Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Szczygieł
Autor Wiadomość
mirass 
Doświadczony Hodowca
Mirek



Pomógł: 59 razy
Wiek: 31
Dołączył: 13 Sty 2008
czyli 5920 dni temu
Posty: 1709
Podziękowania: 22/15
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-12-20, 12:08   

LaKi napisał/a:
http://carduelis.pl/

Bardzo fajna stronka o łuszczakach. Piękne opisy i zdjęcia - aż chciało by się miec te szczygły, ale .... :-/
_________________
Podziękuj autorowi tego posta
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

LaKi 
Specjaliści



Pomógł: 57 razy
Wiek: 42
Dołączył: 30 Sty 2008
czyli 5903 dni temu
Posty: 869
Podziękowania: 40/13
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: 2008-12-20, 22:37   

mirass, podobno szczygły syberyjskie można w Polsce hodować :) ale jeszcze poczekam z tym :)
_________________
Pozdrawia Łukasz WEJMAN
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
mirass 
Doświadczony Hodowca
Mirek



Pomógł: 59 razy
Wiek: 31
Dołączył: 13 Sty 2008
czyli 5920 dni temu
Posty: 1709
Podziękowania: 22/15
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-12-21, 09:07   

LaKi napisał/a:
podobno szczygły syberyjskie można w Polsce hodować


Podobno? Wiesz coś więcej na ten temat?
_________________
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
bastard4444 
Mega User



Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5913 dni temu
Posty: 84
Dał 3 podziękowanie(a)
Skąd: Lasocice/Nysa
Wysłany: 2008-12-21, 09:55   

No to koledzy jechać do Włoch i kupować Majory w Reggio Emilia były po 180euro.
_________________
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
LaKi 
Specjaliści



Pomógł: 57 razy
Wiek: 42
Dołączył: 30 Sty 2008
czyli 5903 dni temu
Posty: 869
Podziękowania: 40/13
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: 2008-12-21, 10:10   

mirass, jak będzie to pewna informacja to napisze na razie tak jak napisałem "podobno można"
_________________
Pozdrawia Łukasz WEJMAN
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
krzychu w1 
Specjaliści



Pomógł: 25 razy
Wiek: 57
Dołączył: 30 Sty 2008
czyli 5903 dni temu
Posty: 378
Podziękowania: 23/24
Skąd: Przemyśl
Ostrzeżeń:
 1/5/8
Wysłany: 2008-12-21, 18:16   

Na pewno można kupić szczygły,zwykłe już od 60 euro,mutacje wiadomo droższe ,widziałem ogłoszenia w tamtejszym "Bazarze"
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Jacky 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 05 Mar 2008
czyli 5868 dni temu
Posty: 49
Otrzymał 1 podziękowań
Skąd: Polska
Wysłany: 2008-12-23, 10:07   

mirass napisał/a:
LaKi napisał/a:
podobno szczygły syberyjskie można w Polsce hodować


Podobno? Wiesz coś więcej na ten temat?



Zobacz: http://kanarki.eu/index.php/topic,296.0.html
_________________
www.kanarki.eu - pierwszy specjalistyczny wortal o profesjonalnej hodowli kanarków i ptaków egzotycznych.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5912 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2008-12-23, 10:27   

Tylko pisemna odpowiedź na takie pytanie, udzielona przez Ministerstwo Środowiska, mogłaby rostrzygnąć te wątpliwości. Ja myślę, że MS postąpił by w jeden z 3 sposobów:
1. nie wolno hodować
2. konsultujemy z prawnikami
3. brak odpowiedzi.
Jak na razie, podobne pytanie parę lat temu, wystosował do MOS zarząd PFHPO i otrzymał odpowiedź nr. 2.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
JacekW 
Mega User



Pomógł: 2 razy
Wiek: 58
Dołączył: 08 Lut 2008
czyli 5894 dni temu
Posty: 12
Skąd: katowickie
Wysłany: 2009-01-23, 00:26   

Amadynka napisał/a:
szczygly sa w polsce caly rok


Niestety,ale nie masz racji.Szczygły są ptakami przelotowymi i przemieszczają się z miejsca na miejsce,a dokładnie mówiąc,przylatują wczesna wiosną i zakładają u nas gniazda,potem we wrześniu zbierają się w duże paki-stada i z początkiem października odlatują. Pozostaje tylko część szczygłów, tzw.brudasów z których to czasami trudno jest odróżnić samca od samicy i przemieszczają się w okresie zimy, mniejszą lub większą gromadką w poszukiwaniu pokarmu i wody do picia. Są również szczygły,które tylko przelatują przez niewielką cześć naszej małej Polski i można tak powiedzieć ,że sobie odpoczywają przed dalszą swoją podrożą.Taki odpoczynek to kwestia kilku dni,a czasami nawet godzin.Są to szczygły przelotowe,piękne dostojne z wyszczególnioną każdą barwą swojego ciałka,z dokładnym czystym kolorem bieli.

