Moje pary lęgną w gniazdach na platformach i jest wszystko ok :-> . Jedna para miała całe gniazdo zabudowane i nie chciały wyjść abym je sprawdził nie wiedziałem ile jest jajek i ile młodych tylko raz mi wyleciały z gniazda i zaobrączkowałem 2 młode z 4.U drugiej pary gniazdo było nie do końca zbudowane i ta para nie była aż taka zaborcza (oczywiście ich nie wyganiałem tylko dałem jajko i czekałem aż same wyjdą inaczej krzyczały aż uszy bolały i pokazywały dzioby) i młode zaobrączkowałem wszystkie. U znajomego natomiast są płochliwsze i szybciej wychodzą z gniazd. W budkach nie lęgnę ich więc nie wiem do końca jak to jest ale oczywiście lęgi kontroluje się lepiej.
Więc twoja decyzja czy chcesz w gniazdach czy w budkach. Ale niech lepiej wypowiedzą się też inni hodowcy :-)
_________________
Pozdrawiam ;)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
zbych90 
Mega User



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Dołączył: 14 Lip 2015
czyli 3229 dni temu
Posty: 13
Skąd: kalisz

Wysłany: 2015-07-20, 07:25   

Jak na razie muszę pomyśleć czy to będą budki czy gniazda a teraz mam nowy problem bo mam dwie zielone mnichy które już opanowały wolierę i czują się w niej jak ryby w wodzie i dokładnie wczoraj dokupiłem dwie niebieskie mnichy z ręcznego wykarmiania które ledwo co zaczęły same pobierać pokarm no i moje zielone mnichy nie przywitały ich zbyt przyjaźnie. Zielone były tak zaciekawione że nawet nie zwracały na mnie uwagi a jak już podeszła do niebieskiej to tak zaczęła ją dziabać że aż mnie zabolało po czym się dało po głowie skrzydłach i nogach. Dodam że zielone mnichy też są z tego roku ale są starsze no i w mojej wolierze są już od jakiś dwóch tygodni więc zdążyły ją opanować. Proszę o pomoc co mogę zrobić w takiej sytuacji bo zielone teraz oddzieliłem do klatki i chce żeby niebieskie doszły do siebie w nowym miejscu ale nie wiem czy po wpuszczeniu z powrotem zielonych sytuacja się nie powtórzy.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Adam73 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Sty 2008
czyli 5967 dni temu
Posty: 231
Podziękowania: 13/19
Skąd: Pomorze
Wysłany: 2015-07-20, 08:55   

zbych90, To co zrobiłeś to znaczne ryzyko. Po pierwsze, "starzy" mieszkańcy woliery będą bronić swego terytorium i takie ledwo odchowane maluchy nie mają szans. Wolierę masz sporą a ptaków jeszcze mało więc koniecznie wydziel jakąś część aby się mogły do siebie przyzwyczaić przez siatkę. Po drugie zawsze trzeba zrobić kwarantannę aby nie przenieść chorób lub pasożytów z innej hodowli.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Hubert12351 
Mega User



Moja specjalizacja:
Papugi

Dołączył: 12 Kwi 2015
czyli 3322 dni temu
Posty: 50
Podziękowania: 1/8
Skąd: Ostrów Wielkopolski

Wysłany: 2015-07-20, 09:49   

Najlepiej przez podwójną siatke ponieważ te starsze mnichy mogą poodgryzać palce tym młodszym.
_________________
Pozdrawiam ;)
Ostatnio zmieniony przez Hubert12351 2015-07-20, 09:50, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
zbych90 
Mega User



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Dołączył: 14 Lip 2015
czyli 3229 dni temu
Posty: 13
Skąd: kalisz

Wysłany: 2015-07-20, 11:01   

Powiem szczerze nie spodziewałem się takiej reakcji zielonych mnich bo są one w wolierze zaledwie max dwa tygodnie a co do kwarantanny to nawet o tym zapomniałem przyznam się szczerze mój błąd. Teraz te starsze ptaki trzymam w klatce w wolierze i te nowe mnichy mają do nich dostęp poczekam jak oswoją się z nowym miejscem i usamodzielnią się lepiej bo pokarm przyjmują normalnie ale loty to nie najlepiej im wychodzą. Mam jeszcze pytanie czy te nowe mnichy dojdą do siebie bo przyznam że na oko są troszkę w złym stanie chodzi mi o czarne plamki na upierzeniu i zły stan piór (posklejane i nieregularne ) ale to słyszałem że jak się przepierzą to będzie wszytko w porządku tylko ile trzeba będzie czekać jak ptaki się dobrze wybarwią i będą wyglądać jak dorosłe ładne ptaki ?
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Mariusz Cz 
Mega User



Moja specjalizacja:
Papugi

Wiek: 38
Dołączył: 27 Mar 2013
czyli 4068 dni temu
Posty: 89
Podziękowania: 2/2
Skąd: Okolice Oświęcimia

Wysłany: 2015-07-20, 14:45   

Jeżeli ptaki są w złym stanie to nie powinieneś takich kupować i do hodowli kupić ptaki wykarmione przez rodziców a nie ręcznie. Jeżeli jedzą normalnie to powinny dojść do siebie nie latają pewnie przez zły stan upierzenia. Swoją drogą zły stan upierzenia może wynikać z braków pokarmowych nie wiadomo czym one były karmione ręcznie.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Mariusz Cz 
Mega User



Moja specjalizacja:
Papugi

Wiek: 38
Dołączył: 27 Mar 2013
czyli 4068 dni temu
Posty: 89
Podziękowania: 2/2
Skąd: Okolice Oświęcimia

Wysłany: 2015-07-21, 09:18   

U mnie samiczka ta która niosła jajka w karmidełku od 2 tygodni twardo siedzi w gnieździe nawet nie mam jak skontrolować czy ma jakieś jajka i czy zalężone. Tym bardziej że gniazdo duże zrobiły i wogule w środku nic nie widać.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
zbych90 
Mega User



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Dołączył: 14 Lip 2015
czyli 3229 dni temu
Posty: 13
Skąd: kalisz

Wysłany: 2015-07-23, 14:34   

Chciałbym wiedzieć czy jest jakaś szansa żebym wpuścił do tych moich mnich jakiś inny gatunek papug? jak na razie mam 4szt z tego roku mam bardzo dużą wolierę i chciałbym żeby coś jeszcze w niej było bo jest tak pusto. Wiem że temat być może był poruszany ale proszę o konkretne odpowiedzi przypomnę że moja woliera to 2.3x5.3 wys 2.2.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Adam73 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Sty 2008
czyli 5967 dni temu
Posty: 231
Podziękowania: 13/19
Skąd: Pomorze
Wysłany: 2015-07-23, 15:32   

Jakiekolwiek papugi się nadają.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
zbych90 
Mega User



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Dołączył: 14 Lip 2015
czyli 3229 dni temu
Posty: 13
Skąd: kalisz

Wysłany: 2015-07-23, 15:35   

Przepraszam ale nie rozumiem odpowiedzi ? (Jakiekolwiek papugi się nadają).
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 14
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.