Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Ceny drobnicy
Autor Wiadomość
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

  Wysłany: 2009-01-04, 10:22   Sprzedaż ptaków i zwierząt w sklepach zoologicznych.

Sprzedaż ptaków w sklepach zoologicznych.


80 egzotycznych zwierząt, które mogły nielegalnie trafić do Polski, znaleźli podczas kontroli kilku łódzkich sklepów zoologicznych policjanci i celnicy. Właścicielom lub kierownikom sklepów mogą grozić kary nawet do pięciu lat więzienia.

Jak poinformowała podinsp. Joanna Kącka z łódzkiej policji, skontrolowano pięć punktów sprzedaży głównie w centrach handlowych. Policjantom towarzyszyli eksperci do spraw okazów zagrożonych wyginięciem, objętych konwencją waszyngtońską CITES.
Podczas wnikliwej kontroli zakwestionowano legalność sprowadzenia na teren Polski 80 zwierząt - 17 papug, 15 żółwi, 14 pająków, 11 węży i legwanów, 5 kameleonów i 5 aksolotlów meksykańskich oraz warana i skorpiona cesarskiego.
Część zwierząt nie miała żadnej dokumentacji potwierdzającej legalność ich sprowadzenia do Polskipodinsp. Joanna Kącka
Część zwierząt nie miała żadnej dokumentacji potwierdzającej legalność ich sprowadzenia do Polski; część z dokumentacji nie spełniała wymogów nałożonych przez przepisy - wyjaśniła Kącka.

Wstępnie przesłuchano właścicieli lub kierowników tych sklepów. Jeśli podejrzenia się potwierdzą, usłyszą oni zarzuty z ustawy o ochronie przyrody; grożą za to kary od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.

Podobna kontrola został przeprowadzona w lipcu tego roku na terenie łódzkiej giełdy zoologicznej. Wówczas ujawniono przywiezione nielegalnie do Polski 54 legwany zielone i 36 żółwi greckich. Zwierzęta znalazły schronienie w warszawskim ZOO.

Celnicy podkreślają, że zwierzęta oferowane w takiej sprzedaży pochodzą bądź z przemytu, bądź z nielegalnych hodowli organizowanych na terenie Europy. Jak szacują organizacje ekologiczne, w czasie transportu przemycanych zwierząt ginie około 80% osobników. Pozostałe docierają na miejsce chore lub - w najlepszym przypadku - wycieńczone.

Stale rosnąca popularność egzotycznych zwierząt na naszym rynku powoduje, że coraz więcej gatunków dostępnych jest w polskich sklepach. Wiele z nich można już kupić naprawdę tanio. To niesie za sobą falę zakupów dokonywanych przez przypadkowych klientów pod wpływem impulsu w sklepie zoologicznym.

Niestety - według celników - coraz częściej zdarza się także, że zwierzęta takie są następnie wypuszczane na wolność przez właścicieli, którzy nie zdają sobie sprawy, że nie przeżyją one w polskich warunkach.


Źródło Wirtualna Polska
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

pioter574 
Mega User



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Sie 2008
czyli 5712 dni temu
Posty: 51
Skąd: Czarnków
Wysłany: 2009-01-04, 15:51   

Wielu sprzedawców nie wie jakie zwierztka może sprzedawać liczy się tylko zysk.W jednym ze slepów w Wielkopolsce na pytanie o dokument rjestracyjny rozelli białolicej zostałem potraktowany jak intruz.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5912 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2009-01-04, 16:25   

No bo sklepy nie mają i nie muszą mieć takich dokumentów. Posiadanie dokumentu rejestracyjnego nie ma żadnego związku z handlem ptakami. Jak kupisz, sprzedaż albo wymienisz ptaka który ma tylko dokument rejestracyjny grozi Ci do 5 lat więzienia.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
yotan 
Doświadczony Hodowca
yotan



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/yotan

Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 26 razy
Wiek: 72
Dołączył: 16 Lut 2008
czyli 5886 dni temu
Posty: 684
Podziękowania: 75/37
Skąd: kuj.-pom.

Wysłany: 2009-01-04, 16:44   

JC napisał/a:
ptaka który ma tylko dokument rejestracyjny

A co jeszcze musi mieć taki ptak?
_________________
Piszę poprawnie po polsku.


Najlepsza grupa to NIEAKTYWNI! Chcę do nich należeć!
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Al 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomogła: 50 razy
Dołączyła: 20 Sty 2008
czyli 5913 dni temu
Posty: 845
Podziękowania: 53/4
Skąd: Knurów
Ostrzeżeń:
 1/5/8

Wysłany: 2009-01-04, 17:10   

yotan, Zaświadczenie o urodzeniu w hodowli.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
yotan 
Doświadczony Hodowca
yotan



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/yotan

Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 26 razy
Wiek: 72
Dołączył: 16 Lut 2008
czyli 5886 dni temu
Posty: 684
Podziękowania: 75/37
Skąd: kuj.-pom.

