Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Aviornis
2010-02-21, 12:42
Kontrole ptaków u hodowców.
Autor Wiadomość
mietek 



Dołączył: 10 Cze 2008
czyli 5770 dni temu
Posty: 8
Dał 1 podziękowanie(a)
Skąd: polska
Wysłany: 2010-02-21, 20:41   

JC, bardzo mądre słowa i jak najbardziej się z panem zgodzę. W kraju naszym sporo jest niedociągnięć i ciekawe kiedy urzędnicy to zauważa i zmienia. Jednak chyba do tego nie prędko.
Nawiązując do całej sytuacji to jest to przykre doświadczenie. Wiem gdyż też to miałem niedawno.
Bardzo głośną sprawę miał pan Mocek z łeby, ten to dopiero miał problemy z Ministerstwem i nadal ma z tego co mi wiadomo mimo iż mieszkam od niego bardzo daleko.
Sytuacja która spotkała powyższego hodowcę tak na prawdę może spotkać każdego z nas. Nie jest to powiedziane że ktoś po prostu tak sobie doniósł i już i teraz się szuka osła ofiarnego lub usiłuje na siłę kogoś znależć. Nawet gdyby ktoś doniósł na nas anonimowo to i tak nie jesteśmy tego w stanie ustalić gdyż Policja nie operuje takimi danymi jeśli donos został zgłoszony wyżej. Wszelkie dane są tajne i nawet gdybyśmy mieli rodzinę w Policji to i tak byśmy tego nie otrzymali bo skąd, no chyba że sama Policja nas nakryła i organ który nas ścigał by to by była komenda rejonowa, czyli najbliższa. Jednak sprawy takie które są, to zazwyczaj jest to zesłane z wyższych stanowisk. Tak więc sugerowanie kto i jak mija się z celem bo może to być każdy w kraju jak i nikt.
Wystarczy że czasem ktoś przejazdem zobaczy co u nas chodzi, wystarczy że gdzieś ze znajomym będzie jakiś ornitolog czy ktoś podobny. Wiele jest stron w sieci które są organizacjami przyrodniczymi i wystarczy że po wpisaniu któregoś ptaka > nazwy jego, wyskoczy nam co gdzie jest i starczy. Ktoś zerknie na to a kto nie powinien i już mamy. Sami też ogłaszacie ptaki na róznych serwisach aukcyjnych, to też jest miejscem do namierzenia przez specjalne organy ścigania. Wielu już złapano po przez Alegro czy inny serwis. Serwis Nasza klasa też ciągle jest monitorowany przez specjalne slużby i wielu potem się dziwi że coś ich spotkało.
W kraju takimi sprawami o donosach zajmują się też członkowie Salamandry którzy buszują w sieci i szperają. Każdy kto ma też swoją stronę internetową i ma na niej fotki ptaków których trzymać nam bez zezwolenia nie wolno, sam się naraża. Baa, narazić też może i innych jeśli ma zamieszczone u siebie reklamy stron innych hodowców bo z jednej na drugą jest całkiem prosto i potem dziwić się że idzie to wszystko szeregowo od jednego do drugiego.
Panie i Panowie, sami sobie stwarzamy kłopotliwe sytuacje i jeśli ktoś chce tu być czysty i spać spokojnie, nie powinien kusić losu takimi sytuacjami.
Jest wiele róznych zwierząt i ptaków które można bez problemu trzymać i starajmy się takie hodować. Jeśli zas ktoś chce mieć coś lepszego, wymagającego itp. to wydaje mi się, że najpierw powinien załatwić sobie odpowiednie papiery, zgody itp. a potem brać się za hodowlę.
Takie jest moje zdanie. Pisanie że ktoś tam doniósł czy ktoś inny to też nie na miejscu bo nikogo się za rękę nie chwyciło i przez sugerowanie wymuszonych sytuacji też można komuś zaszkodzic.
Jeśli chcecie więcej wiedzieć o sytuacji związanej z nielegalnym chowem ptaków to zerknijcie sobie na strony internetowe związane z tym jak i popytajcie się tych którzy już to przeszli czy też przechodzą. A będzie w kraju ich jeszcze więcej gdyż coraz częściej się słyszy o kontrolach w róznych rejonach Polski. Zobaczcie chociaż co się dzieje na południu kraju na giełdach czy wystawach ! Koledzy sporo mi czasem o tym mówią i dlatego najpierw starajmy się o zezwolenia i dokumantację a nie że za jakiś czas ktoś się obudzi z ręką w nocniku.

