Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: wanted
2010-12-12, 10:36
ZOO Oliwa- Gdańsk.
Autor Wiadomość
wanted 
AdministratorSPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 4668 dni temu
Posty: 12098
Podziękowania: 366/1349
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2008-01-18, 00:44   ZOO Oliwa- Gdańsk.

Będąc w naszych malowniczych stronach na Pomorzu i w pobliży 3miasta, wręcz aż nie sposób zawitać do tutejszego Miejskiego Ogrodu Zoologicznego Wybrzeża- Gdańsk Oliwa.
Jest to jeden z większych ogrodów zoologicznych w naszym kraju ze spora ilością zgromadzonych w nim zwierząt i ptaków. W obecnej chwili kolekcja ta się powiększyła także o kilka zwierząt i blaszkodziobych, co zapewne pooglądacie sobie w poniższym linku w aktualnościach.
Ja mieszkając na Pomorzu, mam tę sposobnośc że co roku się tam znajduję i co roku jestem milutko czymś zaskoczony. Wiele wolier i wybiegów w tym że Ogrodzie jest przepięknie zrobiona i improwizuje namiastkę natury danego osobnika.
Wiele zwsierząt i ptaków z powodzeniem co rocznie się tu rozmnaża.
W Ogrodzie tym, znajdzie dla siebie coś każdy miłośnik, czy to zwierząt, gadów, płazów, ptaków. Krótko pisząc, mówię-WARTO tam wpaść. :!: :!: :!:

Zapraszam do oglądania.
http://www.zoo.gd.pl/webs...Wiadomosci/215/
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

wanted 
AdministratorSPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 4668 dni temu
Posty: 12098
Podziękowania: 366/1349
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2008-01-18, 00:44   

HISTORIA ZOO W OLIWIE


Gdańskie zoo jest jednym z największych ogrodów zoologicznych w Polsce, atrakcyjnym miejscem rekreacji i edukacji, odwiedzanym corocznie przez setki tysięcy turystów i mieszkańców Trójmiasta.
nicjatywa utworzenia na terenie Oliwy ogrodu zoologicznego zrodziła się u schyłku lat 40 ubiegłego stulecia i została gorąco poparta przez mieszkańców Trójmiasta. Entuzjazm był tak wielki, że ówczesne władze - początkowo niechętne temu projektowi - wyraziły pod koniec 1953 roku zgodę na założenie w Gdańsku ogrodu zoologicznego. Przeznaczono na ten cel teren parkowo - leśny o powierzchni około 100 ha, położony niedaleko centrum Oliwy, w Dolinie Leśnego Młyna ( obszar ten nazywa się również Doliną Krzaczastych Młynów ), urozmaicony wodami Potoku Rynaszwskiego. Jest to samo serce Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, charakteryzujące się iście filmowym pejzażem. W oliwskim zoo nakręcono zresztą wiele polskich filmów przyrodniczych. O wyborze tego terenu zadecydowały jego znakomite warunki topograficzne i łagodny mikroklimat doliny, dzięki któremu od końca XIX wieku aż do 1945 roku funkcjonował pensjonat dla osób cierpiących na schorzenia górnych dróg oddechowych i reumatyzm. Budynek główny i zabudowania gospodarcze, a także dawny młyn wodny wraz z dworkiem młynarza, pochodzącym z I połowy XIX wieku, zaadaptowano na potrzeby ogrodu zoologicznego.

Uroczyste otwarcie gdańskiego zoo nastąpiło 1 maja 1954 roku. Pierwszymi jego mieszkańcami zostały ofiarowane przez mieszkańców Trójmiasta małe zwierzęta: króliki, świnki morskie, lisy, sarenki, bażanty, a także małpki i papugi - dary marynarzy. W maju 1954 roku do oliwskiego zoo przybył pierwszy żubr o imieniu Puszczan, a w czerwcu - jako dar warszawskiego ogrodu zoologicznego - przyjechała do Gdańska para wilków, Misio i Łątka, rodzice licznego potomstwa, które zasiliło kolekcje wielu krajów świata.

