Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
FENIKS
Autor Wiadomość
dragon 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 9 razy
Wiek: 46
Dołączył: 30 Lip 2008
czyli 5721 dni temu
Posty: 637
Podziękowania: 51/41
Skąd: LÓDZ
Wysłany: 2009-03-13, 14:20   FENIKS

FENIKS
Jest to rasa kur o bardzo eleganckiej i opływowej sylwetce. Ich tułów jest długi, powinien być walcowatej formy i lekko pochylony do dołu. Szyja średniej długości, rozbudowana. Pióra jej pokrywy powinny być długie, cienkie i opadają na zaokrąglone ramiona całkowicie je zasłaniając. Skrzydła wysoko noszone, długie , mocno przylegające do ciała. Plecy mocno upierzone, z długimi , cienkimi piórami, opadającymi na bokach aż do ziemi. Ogon bez wyraźnie zaznaczonego przejścia, długi, z długimi mocnymi sterówkami i długimi sierpówkami głównymi i bocznymi, które się ciągną po podłożu. Ma średniej wielkości dzwonki i grzebień pojedynczy ( od 5 do 7 ząbków ). Zausznice białe również średnie. Nogi sine, skoki nie opierzone.
Masa ciała:1.0-2,0 do 2,5kg;0.1-1,5 do 2,0kg;miniatury:1.0-0,8kg;0.1-0,7kg. Barwa jaj:żółto białe.
Występuję w następujących odmianach barwnych:
- kuropatwiana,
- kropatwiano – niebieska,
- ciemnokuropatwiana,
-srebrna,
-złota,
-biała,
-czarna.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

ochar11 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 8 razy
Wiek: 39
Dołączył: 28 Wrz 2008
czyli 5661 dni temu
Posty: 369
Podziękowania: 23/7
Skąd: zgierz
Wysłany: 2009-03-13, 14:59   

Feniks

Pochodzenie: Japonia

Wrażenie ogólne:
Eleganckie, szczupłe, średniego wzrostu, bogate w opierzenie z nadzwyczajnie długimi piórami kury ozdobne, przy których kura posiada skłonności do tworzenia sierpa.
Kogut waży od 2 - 2,5 kg, a kura 1,5 - 2 kg.
Kura znosi do 100 jaj rocznie, a jajo nasadowe waży ok. 30g i jest w żółto-białej skorupce

Cechy rasowości koguta:
Głowa: mała, wąska, podłużna.
Dziób : średniej długości, podobny do koloru nóg.
Grzebień: pojedynczy, mały, podniesiony, drobno ząbkowany, nie nakładająca się na szyję chorągiewka.
Oczy: żywe, koloru czerwono- pomarańczowego do czerwonego.
Podbródek: czerwony, opierzony.
Zausznice: małe, białe, gładkie.
Dzwonki : małe, zaokrąglone, delikatna tkanka.
Szyja : średniej długości, z bardzo wąskimi, długimi piórami grzywy, które pokrywają barki i górne plecy.
Plecy : długie, prawie poziomo noszone, bogato opierzone z bardzo długimi, wąskimi piórami siodła, które często dotykają ziemi.
Ogon: z długimi, mocnymi piórami sterowymi i bardzo długimi głównymi i bocznymi sierpami, które dotykają ziemi, noszony pionowo.
Brzuch: skąpy.
Skrzydła: wysoko noszone, dobrze zamknięte, mocno przylegające.
Uda: średniej długości, dobrze widoczne z przylegającym upierzeniem.
Nogi: średniej długości, nieopierzone, niebiesko- szare, z prostymi, dobrze rozstawionymi palcami.
Upierzenie: bardzo długie, mocno przylegające z małą ilością puchu, niezbyt wąskie upierzenie ciała, elastyczna szypułka piór w upierzeniu ozdobnym.

Cechy rasowości kury:
Szczupła figura, poziome ustawienie postawy z płynącym, dobrze okrytym przejściem, bardzo długi, poziomo noszony ogon, górne pióra pokrywające ogon w kształcie szabli, bogato rozwinięte pióra pokrywające ogon najczęściej wygięte w kształcie sierpa, najdłuższe wystają nad piórami sterującymi. Pióra w okryciu szyjnym i w siodle są również bardzo długie. Mały stojący grzebień i małe dzwonki.

Duże błędy cech rasowości:
Krótka, niezgrabna figura, za duże lub za małe ciało, niska figura, zbyt krótkie upierzenie, szczególnie na szyi siodle i ogonie. Za wysokie trzymanie ogona, zbyt mocno wycięte pióra pokrywające ogon, których końce skierowane są do ciała, zwisające skrzydła, gruba głowa, za duży grzebień, położona chorągiewka grzebienia, duże lub długie dzwonki, dużo czerwonego koloru w zausznicach.

