Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Mnicha nizinna
Autor Wiadomość
Barnard 
Specjaliści



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow....ytk_prezentacja

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 36 razy
Wiek: 31
Dołączył: 06 Mar 2008
czyli 5866 dni temu
Posty: 452
Podziękowania: 71/241
Skąd: Woźniki

Wysłany: 2015-07-23, 21:15   

Jeśli czytałeś jakikolwiek artykuł na temat mnichy nizinnej, a szczerze wątpię bo łatwiej zadać pytanie to w każdym pisze że to agresywny gatunek, więc rozsądnie będzie samemu sobie odpowiedzieć na to pytanie.
_________________
Pozdrawiam wszystkich !!! Mateusz Nowaczyk
Podziękuj autorowi tego posta
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

zbych90 
Mega User



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Dołączył: 14 Lip 2015
czyli 3181 dni temu
Posty: 13
Skąd: kalisz

Wysłany: 2015-07-24, 06:32   

Wiem czytałem dużo i napisałem w pytaniu że wiem że temat był poruszany. Wiem że jest to gatunek agresywny że jest ptakiem stadnym itd a napisałem na forum bo może ktoś ma przypadek z własnego doświadczenia że np mnichy siedziały z aleksandretta albo inną duża papugą. Nie pisze tego żeby czytać jakieś dziwne odpowiedzi tylko chce się dowiedzieć czegoś konkretnego bo w sumie mnichy w warunkach naturalnych nie są jakimiś mordercami i żyją z innymi ptakami i nawet inne ptaki i ssaki podkradają im gniazda i jakoś żyją. Nie interesuje mnie także odpowiedź podziel sobie wolierę na trzy i wpuść parę gatunków bo tego nie zrobię bo nie podobają mi się ptaki w ciasnych wolierach tylko wylatanie zdrowe ptaki które mogę podziwiać w locie itd. Wiem że mogłem wpuścić inną papugę i do niej dobrać inny gatunek tak żeby się nie gryzły ale zdecydowałem się na mnichy bo zafascynowało mnie ich gniazda a wszystkie nimfy modrolotki czy faliste już mi się znudziły. Dziękuje za jakąkolwiek odpowiedź i liczę na zrozumienie tekstu.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Garullus 
Mega User



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Maj 2013
czyli 3969 dni temu
Posty: 89
Podziękowania: 7/4
Skąd: Cz-wa
Wysłany: 2015-07-24, 07:19   

zbych90 wiem że niektórzy trzymają mnichy z patagonkami, nie mam jednak doświadczeń w tym zakresie bo nie mam mnich. Moim patagonkom zdarzało się nękać aleksandretty chińskie i tragopana, co prawda nie było rozlewu krwi a raczej straszenie, lecz wolałem dłużej nie eksperymentować i rozsadziłem ptaki. Wydaje mi się jednak że najlepszą opcją będzie większe stado samych mnich za to w różnych mutacjach.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
zbych90 
Mega User



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Dołączył: 14 Lip 2015
czyli 3181 dni temu
Posty: 13
Skąd: kalisz

Wysłany: 2015-07-24, 07:37   

Garullus, Patagonka czy Chińska są to piękne duże ptaki i sam bym chciał zobaczyć jak by się prezentowały w takiej dużej wolierze na pewno super ale zastanawia mnie jeszcze jedno bo z reguły duże papugi lubią drzewo i ciekawy jestem czy by nie demolowały gniazd mnich bo uważam że dwie duże Patagonki czy aleksy obroniły by się przed mnichami a nad ptakami takimi jak przepióry czy bażanty też się zastanawiałem ale boje się że będzie dzicz jak wejdę do woliery bo zdarzają się np bażanty bardzo nadpobudliwe które na widok człowieka dosłownie szaleją Napisz mi jeszcze czy teraz trzymasz tragopana z chińskimi bo jak tak to na pewno zarąbisty widok bo oba ptaki są piękne ??? Z góry dziękuje za odpowiedź może ktoś inny ma jakieś doświadczenia.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Altair 
Specjaliści



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 4 razy
Wiek: 39
Dołączył: 30 Paź 2012
czyli 4167 dni temu
Posty: 255
Podziękowania: 36/2
Skąd: Opolskie

Wysłany: 2015-07-24, 08:45   

Ja mam ciągle w jednej wolierze patagony z bialolicymi i nie ma problemow a bylo 10 par patagonek i 3 pary rozelli, i jeszcze jest parka bazantow diamentowych.
_________________
W wolnych chwilach zapraszam na
www. CentrumEgzotyki.pl
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
zbych90 
Mega User



