Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Kot, nasz pupil i wróg ptaków.
Autor Wiadomość
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2008-01-16, 20:53   Kot, nasz pupil i wróg ptaków.

Tak samo jak i psy-nasze koty mogą być zagrożeniem dla naszego ptactwa ozdobnego. Otóż niektóre z nich trafiają się takie że mogą wręcz spać z naszymi ptakami i pisklakami nie robiąc im krzywdy. Są jednak i takie sztuki-z tych naszych pupili, że potrafią zapolować na mniejsze ptaki i pisklęta. Jest to ich natura i tu zdarza się to częściej u kotów niedokarmianych lub bardziej zdziczałych. Koty z regóły polują oprócz na myszy, także i na małe ptaki (wróblowate)-czasem nie potrafią odróżnić dzikich ptaków od naszych hodowanych, swobodnie chodzących po podwórku. Najczęściej dzieje się to wtedy gdy mają potomstwo.
Bywają i takie koty, w szczególności samce które polują nawet na większe ptaki, zbliżone wielkością do nich. Przedostają się przez płoty na wybiegi,przez luki i szczeliny do wolier,przez nie zamknięte wejścia do kurników i wyrządzają nam szkodę. Na ogół, kot nie jest aż tak niebezpieczny jak kuna czy tchórz, aczkolwiek wypłoszy nam ptaki które mogą się porozbijać wpadając w panikę. Niektóre ptaki może nam uszkodzić, a na ogół zadawala się sztuką, którą wynosi i wyjada wnętrzności.
Jako szkodniki zaliczają się też i te które wypijają jajka,gdyż powodują straty.
Tu, najgorszymi są koty zamieszkujące śmietniki i nie dożywiane.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

mirass 
Doświadczony Hodowca
Mirek



Pomógł: 59 razy
Wiek: 31
Dołączył: 13 Sty 2008
czyli 5920 dni temu
Posty: 1709
Podziękowania: 22/15
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-01-17, 08:13   

Mi kot zabił kilka kanarków, czyżyka i przegonił uszaka. Dostał kilka razy, od tych wypadków ucze młode koty przebywac z ptakami i na szczęście odzwyczaiły się od wchodzenia do pomieszczenia z ptakami jak drzwi są otwarte.
_________________
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2008-01-20, 01:38   

Bywają koty, które potrafią współżyć z ptakami, takiego na szczęście kota mamy. Inaczej czekała by go wielka podróż.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
adrian
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-20, 09:30   

U kotów to chyba też zależy od wychowania i pochodzenia ?
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2008-01-20, 19:56   

A słuchajcie, może wielkie znaczenie ma tu też rasowość kotów ? Są zapewne rasy bardziej łowne niż pozostałe, no i mieszańce :idea: :!:
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Aeterna 
Mega User



Pomogła: 36 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 20 Sty 2008
czyli 5913 dni temu
Posty: 1305
Otrzymał 1 podziękowań
Skąd: Śródborze
Wysłany: 2008-01-20, 20:47   

Mam cztery koty. Dwa starsze, około dwuletnie, które dostałam jako kilkumiesięczne, pół dzikie kociaki. Niestety pewnej nocy pożarły moje zeberki :-(

Dwa młodsze, chowane od maleńkiego kociaka, nigdy nie wykazywały żadnego zainteresowania ptakami.
Wszystkie cztery z lubością polują na małe gryzonie i wszystko gryzoniopodobne. Niestety mają na sumieniu również ryjówkę i padalca ...
Wszystkie koty wyposażyłam w "systemy wczesnego ostrzegania" w postaci obróżek z dzwonkiem. Trzeba pamiętać, żeby obróżki były bezpieczne, samorozpinające. w przypadki kotów wychodzących to ważne :!: .Dzwoneczki są konieczne, zeby zapewnić bezpieczeństwo ptakom gnieżdżącym się w moim ogrodzie i jego okolicach...
Jednak widze, że koty się ptakami nie interesują, bo par lęgowych wcale nie ubyło, ani wyprowadzanych przez nie piskląt :-)
Niejednokrotnie któryś z kotów wpadł górą do woliery. Siedział wystraszony z kurami i prosił, żeby go stamtąd zabrać :mrgreen:

Przypuszczam, ze nie polują na ptaki, bo to łagodne, domowe pieszczochy, poza tym wszystkie są kastrowane /sterylizowane. No, ale to tylko moje przypuszczenia ;)
Ostatnio zmieniony przez Aeterna 2008-01-21, 19:16, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Rocki 
Mega User



Pomógł: 11 razy
Wiek: 34
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5913 dni temu
Posty: 514
Podziękowania: 16/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-01-21, 19:04   

Większość kotów rasowych ma słaby instynkt łowiecki, ale większość kotów z naszego otoczenia to po prostu dachowce, które potrafią sobie zapolować... Na szczęście mimo dość sporej ilości kotów w sąsiedztwie póki co nie miałem poważniejszych problemów z nimi...
Kiedyś mój tata miał problem z wygłodniałymi kotami sąsiada, które zabijały mu gołębie, ale wraz z zniknięciem kotów zniknęły problemy.
Sam mam dwa koty (jeden kanapowiec i jeden podwórkowiec ;-) ) i na szczęście póki co nie miałem z nimi problemów w postaci polowania na moje ptaki...
_________________
www.zooforum.pl - najlepsze w Polsce forum o ogrodach zoologicznych! Zapraszam! ;-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Kamilek 
Mega User
Kamil



