Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
sklep zoologiczny. opłacalne czy nie?
Autor Wiadomość
B.A.T.E.K 
Mega User



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 6 razy
Wiek: 36
Dołączył: 14 Maj 2008
czyli 5797 dni temu
Posty: 259
Otrzymał 8 podziękowań
Skąd: Tomaszów Lubelski

Wysłany: 2011-02-26, 21:54   

No fakt miejsca mało ale i tak dwa razy więcej jak u konkurencji, mam nadzieje ze będzie się jakoś wiodło:) ;-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2011-02-26, 22:00   

B.A.T.E.K, teraz konkretna promocja, jakieś bajery na przyciągnięcie klienta i kula się.
Karty stałego klienta. Coś zapewne wymyślisz.

No i będziemy mieli też gdzie rozprowadzać co nieco związane z Aviornisem :mrgreen:
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
krzyś 
Mega User



Wiek: 42
Dołączył: 30 Sie 2009
czyli 5325 dni temu
Posty: 148
Podziękowania: 14/19
Skąd: Świebodzice
Wysłany: 2011-03-17, 23:48   

http://allegro.pl/hurtown...1513803511.html
może Ci się przyda
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
B.A.T.E.K 
Mega User



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 6 razy
Wiek: 36
Dołączył: 14 Maj 2008
czyli 5797 dni temu
Posty: 259
Otrzymał 8 podziękowań
Skąd: Tomaszów Lubelski

Wysłany: 2011-03-18, 11:29   

krzyś, dzięki. ;-) widziałem już tego pana. Napisałem do niego ale na razie bez odzewu.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
amadyna1471 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/amadyna1471

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 24 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Maj 2010
czyli 5072 dni temu
Posty: 3606
Podziękowania: 370/338
Skąd: Gorzyczki

Wysłany: 2011-03-23, 08:49   

B.A.T.E.K, A ja proponuje Ci się przejechać na jedną z Giełd do Ostrawy kupisz tam trochę rzeczy o rybkach nie wspominając.To są tak faktycznie trzy giełdy w jednej :-D
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
B.A.T.E.K 
Mega User



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 6 razy
Wiek: 36
Dołączył: 14 Maj 2008
czyli 5797 dni temu
Posty: 259
Otrzymał 8 podziękowań
Skąd: Tomaszów Lubelski

Wysłany: 2011-03-23, 19:20   

no to fakt warto by było pojechać... ale to jednak daleko jest.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
amadyna1471 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/amadyna1471

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 24 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Maj 2010
czyli 5072 dni temu
Posty: 3606
Podziękowania: 370/338
Skąd: Gorzyczki

Wysłany: 2011-03-23, 19:25   

B.A.T.E.K, Daleko czy nie do Prerowa jeżdżą hodowcy z całej Polski a to 80 km dalej,a tam mało kiedy jest tyle innych sprzedających niż z ptakami ,a tu masz 3 giełdy w jednej może jednak warto ,ale to twoja sprawa.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
B.A.T.E.K 
Mega User



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 6 razy
Wiek: 36
Dołączył: 14 Maj 2008
czyli 5797 dni temu
Posty: 259
Otrzymał 8 podziękowań
Skąd: Tomaszów Lubelski

Wysłany: 2011-03-24, 20:17   

Nie mowie ze nie warto, jednak jechał w tej chwili specjalnie tam to mi się nie kalkuluje jeszcze nie mam tylu klientów. W Prerovie jak jesteśmy to raz w roku i wtedy by można było zahaczyć i o ta giełdę.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
amadyna1471 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/amadyna1471

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 24 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Maj 2010
czyli 5072 dni temu
Posty: 3606
Podziękowania: 370/338
Skąd: Gorzyczki

Wysłany: 2011-03-24, 20:33   

B.A.T.E.K, tak się składa że Giełda w Ostrawie jest między giełdami w Prerovie.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
atomek 



Dołączył: 13 Kwi 2011
czyli 4734 dni temu
Posty: 4
Wysłany: 2011-04-13, 18:06   

Witaj,

Napisz jak Ci idzie biznes? czy poznałeś już preferencje klientów? z czegoś zrezygnowałeś co dodałeś itp.