Zoo w Oliwie zawdzięcza swoją rozbudowę na przełomie lat 50 i 60 XX wieku przede wszystkim pracownikom ogrodu, w tym pierwszemu dyrektorowi Michałowi Massalskiemu, oraz mieszkańcom Trójmiasta, którzy w czynie społecznym wykonali znaczną część pracy. W ten sposób powstała trasa zwiedzania, drogi dojazdowe i gospodarcze. Poszerzono i pogłębiono naturalne rozlewiska wodne, przystosowując je do potrzeb zwierząt, osuszono tereny podmokłe zamieniając je na wybiegi z małymi stawami. Przebudowano i powiększono pomieszczenia dla małp, drapieżników i ptaków. Wytyczono kilkanaście wybiegów dla zwierząt kopytnych, budując ponadto z dużych głazów narzutowych wybiegi dla lam i owiec grzywiastych. Foki i pingwiny otrzymały baseny z przepływową wodą źródlaną. Ogromu pracy, którą przed laty wykonali nieodpłatnie entuzjaści gdańskiego ogrodu zoologicznego, nie sposób przecenić.

W pierwszym okresie rozbudowy zoo najpoważniejszy problem stanowiło zdobywanie i kompletowanie zwierząt okazowych do kolekcji, a przede wszystkim stworzenie im jak najlepszych warunków do życia i rozmnażania.

Starania pracowników nie poszły na marne; w połowie lat 80 gdański ogród zoologiczny zamieszkiwało już około 800 przedstawicieli 176 gatunków, w tym: nosorożec biały, niedźwiedzie polarne i himalajskie, uistiti czy lemury katta. W owym czasie zoo odwiedzało rocznie około 400 tysięcy gości.

Od roku 1991, po objęciu stanowiska dyrektora przez Michała Targowskiego, kolekcja zwierząt w oliwskim zoo systematycznie powiększa się o wiele cennych, pozostających pod ścisłą ochroną gatunków: hipopotamów karłowatych, orangutanów, wilków grzywiastych, oryksów, osłów somalijskich, anoa, lutungów jawajskich, mandryli, gerez czy pingwinów tońców.

W zamian za przeprowadzanie kwarantanny 50 wielbłądów dwugarbnych z Kazachstanu, ogród otrzymał stado wielbłądów jednogarbnych i dwugarbnych, alpaki, flamingi i pelikany.

Dla najmłodszych zwiedzających otwarto �małe zoo�, które cieszy się ogromną popularnością. Rocznie miejsce to odwiedza około 15 tysięcy dzieci. Dla potrzeb dydaktycznych otwarto salę multimedialną, w której odbywają się zajęcia dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów. W ciągu roku szkolnego z zajęć korzysta obecnie około 3 tysięcy uczniów. W 2001 roku do dyspozycji zwiedzających oddano pierwszą część pawilonu ptaszarni i gadziarni. Od 2003 roku, po uruchomieniu drugiej części, można w ciągu całego roku podziwiać na ekspozycji między innymi, około 30 gatunków papug oraz 16 gatunków gadów. Latem 2005 roku ukończono utwardzanie kostką brukową trasy zwiedzania, czyniąc ją łatwiejszą do pokonania dla osób niepełnosprawnych i matek z dziećmi. Jesienią 2005 roku oddano do użytku nowe pawilony małpiarni z całoroczną, nową ekspozycją zwierząt. Ukończono projekty budowy pawilonów żyraf oraz 2 hektarowego wybiegu dla lwów.

Prace modernizacyjne w zoo prowadzone są zgodnie z najnowszymi wymaganiami Europejskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów (EAZA), którego gdańskie zoo jest członkiem od 1993 roku.

W miarę otrzymywania dotacji z budżetu gminy (ogród jest miejską jednostką budżetową) będą realizowane dalsze projekty rozbudowy ogrodu w kierunku centrum Oliwy.

Aranżacja miejsc do wypoczynku, rozbudowa usług gastronomicznych, zorganizowanie placów zabaw dla dzieci, a także nowa, atrakcyjna oprawa wizualna zoo sprawiają, że zwiedzający zaglądają do nas coraz częściej, także poza sezonem, traktując spacer po naszym ogrodzie zoologicznym jako doskonałą i pożyteczną formę spędzania wolnego czasu.

http://www.zoo.gdansk.pl/...ogolne.historia
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Ostatnio zmieniony przez wanted 2008-01-21, 23:04, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
wanted 
AdministratorSPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 4668 dni temu
Posty: 12098
Podziękowania: 366/1349
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2008-01-18, 00:45   