Ubarwienia:
Dzikie:
Kogut- okrycie głowy, grzywy i siodła brązowo-czerwone z czarnym kreskowanym rysunkiem. Plecy, ramiona i pokrycie skrzydeł w ciemnobrązowym kolorze. Lotki I-go rzędu czarne z brązowym zewnętrznym brzegiem. Lotki II-go rzędu wewnątrz i na końcówkach czarne, na zewnątrz brązowe, tworzą trójkąt skrzydłowy. Opaski na skrzydłach głęboko czarne z zielonym połyskiem. Pierś, brzuch i uda czarne.
Kura- głowa ciemnobrązowa. Pióra na szyi czarne z delikatną, wąską, złoto-brązową obwódką. Pokrywające upierzenie jest brązowe z gęstym, czarnym, zielono błyszczącym delikatnym maczkiem, każde pióro z wąskim, czarnym obramowaniem i żółtą kreską trzonu. Pierś kasztanowo-brązowa. Uda szaro-brązowe. Brzuch czarno-szary.
Duże błędy:
Kogut- zbyt jasne okrycie szyi i siodła, zbyt czarne ramiona, okrycie skrzydła lub trójkąt skrzydłowy, rysunek na piersiach, udach i kuprze.
Kura- szare upierzenie płaszcza, zbyt obfity czarny maczek, za szerokie obramowanie, zbyt szerokie i jasne obramowanie w grzywie, brakujący rysunek nerwu, jasny kolor na piersiach. Trzcinowy nalot u obu płci.

Złocistoszyje:
Kogut- głowa w ciemnozłotym kolorze. Okrycie grzywy i siodła w ciemnozłotym kolorze z czarnym kreskowanym rysunkiem. Plecy, ramiona i okrycie skrzydeł złoto-czerwone. Lotki I-go rzędu czarne z brązowym zewnętrznym brzegiem. Lotki II-go rzędu wewnątrz czarne, na zewnątrz brązowe, tworząc trójkącik skrzydłowy. Opaski na skrzydłach i ogon są czarne z zielonym połyskiem. Pierś, brzuch i uda są czarne.
Kura- głowa w złotym kolorze. Okrycie szyi w złotym kolorze z czarnym kreskowanym rysunkiem. Pokrywające upierzenie złoto-brązowe z gęstym czarnym maczkiem i jasnym rysunkiem nerwu. Pierś łososiowa do rdzawo-czerwonej. Uda, brzuch i ogon szaro-brązowe.
Duże błędy:
Kogut- jasne lub słomianego koloru okrycie, brakujące lub przebijające kreski trzonu w okryciu grzywy, silny rysunek na piersiach, brzuchu i udach, dużo czarnego koloru w trójkącikach na skrzydle.
Kura- zbyt jasne okrycie szyi, brązowy lub przebijający kreskowany rysunek, zbyt jasne lub zielonkawe upierzenie pokrywające, brakujący rysunek nerwu, tworzenie się poblasku, zbyt obfity maczek, zbyt jasny lub rdzawy kolor piersi. Trzcinowy nalot u obu płci.

Pomarańczowoszyje:
Kogut- głowa w kolorze pomarańczowym. Okrycie grzywy i siodła w delikatnie pomarańczowym kolorze z ciemnym kreskowanym rysunkiem. Plecy, ramiona i okrycie skrzydeł ciemnopomarańczowo-czerwone. Lotki I-go rzędu czarne z brązowo-białym brzegiem na zewnętrz. Lotki II-go rzędu wewnątrz brązowawe do czarnych, na zewnątrz żółto-białe, tworząc trójkąt skrzydłowy. Opaski na skrzydłach i ogon są czarne z zielonym połyskiem. Pierś, brzuch i uda są czarne.
Kura- głowa i okrycie szyi jasnopomarańczowe z ciemnym kreskowanym rysunkiem. Upierzenie pokrywające jasnobrązowe z czarnym maczkiem i jasnym rysunkiem nerwu. Pierś w łososiowym kolorze. Uda, brzuch i ogon brązowawo-szare.
Duże błędy:
Kogut- zbyt ciemne, złote okrycie grzywy i siodła, brakująca lub przebijający kreskowany rysunek w grzywie, ostry rysunek na piersi, brzuchu i udach, dużo brązowego koloru w trójkącikach na skrzydłach.
Kura- zbyt ciemne okrycie szyi, przebijający kreskowany rysunek, za ciemne lub z jasne upierzenie płaszcza, brakujący rysunek nerwu, tworzenie się poblasku, zbyt obfity maczek, zbyt blady lub rdzawy kolor na piersiach. Trzcinowy nalot u oby płci.