Jestem bardzo ciekawy sam planuję założyć sklep zoologiczny i wędkarski w jednym.
Ciężko mi na razie to ugryźć - zwłaszcza jeśli chodzi o karmy na rynku pełno "pseudo hurtowni" gdzie próbują upchać np. karmy na których niby zarabia się 4-5% !! :mrgreen:

Na razie szukam powierzchni 80-120m2 w przystępnych cenach bez konieczności remontu i nie jest najłatwiej. Czyli najlepiej celować w lokalizację na osiedlach? typowe blokowiska?
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
B.A.T.E.K 
Mega User



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 6 razy
Wiek: 36
Dołączył: 14 Maj 2008
czyli 5797 dni temu
Posty: 259
Otrzymał 8 podziękowań
Skąd: Tomaszów Lubelski

Wysłany: 2011-04-14, 09:27   

atomek, jak na pierwszy miesiąc działalności to jest dobrze. spory ruch w akwarystyce mam reszta mniej. co do lokalizacji to ciężko mi podpowiedzieć ale na pewno jak nieduży sklep to osiedla dobra sprawa. co do powierzchni jakiej szukasz to spora, odważny jesteś. na taki sklep trzeba mieć mocno dużo pieniędzy chodzi mi o zatowarowanie. a wiadomo czym większy tym więcej towaru trzeba żeby nie było pusto.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
atomek 



Dołączył: 13 Kwi 2011
czyli 4734 dni temu
Posty: 4
Wysłany: 2011-04-14, 22:05   

Lokal o tej powierzchni wiem, że sporo zamrozi pieniążków ale mniej więcej na tyle będziemy mogli sobie pozwolić. Dział akwarystyka obowiązkowy chcę aby jednak było tam trochę zwierzątek nie tylko pospolite rybki ale również co nieco innego łuskowego stworzenia :).
Zrobić również niewielki dział z terrarystyką - mamy dosyć duże doświadczenie w howie ryb, ptaków, gadów więc chyba nie będzie większego problemu. Duży nacisk będzie kładziony na przede wszystkim wysokiej jakości obsługę dobre zaplecze merytoryczne aby nie siedzieć przed klientem z książką... jak często miałem okazję się o tym przekonać w innych zoologach :).

Jak wystarczy funduszy będą też akwaria z roślinami wodnymi oraz takimi do terrarium/paludarium.

Na razie to wszystko jest w powijakach i jestesmy na etapie szukania dostawców/hurtowni karm i akcesoriów jeśli macie jakieś dobre namiary w okolicy krakowa chętnie przygarnę :).

Jednocześnie nie chcę też przeinwestować jeśli wszystko okaże się klapą to nie będzie wesoło no ale cóż.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
grajgul 
Mega User



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 16 razy
Wiek: 31
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5913 dni temu
Posty: 901
Podziękowania: 74/106
Skąd: Bydgoszcz

Wysłany: 2011-04-15, 05:34   

atomek, Można też pomyśleć o sprzedaży internetowej ;-)
_________________
Artykuły rehabilitacyjne i nie tylko - www.kursmed.com

Pozdrawiam cie Gość, :)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
B.A.T.E.K 
Mega User



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 6 razy
Wiek: 36
Dołączył: 14 Maj 2008
czyli 5797 dni temu
Posty: 259
Otrzymał 8 podziękowań
Skąd: Tomaszów Lubelski

Wysłany: 2011-04-15, 08:40   

w Krakowie z tego co wiem jest giełda zoologiczna. ogladalem kiedyś zdjęcia i było w czym wybierać.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
atomek 



Dołączył: 13 Kwi 2011
czyli 4734 dni temu
Posty: 4
Wysłany: 2011-04-16, 22:51   

tak bywałem wiele razy na tej giełdzie - zwierzęta faktycznie można kupić nawet w niezłej cenie ale jeśli chodzi o karmy, sprzęt i akcesoria to wiele stoisk oferuje mało atrakcyjne ceny.
Szczerze to coraz większe odnoszę wrażenie, że tam są zwykłe detaliczne sklepy.

Uważajcie przy zakupie roślin akwariowych jeśli dużo kupujecie jest tam pewne stoisko (z mchami i roślinami do krewetkarium) a pracujący tam Pan chociaż bardzo miły nie rzetelnie wydaje resztę.... i to nie pierwszy raz.

Przy zakupie rybek też pasuje uważać - mój znajomy ma akwa. z paletkami i często kiedy przynosił nową były pozarażane paskudztwami najczęściej jakieś pasożyty.
Kwarantanna przed wdrożeniem do akwa. obowiązkowa :).

Mam też złe doświadczenie z królikami "miniaturki" znajomy prosił o zakup kilku królików
które okazały się później NIE MINIATURKAMI teraz ma je wielkości spasionego kota ;).
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
B.A.T.E.K 
Mega User



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 6 razy
Wiek: 36
Dołączył: 14 Maj 2008
czyli 5797 dni temu
Posty: 259
Otrzymał 8 podziękowań
Skąd: Tomaszów Lubelski

Wysłany: 2011-04-17, 09:25   

atomek napisał/a:
tak bywałem wiele razy na tej giełdzie - zwierzęta faktycznie można kupić nawet w niezłej cenie ale jeśli chodzi o karmy, sprzęt i akcesoria to wiele stoisk oferuje mało atrakcyjne ceny.


co do sprzętu i akcesoriów itd to musisz poszukać hurtowni, na pewno euro-zoo jako ogólnopolska hurtownia powinna mieć siedzibie niedaleko Ciebie i myślę ze jakieś lokalne tez są. Poza tym na pewno więcej jest hodowców, hurtowni ryb czy zwierząt w małopolskim i na śląsku niż u mnie na lubelszczyznie.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
atomek 



Dołączył: 13 Kwi 2011
czyli 4734 dni temu
Posty: 4
Wysłany: 2011-04-17, 23:46   

To fakt - ale kiedy z tym już uda nam się ruszyć chętnie możemy nawiązać wzajemną współpracę. Nawet gdybym miał robić większe zakupy i np. wysyłać paczkę do Was to i tak super bo więcej towaru = większy rabat = większy zysk lub lepsze ceny i więcej klientów dla obu sklepów :).

