Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
sklep zoologiczny. opłacalne czy nie?
Autor Wiadomość
B.A.T.E.K 
Mega User



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 6 razy
Wiek: 36
Dołączył: 14 Maj 2008
czyli 5798 dni temu
Posty: 259
Otrzymał 8 podziękowań
Skąd: Tomaszów Lubelski

Wysłany: 2009-10-25, 19:09   sklep zoologiczny. opłacalne czy nie?

witam wszystkich

po lekturze stron internetowych wracam do was na moje ulubione forum i chciałbym usłyszeć wasze myśli odnośnie opłacalności sklepu zoologicznego, a mianowicie chodzi mi o to co myślicie czy przyjął by się u mnie w mieście? miasto ok30tys. mieszkańców a sklepów jest aż trzy!!
pierwszy jest po prostu bo jest działa bardziej jako hobby właściciela i nic w nim nie ma interesującego
drugi:również funkcjonuje z miesiąca na miesiąc tyle aby do niego nie dokładać(chociaż nie wiem czy właściciel tego nie robi?). asortyment również nie zadowalający. minimum karm i minimum zwierząt. nic szczególnego. niewielkie zróżnicowanie
i w końcu trzeci:mała powierzchnia wszystko na sobie ciężko się obrócić gdyż połowę sklepu zajmują worki z karma dla psów i kotów(i to wyróżnia go na tle pozostałych dwóch). reszta czyli zwierzęta i karma podstawowe.

a ja myślę by zrobić konkurencje dla nich wszystkich otworzyć sklep duży z szeroka gama asortymentu. zarazem prowadziłbym hodowle w domu najłatwiejszych zwierząt czyli małe gryzonie, "proste" w utrzymaniu ryby ptaki już posiadam. czyli wszystko co potrafiłbym rozmnożyć. następnie oferta produkcji akwariów i terrariów na zamówienie, aranżacja wyżej wymienionych. wiadomo w miarę działania sklepu oferta by się rozwijała.
wiadomo jest ryzyko gdyż miasto jest małe ale myślę ze taki sklep przyciągną by klientów.

a wy co o tym myślicie?
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2009-10-25, 19:37   

B.A.T.E.K, u nas jest 40 tysięcy ludu w mieście a zoologików aż 6 i każdemu się wiedzie dobrze.
Baaa, auta też zmieniają.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
B.A.T.E.K 
Mega User



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 6 razy
Wiek: 36
Dołączył: 14 Maj 2008
czyli 5798 dni temu
Posty: 259
Otrzymał 8 podziękowań
Skąd: Tomaszów Lubelski

Wysłany: 2009-10-25, 19:54   

wanted, a jak u nich z asortymentem? u wszystkich jest dobry czy tak jak u mnie?
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
gege 
Mega User
gege



Moja specjalizacja:
Inne

Pomógł: 14 razy
Wiek: 29
Dołączył: 30 Maj 2008
czyli 5782 dni temu
Posty: 343
Dał 2 podziękowanie(a)
Skąd: Zimnowoda/Woj.Świętokrzyskie

Wysłany: 2009-10-25, 19:56   Re: sklep zoologiczny. opłacalne czy nie?

B.A.T.E.K,no to do dzieła.Tylko najlepiej jak już byś zakładał zoologiczny to najpierw rozmnoż zwierzęta,pozamawiaj:klatki,akwa,pokarm i takie artykuły,a potem wstawiaj wszystko do sklepu.Nie,że po troszku tylko od razu i ludzi Ci przybędzie to kupią i będą mieli do wyboru i myślę,że im się spodoba,a jak bedziesz po trochu robił to właściciele tamtych mogą zrobić u siebie przemeblowanie,a takto klienty będą wiedzieli,że u ciebie to jest i to i przyjdą do ciebie.
_________________
www.minizoogege.pl.tl
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
monia 
Mega User
monika



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 05 Lip 2008
czyli 5746 dni temu
Posty: 686
Podziękowania: 31/13
Skąd: gogolin

