Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: wanted
2011-07-30, 08:24
Lorysa górska/ tęczowa (Trichoglossus haematodus)
Autor Wiadomość
Michallip 
Specjaliści



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Mar 2009
czyli 5489 dni temu
Posty: 139
Podziękowania: 8/1
Skąd: pomorskie

  Wysłany: 2009-03-18, 21:37   Lorysa górska/ tęczowa (Trichoglossus haematodus)

Witam Wszystkich,

Jestem nową osobą na forum i za namową Jacka ("Wanted") chciałbym umieścić poniżej opis lorys górksiej/wielobarwnej, tęczowej/ podgatunku T.h. moluccanus. Papugi te hoduję od ponad roku i niedawno złozyły one u mnie swoje pierwsze jajka. Niestety okazało się, ze obie papugi to samiczki bo w gnieździe znalazło się 6 jajek, gdzie w normalnych warunkach samica składa 2-3 sztuki. :-) Mam nadzieję, że do panienek już wkrótce dołączy samczyk i kolejne lęgi papugi powtórzą z sukcesem.

_____________________________________________
Lorysa górska / tęczowa (Trichoglossus haematodus moluccanus)

Lorysy górskie/tęczowe to niewielkie papugi dorastające do około 30cm. Pochodzą one ze wschodniej części Australii i południowych wysp Azji. Występują na takich terenach jak Australia, wyspy Indonezji Wschodniej (Moluki i Zachodnia Nowa Gwinea), Papua-Nowa Gwinea, Nowa Kaledonia, Wyspy Salomona i Vanuatu. Zostały wprowadzone też do Perth, Zachodnia Australia, Auckland, Nowa Zelandia i Hongkongu.
Obecnie rozpoznano i opisano 21 podgatunków lorysy górskiej, które różnią się między sobą wielkością i detalami ubarwienia. Najbardziej znane są podgatunki T.h. mollucanus oraz T.h. rubritorquis. Ptaki te są niezwykle barwnymi stworzeniami. W ich upierzeniu dominuje kolor zielony, fiolet, czerwień, pomarańcz. Poniżej kilka fotek obrazujących ubarwienie lorys.

Ptaki te są nektarożercami. Oznacza to że nie pobierają pokarmu w formie nasion i orzechów jak inne papugi ale odżywiają się nektarem i pyłkiem kwiatów, miękkimi soczystymi owocami, kwiatami. W hodowli domowej można je karmić gotowymi pokarmami przeznaczonymi dla lor i lorys. Ptaki bardzo chętnie spożywają taki pokarm. Jeśli codzienną porcję firmowej mieszanki uzupełnimy przecierami warzywno-owocowymi, moczonymi biszkoptami, sokami typu KUBUŚ/Pysio nasze papugi będą optymalnie odżywione. Do picia powinny mieć zawsze dostępną świeżą wodę. Moim lorysom podaję również kilka razy w tygodniu wodę z rozpuszczonym w niej miodem oraz larwy mączników, na które papugi z upodobaniem polują. Z racji tego, że lorysy odżywają się płynnym pokarmem a ich odchody są bardziej wodniste niż kupki innych papug szybko brudzą swoje otoczenie. W pokarmach zawierających sporo cukrów szybko mnożą się bakterie dlatego też klatki lorys oraz ich otoczenie należy często i regularnie sprzątać.

Klatka dla lorys powinna być bardzo duża, gdyż papugi te są bardzo ruchliwe. Można w niej zawiesić kilkanaście zabawek, lin, huśtawek, które lorysy z upodobaniem będą maltretować. Lorysy uwielbiają kąpiele i kilka razy w tygodniu powinny być zraszane letnią wodą.

