Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: wanted
2011-07-30, 09:31
Papużka falista "Melopsittacus undulatus"
Autor Wiadomość
sebastian0151 
Mega User
Hobbysta



Moja specjalizacja:
Inne

Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 25 Lut 2008
czyli 5895 dni temu
Posty: 96
Dał 1 podziękowanie(a)
Skąd: Cz-wa

Wysłany: 2008-08-07, 21:44   

To też może zależeć od charakteru ptaka.
Zbaczamy z tematu :!:
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5930 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2008-08-07, 22:23   

daniel1 napisał/a:
Ale skąd ta pewność? Ja jakoś w to nie wierzę bo widziałem u znajomych hodowców jak po 6-8lat bez problemowo faliste z golabkami byly.


Teraz to już koloryzujesz :-D
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Raffy 
Specjaliści



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 26 razy
Wiek: 33
Dołączył: 22 Sty 2008
czyli 5930 dni temu
Posty: 662
Podziękowania: 23/8
Skąd: Gdańsk

Wysłany: 2008-08-07, 23:57   

Koleś, po co chcesz uczyć się na własnych błędach? Nie wystarczą cudze? Ucierpią na tym tylko ptaki.

NIE to NIE i koniec.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wowo 
Specjaliści
Psittacula



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spishodowcow.pl/Wowo

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 21 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Lut 2008
czyli 5895 dni temu
Posty: 720
Podziękowania: 67/24
Skąd: Trzebinia

Wysłany: 2008-08-08, 00:38   

Raffy, Spokojnie, spokojnie... Nie krzycz tak, bo własnych myśli nie słysze...
_________________
Pozdrawiam i życzę sukcesów w hodowli!
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
daniel1
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-08, 07:55   

Raffy, kolejny mądrala który ma tylko faliste i nimfy :-| jak nie wiesz jak jest u mnie to prosze nie odzywaj sie!
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5940 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2008-08-08, 08:34   

daniel1, ja podobnie chowałem jak JC faiste stadnie i rozmnażałem wtedy ptaki do sklepów zoologicznych. Miałem tego też ponad 100-tkę sztuk i ptaki mnożyły się z różnym skutkiem. Co do młodych to bywało pięknie ale jeśli chodzi właśnie o te młode samiczki to także wyciągałem młode trupki z budek. Między soba też miały takie akcje i bywały uszkodzone ptaki.
Próbowałem tez mieć faliste z nimfami i powiem że jak była parka i pełno budek to był spokój , a jak było już kilka sztuk więcej od nimf to robiły terror i zabijały nawet młode nimfy.
Nie nauczywszy się wówczas, połączyłem je z barabandami i efekt był taki sam. Mała falista papużka a rozwaliła już prawie na wylocie młode barabandy.

Jeśli chodzi o budki dla papug, to zawsze miałem ich więcej więc nie ma mowy o ich braku :!:
Mogę tylko powiedzieć jeszcze coś takiego, że nie każda falista jest taka sama, no ale to dobre ich zachowanie jest tylko do momentu lub do pojawienia się kolejnych falistych. W stadzie ich siła jak zauważyłem i wielki harmider oraz potyczki chyba wrodzone :idea: :!:
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
daniel1
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-08, 08:39   

wanted, u mnie każda falista ma budkę (taką się wybrały) w różnych miejscach woliery, aktualnie mam młode nimfy i faliste nawet do gniazda się nie zbliżają, ba, nawet do zeberek, mewek, gołąbków, ryżowców się nie zbliżają. A co do budek do falistych, najpierw powinno się dawać budki przeznaczone do falistych ( nieco wcześniej około połowy lutego!) dopiero gdy każda para będzie mieć swoją budkę dać dopiero budki dla innych ptaszków, wtym budki to nimf, to tylko taka moja propozycja.
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5930 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2008-08-08, 08:54   

daniel1, to nie chodzi o to, żeby Ciebie przekonać, Ty się sam przekonasz. O sposobach i terminamch zawiesza budek, to Wanted i ja wiemy od wielu lat. Chodzi nam o to, żeby młodzi hodowcy, którzy chcą się uczyć, nie robili naszych błędów. Ale oczywiście my nikogo do niczego nie zmuszamy. Każdy bedzie robił jak będzie uwazał za słuszne. Tylko szkoda ptaków :-|
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Raffy 
Specjaliści



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 26 razy
Wiek: 33
Dołączył: 22 Sty 2008
czyli 5930 dni temu
Posty: 662
Podziękowania: 23/8
Skąd: Gdańsk

Wysłany: 2008-08-08, 09:05   

daniel1 napisał/a:
Raffy, kolejny mądrala który ma tylko faliste i nimfy :-| jak nie wiesz jak jest u mnie to prosze nie odzywaj sie!