Moja specjalizacja:
Kury

Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5912 dni temu
Posty: 651
Podziękowania: 6/6
Skąd: Ropica Polska

Wysłany: 2008-01-21, 19:12   

moje kotki odzwyczaiły się atakować pisklęta po tym jak oberwały od kwoki a o małe ptaki dzikie to nie wiem ale raczej nie widziałem jak to robią no raz kotek próbował ale niezdara więc trznadle zwiały
_________________
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2011-11-23, 08:16   

I jak tam wasze kociaki ? Mój nic nie robi ptakom, nawet spać z nimi może ale ostatnio odwiedzają nasza posesję inne koty - sąsiadów i nieraz już widywałem jak siedzą na wolierach i gapią się do środka. Wczoraj po zmierzchu nawet jednego zganiałem bo głupio się czaił.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
glizda177 
Doświadczony Hodowca



Pomogła: 2 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 20 Mar 2009
czyli 5488 dni temu
Posty: 443
Podziękowania: 46/4
Skąd: dolnyśląsk
Wysłany: 2011-11-23, 09:24   

mój kot jest mocno wyuczony ma bezpośredni kontakt z papugami ,w pokoju mieszka z lora.
Lora jest zamykana tylko jak wychodze do pracy a cały dzien spędza na klatce ,na drzwiczkach od klatki. Kot nie rusza ani papug ani świnek a nawet jeżem się nie interesuje .Jedyne co to kanarek i cos tej wielkości mogłoby sie bać bo na to reaguje za oknem.
_________________
pozdrawiam Agnieszka
http://www.garnek.pl/agi77/a
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
mikado 
Specjaliści
Siamese Fireback



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/mikado

Moja specjalizacja:
Bazanty

Pomógł: 7 razy
Wiek: 109
Dołączył: 12 Maj 2009
czyli 5434 dni temu
Posty: 659
Podziękowania: 59/95
Skąd: Żywiec

Wysłany: 2011-11-23, 10:12   

Mój kot to przybłęda.Zapewne komuś się wykociła kotka i młode wyrzucił.Filemon bo tak ma na imię krążył wokół domu przez kilka godzin, miauczał do tego niemiłosiernie..aż moja mała przebojowa siostra miłośniczka zwierząt wpuściła go do środka, nakarmiła, pogłaskała a że łudząco nam przypominał wcześniejszego kota został.Teraz trochę o stosunku do ptaków.Bażanty zupełnie go nie interesują,zarówno dorosłe jak i pisklęta przy których potrafił się wylegiwać i odganiać zalatujące sroki.Nie robi też nic złego królikowi miniaturowemu i śwince morskiej obok których śpi.Z drugiej strony jest bardzo łowny:myszy,krety,nornice,łaski,szczury bez problemu sobie z nimi radzi.Zdziwiło nas też,że w tym roku przyniósł kilka małych zajęcy :-/ i już sporych pisklaków bażanta polnego...Raz byłem świadkiem sytuacji jak złapał dwa walczące ze sobą w locie czyżyki.Oto foto tego drania w towarzystwie bażanta :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez mikado 2011-11-23, 12:59, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
czertezik 
Mega User



Dołączył: 22 Sty 2009
czyli 5544 dni temu
Posty: 266
Podziękowania: 27/9
Wysłany: 2011-11-23, 11:45   

Przynosi zdobycz bo chce się z Wami podzielić. Ma do Was zaufanie. :lol:
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
mikado 
Specjaliści
Siamese Fireback



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/mikado

Moja specjalizacja:
Bazanty

Pomógł: 7 razy
Wiek: 109
Dołączył: 12 Maj 2009
czyli 5434 dni temu
Posty: 659
Podziękowania: 59/95
Skąd: Żywiec

Wysłany: 2011-11-23, 13:07   

czertezik, z tego co pamiętam dostało się mu od siostry za te zajączki ;-) .Mnie ciekawi kwestia tych młodych kilku tygodniowych bażantów,które przyniósł.Tej samej wielkości były w wolierach i zupełnie go nie interesowały?
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
czertezik 
Mega User



Dołączył: 22 Sty 2009
czyli 5544 dni temu
Posty: 266
Podziękowania: 27/9
Wysłany: 2011-11-24, 16:33   

mikado,
inteligentny kotek...swojego nie ruszy
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
kubao 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Kury

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 10 Lut 2010
czyli 5161 dni temu
Posty: 560
Podziękowania: 77/75
Skąd: Kalisz

Wysłany: 2011-11-24, 20:37   

Zgadzam się z wszystkimi kolegami w postach wczesniejszych , że jeśli kot jest nauczony do ptaków to nie ruszy swoich ptaków czy dorosłych jak i młodych.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 18
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.