Dziękuję Mietek.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

niedobry 
Mega User



Wiek: 46
Dołączył: 18 Sie 2009
czyli 5337 dni temu
Posty: 11
Otrzymał 1 podziękowań
Skąd: kaszuby
Ostrzeżeń:
 1/5/8
Wysłany: 2010-02-21, 21:16   tragopan!!!!!!!!!!!!!

http://www.slaska.policja...mi-ptakami.html



drodzy Państwo pomóżmy jakoś człowiekowi tak nie może być, żeby z zazdrosci konkurencji, czowiekowi ruinowano pasję życia... jestesmy pod względem naszych upodobań bliżej niż by się wydawało...gdyby ktoś nam odebrał naszych pupili którym na dupy dmuchamy żeby im dobrze było i do tego nazwał przestepcą...to jakbyśmy się czuli?????
moze ktoś ma pomysł jak chłopu pomóc...wesprzeć...
wiemy, że to fachowiec i człowiek bezintersownie słuzący pomocą...może czas pomóc jemu ...stwórzmy jakąś petycje...niewiem ja nie znam człowieka dzieli nas cała polska ale przecież nie popełnił przestępstwa...a jak już w sądzie okaże się że to nieporozumienie to...może byc za późno dla jego pupili...pasji...i dobrego imienia....co Wy na to hm???
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
forest1534 
Mega User



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5913 dni temu
Posty: 50
Podziękowania: 26/4
Wysłany: 2010-02-21, 21:22   

mietek napisał/a:
Jest wiele róznych zwierząt i ptaków które można bez problemu trzymać i starajmy się takie hodować

staramy się. Ale inne też byśmy chcieli. Jesteśmy czlonkami UE i chcemy hodować pewne gatunki na takich samych zasadach.
mietek, to co piszesz to masło maślane, i nikt nie szuka kozła ofiarnego. To jest właśnie wyrzucanie ciekawych i rzadkich gatunków z polskich hodowli.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Rocki 
Mega User



Pomógł: 11 razy
Wiek: 34
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5913 dni temu
Posty: 514
Podziękowania: 16/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-02-21, 21:29   

Krew mnie zalew jak to czytam... Jak można tak traktować uczciwego człowieka z wspaniałą pasją... :-/ Istne DNO... :-/
_________________
www.zooforum.pl - najlepsze w Polsce forum o ogrodach zoologicznych! Zapraszam! ;-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
yotan 
Doświadczony Hodowca
yotan



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/yotan

Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 26 razy
Wiek: 72
Dołączył: 16 Lut 2008
czyli 5886 dni temu
Posty: 684
Podziękowania: 75/37
Skąd: kuj.-pom.

Wysłany: 2010-02-21, 21:35   

No i od razu widać jedność naszych hodowców...
grajgul1992, niezły jesteś! niedobry próbuje pomóc, a ty stwierdzasz, że taki temat jest gdzie indziej... Poracha na całej linii!!!
Myślę, że nie ma się co spodziewać jakiegoś pospolitego ruszenia z co najmniej dwóch powodów:
1) dla części userów tragopan to konkurencja (są pewnie nawet tacy, co zacierają ręce z radości);
2) prawie każdy ma w swojej hodowli coś nie tak, a nawet jak nie, to i tak boi się takiej kontroli u siebie.
Jeśli policjanci piszą prawdę na swojej stronie, to pomóc tragopanowi może pewnie tylko dobry prawnik. Ale gdyby tak sprawę odpowiednio nagłośnić to możnaby spowodować, że zwróci się uwagę na niedokładność i głupotę polskich przepisów dotyczących hodowli i przetrzymywania zwiarząt w naszym kraju.
_________________
Piszę poprawnie po polsku.