Wysłany: 2009-01-04, 20:23   

To jest ten dokument, który jest wystawiany przez lekarza weterynarii? Czy mogę sobie sam taki napisać?
_________________
Piszę poprawnie po polsku.


Najlepsza grupa to NIEAKTYWNI! Chcę do nich należeć!
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2009-01-05, 00:38   

yotan, dokumenty o urodzeniu w hodowli gatunków które podlegają rejestracji w urzędach wystawia Powiatowy Lekarz Weterynarii i tylko on jest do tego upoważniony.
ściśle też mówiąc, dokładniej jak rozmawiałem z nimi, to mamy obowiązek wcześniej zgłosić jak nasze ptaki zaczynają znosić jajka. W tym momencie jak mi mówił , powinna odbyć się pierwsza kontrola w celu kontroli zniesionych jaj - ilości ich. Potem weterynarz odwiedził by nas ponownie w okresie tuż po wykluciu młodych i tu ma 14 dni na to.
Jeśli od momentu odwiedzin weterynarza i wystawienia dokumentów któryś z młodych by nam padł, mamy obowiązek to zgłosić i wyrejestrować z Urzędu, chyba że nie zarejestrowaliśmy ich jeszcze, na co tez mamy 14 dni od momentu kiedy weterynarz wystawi dokument.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
york73 
Mega User



Pomogła: 27 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 09 Lut 2008
czyli 5893 dni temu
Posty: 282
Otrzymał 2 podziękowań
Skąd: Pomorze
Wysłany: 2009-01-05, 08:48   

JC, na a jeśli chcemy kupić papugę i jest to np. alexandretta chińska to powinni chyba mieć stosowną do tego ptaka dokumentację ?
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Al 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomogła: 50 razy
Dołączyła: 20 Sty 2008
czyli 5913 dni temu
Posty: 845
Podziękowania: 53/4
Skąd: Knurów
Ostrzeżeń:
 1/5/8

Wysłany: 2009-01-05, 09:21   

york73,Tak nie tylko zaświadczenie że ptak był rejestrowany ale przede wszystkim zaświadczenie od lek.pow.wet.
Jeżeli masz tylko potwierdzenie rejestracji to takiego ptaka możesz jedynie komuś przekazać. Na podstawie dowodu rejestracji nie można ptaka sprzedać czyli tranzakcja kupna- sprzedaży nap.na Alegro jest nielegalna i podlega karze
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5912 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2009-01-05, 09:39   

Obrót ptakami zamieszczonymi w aneksach A i B jest dozowolony tylko w przypadku posiadania świadectwa pochodzenia czyli urzędowego dokumentu skąd ten ptak się wziął. Z tym, że obrót ptakami z załacznika A jest dozwolony tylko wtedy, gdy się na pewno wykluły w hodowli, są znakowane i mamy do tego jeszcze pozwolenie na przemieszczanie wydane przez ministerstwo. Pozwolenie z ministerstwa nie jest wymagane w przypadku modrolotek i świergotów jeśli są znakowane i mają dokumenty o wykluciu.
Na aleksandretę chinśką wystarczy mieć:
jeśli kupujemy w firmie zoologicznej - dokument potwierdzający pochodzenie i fakturę zakupu
jesli kupujemy od osoby fizycznej - dokument potwierdzający pochodzenie, dokument rejestracyjny, oświaczenie że to my jesteśmy aktualnie właścicielami wystawiony przez poprzedniego posiadacza.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
gruby 
Mega User



Pomógł: 3 razy
Wiek: 39
Dołączył: 22 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 43
Skąd: Lublin
Wysłany: 2009-01-06, 11:54   

Odnośnie artykułu i kontroli:- osoby kontrolujące sklepy nie miały fachowej wiedzy w celu identyfikacji poszczególnych gatunków podpierały się nie do końca fachową literaturą - zatrzymano wszystkie zwierzęta do wyjaśnienia nawet te na które nie potrzeba dokumentów- przy nielegalnych zwierzętach mowa również o takich jak nierozłączka FISHERA żółw czerwonolicy amadyna zebrowata ...Prawo prawem a życie jest troszeczkę inne, hodowla wielu popularnych gatunków ptaków egzotycznych jest u nas w kraju mocno nielegalna i co najgorsze niema ptaków które byłyby legalne. Nie dawno podjąłem próbę znalezienia legalnej rozelli białolicej, jedyne co udało mi się zdobyć to dokument podpisany przez prezydenta jakiegoś miasta który mówi że nie podlegają one rejestracji. Przy modrolotkach nie dałem rady a są na prawdę popularne ...
Ostatnio zmieniony przez wanted 2009-01-06, 16:19, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5912 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2009-01-06, 12:06   

Nierozłaczka fiszera jest w Polsce "chroniona" ze wszelkimi konsekwencjami. Rozelle białolice mam wszystkie legalne łacznie z dokumentami w wykluciu, podobnie jak i modrolotki [kozy]. Wiec, nie wiem jaki miałes problem ze znalezieniem ptaków legalnych, chyba ze chciałes kupić najtansze, bo jednak "legalność" kosztuje.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
gruby 
Mega User