Wysłany: 2009-10-25, 20:01   

Konkurencje jest bardzo szybko zrobić.wystarczy,że bedziesz miał nizsze ceny,towar zawsze świerzy,duzy wybór i miła obsługe:).
U nas był zoologiczny ale wiekszość artykułów było wędkarskich a te ptasie były zazwyczaj po gwarancji lub kosmicznie drogie.
W opolu sklep zoologiczny podzielili na dwa osobne sklepy i w jednym jest wszystko dla psa i kota i musze powiedzieć,że naprawde jest w czym wybierać.A drugi dla ptaków,gryzoni i innych ale tam już zaprzestano sprzedawać ptaki,a reszta-asortyment może być.
Mysle,że jak ludzie wejdą raz i przekonaja sie o jakości sklepu to chetnie bedą wracać tam gdzie jest duży asortyment,dobrze też jak obsługa jest troche oczytana w hodowlach róznych gatunków zwierzat i nie myśle tu by wiedzieli wszystko ale podstawowe rzeczy.
_________________
http://przyropol.blogspot.com/-fotorelacje z terenu
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2009-10-25, 20:11   

monia napisał/a:
miła obsługe

ładną blondynę !!!!

Nie, nie - tak poważnie to kogoś kto się na tym zna i na tym co będzie żywego sprzedawał. Jak ktoś raz sprzeda coś złego, to ludziska będą pamiętać.

Asortyment u nas jest pospolity - nic szczególnego.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
B.A.T.E.K 
Mega User



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 6 razy
Wiek: 36
Dołączył: 14 Maj 2008
czyli 5798 dni temu
Posty: 259
Otrzymał 8 podziękowań
Skąd: Tomaszów Lubelski

Wysłany: 2009-10-25, 20:20   

gege, nie no mówiąc po trochu nie miałem na myśli rozkręcania sklepu po trochu. sklep od razu wszystko musi w nim być. chodziło mi o wprowadzanie powoli zwierząt z własnej hodowli.


monia, co do wiedzy na temat zwierząt to się zgadza. pamiętam jak dzisiaj kiedy otwierał się u nas jeden ze sklepów(miałem wtedy ok15lat)jaka jego właściciele mieli wiedzę na temat utrzymywania zwierząt nie mówiąc o ich hodowli.praktycznie zerowa z książkami w reku tłumaczyli ludziom już ja więcej wtedy wiedziałem.

muszę to dobrze przemyśleć bo to nie chodzi o to by coś robić tylko o to by to robić dobrze.

dokładnie tak jak napisał wandet nie można robić tego na odwal aby tylko dla zysku bo często jest tak ze ludzie kupują drogie zwierzęta a później im one padają i taki człowiek się zniechęca i ciężko jest mu wrócić do sklepu po następne.
i jestem tej myśli ze lepiej wpierw powiedzieć o minusach niż o plusach ale wiadomo jak to jest w interesie takie coś na dobre nie wychodzi
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Michuuu 
Doświadczony Hodowca



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/Michuuu

Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 47 razy
Wiek: 33
Dołączył: 20 Lip 2008
czyli 5731 dni temu
Posty: 2719
Podziękowania: 72/123
Skąd: Murowana Goślina

Wysłany: 2009-10-26, 04:53   

U mnie w Murowanej Goślinie , mieszka ok 10 tys osób i mamy 5 sklepów , w tym 2 zoologiczno-wędkarskie.Jakoś nikt jeszcze nie splajtował ;-)
Wszystko są to małe sklepiki z nie największym asortymentem.
Co do zwierząt też kiepsko np. papugi faliste mają w jednym i kosztuję ok 40 zł

wanted napisał/a:
monia napisał/a:
miła obsługe

ładną blondynę !!!!


Jestem ZA :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

B.A.T.E.K, Myślę że jak byś miał ładny sklep , poukładane na półkach , ładne-zdrowe zwierzęta , normalne ceny i trochę wiedzy to pewnie odniósł byś sukces ;-)
_________________
https://www.facebook.com/drobnaegzotyka

Moje aukcje - ALLEGRO
Moje aukcje - TABLICA
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
zebrafinch 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Sie 2008
czyli 5693 dni temu
Posty: 69
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-10-29, 00:00   

B.A.T.E.K, sklep zoologiczny tak jak każdy inny rządzi się prawami rynku, w Poznaniu jakieś 20 lat temu pan S. otworzył sklep , było w nim wszystko , sklep był duży, obsługa kompetentna i po roku zamknięty ,
pięć lat wstecz Poznań ul. Poznańska właściciel zaangażowany przez okres dwóch lat dokłada co miesiąc około 1 tys. zł , zamyka sklep - nie było klientów
są to tylko dwa przykłady jest ich więcej, możesz zrobić wszystko dobrze i może się nie udać , nie ma recepty
dobra lokalizacja , najlepiej osiedle z dużej płyty (wieżowce) i czynsz bardzo niski lub własny lokal, bez tego bym nie próbował
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
krzychu w1 
Specjaliści