W śród szczygłów wyróżniamy jeden tylko gatunek,natomiast szereg podgatunków,w zależności od zasiedlanych terenów danego kraju. Ciekawostką dla was,może być taka mała wiadomość,że w obecnej chwili jest najpopularniejszy ze szczygłów - szczygieł syberyjski i wiele jego odmian barwnych.

JAcekW
______________________________
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2009-01-24, 09:07   

U mnie sporo jest tych ptaków, wielkie stadka czasem latają po okolicy i widuję je przez kilka dni z rzędu. Buszują na suchych ostach i innych chwastach. Albo więc zasiadły troszkę na dłużej lub po prostu sobie zostały i przeczekują do wiosny :idea:
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
JacekW 
Mega User



Pomógł: 2 razy
Wiek: 58
Dołączył: 08 Lut 2008
czyli 5894 dni temu
Posty: 12
Skąd: katowickie
Wysłany: 2009-01-24, 15:48   

A wiec źle mnie zrozumiałeś,albo nie jasno to wytłumaczyłam.Tak wiec jeszcze raz dokładniej to opiszę.

W każdym regionie Polski, można zobaczyć szczygła niemalże o każdej porze roku,jak i również zimą.Jak pisałem powyżej ,te które przebywają niemalże cały rok,to ptaki nasze,które zagnieździły się i nigdzie nie odlatują.Są to szczygły bardzo mało wartościowe,ponieważ nie spełniają podstawowych wzorców przypisanych podgatunkowi szczygłom.Jest zawsze na ten temat sporo kontrowersji,wiec jeśli ktoś z was zobaczy w swoim regionie szczygła zimą,właśnie tak może sobie to odebrać,rozumując w taki właśnie sposób,że szczygły u nas są cały rok i wcale nie odlatują.

Tak więc skąd są te ptaki które przylatują do nas wczesną wiosną ? i dlaczego te które przyleciały odlatują wczesną jesienią ze swoimi wychowanymi młodymi ?
Są to szczygły o których właśnie mowa - szczygły które do nas przylatują Całkiem inaczej ma się sprawa głównie na południu Polski i południowo - wschodniej Polski,gdzie właśnie zimą przylatują do nas szczygły z dalekiej Syberii,ale to znowu ina historia.Te przygody z tymi ptakami były często omawiane w gronie Towarzystwa Ornitologicznego,w dawnym towarzystwie zespołu kierownictwa Wrocławskiego ZOO,gdzie zawsze brałem czynny udział.

Szczygłami się interesowałem o dziecinnych lat.Pamiętam jak co roku w naszym ogrodzie miało się kilka dorodnych par szczygłów.Obecnie takich ptaków nie sposób znaleźć na wolności.Były to szczygły duże,o pięknej mocnej budowie ciała z czerwonymi maskami jak krew.W mojej dziecinnej rączce z wielkim trudem je obejmowałem. Czytając teraz nowe art.na temat szczygła i jego gniazdowania,zawsze nie zgadzają mi się informacji które są tam przedstawiane.Z mojej pamięci wyłania mi się obraz,że szczygły miały się niemalże wszędzie.A wiec w niskich tujach,w winogronie,na niskim drzewie jabłonie i często na wiśniach i gruszach.Tych przypadków z wkładaniem młodych do gniazda,nigdy się nie zapomina.W okresach godowych tych ptaków,nigdy nie brakowało ich śpiewu przez całe lato .

JAcekW
__________________________________
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
LaKi 
Specjaliści



Pomógł: 57 razy
Wiek: 42
Dołączył: 30 Sty 2008
czyli 5903 dni temu
Posty: 869
Podziękowania: 40/13
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: 2009-01-26, 02:05   

JacekW napisał/a:
Szczygłami się interesowałem o dziecinnych lat.Pamiętam jak co roku w naszym ogrodzie miało się kilka dorodnych par szczygłów.Obecnie takich ptaków nie sposób znaleźć na wolności.Były to szczygły duże,o pięknej mocnej budowie ciała z czerwonymi maskami jak krew.W mojej dziecinnej rączce z wielkim trudem je obejmowałem.


hmm mi też nie które rzeczy które poznałem w dzieciństwie wydają się teraz mniejsze niż wtedy, czy nie sądzisz że może to być tylko młodzieńcze wyolbrzymianie wielkości jak również kolorów? czy są jakieś badania prowadzone na ten temat?