Lorysy górskie mogą z powodzeniem przystąpić do lęgów w drugim roku życia. Samiczka składa 2 (wyjątkowo 3) jajka, które wysiaduje przez 24 dni. Młode opierzają się i opuszczają budki po kolejnych 60 dniach. Przez następne 30 dni są jeszcze dokarmiane przez rodziców i powoli się usamodzielniają. Budka lęgowa o średnicy około 30 cm powinna być stale dostępna, gdyż lorysy chętnie spędzają w niej noce.

Lorysy bardzo łatwo się oswajają. Szybko przyzwyczajają się do opiekuna i chętnie pobierają pokarm wprost z jego dłoni. Z racji swojej wrodzonej gadatliwości szybko zaczynają powtarzać zasłyszane dźwięki i słowa.

Kilka faktów i mitów:

* odchody lorys wcale nie śmierdzą bardziej niż odchody innych papug, ich konsystencja jest bardziej wodnista, dlatego też klatkę należy sprzątać regularnie
* lorysy w hodowlach domowych pobierają drobne ziarna i słonecznik – nasiona nie powinny stanowić jednak podstawy ich diety i ptaki ZAWSZE powinny mieć dostęp do pokarmów miękkich, papek, słodkich nektarów i owoców
* papugi te są bardzo odważne i ciekawskie, co powoduje że nie czują przed człowiekiem niepohamowanego lęku - często zdarza się, że w przypadku gdy jedna papuga potrzebuje pomocy (np. została schwytana przez opiekuna) pozostałe lorysy bez wahania rzucają się jej na pomoc
* papugi te, mimo, że nie rozłupują orzechów, mają bardzo mocne i silne dzioby o czym się już mogłem sam przekonać :-)
* lorysy uwielbiają być w centrum uwagi – wystarczy podejść do woliery a od razu zaczną podskakiwać na żerdkach, świergolić, nawet jak nie są specjalnie oswojone.




Tekst autora zamieszczony jest też i pochodzi wraz z fotkami z jego strony.
www.aleksandretta.republika.pl
_________________
------------------------------------
www.moje-papugi.pl
Ostatnio zmieniony przez wanted 2012-02-01, 20:32, w całości zmieniany 4 razy  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2009-03-18, 21:51   

Ja od siebie mogę tylko dodać, że są to cudowne ptaki i od kilku ładnych lat już o nich rozmyślałem. Szukałem kontaktów, wiadomości i wszelkich informacji. W zeszłym roku byłem bliski zakupu parki ze Zwolle ale cena osiągnęła bagatelnie wysoką sumę więc odpuściłem.
W tym roku jestem już szczęśliwym posiadaczem parki tych papug z czego się cieszę.
Z obserwacji moich zauważyłem też, że nie taki diabeł straszny jak go opisują - piszę tu o utrzymaniu tych ptaków.



_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Michallip 
Specjaliści



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Mar 2009
czyli 5489 dni temu
Posty: 139
Podziękowania: 8/1
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2009-03-18, 21:53   

To fakt. Wbrew pozorom papugi te wcale nie są trudne w hodowli i wcale nie brudzą wiecej niz inne gatunki ziarnojadów.
_________________
------------------------------------
www.moje-papugi.pl
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2009-03-18, 22:06   

Lorysa górska (Trichoglossus haematodus) – ptak z podrodziny lor, rodziny papugowatych, zamieszkujący we wschodniej i południowo-wschodniej Australii, Nowej Gwinei i na wielu wyspach Indonezji. Została introdukowana w Perth w Australii Zachodniej, w Auckland w Nowej Zelandii oraz w Hongkongu.

