Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Alan1980
2013-11-24, 14:59
Orlik Polski
Autor Wiadomość
ernest 
Mega User



Pomógł: 30 razy
Dołączył: 20 Maj 2008
czyli 5791 dni temu
Posty: 1662
Podziękowania: 29/26
Skąd: Kielce/Chęciny
Wysłany: 2009-03-24, 14:30   Orlik Polski

POCHODZENIE
Rasa polska, protoplastami są gołębie mikołajowskie przywożone przez uchodźców polskich z terenów byłego ZSRR podczas pierwszej wojny światowej i tuż po niej. Rasa została ukształtowana głównie przez hodowców z Lubelszczyzny i Zagłębia Śląsko - Dąbrowskiego. Gołębie tej rasy latają na wielkiej wysokości nie wykonując kręgów. Wyróżnia się trzy zasadnicze style lotu: skowronka (krzyżowy), motylka i sztorcowy.

WRAŻENIE OGÓLNE
Gołąb średniej wielkości, o lekko uniesionej i dość szerokiej piersi, niskiej postawie, nieopierzonych nogach i gęstym upierzeniu ciała.

WZORZEC I CECHY RASOWOŚCI
Głowa:Średniej wielkości, gładka, o niezbyt wysokim i zaokrąglonym czole, owalnie wydłużona, bocznie spłaszczona.
Oczy:Nieduże, u białych i tarczowych ciemne, u pozostałych odmian barwnych bursztynowe lub perłowe.
Brew:Dość wąska, delikatna, barwy cielistej (u czarnych i niebieskich – szarej).
Dziób:Średniej długości, proporcjonalny do wielkości głowy, umiarkowanie mocnej budowy, koloru białego u żółtych, białych i tarczowych, rogowego u czerwonych (u czarnych i niebieskich – ciemniejszy), u gołębi tarczowych z barwnym czółkiem górna szczęka może być ciemniejsza. Woskówki - małe, gładkie, przylegające, biało przypudrowane.
Szyja:Krótka, stosunkowo gruba (stożkowa).
Pierś:Szeroka, okrągła, wypukła i lekko uniesiona.
Plecy:Szerokie, proste, lekko opadające, płynnie przechodzą w ogon.
Skrzydła:Dobrze przylegające do tułowia, o szerokich i sprężystych lotkach, końce skrzydeł leżą na ogonie.
Ogon:Złożony z 12- 14 szerokich i sprężystych sterówek.
Nogi:Krótkie, skoki nieopierzone, czerwone ( u czarnych i niebieskich mogą być ciemniejsze), pazurki w kolorze dzioba.
Upierzenie:Obfite, gęste, miękkie, niezbyt dobrze przylegające.

RODZAJE KOLORÓW
Biały, czarny, kawowy, czerwony, żółty, płowy, niebieski, lodowy, dereszowaty, izabelowaty.

KOLOR I RYSUNEK
Możliwie nasycony, bez zabarwienia rdzawego, dopuszczalna jest lekka domieszka barwy sino – popielatej. Na szyi z metalicznym połyskiem. Niebieski, lodowy, szymel - deresz, jasnokawowy, płowy, izabelowaty – wszystkie z pasami na skrzydłach. Grochowe – czerwone, niebieskie, kawowe, płowe – wszystkie z pasami na skrzydłach. Tarczowe we wszystkich kolorach ( kolorowe są tarcze skrzydeł i może być kolorowe czółko, w kolorze tarcz skrzydeł ). Barwne bez pasów – czarne, białe, czerwone, kawowe, żółte. Wszystkie odmiany barwne (z wyjątkiem białych i tarczowych – ogon cały biały) mają ogon biały z kolorowymi bocznymi sterówkami w kolorze podstawowym ( pożądane 1:1, 2:2, 3:3 ). Na lotkach i kolorowych sterówkach ( w pobliżu zakończenia chorągiewki pióra ) występuje owalna plama – najlepiej jest to widoczne u gołębi czerwonych. Pióra okrywy ogona są jasne, ale po bokach powinny być zabarwione tak, by barwne sterówki łączyły się z barwą grzbietu, tworząc tzw. „widełki”.

DUŻE BŁĘDY
Duża i ordynarna głowa; szeroka, czerwona lub różowa brew; długa i cienka szyja; wąska pierś; grzbiet długi, wąski, słabo opierzony, wąska nasada ogona; skrzydła noszone poniżej ogona lub krzyżujące się na nim, szablowate lotki; wysoka postawa; wyraźnie różowe oczy; ogon długi, daszkowaty, wąskie sterówki, więcej niż 14 sterówek; wysokie, wąsko ustawione, porośnięte piórami nogi; barwna dolna część pleców; niewłaściwy kolor sterówek w ogonie i rysunek.

UWAGI DO OCENY
Figura - budowa głowy – oczy – brew – dziób – postawa – kolor – rysunek - nogi i ogólny wygląd.

Obrączka numer 8

WZORZEC Z: www.golebnik.pl
ZDJĘCIE Z: www.golebnik.pl

_________________
POLAK WĘGIER JEDNA KREW
Świętokrzyskie za Koroną!

-> www.wolierka.pl.tl zapraszam!
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

Sambo 
Mega User



Wiek: 31
Dołączył: 16 Wrz 2009
czyli 5307 dni temu
Posty: 58
Skąd: Łaziska
Wysłany: 2009-11-15, 09:14   

Ja mam 60 tych gołębi [sierpy]
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Milo 
Specjaliści
Dobry hodowca



Moja specjalizacja:
Golebie

Pomógł: 12 razy
Wiek: 28
Dołączył: 08 Lip 2008
czyli 5743 dni temu
Posty: 450
Podziękowania: 26/20
Skąd: Żegotów

Wysłany: 2009-11-15, 12:21   

U nas mówi się na nie szariki. Fotka i gołąbek którego kiedyś miałem :
_________________
Pomogłem kliknij Pomógł
Ostatnio zmieniony przez sylwia2401 2010-01-02, 23:29, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Milo 
Specjaliści
Dobry hodowca



Moja specjalizacja:
Golebie

Pomógł: 12 razy
Wiek: 28
Dołączył: 08 Lip 2008
czyli 5743 dni temu
Posty: 450
Podziękowania: 26/20
Skąd: Żegotów

Wysłany: 2010-02-10, 13:55   

Foto nojego nowego nabytku : Mam jeszcze do niej takiego samego samczyka . Co o niej sądzicie ?
_________________
Pomogłem kliknij Pomógł
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
ManiekP 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Lis 2008
czyli 5598 dni temu
Posty: 264
Podziękowania: 22/18
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-02-14, 19:41   

Milo, ten czerwony ma duży błąd, a mianowicie pończochy.To u tych gołębi nie występuje. :-/
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
sylvek26 
Mega User
www.papugi-sarek.pl.tl



Moja specjalizacja:
Bazanty

Pomógł: 1 raz
Wiek: 44
Dołączył: 28 Paź 2009
czyli 5266 dni temu
Posty: 39
Podziękowania: 3/2
Skąd: Ruda Śląska

Wysłany: 2013-06-23, 11:55   

A to moja parka co o nich powiecie ???
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.19 sekundy. Zapytań do SQL: 19
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.