z drugiej strony mogła to być naturalna ewolucja polskiej populacji szczygła która poprzez zwiększenie obszarów rolniczych, zmniejszenie ilości ugorów, polan, zwiększenie urbanizacji, doprowadziła do zmniejszenia wielkości, można by też wysnuć tezę iż ptaki które nie odlatują nie potrzebują tak wielkich i silnych skrzydełek jak te które wędrują setki kilometrów - a mogło to powstać w bardzo prosty sposób młode z późnych lęgów nie zdążyły się w pełni rozwinąć/rozrosnąć przezimowały w Polsce i wydały potomstwo swojej wielkości

jest również możliwość iż np w naszej populacji szczygła zmniejszyła się (zmniejszyła rozmiar) przez zanik krwi szczygłów syberyjskich wypieraną przez krew zachodnią a nawet krew szczygłów które u nas pozostały - bo z tego co wiem chyba te podgatunki się krzyżują

zastanawia mnie również intensywność kolorów to przecież też może zależeć od obszaru występowania danej populacji, od rodzaju przyjmowanego pokarmu np na Syberii mają więcej - dlatego też właśnie możemy w jakiś sposób określić podgatunki i populacje
_________________
Pozdrawia Łukasz WEJMAN
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Slawomirowls 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Lut 2009
czyli 5526 dni temu
Posty: 147
Otrzymał 32 podziękowań
Skąd: Litwa Wilno
Wysłany: 2009-02-11, 20:12   

Witam.Ja za swoje życie miałem dziesiątki szczygłów,samca od samicy mogę rozpoznać biorąc nawet w ciemności w rękę :-) .Samiec jest zawsze ciut większy, samicy nigdy nie śpiewają,u samca zachodzi za oko czerwona maska,u samca nie bywaja białe wąsy nad dziobem (a tylko czarne).Szczygły częściowo odlatują a na ich miejsce przylatują bardziej ptaki żyjące z północy.
U mnie szczygły śpiewają prawie zawsze.
Ostatnio zmieniony przez wanted 2009-02-11, 20:42, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
slawek45 



Wiek: 59
Dołączył: 10 Lut 2009
czyli 5526 dni temu
Posty: 6
Skąd: mława
Wysłany: 2009-02-11, 21:52   

Slawomirowls napisał/a:
Witam.Ja za swoje życie miałem dziesiątki szczygłów,samca od samicy mogę rozpoznać biorąc nawet w ciemności w rękę :-) .Samiec jest zawsze ciut większy, samicy nigdy nie śpiewają,u samca zachodzi za oko czerwona maska,u samca nie bywaja białe wąsy nad dziobem (a tylko czarne).Szczygły częściowo odlatują a na ich miejsce przylatują bardziej ptaki żyjące z północy.
U mnie szczygły śpiewają prawie zawsze.

Dziwne,miales tyle szczyglow a napisales ze samice nie spiewaja a wprost przeciwnie samice spiewaja a nawet trafiaja sie takie co i samcom nie ustepuja.
Ostatnio zmieniony przez wanted 2009-02-11, 21:56, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Slawomirowls 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Lut 2009
czyli 5526 dni temu
Posty: 147
Otrzymał 32 podziękowań
Skąd: Litwa Wilno
Wysłany: 2009-02-11, 22:01   

slawek45 napisał/a:
Slawomirowls napisał/a:
Witam.Ja za swoje życie miałem dziesiątki szczygłów,samca od samicy mogę rozpoznać biorąc nawet w ciemności w rękę :-) .Samiec jest zawsze ciut większy, samicy nigdy nie śpiewają,u samca zachodzi za oko czerwona maska,u samca nie bywaja białe wąsy nad dziobem (a tylko czarne).Szczygły częściowo odlatują a na ich miejsce przylatują bardziej ptaki żyjące z północy.
U mnie szczygły śpiewają prawie zawsze.