Wygląd zewnętrzny
Mały, bogato ubarwiony ptak o długim ogonie. U poszczególnych podgatunków występują drobne różnice w kolorystyce. Skrzydła, grzbiet i ogon są połyskująco ciemnozielone. Silny, zakrzywiony dziób koloru szkarłatu, kark jest żółto-zielony, często żółty. Głowa niebieska lub czarno-niebieska pokryta delikatnym, czerwonawym kreskowanym wzorem. Pierś jest czerwona z niebieskimi poprzecznymi pręgami lub czerwona, a po bokach żółto-czerwona. Brzuch jest mniej lub bardziej rozlegle niebieski. U samca oczy są koloru jasnoczerwonego, natomiast u samicy są jasnopomarańczowe.
Rozmiary
dł. ciała: 25-32 cm, rozpiętość skrzydeł: 17 cm
Waga
133 g
Zachowanie
Prowadzą częściowo koczowniczy tryb życia. Często zmieniają miejsce pobytu w poszukiwaniu pokarmu. Kwitnące drzewa lokalizują za pomocą wzroku lub dzięki nawoływaniom innych przedstawicieli gatunku. Żyją parami lub w małych stadach. Często przesiadują w listowiu drzew. Śpią gromadnie lub szukają w pojedynkę dziupli w drzewach. Przelatują nad otwartymi przestrzeniami, uderzając szybko i płytko skrzydłami.
Długość życia tych ptaków na wolności dochodzi do 20 lat.

Środowisko
Lasy deszczowe, drzewostany eukaliptusowe i inne typy lasów. Czasami przebywają w przybrzeżnych zaroślach, a także w lasach mangrowych i ogrodach.

Pożywienie
Głównym pokarmem lor są pyłek kwiatowy i nektar, które zbierają za pomocą kępki długich brodawek znajdujących się na czubku języka. Nie gardzą owocami, jagodami, a nawet drobnym ziarnem. Niekiedy żywią się również owadami i bezkręgowcami, które żyją w kwiatach.

Lęgi
Zachowanie godowe
Okres godowy i lęgowy trwa od czerwca do stycznia.
Gniazdo
Zakładane są w dziuplach starych, spróchniałych drzew.
Jaja i wysiadywanie
Samica składa od 2 do 3 jaj, które są wysiadywane (głównie przez samicę) około 25-27 dni.
Pisklęta
Młode po wykluciu karmione są przez obydwoje rodziców. Gniazdo opuszczają po około 60 dniach, lecz jeszcze przez okres trzech tygodni są dokarmiane przez rodziców. Młode są podobne do rodziców, maja jednak krótsze pióra ogonowe, a ich dzioby nie są jeszcze mocno czerwone.

Podgatunki

* Trichoglossus haematodus intermedius – południowe wybrzeże Nowej Gwinei
* Trichoglossus haematodus brooki – Wyspa Spiriti i Wyspy Aru
* Trichoglossus haematodus nigrogularis – Wyspy Kai, Wyspy Aru oraz południowa Nowa Gwinea
* Trichoglossus haematodus djampeanus – wyspa Tanahjampea, południowy Celebes
* Trichoglossus haematodus capistratus – wyspa Timor
* Trichoglossus haematodus forsteni – wyspa Sumbawa
* Trichoglossus haematodus haematodus – południowe Moluki, zachodnia Papua oraz zachodnia Nowa Gwinea
* Trichoglossus haematodus massena – wschodnia Nowa Gwinea, Luizjady, Wyspy Karkar, Archipelag Bismarcka, Wyspy Salomona oraz Vanuatu.
* Trichoglossus haematodus mitchellii – wyspy Bali, Lombok i Indonezja
* Trichoglossus haematodus nesophilus – Wyspy Ninigo i Wyspy Hermit
* Trichoglossus haematodus flavicans – Wyspa New Hanover, Wyspy św. Macieja oraz Wyspa Admiralicji
* Lorysa obrożna (Trichoglossus haematodus rubritorquis) – północna Australia
* Trichoglossus haematodus rosenbergii – wyspa Biak, Indonezja
* Trichoglossus haematodus micropteryx – wschodnia Nowa Gwinea
* Trichoglossus haematodus stresemanni – Wyspa Kalaotoa, południowy Celebes
* Trichoglossus haematodus fortis – Wyspa Sumba
* Trichoglossus haematodus moluccanus – wschodnia Australia oraz Tasmania
* Trichoglossus haematodus weberi – wyspa Flores
* Trichoglossus haematodus flavotectus – wyspa Wetar
* Trichoglossus haematodus caeruleiceps – południowe wybrzeże Nowej Gwinei
* Trichoglossus haematodus deplanchii – Nowa Kaledonia oraz Wyspy Lojalności

