Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Ajmarka prążkowana " Katarzynka "
Autor Wiadomość
Alan1980 
Mega User
Bażanty



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/alan1980

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 11 razy
Wiek: 43
Dołączył: 31 Mar 2009
czyli 5476 dni temu
Posty: 1847
Podziękowania: 126/346
Skąd: Płońsk

Wysłany: 2013-05-08, 08:12   

magistrum, jak aktualnie przedstawia się twoja hodowla katarzynek? W jakich pomieszczeniach je utrzymujesz?
Czy ptaki te nadają się do wolier zewnętrznych wraz z innymi papugami?
_________________
www.ozdobneptaki.pl
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

pikaska 
Mega User
Graphic designer



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/Pikaska

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomogła: 2 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 23 Wrz 2008
czyli 5665 dni temu
Posty: 127
Podziękowania: 11/8
Skąd: Manchester UK

Wysłany: 2013-05-08, 11:47   

Alan1980, mogą być z innymi ptakami, tyle że nie ze wszystkimi, bo mogą być wojny, a już głównie podczas rozmnażania, no i nie lubią niskich temperatur.
_________________
Dla człowieka podobnie jak dla ptaka, świat ma wiele miejsc, gdzie można odpocząć, ale gniazdo tylko jedno. /Oliver Wendell Holmes
www.katarzynki.info
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl szczegóły
Zbigniew 
Mega User



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/Zbigniew_W

Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Wiek: 53
Dołączył: 18 Cze 2011
czyli 4668 dni temu
Posty: 103
Podziękowania: 13/1
Skąd: Mazowieckie

Wysłany: 2014-05-29, 05:05   

Właśnie chcę nabyć parę katarzynek i w związku z tym mam pytanie: czy mogą one przebywać w jednej wolierze z łąkówkami turkusowymi ? Czy dało by się przeprowadzić lęgi we wspólnej wolierze ? Woliera jest niewielka - 2 x 2 x 1m, obsadę by stanowiły: jedna para łąkówek i jedna para katarzynek. Podobno katarzynki to spokojne papugi, ale czy w czasie lęgów też nie wykazują nadmiernej agresywności ? Nie miałem nigdy do czynienia z tymi ptakami i stąd moje pytania.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
magistrum 
Specjaliści



Pomógł: 12 razy
Wiek: 46
Dołączył: 23 Kwi 2009
czyli 5454 dni temu
Posty: 391
Podziękowania: 64/15
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2014-05-29, 07:01   

Zbigniew napisał/a:
...Podobno katarzynki to spokojne papugi, ale czy w czasie lęgów też nie wykazują nadmiernej agresywności ?


Agresywne to one bywają ( w okresie lęgów) ale raczej do przedstawicieli własnego gatunku, ale licz się z tym że katarzynki to takie małe "czołgi" :mrgreen: i jeżeli będą miały ochotę zająć budkę łąkówek to to zrobią i je wyeksmitują.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Zbigniew 
Mega User



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/Zbigniew_W

Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Wiek: 53
Dołączył: 18 Cze 2011
czyli 4668 dni temu
Posty: 103
Podziękowania: 13/1
Skąd: Mazowieckie

Wysłany: 2014-06-02, 07:09   

magistrum - dzięki za odpowiedź. Na razie spróbuję kupić jedną parę katarzynek i wpuszczę ją do łąkówek, a o lęgach pomyślę w przyszłym roku :-D
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Zbigniew 
Mega User



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/Zbigniew_W

Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Wiek: 53
Dołączył: 18 Cze 2011
czyli 4668 dni temu
Posty: 103
Podziękowania: 13/1
Skąd: Mazowieckie

Wysłany: 2015-10-15, 05:14   

Trwało to ponad rok :), ale w końcu zawitały do nas katarzynki - na fotkach nowy nabytek.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
magistrum 
Specjaliści



Pomógł: 12 razy
Wiek: 46
Dołączył: 23 Kwi 2009
czyli 5454 dni temu
Posty: 391
Podziękowania: 64/15
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2015-10-15, 06:34   

Zbigniew napisał/a:
na fotkach nowy nabytek.


Bardzo ładne ptaki, byle Ci się teraz podobierały w stale pary bo jak nie to będziesz miał taką "modę na sukces" :mrgreen: :-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Chiara 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomogła: 4 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 16 Wrz 2014
czyli 3481 dni temu
Posty: 344
Podziękowania: 21/67
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2015-10-16, 08:38   

Zbigniew, ładne papugi i z tego co widzę, powinny dać ciekawe potomstwo. Masz np aż 3 mutacje niebieskie i szarą (totalnie nie znam się na mutacjach katarzynek)- mógłbyś napisać kilka słów więcej na temat tych niebieskich mutacji, czym się różnią? (Czy tak jak w przypadku innych gatunków papug, dajmy np falistą, jest to niebieska, niebieska z jednym faktorem przyciemniającym upierzenie i niebieska z dwoma faktorami przyciemniającymi upierzenie?)
_________________
Zapraszam na moje forum:
http://www.prostodzioby.fora.pl/
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Zbigniew 
Mega User