Dziwne,miales tyle szczyglow a napisales ze samice nie spiewaja a wprost przeciwnie samice spiewaja a nawet trafiaja sie takie co i samcom nie ustepuja.
Ja pracuje z ptakami ponad 20 lat i mam przyjaciol arnitologow po calym swiecie lecz takiego apsurdu jeszcze nikt mi nie mowil.Jezeli szczygiel spiewa to jest 99% samiec.Samicy moga spiewac u gila,czyzyka...lecz nigdy u szczygla.Co roku obraczkuje setki tych ptakow i cos o tym wiem!!!!!Bywaja wyjatki owszem ale u szczyglow to praktycznie nie spotyka sie.Moj koles mial samice szczygla ktura spiewala lecz to nie byla pelna piosenka a jakies urywki.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
LaKi 
Specjaliści



Pomógł: 57 razy
Wiek: 42
Dołączył: 30 Sty 2008
czyli 5903 dni temu
Posty: 869
Podziękowania: 40/13
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: 2009-02-12, 00:09   

Slawomirowls, piszesz w taki sposób jakby w Polsce nie było żadnego dobrego hodowcy i nikt w Polsce się nie znał na ptakach - trochę szacunku
_________________
Pozdrawia Łukasz WEJMAN
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Slawomirowls 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Lut 2009
czyli 5526 dni temu
Posty: 147
Otrzymał 32 podziękowań
Skąd: Litwa Wilno
Wysłany: 2009-02-12, 09:26   

LaKi napisał/a:
Slawomirowls, piszesz w taki sposób jakby w Polsce nie było żadnego dobrego hodowcy i nikt w Polsce się nie znał na ptakach - trochę szacunku
Przepraszma bardzo jezeli kogos obrazilem.Jest duzo literatury o dzikich ptakach takich slynnych biologow jak Beme,Dementjew i inne.Mozecie poczytac ja nie chce nikomu nawiazywac swoja teorie.Moge podac linka gdzie mozecie zapoznac sie z setkami ludzi kturzy hoduja ptaki spiewajace w domu. http://mybirds.ru/forums/ Lecz najwiejej informacij jest na jezyku Rosyjskim ,Niemieckim,Wloskim i Angielskim.Przepraszam jezeli kogos skrzywdzilem.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Mateusz_M 
Specjaliści



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Sie 2008
czyli 5700 dni temu
Posty: 852
Podziękowania: 17/38
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2009-02-12, 09:29   

Slawomirowls, dowiedziałem się od pana Jacka Wardengi iż samica przyrównuje samcowi w śpiewie w 99 % tyle że jej śpiew składa się głównie z wabików ... niektórzy mogą zasugerować się śpiewem i się pomylić ...
_________________
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Slawomirowls 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Lut 2009
czyli 5526 dni temu
Posty: 147
Otrzymał 32 podziękowań
Skąd: Litwa Wilno
Wysłany: 2009-02-12, 11:07   

mateusz3494 napisał/a:
Slawomirowls, dowiedziałem się od pana Jacka Wardengi iż samica przyrównuje samcowi w śpiewie w 99 % tyle że jej śpiew składa się głównie z wabików ... niektórzy mogą zasugerować się śpiewem i się pomylić ...
Spiew nie musi skladac sie z urwanych odcunkow wabikow.Poprostu wiele osob mysli ze dzwieki wabiace to terz spiew. http://www.youtube.com/wa...feature=related na tym linku jest piosenka samca.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
slawek45 



Wiek: 59
Dołączył: 10 Lut 2009
czyli 5526 dni temu
Posty: 6
Skąd: mława
Wysłany: 2009-02-12, 13:48   

Slawomirowls napisał/a:
LaKi napisał/a:
Slawomirowls, piszesz w taki sposób jakby w Polsce nie było żadnego dobrego hodowcy i nikt w Polsce się nie znał na ptakach - trochę szacunku
Przepraszma bardzo jezeli kogos obrazilem.Jest duzo literatury o dzikich ptakach takich slynnych biologow jak Beme,Dementjew i inne.Mozecie poczytac ja nie chce nikomu nawiazywac swoja teorie.Moge podac linka gdzie mozecie zapoznac sie z setkami ludzi kturzy hoduja ptaki spiewajace w domu. http://mybirds.ru/forums/ Lecz najwiejej informacij jest na jezyku Rosyjskim ,Niemieckim,Wloskim i Angielskim.Przepraszam jezeli kogos skrzywdzilem.
Cytat:
widzisz interesuje sie ptakami niemal od dziecka a to juz bedzie grubo ponad 30 lat i widzialem samice spiewajace faktem jest ze to inny spiew niz u samca.dodam jeszcze ciekawostkie ,kilka lat temu trzy letnia samica szczygla otworzyla sobie klatkie i uciekla bylo to w grudnie po okolo 6 godzinach widze jak siedz na klatce po chwili wchodzi do niej .zaznacze ze wrocila jak robilo sie szarawo okolo 15 30 dostalem ja mlode (burek) nikt kto chowa szczygly nie chcial mi uerzyc.jesli ktos z was mial podobne zdarzenie to niech napisze
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.18 sekundy. Zapytań do SQL: 19
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.