Najlepsza grupa to NIEAKTYWNI! Chcę do nich należeć!
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Annamaria 
Mega User



Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 05 Gru 2008
czyli 5593 dni temu
Posty: 37
Otrzymał 2 podziękowań
Skąd: małopolskie
Wysłany: 2010-02-21, 21:43   

yotan napisał/a:
Ale gdyby tak sprawę odpowiednio nagłośnić to możnaby spowodować, że zwróci się uwagę na niedokładność i głupotę polskich przepisów dotyczących hodowli i przetrzymywania zwiarząt w naszym kraju.

Tyle chyba możemy zrobić!!!. I pomóc nie tylko tragopanowi ale i nam samym.
Pozdrawiam Anka
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Dyvid 
Mega User
Dawid Grzesik



Wiek: 35
Dołączył: 31 Lip 2009
czyli 5355 dni temu
Posty: 174
Podziękowania: 18/3
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2010-02-21, 21:46   

yotan, dobry pomysł z tym nagłośnieniem sprawy i nawet jeśli tragopan to konkurencja dla niektórych to trzeba mieć jakieś zasady przecież. Konkurencji się w ten sposób niewykańczana.
Ostatnio zmieniony przez wanted 2010-02-21, 22:46, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
niedobry 
Mega User



Wiek: 46
Dołączył: 18 Sie 2009
czyli 5337 dni temu
Posty: 11
Otrzymał 1 podziękowań
Skąd: kaszuby
Ostrzeżeń:
 1/5/8
Wysłany: 2010-02-21, 22:36   

...na wolierze napisałem tak na pewne posty ludzi którzy również są tego samego zdania......".dokładnie...niech nasze niedoinformowane aparaty wszekich dochodzeń zorientuja się najpierw jaki w danej dziedzinie panuja normy!!!!!!!...powinni dowiedzieć się jak to jest w unii w której jesteśmy i w państwach ościennych i jakie są warunki w danej dziedzinie handlowej a do tego cieszyc sie, że mamy w polsce rzadkie okazy na które zoo jakos nie wpadło lub nie zapragnęło zainwestować....zanim kogoś nazwą oszustem i przemytnikiem w mediach!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!j".............jakby sie pozbierac do kupy...opinia publiczna ma również wielki wpływ na pewne okoliczności i punkt widzenia pewnych instytucji...może jeśli media zrobiy z niego bandytę to niech media poznają realia w unii i najbliższych sasiadów na których jesteśmy skazani w handu i wszyscy jednoznacznie się wypowiemy tak by sprawę nagłosnić we właściwym kierunku....nie wiem czy wyrażam sie jasno...no ale rozumiecie hm?
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
niedobry 
Mega User



Wiek: 46
Dołączył: 18 Sie 2009
czyli 5337 dni temu
Posty: 11
Otrzymał 1 podziękowań
Skąd: kaszuby
Ostrzeżeń:
 1/5/8
Wysłany: 2010-02-21, 23:14   

...wybaczcie że znowu cytuję inne forum ale zależy mi na sprawiedliwości i nagłośnieniu sytuacji...

jeden koega napisał to co poniżej cytuję potem ja odpowiedziałem i myślę, że to niegłupi pomysł... cytuję

"Wypłakiwanie się na "niszowych" forach nic nie da. Ciągle powtarzam, że tylko zainteresowanie tym problemem polityków partii rządzących i poparcie "tv" może coś zmienić. Stawianie zarzutów policji czy urzednikom nie ma żadnego sensu. Oni mają realizować przepisy prawa, a od zmiany prawa jest Sejm, Senat no i rząd.
Na forach możemy tylko ostrzegać, co robić, żeby się samemu nie "wkopać". Czyli informować jakie są przepisy prawa i jak się je stosuje w praktyce. "


a moim zdaniem...