Srebrzystoszyje:
Kogut- głowa srebrzystobiała. Okrycie grzywy i siodła srebrzystobiałe z czarnym kreskowanym rysunkiem. Plecy, ramiona i okrycie skrzydeł srebrzystobiałe. Lotki I-go rzędu czarne z białym zewnętrznym brzegiem. Lotki II-go rzędu wewnątrz czarne, na zewnątrz białe, tworząc trójkąt skrzydłowy. Opaski na skrzydłach i ogon są czarne z zielonym połyskiem. Pierś, brzuch i uda są czarne.
Kura- okrycie głowy i szyi srebrzystobiałe z czarnym kreskowanym rysunkiem. Upierzenie pokrywające srebrzystoszare z gęstym czarnym maczkiem i białym rysunkiem nerwu. Pierś w kolorze łososiowym. Uda, brzuch i ogon są szare.
Duże błędy:
Kogut- brązowy nalot na głowie, przebijający kreskowany rysunek, dużo rdzawego koloru w upierzeniu pokrywającym, brakujący rysunek nerwu, tworzenie się poblasku, zbyt obfity maczek, zbyt blady lub rdzawy kolor na piersiach.

Białe:
Czysto biały kolor. Dopuszcza się do koloru śmietankowego u koguta.
Duże błędy:
Mocny żółty nalot.

Obrączki
Kogut 18
Kura 16.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
dragon 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 9 razy
Wiek: 46
Dołączył: 30 Lip 2008
czyli 5721 dni temu
Posty: 637
Podziękowania: 51/41
Skąd: LÓDZ
Wysłany: 2009-03-13, 17:36   

kolega OCHAR11 zapomniał pokazać jakie ma śliczne feniksy?
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Dawid 
Mega User



Pomógł: 14 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5912 dni temu
Posty: 268
Otrzymał 2 podziękowań
Skąd: Kurów
Wysłany: 2009-03-13, 18:36   

dragon, fajnego masz koguta niebiesko kuropatwianego ;-)

ochar11 napisał/a:
Pochodzenie: Japonia


Feniksy pochodzą z Zachodniej Europy, zostały wyhodowane z onagadori i OEG przez Hugo du Roi, który co prawda pomieszkiwał w Niemczech, ale narodowości był holenderskiej :)
pzdr :-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
ochar11 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 8 razy
Wiek: 39
Dołączył: 28 Wrz 2008
czyli 5661 dni temu
Posty: 369
Podziękowania: 23/7
Skąd: zgierz
Wysłany: 2009-03-13, 19:45   

Dawid,
"…Kury Feniks pochodzą z Japonii i należą do typu dekoracyjnego długoogoniastych bojowców. Pod nazwą „Czinowarata”, „Szirifusi”, „Sakawato” są od dawna hodowane w Japonii, Chinach na przyległych wysepkach. W drugiej połowie ubiegłego stulecia zainteresowano się nimi w Europie pokaźną liczbę tych ptaków sprowadzono do Anglii, Francji, Niemiec. Jednakże w toku hodowli nie uzyskiwano tak pięknych osobników jak w Japonii.
Gerard Wolter, który w 1884 r. przywiózł kilka sztuk feniksów podawał, że niektóre koguty tej rasy posiadały niesłychanej długości ogony (sierpówki dochodziły do kilkunastu stóp)…"

KURY OZDOBNE
KRZYSZTOF MICHAŁ JABŁOŃSKI
MARCIN JAN GORAZDOWSKI
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
ochar11 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 8 razy
Wiek: 39
Dołączył: 28 Wrz 2008
czyli 5661 dni temu
Posty: 369
Podziękowania: 23/7
Skąd: zgierz
Wysłany: 2009-03-13, 20:09   

A to mój kogut:)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Dawid 
Mega User



Pomógł: 14 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5912 dni temu
Posty: 268
Otrzymał 2 podziękowań
Skąd: Kurów
Wysłany: 2009-03-13, 20:31   

ochar11, kogutek fajny, ladny ogon ;)

No czytałem tą książkę, ale to nie jest prawdą co piszą o feniksach, zresztą jest tam jeszcze kilka innych kwiatków, m.in. pstre minorki :shock: . Widział ktoś pstre minorki? :D Swego czasu przeczytałem nawet parę standardów z różnych krajów, przejrzałem wiele stron i ani widu ni słychu o pstrych minorkach, podobnie białe zielononóżki, które kiedyś co prawda istniały, ale w czasie powstania tej książki z przyczyn oczywistych być ich nie mogło, podobnie potraktował bym info o feniksach.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
dragon 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 9 razy
Wiek: 46
Dołączył: 30 Lip 2008
czyli 5721 dni temu
Posty: 637
Podziękowania: 51/41
Skąd: LÓDZ
Wysłany: 2009-03-20, 18:01   FENIKS