Pomógł: 25 razy
Wiek: 57
Dołączył: 30 Sty 2008
czyli 5903 dni temu
Posty: 378
Podziękowania: 23/24
Skąd: Przemyśl
Ostrzeżeń:
 1/5/8
Wysłany: 2009-10-29, 07:29   

U mnie sklepów jest chyba z siedem i wszystkie jakoś przędą, nie plajtują.Jeden się nawet rozwija i powstały niedawno dwie filie tego sklepu.Wszystkie sklepy prowadzą dodatkową działalność,połączona sprzedaż sprzętu wentkarskiego,typowo dla gołębi i zoologiczna.
Ale coraz mniej w nich żywych zwierząt,głównie karmy i akcesoria.Co do obsługi w tych sklepach to ludzie z przypadku,w jednym jest blondynka ,maluje pazurki a ptaki zdychają z pragnienia i mają syf w klatkach.
Fachowa obsługa, bogaty asortyment, niezbyt wygórowane ceny i powinno się udać.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2009-10-29, 08:01   

Asortyment wędkarski to też podstawa w takich sklepach bo schodzi.
Przy okazji sprzedam ci mój pomysł bo kiedyś też chciałem otworzyć sklep zoologiczny.
Karty stałego klienta - komputer i jazda, po przekroczeniu jakiejś sumy w roku, miesiącu - miły upominek dla kupującego. Oczywiście, coś co mu się przyda, coś dla jego ptaków np. a nie dla węża którego niema.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
B.A.T.E.K 
Mega User



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 6 razy
Wiek: 36
Dołączył: 14 Maj 2008
czyli 5798 dni temu
Posty: 259
Otrzymał 8 podziękowań
Skąd: Tomaszów Lubelski

Wysłany: 2009-11-02, 21:32   

wanted napisał/a:

Karty stałego klienta - komputer i jazda, po przekroczeniu jakiejś sumy w roku, miesiącu - miły upominek dla kupującego. .


Bardzo ciekawy pomysł. większość aptek i stacji benzynowych to stosuje i napewno działa i pomaga. dzięki za podsunięcie takiego pomysłu.
coraz bardziej bym chciał spróbować ale z drugiej strony się :-/ boje.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2009-11-02, 21:43   

B.A.T.E.K, do odważnych świat należy.


Pomysł ten miałem już dawno dawno temu zanim Apteki to stosowały.
Mam jeszcze kilka innych pomysłów które zapewne by przyciągnęły klientów do sklepu.
Pewnego czasu dosłownie tylko o tym myślałem i już byłem bliski sklepu zoologicznego, zrezygnowałem z osobistych powodów ale być może kiedyś .......
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Aeterna 
Mega User



Pomogła: 36 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 20 Sty 2008
czyli 5913 dni temu
Posty: 1305
Otrzymał 1 podziękowań
Skąd: Śródborze
Wysłany: 2009-11-02, 21:48   

B.A.T.E.K, życzę Ci jak najlepiej, cenię ludzi z inicjatywą, ale ... ;)

Przede wszystkim zrób porządne rozeznanie w rynku. W różnych miejscowościach różni są ludzie i różne mają zainteresowania :)
Jeżeli sporo osób ma zwierzaki ( najlepiej przez znajome dzieciaki zrobić wywiad w szkołąch), możesz myśleć o sklepiku.

Sprawa druga. Nie można łapać kilku srok za ogon. Skup się na jednym. Jeżlei masz w mieście trzy sklepy, przyjrzy się im dobrze i zrób coś, co wypełni lukę w ich asortymencie.

WYdaje mi się, że chcesz popełnioć klasyczny błąd początkującego, czyli przeinwestować na początek. Odradzam bardzo!
Zaczynać należy od minimum kosztów i cieżkiej pracy. Nie nastawiaj się na zysk od razu. Czasem kilka ładnych miesięcy pracuje się ciężko, żeby sklepik zaczął przynosić dochody.

NIe zaczynaj od "wynalazków". Najwięcej zarobisz na prostych rzeczach., Jak piszesz,małe gryzonie, popularne ptaszki, rybki, krewetki, a przede wszystkim artykuły DLA zwierząt, bo to zawsze najmniej ryzykowne i jeśc nie woła ;)

Interes się rozkręci, zorientujesz sę w rynku i potrzebach klientów w Twoim mieście i będziesz mógł zdecydować się na konkretny profil.