niedobry

...uwazam, że jako niszowi i nie medialni zgrupować musimy się w takiej formie...a pewnie masz rację co do przepisów itd ale od czegoś trzeba zacząc...i jeśli tv to zbyt wysoka póka to w poniedziaek lub wtorek rano np. FAKT lub inna gazetka ale poczytna chetnie wyjaśni aferę w lustrzanym odbiciu swoim rządnym newsów czytelnikom w sposób opozycyjny do konkurencji która juz obrała stanowisko to zrobi dla zasady rynkowej....a pamiętajmy, że opinia publiczna to masa którą akurat są czytelnicy właśnie takich wydawnictw i większość plotek osiedlowych wywodzi się z najłatwiej dostępnych i najpopularniejszych źródeł...a reszta nagłasnia się jak już populacja uzna coś za właściwe a uzna jeśli gro osób opowie to jako historię w danym a nie innym świetle...no od czegoś trzeba zacząc i to szybko

no nie bijmy piany tylko coś zróbmy no postawmy się w podobnej sytuacji!!!
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
kwap3 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 23 razy
Dołączył: 29 Sty 2008
czyli 5904 dni temu
Posty: 151
Podziękowania: 44/2
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2010-02-22, 07:49   

Myśle że najprościej by było zadzwonić do Janusza Weissa do radia zet. On ciągle szuka absurdów prawnych i próbuje je naprawić. Poza tym jakiś czas temu prosił o kontakt ludzi którzy mają ciekawe hobby np. hodują egzotyczne zwierzęta. Musiał by to jednak zrobić ktoś dobrze obeznany w temacie i wygadany.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
yotan 
Doświadczony Hodowca
yotan



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/yotan

Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 26 razy
Wiek: 72
Dołączył: 16 Lut 2008
czyli 5886 dni temu
Posty: 684
Podziękowania: 75/37
Skąd: kuj.-pom.

Wysłany: 2010-02-22, 09:23   

http://tvn24.lajt.pl/1644203,wiadomosc.html

Skoro policja szuka chętnych do odbioru ptaków, to może by tak zgłosił by się ktoś z Forum i potem oddał je tragopanowi?
_________________
Piszę poprawnie po polsku.


Najlepsza grupa to NIEAKTYWNI! Chcę do nich należeć!
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
grajgul 
Mega User



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 16 razy
Wiek: 31
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5913 dni temu
Posty: 901
Podziękowania: 74/106
Skąd: Bydgoszcz

Wysłany: 2010-02-22, 09:36   

"Funkcjonariusze szukają teraz ogrodów zoologicznych gotowych na przyjęcie zwierząt"

"Ptaki, o łącznej rynkowej wartości oszacowanej wstępnie na ponad 70 tys. zł, na razie pozostaną w hodowli (według policjantów, hodowca zapewnił dobre warunki swoim ptakom).

Wydaje mi się że żaden z hodowców nie ma szans na przyjęcie ptaków.
_________________
Artykuły rehabilitacyjne i nie tylko - www.kursmed.com

Pozdrawiam cie Gość, :)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5912 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2010-02-22, 09:58   

yotan, jeśli wygrałes konkurs ogłoszony niedawno przez MS na "areszt dla ptaków" to możesz się zgłosić. Na Słowacji jest taka instytucja i jednemu z lepszych hodowców papug z Ameryki Południowej zmarnowano tam kilka par lęgowych amazonek. Przetrzymywano je tak ok. 2 lata, część zdechła, część zwracanych była w takim stanie /chore, pokaleczone/ że padły już u hodowcy. Nic mu nie udowodniono, a zapłaciły za to ptaki i to rzadkie okazy. Boję się że u Tragopana może być podobnie :-(

A jak wyglada z linku - telewizja już się zajęła tą sprawą :-? Teraz dołączą jeszcze organizacje "ekologiczne", które się dołożą i zamiast rozmnażać ptaki w hodowlach, odłów będzie kwitł. Tak wygląda "ochrona przyrody" w praktycznym zastosowaniu. :!:
"
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
niedobry 
Mega User