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Dołączył: 14 Lip 2015
czyli 3181 dni temu
Posty: 13
Skąd: kalisz

Wysłany: 2015-07-24, 09:51   

Altair, to jestem w podziwie że tak dużo ptaków nie robiło sobie krzywdy ale jak piszesz że rozelii miałeś 3 pary i nic sobie nie robiły to aż dziwne ale z tego co wiem z rozellami jest różnie bo niektóre akceptują towarzystwo innych ptaków a inne to prawdziwi mordercy. Patagonki to ładne duże ptaki ale ciekawe czy moja siatka je wytrzyma.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Garullus 
Mega User



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Maj 2013
czyli 3969 dni temu
Posty: 89
Podziękowania: 7/4
Skąd: Cz-wa
Wysłany: 2015-07-24, 11:05   

zbych90 temat co prawda o mnichach, ale odpowiem: chińskie wszelkie drewno natychmiast demolują, natomiast moje patagonki pozwalają wyrosnąć pędom wierzby kruchej z żywokołów wkopanych w wolierze i tylko od czasu do czasu je najdzie nastój na ich przycinanie. Co do samych patagonek to np. Altair ma nieporównywalnie większe doświadczenie (i dużo większą wolierę ;-) ). Patagonki mają złą sławę destruktorów, ale z moich skromnych obserwacji wynika, że raczej nie są jakieś wybitne pod tym względem. Trzymałem kilka miesięcy 2 sztuki w małej prymitywnej wolierce i poza przegryzioną jedną żerdzią nic się nie działo, chińczyki (też 2szt.) zdemolowały tę samą wolierkę przez 3 tygodnie kwarantanny! Obecnie faktycznie mam chińskie i tragopana razem, narazie pełna zgoda a na dodatek fajnie się podaje owoce: wieszam np. kawał arbuza pod sufitem, papugi "śrutują" a bażant sprząta wszystko co poleci na ziemię (będzie tego z 90%). A z patagonkami trzymam także b. diamentowego - jego nigdy jak do tej pory nie stresowały.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Adam73 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Sty 2008
czyli 5918 dni temu
Posty: 231
Podziękowania: 13/19
Skąd: Pomorze
Wysłany: 2015-07-24, 11:07   

U mnie mnichy (1 para) są z papugami królewskimi (2 pary) i nie ma problemu, wszystkie żyją w zgodzie i gniazdują. Do tego jeszcze jest tam jedna falista. Drugą zabiły bo im do gniazda wchodziły. Co prawda to mnichy są pierwsze przy karmie ale walk nie ma. Kiedyś były tam jeszcze czerwonoskrzydłe i też bez problemu.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Adam73 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Sty 2008
czyli 5918 dni temu
Posty: 231
Podziękowania: 13/19
Skąd: Pomorze
Wysłany: 2015-07-24, 11:10   

Moje mnichy przepadają za młodymi pędami bambusa. Jeszcze nie zdrewniałymi. Mogą je "śrutować" bez opamiętania.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
zbych90 
Mega User



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Dołączył: 14 Lip 2015
czyli 3181 dni temu
Posty: 13
Skąd: kalisz

Wysłany: 2015-07-24, 12:07   

Dziękuje za odpowiedzi i jednak jest szansa na trzymanie mnich z innymi ptakami i też mi się tak wydawało i że wszystko zależy od ptaka moje mnichy są na razie młode jedna niebieska kiwa się jeszcze bo myśli że ją ktoś nakarmi więc myślę że to odpowiedni moment żeby coś do nich dobrać jak jeszcze są młode i nie myślą o rozmnażaniu bo wiem że wtedy każda papuga jest nadpobudliwa tylko czy patagony albo królewskie wytrzymają mi zime w wolierze zewnętrznej bo z mnichami nie ma problemu. Woliera jest z trzech stron osłonięta od wiatru na zimę zamierzam osłonić również przód sterczem ale czy to wystarczy dla innych papug takich jak np patagonki czy królewskie a może jest jeszcze jakiś gatunek który poradzi sobie z zimą i z mnichami ?
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Hubert12351 
Mega User



Moja specjalizacja:
Papugi

Dołączył: 12 Kwi 2015
czyli 3274 dni temu
Posty: 50
Podziękowania: 1/8
Skąd: Ostrów Wielkopolski