Wszystko musi być ładne, schludne, czyste, obsługa sympatyczna;)

Jeżlei chcesz się "bawić" w bardziej ambitne zwierzaki, zawsze pozostaje opcja sprowadzenia ich na zamówienie :)

Życzę powodzenia i trzymam kciuki :)
_________________
Ktokolwiek powiedział, że słońce przynosi szczęście ten nigdy nie tańczył w deszczu
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
B.A.T.E.K 
Mega User



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 6 razy
Wiek: 36
Dołączył: 14 Maj 2008
czyli 5798 dni temu
Posty: 259
Otrzymał 8 podziękowań
Skąd: Tomaszów Lubelski

Wysłany: 2009-11-03, 18:16   

Aeterna, dzięki:) masz racje, ale nie mam zamiaru jak już rzucać się na głęboką wodę. a tym bardziej ze nie mogę sobie pozwolić na zainwestowanie mocno dużych pieniędzy na sam początek ale wszystko pomału i stopniowo...
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Mateusz_M 
Specjaliści



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Sie 2008
czyli 5700 dni temu
Posty: 852
Podziękowania: 17/38
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2009-11-03, 18:45   

B.A.T.E.K, Ja Cię błagam , przyjeżdżaj do mnie i otwieraj sklep w moim mieście ! Jest jeden zoologiczny ale facet się nie zna nie ma nieraz podstawowych rzeczy ze zwierząt to ze dwa gat. chomików papugi faliste i od czasu do czasu samiec kanarka za 100 zł ( byle jaki oczywiście ) z ryb to molinezje mieczyki neonki i gupiki no i dwa skalary za 30 zl . Pokarmy to na prawdę stoją nieraz ze dwa lata ,szok po prostu . Ja jeżdżę do okolicznych sklepów do innych miast a na większe zakupy do Lublina np do Tesco lub E.Leclerka i tam sporo sie dowiem od doświadczonych ludzi , Pozdrawiam :-D
_________________
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Michuuu 
Doświadczony Hodowca



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/Michuuu

Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 47 razy
Wiek: 33
Dołączył: 20 Lip 2008
czyli 5731 dni temu
Posty: 2719
Podziękowania: 72/123
Skąd: Murowana Goślina

Wysłany: 2009-11-03, 18:55   

Byłem dziś w jednym sklepie ZOO i mieli papużki faliste.Cena to 45 zł za sztukę.
Może faktycznie założenie dobrego sklepu ZOO jest dobrym pomysłem :-)
_________________
https://www.facebook.com/drobnaegzotyka

Moje aukcje - ALLEGRO
Moje aukcje - TABLICA
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Mateusz_M 
Specjaliści



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Sie 2008
czyli 5700 dni temu
Posty: 852
Podziękowania: 17/38
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2009-11-03, 19:16   

Michuuu, no u mnie są na razie falki po 40 zł kanarek samiec ( taki mieszaniec ) 100 zł samica 50 zł , miał kiedyś łąkówki wspaniale 170 zł sztuka :lol:
_________________
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
B.A.T.E.K 
Mega User



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 6 razy
Wiek: 36
Dołączył: 14 Maj 2008
czyli 5798 dni temu
Posty: 259
Otrzymał 8 podziękowań
Skąd: Tomaszów Lubelski

Wysłany: 2009-11-03, 19:42   

dokładnie kupują po15zł a sprzedają sami wiecie po ile, wiadomo trzeba wliczyć w ta cenę wszystko co potrzebne.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Aeterna 
Mega User



Pomogła: 36 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 20 Sty 2008
czyli 5913 dni temu
Posty: 1305
Otrzymał 1 podziękowań
Skąd: Śródborze
Wysłany: 2009-11-03, 19:43   

B.A.T.E.K napisał/a:
Aeterna, dzięki:) masz racje, ale nie mam zamiaru jak już rzucać się na głęboką wodę. a tym bardziej ze nie mogę sobie pozwolić na zainwestowanie mocno dużych pieniędzy na sam początek ale wszystko pomału i stopniowo...



Sam fakt, że spokojnie rozważasz różne opcje, szukasz opinii, świadczy o tym, ż epoważnie podchodzisz do sprawy, a to dobrze wróży na przyszłość:)
Powodzenia ! :-)
_________________
Ktokolwiek powiedział, że słońce przynosi szczęście ten nigdy nie tańczył w deszczu
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 17
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.