Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Drobna egzotyka w wolierze wewnętrznej
Autor Wiadomość
ONAG 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki wodne

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Sty 2010
czyli 5189 dni temu
Posty: 412
Podziękowania: 42/161
Skąd: małopolska

Wysłany: 2010-02-07, 07:43   Drobna egzotyka w wolierze wewnętrznej

Witam mam pytanie więc jak w temacie. Wybudowałem wolierę wewnętrzną 2,5x1,5x1,5m
i zastanawiam się ile mogę w niej utrzymywać amadyn wspaniałych?? Czy po spodzie mogły by chodzić przepiórki chińskie?? A jakie drobnice mogły by jeszcze tam z nimi być??
Z góry dziękuję za odpowiedz
Ostatnio zmieniony przez 2010-02-07, 10:00, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

Al 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomogła: 50 razy
Dołączyła: 20 Sty 2008
czyli 5913 dni temu
Posty: 845
Podziękowania: 53/4
Skąd: Knurów
Ostrzeżeń:
 1/5/8

Wysłany: 2010-02-07, 14:42   

onagadori, Poza okresem lgowym dużo :mrgreen: ale w czasie lęgow pary muszą być osobno. razem w wolierce mogą gniazdować inne gat. z drobnej egz.
Co do przepiórek to ja zrezygnowalam, przestraszone wzlatywały wysoko i czasami niszczyły gniazdo drobnicy.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
ONAG 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki wodne

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Sty 2010
czyli 5189 dni temu
Posty: 412
Podziękowania: 42/161
Skąd: małopolska

Wysłany: 2010-02-07, 14:46   

Al, czyli w sezonie lęgowym w tej wolierze mogła by być tylko 1 parka amadyn wspaniałych??
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
yotan 
Doświadczony Hodowca
yotan



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/yotan

Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 26 razy
Wiek: 72
Dołączył: 16 Lut 2008
czyli 5886 dni temu
Posty: 684
Podziękowania: 75/37
Skąd: kuj.-pom.

Wysłany: 2010-02-07, 19:37   

Jeśli chodzi o wspaniałe, to wydaje mi się, że w sezonie lęgowym mógłbyś trzymać tylko jedną parę, bo samice mogłyby walczyć między sobą. Choć jeśli wolierę zagęścisz, to nie powinno to mieć miejsca zbyt często. Co do innych gatunków - w 2008 roku też postawiłem wolierę (trochę mniejszą niż Twoja) i wpuściłem tam kilka różnych par (m.in. 4 pary srebrnodziobków afrykańskich, 2 pary lejcówek, parę amadyn wspaniałych i inne ptaki) i z tych wszystkich ptaków miałem następujący odchów: 1 srebrnodziobek afrykański i 4 amadyny ostrosterne!!! Zaobserwowałem natomiast, że ptaki wzajemnie sobie przeszkadzały, właziły do gniazd innych gatunków, niszczyły gniazda i lęgi, podbierały z innych gniazd materiał na budowę swoich. Do tego wśród ptaków tego samego gatunku zauważyłem, że samce zganiają się nawzajem z samic podczas kopulacji - to pewnie dlatego miałem tylko 1 srebrnodziobka z kilkunastu jajek (w 2009 roku z 3 tych samych par srebrnodziobków miałem 24 młode). Co do ostrosternych - samiec wybudował dzikie, wolnostojące (piękne!) gniazdo i bardzo go pilnował. Ale to on był głównym "złodziejem" materiału na gniazdo!
Co do przepiórek chińskich: miałem tam też parkę, odchowały młode (jest tu na Forum ich galeria). Ale wcale nie było dzięki nim czyściej w wolierze - wręcz przeciwnie. Ostatecznie się ich pozbyłem z powodu bałaganu na podłodze woliery. Rzeczywiście podatywały jak się wystraszyły, ale to tylko przez kilka pierwszych dni, bo się szybko oswoiły i to do tego stopnia, że jadły z ręki i można je było bez problemu złapać. Natomiast nie podlatywały u mnie na tyle wysoko, żeby zniszczyc gniazda innych ptaków, które były zawieszone na wysokości powyżej 1,5m.
W zeszłym roku w wolierze nie dopuszczałem do lęgów (oprócz kulczyków mozambickich - ale cały ich lęg i tak zniszczyły sroczki, bo weszły do gniazda i wyrzuciły jajka). Obecnie wolierę traktuję jako wylotówkę dla młodych, miejsce przetrzymania ptaków aktualnie nie lęgujących i jako zimowisko. No i dla siebie jako odprężenie po stresującej pracy :)
_________________
Piszę poprawnie po polsku.


Najlepsza grupa to NIEAKTYWNI! Chcę do nich należeć!
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
ONAG 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki wodne

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Sty 2010
czyli 5189 dni temu
Posty: 412
Podziękowania: 42/161
Skąd: małopolska

Wysłany: 2010-02-07, 19:49   

A poza sezonem mozna w niej trzymać 3 parki??
A np. samiec z czerwona maską moge połaczyć z samicą z czarną maską czy lepiej z czerwona??
_________________
.:Każdy robi to co lubi:.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 19
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.