Czytam różne fora na temat lokali w Krakowie i niestety mam coraz większe obawy - bardzo często właściciele wkrótce po otwarciu interesu przez najemcę wywalają go jak tylko zobaczą jaki interes tam może sprawnie działać ;-/. To może jednak kupno lokalu na własność ale to już duży kredyt .... btw. sprzedaż internetowa też będzie mam w tej dziedzinie akurat doświadczenie więc powinno być ok.

Acha - szukam informacji na temat karm np. Royal Canin - jaka jest średnia marża narzucana przez sklepy? tj. mam kontakty do przedstawicieli ale jeszcze nikt nie odpisał na mejle a w weekend nie chcę tam dzwonić :).

Chciałem wiedzieć czy to jest 30%? 50%? czy może 100%? w co bardzo wątpię :).

Muszę określić jaką sumę przeznaczyć na karmy które trzeba mieć.


Kurcze mam nadzieję, że jakoś to ruszy.. zazdroszczę Tobie, że Twoja działalność już prosperuje ale to mnie jednocześnie napawa optymizmem :).
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
ostryx18 
Mega User



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Gru 2009
czyli 5231 dni temu
Posty: 17
Otrzymał 5 podziękowań
Skąd: Łochów
Wysłany: 2012-03-20, 20:31   

witam,
jak "ruch" w interesie? może warto by było napisać co się działo od czasu uruchomienia sklepu?
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Strefazoo 



Moja specjalizacja:
Inne

Wiek: 46
Dołączył: 03 Sie 2012
czyli 4255 dni temu
Posty: 1
Otrzymał 1 podziękowań
Skąd: Koszalin

Wysłany: 2012-08-03, 22:55   Re: sklep zoologiczny. opłacalne czy nie?

B.A.T.E.K napisał/a:
witam wszystkich

po lekturze stron internetowych wracam do was na moje ulubione forum i chciałbym usłyszeć wasze myśli odnośnie opłacalności sklepu zoologicznego, a mianowicie chodzi mi o to co myślicie czy przyjął by się u mnie w mieście? miasto ok30tys. mieszkańców a sklepów jest aż trzy!!
pierwszy jest po prostu bo jest działa bardziej jako hobby właściciela i nic w nim nie ma interesującego
drugi:również funkcjonuje z miesiąca na miesiąc tyle aby do niego nie dokładać(chociaż nie wiem czy właściciel tego nie robi?). asortyment również nie zadowalający. minimum karm i minimum zwierząt. nic szczególnego. niewielkie zróżnicowanie
i w końcu trzeci:mała powierzchnia wszystko na sobie ciężko się obrócić gdyż połowę sklepu zajmują worki z karma dla psów i kotów(i to wyróżnia go na tle pozostałych dwóch). reszta czyli zwierzęta i karma podstawowe.

a ja myślę by zrobić konkurencje dla nich wszystkich otworzyć sklep duży z szeroka gama asortymentu. zarazem prowadziłbym hodowle w domu najłatwiejszych zwierząt czyli małe gryzonie, "proste" w utrzymaniu ryby ptaki już posiadam. czyli wszystko co potrafiłbym rozmnożyć. następnie oferta produkcji akwariów i terrariów na zamówienie, aranżacja wyżej wymienionych. wiadomo w miarę działania sklepu oferta by się rozwijała.
wiadomo jest ryzyko gdyż miasto jest małe ale myślę ze taki sklep przyciągną by klientów.

a wy co o tym myślicie?



W tym temacie już wiele napisano. Część moich doświadczeń z tej wiedzy jest dotępna za darmo na stronie strefazoo.info w zakładce założ sklep. Polecam wszystkich zainteresowanych
_________________
Masz sklep zoologiczny? Chcesz założyć sklep - darmowe informacje zoologiczne strefazoo.info
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
andison 



Dołączył: 29 Paź 2016
czyli 2707 dni temu
Posty: 3
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-10-29, 20:41   

Tak, fajna sprawa mieć taki sklepik. Ale trzeba rozważyć jaka konkurencja jest. W dużym mieście trochę trudniej jest, bo są co rusz tego typu sklepy w galeriach czy centrach handlowych. Ale w małych miastach lub wsiach - można spróbować :).
_________________
suszarka do naczyń
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 17
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.