Nasze ZOO ma mapkę, na której można zobaczyć jakie zwierzęta i ptaki gdzie zamieszkują.
W naszym Ogrodzie Zoologicznym kursuje też lokomotywka z której to można w inny sposób pooglądać sobie zwierzęta i ptaki, ja wolę jednak wszystko zwiedzać z " buta", wszędzie wejdę wtedy.
W obecnym czasie w Ogrodzie tym jest co raz to mniejsza ilosc starych wolier i wybiegów kosztem stawiania nowych bardziej przestronnych i lepiej wykonanych oraz funkcyjnych. Z każdym rokiem tez przybywa nowych pomieszczeń, w ostatnich latach został rozbudowany pawilon dla człekokształtnych, wcześniej była zbudowana ptaszarnia.
W ogrodzie naszym znajduje się spora ilosć róznych zwierząt i ptaków oraz gadów, płazów. Liczba ta się z każdym miesiącem zmienia i już w obecnej chwili są nowe nabytki.

Ogółem 213 gat. 1186 szt.
(bez bezkręgowców)
ssaki 73 gat. 385 szt.
ptaki 98 gat. 681 szt.
gady 37 gat. 103 szt.
płazy 2 gat. 14 szt.
bezkręgowce 3 gat. 3 szt.

W obecnej chwili, Ogród jest położony na ok. 120 hektarach i gromadzi ptaki i zwierzęta ze wszystkich kontynentów. Ogród jest też zrzeszony do wielu Organizacji zajmujących się ratowaniem zwierząt i ptaków zagrożonych wymarciem.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
wanted 
AdministratorSPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 4668 dni temu
Posty: 12098
Podziękowania: 366/1349
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2008-01-18, 00:45   
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Ostatnio zmieniony przez wanted 2011-01-01, 14:21, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
wanted 
AdministratorSPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 4668 dni temu
Posty: 12098
Podziękowania: 366/1349
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2008-01-18, 00:46   
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
adrian
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-18, 00:48   

Też bardzo polecam i zachęcam. Byłem w tym Ogrodzie i jest naprawdę piękny, wiele zwierząt, ptaków i ładna przestrzeń. Jest nawet co zjesć :mrgreen:
 
 
wanted 
AdministratorSPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 4668 dni temu
Posty: 12098
Podziękowania: 366/1349
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2008-01-18, 00:48   


_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Ostatnio zmieniony przez wanted 2011-01-01, 14:22, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
wanted 
AdministratorSPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 4668 dni temu
Posty: 12098
Podziękowania: 366/1349
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2008-01-18, 00:49   


_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
wanted 
AdministratorSPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 4668 dni temu
Posty: 12098
Podziękowania: 366/1349
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2008-01-18, 00:51   

Co roku można zauważyć, jak wielka ilosć ptaków i zwierząt się tam rozmnaża. W tym roku także jest spory przychówek. Sam byłem nawet swiadkiem, prawie ze narodzin pekari obrożnego. Jak byłem koło wybiegu, maluchy stały ledwo co urodzone z chwiejnym krokiem jak się chciały poruszyć. U jednego z nich była jeszcze pępowina.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Rocki 
Mega UserPomógł: 11 razy
Wiek: 31
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 4660 dni temu
Posty: 514
Podziękowania: 16/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-01-20, 22:16   

Bardzo piękny ogród zoologiczny, naprawdę warto go zwiedzić. Widać, że w ostatnich latach w zoo doszło do wielu przemian, wymieniono większość ogrodzeń na nowe, a w niektórych przypadkach całkowicie zastąpiono płoty z siatki fosami otaczającymi wybiegi. W ostatnim czasie postawiono małpiarnie, a w najbliższym czasie powstanie żyrafiarnia i wybieg dla gepardów... :-)
Jednak trzeba przyznać, że ptaki nie są najmocniejszą stroną ogrodu.
_________________
www.zooforum.pl - najlepsze w Polsce forum o ogrodach zoologicznych! Zapraszam! ;-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
AdministratorSPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 4668 dni temu
Posty: 12098
Podziękowania: 366/1349
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2008-01-20, 22:31   

Rocki, być moze i nie, ale warunki mają dobre, no i jest tego troszkę.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
sztaba 
Mega UserWiek: 25
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 4659 dni temu
Posty: 34
Skąd: Pionki
Wysłany: 2008-01-21, 22:53   

