Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Pierzenie kanarków
Autor Wiadomość
edabor 



Dołączył: 09 Sty 2010
czyli 5193 dni temu
Posty: 2
Dał 4 podziękowanie(a)
Skąd: Świebodzice
  Wysłany: 2010-01-11, 19:39   Pierzenie kanarków

Witam.
Proszę o pomoc w niecierpiącej zwłoki sprawie.
Jestem szczęśliwym posiadaczem- do pewnego czasu- samca kanarka,
zakupionego, wydawałoby się w pewnym miejscu, bo od hodowcy z obrączką, na pełnym śpiewie, w kolorze czerwony nie intensywny. Wszystko było dobrze przez jakieś może dwa miesiące, do momentu gdy to zaczął się pierzyć. Po wypierzeniu z czerwonego stał się żółty i co gorsza całkowicie stracił chęć do śpiewu. Zamilkł i od ok. 6 m-c milczy.
Zacząłem szukać pomocy. To tu to tam pytałem, czytałem, wniosek padł jeden ZATŁUSZCZONY. Więc następna rada to dieta więcej pokarmów miękkich marchewka, jabłko, cykoria itp. Efekt żaden, dalej milczy więc szukam rady dalej. Kolejny wniosek niech go rozrusza samiczka. Dokupiłem tydzień temu też czerwoną nie intensywną i po połączeniu dokonanym w nocy, bo tak mi doradzono, aby miały czas do siebie przywyknąć, o mało nie zadziobały się na śmierć. Tego to już mam dość, proszę zatem kogoś doświadczonego o radę co robię źle,gdzie popełniam błędy. Swojego kanarka, co prawda przez sklep zoologiczny, poddałem kontroli płci u dwóch różnych hodowców, ocena ta sama-samczyk.
Proszę pomóżcie.
Ostatnio zmieniony przez 2010-01-13, 14:57, w całości zmieniany 2 razy  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

krzyś 
Mega User



Wiek: 42
Dołączył: 30 Sie 2009
czyli 5325 dni temu
Posty: 148
Podziękowania: 14/19
Skąd: Świebodzice
Wysłany: 2010-01-11, 20:48   

Samcowi dawaj dziennie łyżeczkę od herbaty ziarna, nie więcej, samicę trzymaj w oddzielnej klatce, tak żeby się nie widziały tylko żeby słyszały (wtedy ona będzie go wabić i będzie chętniej śpiewał), kup sobie murzynek (takie ziarno pomagające na śpiew).
Ostatnio zmieniony przez 2010-01-13, 14:57, w całości zmieniany 2 razy  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
PawelHH 
Mega User



Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 30 Mar 2009
czyli 5478 dni temu
Posty: 130
Podziękowania: 8/11
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-01-13, 13:19   

W jakich warunkach go trzymasz? Jakiej wielkości jest klatka?
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
yotan 
Doświadczony Hodowca
yotan



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/yotan

Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 26 razy
Wiek: 72
Dołączył: 16 Lut 2008
czyli 5886 dni temu
Posty: 684
Podziękowania: 75/37
Skąd: kuj.-pom.

Wysłany: 2010-01-13, 14:10   

Murzynek jest chyba dość tłusty. Zresztą nie do końca jestem przekonany co do "zatłuszczenia". Byłeś z nim u weta? Zresztą jeśli ptak jest zapasiony, to sam powinieneś to zobaczyć - wystarczy go dokładnie obejrzeć dmuchając w pióra w okolicy kupra, brzucha i klatki piersiowej. Jak jest tam tłuszcz (czyli taka żółtawa substancja pod skórą) to jest zapasiony, jeśli nie - to nie jest zapasiony.
Z tego co piszesz, to kanarek był po prostu żółty, ale sztucznie zabarwiony chemicznymi dodatkami do pokarmów i już raczej czerwony nie będzie.
Wklej aktualne i wcześniejsze zdjęcie.
Co do chęci śpiewu - może jeszcze nie zakończył pierzenia? W tym okresie kanarki - z tego co wiem - nie śpiewają zbyt chętnie... Może on śpiewa, tylko Ty po prostu nie słyszysz tego śpiewania, bo jesteś poza domem w ciągu dnia, a trudno żeby kanarek śpiewał po nocy?
Z samiczką zrób jak Ci doradził krzyś, bo stracisz samca. Pewnie zakup ten
doradził Ci hodowca, u którego przy okazji po okazjonalnej cenie nabyłeś tą samiczkę...
_________________
Piszę poprawnie po polsku.


Najlepsza grupa to NIEAKTYWNI! Chcę do nich należeć!
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
edabor 



Dołączył: 09 Sty 2010
czyli 5193 dni temu
Posty: 2
Dał 4 podziękowanie(a)
Skąd: Świebodzice
Wysłany: 2010-01-14, 10:35   

Klatka w której przebywa aktualnie samczyk ma wymiary :
wys.45cm X dłu.35cm X szer. 25cm. Samiczka ma nieco gorsze warunki, przebywa w klatce po chomiku o średnicy 35 cm i wys. 25 cm. Warunki w jakich przebywają, ulegną w najbliższym czasie zmianie. Szykuję między innymi dla nich, klatkę o wymiarach
wys. 180 cm X dłu.100 cm X szer. 65 cm. Ptaki trzymane są w pokoju gdzie temperatura waha się pomiędzy 17-18 °C w nocy, w dzień 20-21°C.
Co do zatłuszczenia, to ma ono miejsce bez cienia wątpliwości. Zgodnie z zaleceniem dmuchnąłem mu „ pod ogonek „ i jest żółty aż grubo. Poniżej kloaki jest kolor
cielisto-szary Natomiast powyżej aż do kuperka, boki, plecy zalega gruba żółta warstwa. Co do weta, to niestety nie odbyliśmy takiej wizyty.
Nie chciałem się to rozpisywać o historii mego kanarka ale chyba muszę kilka słów napisać. Jest on z nami około 3 lat. Tak jak pisałem wcześniej problemy zaczęły się około dwóch miesięcy po zakupie, kiedy to zaczął się pierzyć. Stracił kolor, głos, śpiewał (dzisiaj też tak jest) tylko kiedy gra głośno muzyka lub kiedy jest piękny słoneczny, ciepły dzień (klatka stoi w pobliżu okna). Śpiew to też zbyt dużo powiedziane, koncert trwa kilka minut więc trzeba mieć szczęście, trafić na ten moment. Pierzenie, przechodził w sierpniu i można by je nazwać bardzo umiarkowanym w tej chwili upierzenie ma pełne (oprócz główki). Umieszczenia fotek nie mam na razie możliwości ale postaram się jakoś to załatwić. Uprzedzam jednak widok będzie opłakany łysa głowa samczyka, łysa szyja samiczki - skutek zapasów pomiędzy nimi.
Ostatnio zmieniony przez jomidzola 2010-01-14, 11:58, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
PawelHH 
Mega User



Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 30 Mar 2009
czyli 5478 dni temu
Posty: 130
Podziękowania: 8/11
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-01-14, 18:51   

Jeśli przebywał te 3 lata w takiej klateczce to nic dziwnego że jest zatłuszczony i osowiały. Więcej ruchu, dieta o mniejszej zawartości tłuszczu - ograniczyć konopie, murzynek, żadnych kolb, zwiększyć ilość warzyw i owoców. Ptaki często jedzą duże ilości pokarmu po prostu z barku innych zajęć.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 21
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.