Co z tego, że mam tylko faliste i nimfy? Muszę mieć ary, żałobnice, wazy, amazonki itp. żeby Cię przekonać? :lol: Zastanów się trochę nad tym, co piszesz. Mam mniej gatunków, ale za to lepiej je znam, więc na ten temat mogę wiele powiedzieć. Ale skoro ty wiesz lepiej, to szkoda ścierania palców na klawiaturę, skoro do Ciebie nic nie dociera i wiesz lepiej.

W przeszłości miałem zeberki, barrabandę, żako, rozellę i żaden z tych ptaków dobrze się nie czuł przy falistych, więc coś wiem o tym :roll:

Chcesz odnieść sukces, posłuchaj JC, skoro mam tylko faliste i nimfy, bo jednak byłem mądrzejszy i wolałem nie powtarzać cudzych błędów.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
daniel1
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-08, 09:28   

Raffy, bo jakbyś nie zauważył barrabandy , żako i rozelle nie czują się zbyt dobrze w wielo gatunkowej wolierze, na dodatek rozelle moga być agresywne. Te ptaki najlepiej utrzymywac parami lub ewentualni żako pojedyńczo, więc nie mów mi że miales je z falistymi bo nie uwierze. Nie mam zamiaru się w tym temacie udzielać bo widzę że to nie ma sensu, wiem jak jest u mnie i nie popełniam błędów innych typu wiesdzanie wszystkich budek w ten sam dzien, później mogą być katastrofy, a druga sprawa jak jest mała woliera to co chcesz w niej utrzymywać 10par falistych 20 gołąbków? Bo wydaje mi się że nie. Jak już chcesz trzymać drobnicę z falistymi to drobnica musi ich być w jednym gatunku mniej jak falistych, bo wtedy faliste wiedzą że jest ich najwięcej i nic nie robią.
 
 
Raffy 
Specjaliści



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 26 razy
Wiek: 33
Dołączył: 22 Sty 2008
czyli 5930 dni temu
Posty: 662
Podziękowania: 23/8
Skąd: Gdańsk

Wysłany: 2008-08-08, 09:51   

Nie zbaczają się z tematu ;) Opowiadamy o tym, jakie potrafią być faliste.

Daniel, nie trzymałem ani żako, ani rozelli luzem z falkami, ptaki się spotykały na polu, w osobnych klatkach. Ale widać było, że faliste przerażały swoimi wrzaskami, ruchliwością inne większe papugi, te duże czuły się nieswojo, próbowały być od nich jak najdalej.

Żako i rozella były znalezione, wiec miały u mnie tymczasowy dach nad głową. Barrabanda na okres wakacji, faliste były tak upierdliwe, że barrabandzie też się to nie spodobało. Ptak w skrajnych przypadkach próbował się bronić... dziobem.

I to wszystko powyżej wskazuje na to, że faliste nie są żagrozeniem tylko dla mniejszych ptaków, ale i tych większych też. Z tego powodu moja hodowla zeberek trwała tylko 2dni.

Oczywiście bywają wyjątki, ale jest to igranie z losem i nigdy nie możesz być pewny, co pewnego dnia się wydarzy np. pod twoją nieobecnością. Tylko nie bądz zaskoczony jak potem coś się nie wypali. Ptaki to wciąz dzikie stworzenia, nigdy nie możemy im zaufać i próbować "przyzwyczaić" do czegoś, zew natury i tak zrobi swoje, one to mają w genach.

Pozdr.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
daniel1
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-08, 09:55   

Raffy, nie martw się wiem o tym. Ale uwierz faliste mogą być upierdliwe jak inny ptak będzie miał za bliski gniazdo. U mnie przykładowo faliste się nie biją z mniejszymi a nimf sie boją. Za to pewnie nie uwierzysz jak ci powiem że gołabki diamentowe biły się miedzy innymi diamentowymi tak że musiałem przenieść jedną parę to średniej wielkości wolierki i rozmnażają się teraz oby dwie pary regularnie przy czym jak były dwie pary lęgu nie umiały przeprowadzić :-| straciłem 4młode, 2z pary jednej 2 z pary drugiej. I to nie dzięki falistym tylko dzięki ptakom tej samej rasy.
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5930 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2008-08-08, 09:56   

daniel1 napisał/a:
Raffy, Jak już chcesz trzymać drobnicę z falistymi to drobnica musi ich być w jednym gatunku mniej jak falistych, bo wtedy faliste wiedzą że jest ich najwięcej i nic nie robią.