Niektóre z podgatunków lorysy są traktowane jako odrębne gatunki, w szczególności lorysa obrożna (Trichoglossus (h.) rubritorquis), Trichoglossus (h.)weberi, Trichoglossus (h.) capistratus, Trichoglossus (h.) forsteni.

_____________________________________________________
żródło teksty http://pl.wikipedia.org/wiki/Lorysa_g%C3%B3rska






_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2009-03-18, 22:21   

Moze ktoś się wypowie konkretnie odnośnie rozpoznawania wizualnie płci tych papug ?
Wiem, ze jest to trudne i w większości można się pomylić, ale możne macie jakieś wskazówki ?
Michallip wskazujesz że można rozpoznać te ptaki też po tęczówkach i możliwe że coś w tym jest. Nie mówimy obecnie o DNA,gdyz jest to wiadome że po takim badaniu możemy być praktycznie pewni.
Zamieszczam zwiększone fotki Twoich 2 samic i 1 mojego ptaka- wygląda też na samicę. Postaram się też zrobić i kolejne wyrażne fotki by się temu dobrze przyjrzeć.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
kariok 
Specjaliści



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 29 Sty 2008
czyli 5904 dni temu
Posty: 673
Podziękowania: 30/1
Skąd: Ostrów Wlkp

Wysłany: 2009-03-19, 09:53   

Michallip napisał/a:
To fakt. Wbrew pozorom papugi te wcale nie są trudne w hodowli i wcale nie brudzą wiecej niz inne gatunki ziarnojadów.

Z pierwszą kwestią całkowicie się z tobą zgadzam, a co do brudzenia to nie masz racji, raz że rozmoszą po całej wolierce kawałki owoców, wszystko jest uklejone od sok(drążki trzeba często wymieniać). Odchody u ziarnojadów spadają na dół, a lorysy tryskają nimi na boki, na ściany woliery, na wyposażenie, nawet na stojącego za blisko opiekuna.
Mimo tych niedogodności uwielbiam je, nie ma chyba bardziej kolorowych ptaków od lorys. Przez jakiś czas miałem dwie pary, teraz mam jedną .
Wanted Co do wizualnego rozróżniania płci, wydaje mi się że różnice w kolorze tęczówki to dobra metoda
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2009-03-19, 20:45   

kariok1, ja robiąc tę małą wolierkę myślałem też i o odchowach które będą wydalać. Tak mam gałązki przymocowane i powyginane by kał leciał do tyły na dno i ewentualnie ścianki.
Nie miałem jeszcze przypadku kału na sobie czy w okolicy klatki i wcale nie zakładam na przód ścianki zrobionej z plexi a mam taka.
Odnośnie tęczówek u tych ptaków to możliwe że jest to ważna cecha w rozpoznawaniu płci ptaków oprócz ich zachowania i wzrostu jeśli jest zauważalny.
U moich ptaków sa rózne tęczówki co widać na przedstawionych fotkach. Możliwe że fotki nie sa najlepszej jakości ale róznicę widac.
Zwróćcie też uwagę na język który pokazuje samiec :lol: :lol: :lol:

SAMICA

SAMIEC

Dużo jednak w odcieniu czerwieni tęczówek ma kąt padania światła i róznie jest tu je widać. Najlepiej jest jak oba ptaki sa koło siebie , wówczas widać lepiej różnice.

Tutaj własnie widac chyba najlepiej.