Ze zdjęć widać , że to bardzo zadbane i piekne zoo bo jak byłem we Wrocławiu to juz nie jest takie ładne jak to.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
wanted 
AdministratorSPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 4668 dni temu
Posty: 12098
Podziękowania: 366/1349
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2008-01-21, 23:03   

Tu mozecie zerknąć sobie na spis zwierzaków w Zoo Oliwa.
http://www.zoo.gd.pl/inde...=article&aid=29

Oraz zobaczyć nową stronkę i wszystko z tym ZOO związane.
http://www.zoo.gd.pl/
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
wanted 
AdministratorSPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 4668 dni temu
Posty: 12098
Podziękowania: 366/1349
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2008-05-27, 20:22   

W kwietniu do Oliwskiego Zoo przybyły z Holandii takie piękności:


_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
wanted 
AdministratorSPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 4668 dni temu
Posty: 12098
Podziękowania: 366/1349
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2008-06-22, 22:34   

Budowa żyrafiarni dobiega końca.

Już wkrótce, długo oczekiwane zwierzęta przyjadą do naszego ZOO. Koordynator hodowli żyraf w Europie, Marc Damen wyznaczył dla nas grupę czterech samców. Transport pierwszego samca zaplanowany jest na 18 czerwca, dwuletni Toto-Bingo przyjedzie z Ogrodu Zoologicznego w Schwerinie (Niemcy). Drugi samiec, z Poznańskiego ZOO przyjedzie 19 czerwca Transport kolejnych dwóch samców (z ZOO we Wrocławiu) planowany jest jesienią.

Dzięki hojności mieszkańców trójmiasta udało się w całości zebrać sumę potrzebą do opłacenia transportu żyraf.

Niestety, nie od razu odwiedzający będą mieli możliwość podziwiania żyraf. Dopiero po aklimatyzacji zwierząt do nowych warunków, otworzymy drzwi żyrafiarni dla zwiedzających.

Żyrafy są zwierzętami bardzo wrażliwymi, na każdy stres reagują bardzo gwałtownie, dlatego muszą zapoznać się z nowym środowiskiem, poznać nowych opiekunów i przyzwyczaić się do nowego pożywienia.

Właśnie ze względu na ich wrażliwy charakter i wysoko specyficzne wymagania, wszystkie ogrody zaczynają hodowlę żyraf od grupy samców. Trzeba sprawdzić, czy żyrafy dobrze czują się w danych warunkach, czy budynek jest dla nich bezpieczny. Również pracownicy ZOO muszą nauczyć się obchodzić z tymi delikatnymi zwierzętami. Dopiero po kilku latach koordynator skieruje do Gdańska samice.

Uroczyste otwarcie żyrafiarni planowane jest na 11 lipca 2008 roku. Otwarcia dokona Prezydent Gdańska, Pan Paweł Adamowicz, w uroczystości wezmą również udział goście z innych ogrodów zoologicznych oraz koordynator Marc Damen.


http://www.zoo.gd.pl/inde...&nid=97&ncref=1
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Cochin 
Mega UserPomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Sie 2008
czyli 4457 dni temu
Posty: 184
Otrzymał 11 podziękowań
Skąd: Giżycko
Wysłany: 2008-08-27, 21:51   

A ja wiem, że teraz projektują lwiarnie :-D Wiem, bo mój wujek robi wizualizacje. Mówił, że są tam specjalne korytażyki, aby pracownicy karmiący lwy nie mieli kontaktu ze zwierzętami. ;-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Rocki 
Mega UserPomógł: 11 razy
Wiek: 31
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 4660 dni temu
Posty: 514
Podziękowania: 16/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-09-03, 12:57   

Te wakacje uznaję za udane ponieważ udało mi się podczas nich zwiedzić aż 4 ogrody zoologiczne, między innymi w tym roku również udało mi się odwiedzić i gdańskie zoo i muszę powiedzieć ze z każdą wizytą ogród ten staje się coraz piękniejszy... ;-)
_________________
www.zooforum.pl - najlepsze w Polsce forum o ogrodach zoologicznych! Zapraszam! ;-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
AdministratorSPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 4668 dni temu
Posty: 12098
Podziękowania: 366/1349
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2009-03-07, 17:16   

Nowi mieszkańcy.