Ostatnio zmieniony przez wanted 2009-03-20, 20:10, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
dragon 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 9 razy
Wiek: 46
Dołączył: 30 Lip 2008
czyli 5721 dni temu
Posty: 637
Podziękowania: 51/41
Skąd: LÓDZ
Wysłany: 2009-04-17, 18:01   srebrna miniatura

kilka fotek ptaków już z ładniejszym ogonem lecz nadal rosnie.mysle że w czerwcu będzie w pełnej okazałości.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
dragon 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 9 razy
Wiek: 46
Dołączył: 30 Lip 2008
czyli 5721 dni temu
Posty: 637
Podziękowania: 51/41
Skąd: LÓDZ
Wysłany: 2009-04-17, 18:07   srebny średni

następny młody ptak feniks srebrny- sredni.też jak przy poprzednim opisie - jeszcze podczas wzrostu ogona
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2009-04-17, 22:01   

Bardzo ładne te twoje fenixy, widać że konkretny towarek.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
dragon 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 9 razy
Wiek: 46
Dołączył: 30 Lip 2008
czyli 5721 dni temu
Posty: 637
Podziękowania: 51/41
Skąd: LÓDZ
Wysłany: 2009-04-18, 13:55   

cały czas poprawiam jakośc ptaków i będą jeszcze lepsze.trzeba im poświęcac wiele czasu,starań i poświęceń.dużą role w jakości ptaków pełni dieta .
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Bartek W 
Mega User



Pomógł: 12 razy
Wiek: 31
Dołączył: 06 Mar 2009
czyli 5501 dni temu
Posty: 229
Skąd: Lubochnia
Wysłany: 2009-04-18, 19:47   

dragon, Twoje feniksy sa juz w super jakosci a co dopiero za kilka lat .
Życze powodzenia w hodowli tych pieknych ptaków .
_________________
Bartek " karaś " Woźniak
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Michuuu 
Doświadczony Hodowca



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/Michuuu

Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 47 razy
Wiek: 33
Dołączył: 20 Lip 2008
czyli 5731 dni temu
Posty: 2719
Podziękowania: 72/123
Skąd: Murowana Goślina

Wysłany: 2009-04-19, 06:03   

Ale macie piękne te feniksy :shock:
Super mają te ogony , ile czasu potrzeba aby kogut miał taki ogon jak na fotce u ochar11 ?
_________________
https://www.facebook.com/drobnaegzotyka

Moje aukcje - ALLEGRO
Moje aukcje - TABLICA
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
ochar11 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 8 razy
Wiek: 39
Dołączył: 28 Wrz 2008
czyli 5661 dni temu
Posty: 369
Podziękowania: 23/7
Skąd: zgierz
Wysłany: 2009-04-19, 09:24   

Koledzy nie chwalcie Go tak, bo spocznie na laurach i zacznie hodować liliputa :mrgreen: :mrgreen:
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
dragon 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 9 razy
Wiek: 46
Dołączył: 30 Lip 2008
czyli 5721 dni temu
Posty: 637
Podziękowania: 51/41
Skąd: LÓDZ
Wysłany: 2009-04-19, 10:09   

z tymi laurami to nie tak szybko :mrgreen: pierwsze listki już były.
feniks miniaturka ma dopiero niecały rok a feniks średni ok 2 lat,więc ich uroda dopiero przed nimi./ale są już ojcami pięknego potomatwa/
reszta fotek następnych kolorów feniksów już niedługo
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Bartek W 
Mega User



Pomógł: 12 razy
Wiek: 31
Dołączył: 06 Mar 2009
czyli 5501 dni temu
Posty: 229
Skąd: Lubochnia
Wysłany: 2009-04-19, 20:53   

dragon, no przydalyby sie a szczegulnie kuropatwiane niebieskie moja ulubiona barwa .
_________________
Bartek " karaś " Woźniak
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
dragon 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 9 razy
Wiek: 46
Dołączył: 30 Lip 2008
czyli 5721 dni temu
Posty: 637
Podziękowania: 51/41
Skąd: LÓDZ
Wysłany: 2009-04-19, 21:13   

obiecuje ze będą i naprawde ładne.ogony rosną jak szalone.ptaki sa pod nadzorem specjalistów w tym temacje.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
dragon 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 9 razy
Wiek: 46
Dołączył: 30 Lip 2008
czyli 5721 dni temu
Posty: 637
Podziękowania: 51/41
Skąd: LÓDZ
Wysłany: 2009-04-28, 19:05   

a to fotki młodych już ptaków
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
dragon 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 9 razy
Wiek: 46
Dołączył: 30 Lip 2008
czyli 5721 dni temu
Posty: 637
Podziękowania: 51/41
Skąd: LÓDZ
Wysłany: 2009-05-18, 22:09   

może powstanie nowy kolor 8-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 18
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.