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/Zbigniew_W

Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Wiek: 53
Dołączył: 18 Cze 2011
czyli 4668 dni temu
Posty: 103
Podziękowania: 13/1
Skąd: Mazowieckie

Wysłany: 2015-10-17, 05:35   

Niestety nic nie wiem na temat mutacji tych papug, ptaki były dobierane przypadkowo od trzech hodowców, na zasadzie - która wpadnie w oko tą bierzemy :). Jest to mój pierwszy kontakt z tym gatunkiem i poza skąpymi informacjami z internetu nic o nich nie wiem, a mutacjami w jakich występują jeszcze się nie interesowałem.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Hoody 
Mega User



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Lis 2013
czyli 3796 dni temu
Posty: 50
Otrzymał 12 podziękowań
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-10-17, 08:15   

Ja też się pochwalę nowym nabytkiem. Zdjęcia 2 z 4 zakupionych ptaków.
Jedna to turkus, druga lutino. Mam jeszcze mutację dark(1f) turkus edged(1f) i creamino. Innym razem postaram się wrzucić ;)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Szymon 
Mega User



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Lut 2010
czyli 5156 dni temu
Posty: 350
Podziękowania: 17/32
Skąd: WLKP
Wysłany: 2015-10-17, 08:54   

Hoody, mógłbyś powiedzieć ile trzeba zapłacić za sztukę 
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Hoody 
Mega User



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Lis 2013
czyli 3796 dni temu
Posty: 50
Otrzymał 12 podziękowań
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-10-17, 09:04   

Ceny są różne. Zależy jak "trafisz" zwykle za zieloną - podstawową trzeba zapłacić od 80 do 100zł (sztuka). Niebieska/turkusowa już nieco drożej 100 - 120 itd.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Hoody 
Mega User



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Lis 2013
czyli 3796 dni temu
Posty: 50
Otrzymał 12 podziękowań
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-10-31, 14:29   

Kolejne fotki. Wydaje mi się że są dwie pary. Oba ciemne ptaki mają wąskie i długie dzioby, natomiast jasne ptaki mają szerokie i krótsze. Macie jakieś inne sposoby rozróżniania płci?
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Hoody 
Mega User



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Lis 2013
czyli 3796 dni temu
Posty: 50
Otrzymał 12 podziękowań
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-10-31, 14:31   

I kolejny spamik ;)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Chiara 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomogła: 4 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 16 Wrz 2014
czyli 3481 dni temu
Posty: 344
Podziękowania: 21/67
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2015-11-01, 05:43   

Ta mutacja creamino ogromnie mi się spodobała, a że nie wykluczam zakupu katarzynek za jakiś czas, interesuje mnie ten gatunek. Zastanawiam się tylko dlaczego zawsze mutacja creamino (u falistych, teraz- u katarzynek, drugi raz spotykam się z tą mutacją) wydawała mi się czerwonooka? (Tzn wiem że chodzi tutaj o końcówkę "-ino"...).

Hoody, bardzo ciekawe masz te papużki, ciekawa tylko jestem, jak tutaj jest z dziedziczeniem kolorów i jakie młode Ci wyjdą- o ile zdecydujesz się na rozmnożenie stadka... (Bo nie wiem czy to nie zmierza- tak na logikę- do papug w kolorze zielonym i turkusowym przy parce z creamino- o ile te żółte i kremowe nie są szpaltami na niebieski... Ale to tylko moje przypuszczenia, nie znam charakteru mutacji katarzynek, może na tej stronie znajdziesz jakieś interesujące informacje: klik ).

Pozdrawiam

P.S. Zapytam jeszcze, czy w Warszawie kupowałeś swoje "kaśki"?
_________________
Zapraszam na moje forum:
http://www.prostodzioby.fora.pl/
Ostatnio zmieniony przez Chiara 2015-11-01, 05:57, w całości zmieniany 2 razy  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Hoody 
Mega User



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Lis 2013
czyli 3796 dni temu
Posty: 50
Otrzymał 12 podziękowań
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-11-02, 07:32   

Mutacja creamino jest czerwonooka - to fakt. Odnośnie tego dlaczego tak jest - tutaj wolę oddać "pałeczkę" specom od biologii. Podejrzewam, że ma to związek z brakiem ciemnego barwnika.