Wysłany: 2015-07-24, 12:19   

Królewskie i patagonki mogą zimować w wolierach zewnętrzych należy tylko osłonić woliery folią.
zbych90, Ja na twoim miejscu bym nie dawał do nich żadnych papug innego gatunku (ale to twoja decyzja) szczególnie teraz są recznie karmione i domagają się jeszcze o pokarm wydaje mi się że lepiej troche poczekać.
_________________
Pozdrawiam ;)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
zbych90 
Mega User



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Dołączył: 14 Lip 2015
czyli 3181 dni temu
Posty: 13
Skąd: kalisz

Wysłany: 2015-07-24, 12:41   

Hubert12351, Moje mnichy są już samodzielne jedzą wszystko co im dam a jeśli coś będę wpuszczał to nie zrobię tak że zostawię je samym sobie po prostu będę obserwował co się będzie dziać. Skoro szkarłatki królewskie jak pisał Adam73 trzyma z mnichami to zastanawiam się jeszcze czy para rozelli mogła by być bo przecież one nie dają sobie w kasze dmuchać wytrzymują zimę a przecież są agresywne tylko do swojego gatunku (co niektóre są agresywne do wszystkich to wiem ) i zastanawiam się nad jakimś bażantem tak żeby ładnie wyglądał i chodził sobie po spodzie samiec + dwie samice. Chce za eksperymentować bo powiem szczerze jak by to wypaliło że wpuszczę kilka gatunków papug plus jakiegoś barwnego bażanta to mam możliwość powiększenia swojej woliery o kolejne 3,6m i wtedy było by widowisko porozwieszał bym sporo budek lęgowych z pni plus jakieś podbudowy na gniazda do mnich i gałęzie czy też jakieś pnie dla bażantów na 9m wolierze wyglądało by to ekstra. Wiem że trochę fantazjuje ale wiem że widok byłby przepiękny ale nie wiadomo czy to się uda.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Scoti 
Mega User



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow....ytk_prezentacja
Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Sty 2013
czyli 4088 dni temu
Posty: 257
Podziękowania: 20/4
Skąd: Miedary
Wysłany: 2015-07-24, 15:13   

Adam73 napisał/a:
U mnie mnichy (1 para) są z papugami królewskimi (2 pary) i nie ma problemu, wszystkie żyją w zgodzie i gniazdują. Do tego jeszcze jest tam jedna falista. Drugą zabiły bo im do gniazda wchodziły. Co prawda to mnichy są pierwsze przy karmie ale walk nie ma. Kiedyś były tam jeszcze czerwonoskrzydłe i też bez problemu.

Jakiej wielkości jest ta woliera?
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
zbych90 
Mega User



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Dołączył: 14 Lip 2015
czyli 3181 dni temu
Posty: 13
Skąd: kalisz

Wysłany: 2015-07-24, 15:24   

Scoti, aktualnie jest 5,3x2,3 wys 2,2
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Adam73 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Sty 2008
czyli 5918 dni temu
Posty: 231
Podziękowania: 13/19
Skąd: Pomorze
Wysłany: 2015-07-27, 08:36   

Scoti, To pytanie było chyba do mnie. 2x3x2wys
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
jaro76 
Doświadczony Hodowca



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/jaro76
Pomógł: 3 razy
Wiek: 48
Dołączył: 04 Lut 2009
czyli 5531 dni temu
Posty: 655
Podziękowania: 36/6
Skąd: działdowo
Wysłany: 2015-08-08, 17:19   :)

a to kolejne słodziaki od pary oliwkowej. :)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
jaro76 
Doświadczony Hodowca



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/jaro76
Pomógł: 3 razy
Wiek: 48
Dołączył: 04 Lut 2009
czyli 5531 dni temu
Posty: 655
Podziękowania: 36/6
Skąd: działdowo
Wysłany: 2015-08-09, 07:58   

Czy to jest szary pallid i złota oliwa ?
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5920 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2015-08-22, 08:07   

Ktoś z Was spotkał się już z takim cudeńkiem?
I jaka to mutacja?
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
jaro76 
Doświadczony Hodowca



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/jaro76
Pomógł: 3 razy
Wiek: 48
Dołączył: 04 Lut 2009
czyli 5531 dni temu
Posty: 655
Podziękowania: 36/6
Skąd: działdowo
Wysłany: 2015-09-13, 13:46   jaka to mutacja

jakiej one są mutacji?
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
jaro76 
Doświadczony Hodowca



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/jaro76
Pomógł: 3 razy
Wiek: 48
Dołączył: 04 Lut 2009
czyli 5531 dni temu
Posty: 655
Podziękowania: 36/6
Skąd: działdowo
Wysłany: 2015-09-24, 09:22   

Chyba nikt tu nie zagląda :-/
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 17
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.