Okres wczesnowiosenny to w przyrodzie czas narodzin. Również w naszym zoo coraz więcej maluchów. Zaledwie kilka dni temu na świat przyszła alpaka, a wczoraj na brzegu foczego basenu opiekunowie odkryli małą, białą foczkę. Foczy rodzice to Reja i Elvis. Matka nie dopuszcza do malucha pozostałych członków stada. Na tłustym mleku (blisko 50% zawartości tłuszczu) w ciągu trzech miesięcy foczka urośnie trzykrotnie, zmieni kolor futra na „dorosły” i zacznie odżywiać się rybami.

info http://www.zoo.gd.pl/inde...nid=139&ncref=1

_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
wanted 
AdministratorSPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 4668 dni temu
Posty: 12098
Podziękowania: 366/1349
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2009-03-07, 17:16   


Tegoroczna kampania EAZA - "Drapieżniki Europy", w której bierze udział oliwskie zoo, przybliża problemy ssaków drapieżnych naszego kontynentu. Na głównych bohaterów kampanii wybrano 12 najbardziej zagrożonych gatunków i nadano im nazwę "Parszywa dwunastka".

http://www.zoo.gd.pl/inde...nid=133&ncref=1
____________________________________________________

http://www.carnivorecampaign.eu./
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
wanted 
AdministratorSPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 4668 dni temu
Posty: 12098
Podziękowania: 366/1349
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2009-11-08, 09:55   

Nowe i troszkę starsze ale na czasie aktualności z ZOO Oliwa.
Skała pełna półek i głębokich kryjówek, z jej wnętrza wypływa wodospad – woda z hukiem opada tworząc małe jeziorko, a to wszystko za cienką, prawie niewidoczną siatką – oto nowy dom kondorów. Już wkrótce te majestatyczne ptaki będą się mogły cieszyć większą przestrzenią. Kondory to ptaki od lat przysparzające dumy naszemu zoo, rozmnażają się a ich potomstwo zasila ogrody europejskie, dlatego też głowa kondora wielkiego widnieje w naszym logo.


Już od końca września można usłyszeć w zoo głośne porykiwanie. Wielu zwiedzających pyta nas czy w ogrodzie są lwy, bo zdaje im się słyszeć ich głos. Tymczasem to nie lwy a jelenie donośnie ryczą, bo trwa rykowisko – czyli okres godowy jeleni.
W czasie rykowiska dorosłe samce jelenia gromadzą stado łani i dobrze ich pilnują. Nie tolerują rywali. Byk tarza się w błocie ociera o drzewa, rozgrzebuje racicami ziemię, pozostawia na drzewie swój zapach, walczy z rywalami jeśli nie odstraszy ich jego postawa.
Na rykowisko mają wpływ warunki atmosferyczne, jelenie najczęściej ryczą w mroźne, słoneczne poranki – milczą zaś gdy pada deszcz i wieje wiatr.
W historii zoo zdarzyło się dwukrotnie, że na wybieg naszych jeleni w okresie rykowiska dostały się samce mieszkające wolno w oliwskich lasach.


Tugrys i jego .....Małpy lubią lody, a tygrysy...

zabawę z dynią. Jakie było zdziwienie naszej pary tygrysów, gdy tuż obok swojej porcji mięsa znalazły dynię. Początkowo podchodziły do nowego obiektu nieufnie, powoli skradając się i obwąchując go z zainteresowaniem. Większą odwagą wykazał się samiec i jako pierwszy wbił zęby w dynię. Oczywiście nie smakowała mu tak jak mięso, ale nie przeszkadzało mu to w dobrej zabawie. Gryzieniu, drapaniu, podrzucaniu i topieniu w basenie nie było końca.
Czy chcemy z naszych tygrysów zrobić jaroszy? Oczywiście nie! Podobnie jak lody u małp, połówki owoców na drzewkach w wolierach papug czy właśnie dynia u tygrysów to element wzbogacania środowiska (z ang. enrichment), który ma zaktywizować zwierzęta w warunkach ogrodów zoologicznych.


_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
..:: AVIORNIS ::..
AVIORNIS POLECA:SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarkaWyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,34 sekundy. Zapytań do SQL: 18
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::....:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .

.: ASPEKTY PRAWNE :.