Rozmnożenie stadka wchodzi w grę. O dziedziczeniu trochę poczytałem i jakieś wstępne plany mam ;)

Nie kupiłem ich w Warszawie. Wbrew pozorom ciężko tutaj coś ciekawego kupić ;)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
miniuwka 
Mega User



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow....ytk_prezentacja
Pomogła: 2 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 29 Mar 2014
czyli 3653 dni temu
Posty: 78
Otrzymał 13 podziękowań
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: 2015-11-02, 09:28   

Cremino i lutino to na 99% samice. Płeć u ciemniejszych mutacji można w przybliżeniu określić po kolorze pióra na ogonie-u samca jest więcej koloru czarnego.Ale ze swojego doświadczenia wiem ,że nie zawsze się to sprawdza,bo mam samicę,tóra miała być samcem.Jedynym 100% wyznacznikiem jest złożenie jajek to wtedy oczywiście jest samica :lol:
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Hoody 
Mega User



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Lis 2013
czyli 3796 dni temu
Posty: 50
Otrzymał 12 podziękowań
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-11-02, 10:51   

Odnośnie ciemnych piórek na ogonie - sprawdzę to. Mi również wydaje się że jasne ptaki to samiczki. Z dodatkowych różnic - to tak jak pisałem wcześniej, jasne ptaki (być może samiczki), mają krótsze i szersze dzioby. Ptaki ciemne (być może samce) u mnie mają dzioby dłuższe i węższe u nasady.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Chiara 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomogła: 4 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 16 Wrz 2014
czyli 3481 dni temu
Posty: 344
Podziękowania: 21/67
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2015-11-02, 22:44   

Hoody napisał/a:
Mutacja creamino jest czerwonooka - to fakt. Odnośnie tego dlaczego tak jest - tutaj wolę oddać "pałeczkę" specom od biologii. Podejrzewam, że ma to związek z brakiem ciemnego barwnika.

Nie zrozumieliśmy się... ;-) Po prostu jakoś na moim laptopie Twoja creamino wygląda jak papuga czarnooka, stąd moje zdziwienie... (Jak może być creamino z czarnym okiem- teraz wiem że to złudzenie optyczne albo złe ustawienia kolorów u mnie).
Jeżeli chodzi o naturę mutacji -ino, nie podam definicji, bo jej nie znam, ale własnymi słowami mogę napisać, że chodzi tutaj o całkowiete wyeliminowanie pigmentu (melaniny) z nie tylko upierzenia, ale i pozostałych części ciała- stało się tak na skutek mutacji, którą utrwalono (poprzez krzyżowanie pierwszego ptaka mutacyjnego z innymi, co nazywa się utrwaleniem mutacji). Niestety ptaki -ino i inne o czerwonym oku (u różnych gatunków różnie się te mutacje czasem nazywają) mają jedną przypadłość, o której warto wiedzieć- są one bardzo wrażliwe na promienie UVA i UVB (pigment, czyli melanina, której nie posiadają, chroni oko przed niepożądnym działaniem promieni słonecznych). Dlatego należy uważać ze słońcem u takich ptaków.
Mnie Twoja creamino Hoody bardzo się podoba, choć jak na ironię dotąd nie byłam specjalną zwolenniczką czerwonookich mutacji :-) .

Wczoraj troszkę przeglądałam stronę o katarzynkach, którą podlinkowałam w poprzednim poście, i z tego co widzę Twoje parki to lutino (domniemana samiczka) z samczykiem turkusowym- z takiego połączenia (jeśli u ajmarek lutino też jest sprzężone z płcią, a ta mutacja jeszcze się nie spotkałam żeby dziedziczyła się inaczej) otrzymasz samczyki prawdopodobnie standardowo-zielone, szpalty na lutino i samiczki również zielone, ale nie będące szpaltami na lutino. U drugiej pary- masz samczyka kombinacji mutacji turkusowej z jednym faktorem mutacji przyciemniającej upierzenie, i samiczkę creamino (przynajmniej w założeniu- z tego co piszesz). Z takiego połączenia (zakładając że ptaki nie są szpaltami na żadną mutację występującą u drugiego z pary) otrzymasz młode samczyki turkusowe , w tym połowa z nich będzie turkusowa jak samczyk pierwszej pary, a druga połowa- turkusowa z jednym faktorem (sf-single factor) mutacji dark-przyciemniającej upierzenie- czyli takie jak ojciec. Przy tym wszystkie samczyki z takiego skojarzenia będą szpaltami na creamino (czy raczej na -ino?). Samiczki będą takie same, ale nie będą szpaltami na creamino (ze względu na charakter mutacji matki).

Przyznam, że są to moje przypuszczenia, oparte na prawach genetyki które znam z hodowli innych gatunków- mutacje katarzynek poznałam wczoraj i mogłam się gdzieś pomylić, więc jeżeli się mylę, proszę o wyrozumiałość (chętnie dowiem się też gdzie się pomyliłam- gdyż tak naprawdę nie umiem rozpoznać różnicy pomiędzy dilute u turkusowych i dark- chyba, że dilute jest zwykłą mutacją rozjaśniającą upierzenie... Trochę mnie zmylił jeden z obrazków na podlinkownej stronce.)

Pozdrawiam.
_________________
Zapraszam na moje forum:
http://www.prostodzioby.fora.pl/
Ostatnio zmieniony przez Chiara 2015-11-02, 22:54, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
miniuwka 
Mega User



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow....ytk_prezentacja
Pomogła: 2 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 29 Mar 2014
czyli 3653 dni temu
Posty: 78
Otrzymał 13 podziękowań
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: 2015-11-04, 10:03   

A to moje "kaśki"
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 18
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.