Tutaj troszkę mniej.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2009-03-23, 21:56   

Jak już opisałem w temacie galerii o moich loryskach, ptaki te ze sobą kopulują i tylko pozostało mi marzyć o zwiększeniu przez nie rodzinki. To by był trafiony zakup :mrgreen:

A co powiecie o takich mutacjach tych pięknych papug ?
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2009-03-23, 22:00   

I następne mutacje.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Wojtek_Ka 
Doświadczony Hodowca
Hodowca i Miłośnik ptaków



Moja specjalizacja:
Bazanty

Pomógł: 44 razy
Wiek: 32
Dołączył: 06 Mar 2009
czyli 5502 dni temu
Posty: 1025
Podziękowania: 29/44
Skąd: Szadek\Zduńska wola

Wysłany: 2009-03-23, 22:01   

Lorysy mają naprawdę piękne upierzenie i ładnie się prezentują.
Mi się podobają z tych mutacji jedynie te ostatnie, jak dla mnie genialne :shock: 8-)
(Te z zielonymi plamkami na skrzydłach)
_________________
Jeśli chcesz otrzymywać od innych coś wartościowego, dawaj najpierw innym szczerze to co masz w sobie najpiękniejszego.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2009-03-23, 22:03   

Pierwsza z nich to podgatunek.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2009-03-23, 22:06   

I kolejne mutacje tego pięknego papuziego klejnotu.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
JK 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 6 razy
Wiek: 61
Dołączył: 03 Lut 2009
czyli 5533 dni temu
Posty: 476
Podziękowania: 23/8
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2009-03-23, 22:10   

Ogólnie są piękne, ale niektóre z przedstawionych na fotkach to dla mnie "dziwadła"
_________________
prawdopodobnie perwszy w Polsce odchów śliwki lutino
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Michuuu 
Doświadczony Hodowca



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/Michuuu

Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 47 razy
Wiek: 33
Dołączył: 20 Lip 2008
czyli 5731 dni temu
Posty: 2719
Podziękowania: 72/123
Skąd: Murowana Goślina

Wysłany: 2009-03-24, 07:01   

Kilka z nich wpadło mi w oko ale i tak chyba standardy są najładniejsze ;-)
_________________
https://www.facebook.com/drobnaegzotyka

Moje aukcje - ALLEGRO
Moje aukcje - TABLICA
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Adam73 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Sty 2008
czyli 5919 dni temu
Posty: 231
Podziękowania: 13/19
Skąd: Pomorze
Wysłany: 2009-03-24, 09:02   

Dla mnie tylko standarty i to: rubritorqs, forsteni i molukanus.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2009-03-24, 17:08   

Ciekawe ile takie p[poszczególne mutacje kosztują :idea:

Fotka dorosłych z młodym.

http://www.loribreeders.c...auwebergen3.JPG
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
kariok 
Specjaliści



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 29 Sty 2008
czyli 5904 dni temu
Posty: 673
Podziękowania: 30/1
Skąd: Ostrów Wlkp

Wysłany: 2009-03-25, 06:55   

wanted, Ten malec to już u ciebie, szybko się wzieły do roboty :lol:
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2009-03-25, 08:25   

kariok1, no nawet podgatunek się zgadza ale szkoda że to nie u mnie :-? Może tak też będzie :idea:
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
kariok 
Specjaliści



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 29 Sty 2008
czyli 5904 dni temu
Posty: 673
Podziękowania: 30/1
Skąd: Ostrów Wlkp

Wysłany: 2009-03-26, 09:39   

wanted, Widze że twoje ostro zabierają się już do rzeczy, Miejmy nadzieję że tak będzie
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2009-03-26, 21:16   

kariok1, no pracują ostatnio bardzo ostro. Nie to świadczy jednak o udanych lęgach. Teraz trzeba poczekać na jajka które będą zapłodnione, potem na wylęg małego(ych) i odchowanie. Potem można o czymś mówic.

Nie chwalmy nieskończonej roboty jeszcze.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.2 sekundy. Zapytań do SQL: 19
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.