Tego zdania, przyznaję, nie rozumiem :?:
A jeśli chodzi o barabandy, to one bez wiekszego problemu mogą być hodowane w wielogatunkowych wolierach z łagodnymi ptakami np. szkarłatki królewskie, łąkówki modrobrewe, gołąbki, astryldy itp
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
daniel1
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-08, 09:59   

JC, chodziło mi o to że drobnicę można utrzymywać w jednej wolierze z falistymi lecz musi ich być mniej niż falistych. Troche źle to zdania tam napisałem.
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5940 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2008-08-08, 23:40   

daniel1, u mnie barabandy przebywają wraz z świergotkami wielobarwnymi i mam spokój jak na razie przez 2 lata, w jednym roku odchowałem młode w tym nie bo budki mam pościągane ze względu remontu budynku z tej strony. Niebawem ptaki będą miały już inne woliery, tym razem już na podwórzu.
Odnośnie falistych i baraband, miałem je razem i budki miały różne i po róznych stronach woliery ok.16 m2. Budka dla falek (1 z kilku) standardowego rozmiaru, dla baraband o wiele większe i tam mimo zniesienia swoich jaj w małej budce falista weszła i wybiła mi młode barabandy kilka lat w stecz.
Pech też ją spotkał, bo barabanda musiała ją tam też dorwać bo leżała martwa wraz z młodymi barabandami.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
marivsz 
Mega User



Pomógł: 2 razy
Wiek: 34
Dołączył: 17 Lip 2008
czyli 5752 dni temu
Posty: 44
Skąd: Leżajsk
Wysłany: 2008-08-09, 00:22   

Ja jak zaczynałem przygode z ptakami to też umieściłem razem parke falistych z parką zeberek. Przez pewien czas był spokuj ale.. potem znalazłem je martwe. Teraz trzymam juz każdy gatunek osobno.Falki hoduje w stadku ale na tej zasadzie że są 4 dobrane pary, po wylocie młodych z gniazd blokuje im wejście do budek, młode przebywaja jeszcze pewien czas z rodzicami a potem przenosze je do innej woliery.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Michuuu 
Doświadczony Hodowca



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/Michuuu

Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 47 razy
Wiek: 33
Dołączył: 20 Lip 2008
czyli 5750 dni temu
Posty: 2719
Podziękowania: 72/123
Skąd: Murowana Goślina

Wysłany: 2008-08-09, 06:42   

marivsz, Ja mam zamiar zrobic dokładnie tak samo jak ty masz.Jaką duża masz woliere ?
_________________
https://www.facebook.com/drobnaegzotyka

Moje aukcje - ALLEGRO
Moje aukcje - TABLICA
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
marivsz 
Mega User



Pomógł: 2 razy
Wiek: 34
Dołączył: 17 Lip 2008
czyli 5752 dni temu
Posty: 44
Skąd: Leżajsk
Wysłany: 2008-08-09, 15:54   

Moja wolierka jest troszke mała, 3m dluga 2.2m wysoka i 1.5 szeroka, ale jak na dzis to nie ma jak ją powiększyć. w następnym roku biorę sie do budowy ogrodowej woliery razem z domkiem na zime, zobaczymy co wyjdzie.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Rocki 
Mega User



Pomógł: 11 razy
Wiek: 34
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5932 dni temu
Posty: 514
Podziękowania: 16/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-08-09, 19:11   

U mnie faliste mieszkają z nimfami w wolierze i nigdy jeszcze nie miałem poważniejszych kłopotów z tymi ptakami...
_________________
www.zooforum.pl - najlepsze w Polsce forum o ogrodach zoologicznych! Zapraszam! ;-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
FlyArek 
Mega User



Pomógł: 10 razy
Wiek: 31
Dołączył: 10 Lut 2008
czyli 5910 dni temu
Posty: 491
Podziękowania: 24/24
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2008-08-20, 15:45   

Hej,a czy ktoś z was utrzymuje papugi faliste w domu przez cały rok?Jaka powinna być klatka w pokoju dla papug,aby chetnie przystapiły do lęgów?Czy budka musi byc w klatce czy może być poza nią.Czy wtedy w zimę nalezy im jakoś wydłużać dzień świetlny?Z góry dzieki za odp. ;-)
_________________
:)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.2 sekundy. Zapytań do SQL: 18
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.