Pomógł: 3 razy
Wiek: 39
Dołączył: 22 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 43
Skąd: Lublin
Wysłany: 2009-01-06, 12:17   

Niechodziło o cene poprostu w mojej okolicy nikt tego nieposiada i to jest największy problem .
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5912 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2009-01-06, 12:26   

E tam :!: Sam znam kilku hodowców z lubelskiego którzy znają prawo, jak choćby Gerard z Tomaszowa. Bez problemu kupisz u niego białolice czy świergoty z potrzebnymi papierami.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2009-01-06, 16:21   

gruby, u mnie każdy gatunek rozelli, świergota, barabandy, ks.Walii i inne posiadaja papiery- więc też nie ma problemu na przyszłosc.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
michal12305 
Mega User
hodowca



Pomógł: 1 raz
Wiek: 28
Dołączył: 26 Lis 2008
czyli 5602 dni temu
Posty: 110
Skąd: koszalin
Wysłany: 2009-10-26, 19:30   Ceny drobnicy

prosiłbym o wypowiedzenie się o cenach drobnicy w polsce i ich dostępności
może sami sprzedawaliście, albo może wasi znajomi?
głownie interesują mnie ceny mniszek i astryldów
_________________
ptaki to moja pasja
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Karolina_PNGR 
Mega User
.



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomogła: 3 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 13 Cze 2009
czyli 5403 dni temu
Posty: 211
Otrzymał 1 podziękowań
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2009-10-26, 20:16   

Zeberek i mewek u mnie w mieście w sklepach jest pełno. Ich ceny są w granicach 30-45 zł. To dość drogo bo jeszcze rok temu były po 15-25 zł. W Warszawie w Kakadu i Annie Zoo zeberki i mewki kosztują aż 50 zł! Widziałam też amadynę diamentową za 140 zł/szt. i trzciniaka 220 zł/szt.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Haall
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-26, 21:09   

Ceny w sklepach są chore. Najlepszym wyznacznikiem cen i dostępności poszczególnych gatunków są portale z ogłoszeniami i wizyty u chodowców. Najgorsze jest to, że słabe i mało wartościowe pod względem hodowlanym osobniki kosztują tyle samo, co wartościowe okazy. Tych pierwszych jest oczywiście dużo więcej, ale przy odrobinie szczęścia można trafić na "dobry zakup".
 
 
yotan 
Doświadczony Hodowca
yotan



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/yotan

Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 26 razy
Wiek: 72
Dołączył: 16 Lut 2008
czyli 5886 dni temu
Posty: 684
Podziękowania: 75/37
Skąd: kuj.-pom.

Wysłany: 2009-10-31, 22:57   

michal12305, myślę, ze inni wiedzą tyle co ty (a może nie?), czyli to, co możesz znaleźć na portalach GERY i ALLEGRO. Masz blisko do Niemiec - tam się rozejrzyj - większa dostępność, ale ceny też większe niż u nas.
_________________
Piszę poprawnie po polsku.


Najlepsza grupa to NIEAKTYWNI! Chcę do nich należeć!
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
michal6700 
Mega User



Pomógł: 1 raz
Wiek: 28
Dołączył: 25 Kwi 2009
czyli 5452 dni temu
Posty: 118
Podziękowania: 2/1
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2009-11-24, 16:32   Ceny drobnej egzotyki

Witam.
Zwracam się do was z prośbą, o informacje, w jakiej cenie są wymienione przezemnie ptaki, i jak jest z ich dostępnością w Polsce, Belgi, Niemczech, Czechach i Holandi.

Wiem że lista jest duża, ale bardzo mi na tym zależy, bo zaczynam wybierać ptaki do regału dla ptaków, który mam zamiar niedługo zrobić.

1.Słowik Chiński
2.Kubanik Mniejszy
3.Kulczyk Mozambicki
4.Kulczyk Szary
5.Szklarnik
6.Benegalik Żłotobrzuchy
7.Wdówka Dominikańska
8.Motylik Niebieskogłówy
9.Motylik Krasnouchy i odmiana o pomarańczowych policzkach
10.Amadyna Granatowa
11.Gwarek
12.Papuzik Trójbarwny
13.Papuzik Czerwonogłowy
14.Papuzik Błękitny
15.Amadyna Lawendowa
16.Astryld Oomarańczowolicy
17.Astryld Falisty
18.Tangara Wspaniała
19.Szafranka Złotogłowa
20.Wikłacz Ognisty
21.Wikłacz Słoneczny odmiana Zachodnio-Afrykańska
22.Łuszczak Wielobarwny
23.Kardynałek Żółty
24.Czyżyk Magellana
25.Czyż Złotawy
26.Łuszczak Lawendowy
27.Amarantka Czerwonodzioba
28.Mniszka Przepasana
29.Obrożniczka Białolica
30.Czyż
31.Czyż Czerwony
32.Astryld Kratoskrzydły
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 18
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.