Wiek: 46
Dołączył: 18 Sie 2009
czyli 5337 dni temu
Posty: 11
Otrzymał 1 podziękowań
Skąd: kaszuby
Ostrzeżeń:
 1/5/8
Wysłany: 2010-02-22, 11:09   

....ten pomysł z Panem Weissem byłby dobry ...jest ktoś na ochotnika chodzi o osobę lotną oratorsko heh
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5912 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2010-02-22, 11:55   

Weiss nic nie załatwi :!: Najwyżej zadzwoni na policję czy do ministerstwa, a Ci mu powiedzą dokładnie to samo, co jest w artykułach prasowych. Bo niby co innego mogą zrobić :?: Na tym zakończy się "załatwianie".
Gdyby to dotyczyło ptaków z aneksu B, to sprawa byłaby znacznie łatwiejsza. To są ptaki z aneksu A, więc całkiem inna liga :!: Hodując takie ptaki, a szczególnie dokonując nimi obrotu, papiery trzeba mieć "tip-top". Wszystkie mi znane sprawy, jak do tej pory dotyczyły zwierząt z aneksu B, a i tak praktycznie zawsze kończyły się wyrokiem. Czasmi tylko kupujący potrafili doprowadzić do umorzenia sprawy, gdy przekonali prokuraturę, że sprzedający ich oszukał.
Tak więc, Tragopanowi aktualnie najbardziej potrzebny jest dobry adwokat, bo jest szansa, że policja może nie powiadomić prokuratury, a i prokurator może umorzyć sprawę. Teraz to oni decydują. :!:
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
JaAgata 
Mega User



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 16 Sty 2008
czyli 5917 dni temu
Posty: 105
Podziękowania: 5/11
Ostrzeżeń:
 10/5/8
Wysłany: 2010-02-22, 12:27   

Pisanie na forach hobbystycznych nic nie da... jesteście panowie i panie w związkach znacie dobrze tematy, są tu osoby, które tworzyły różne petycje napiszcie więc do redaktorów portali informacyjnych Onet, gazeta.pl i temu podobne, może oni się zainteresują tym problemem mając bardzo dobrze przygotowane materiały i pokażą polskiemu społeczeństwu na czym polega "paranoja" przepisów i jak z ludzi łatwo można zrobić przestępców. Wiecie portale takie żyją ze wszelkiego typu afer i spraw kontrowersyjnych, politycy się tym nie zajmą półki ludzie głośno nie zaczną na ten temat poruszając różne media. Opisywanie problemów w gazetkach hobbystycznych, związkowych i forach to pisanie tylko do siebie......to nie trafia nigdzie dalej


Tutaj nikt spoza grona hodowców nie czyta co piszecie i nikt się tym nie zainteresuje może poprze "aferę" medialną i wtedy wasze wsparcie komentarzowe na takim portalu, ktoś o tym usłyszy .....wiecie próbować warto
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
krzychu w1 
Specjaliści



Pomógł: 25 razy
Wiek: 57
Dołączył: 30 Sty 2008
czyli 5903 dni temu
Posty: 378
Podziękowania: 23/24
Skąd: Przemyśl
Ostrzeżeń:
 1/5/8
Wysłany: 2010-02-22, 22:01   

Cytuję: "Na forach możemy tylko ostrzegać, co robić, żeby się samemu nie "wkopać". Czyli informować jakie są przepisy prawa i jak się je stosuje w praktyce. " jestem ciekaw jak się stosuje te przepisy prawne w praktyce, by się nie "wkopać", może ktoś to nam przybliży,bo ja już mam mętlik w głowie od nadmiaru niby to informacji,a w zasadzie nic konkretnego,żadnej konkretnej rady,ani żadnego konkretnego pomysłu.
Niektóre rady pisane na forum są jakby pisane przez naszych polityków,niby jasne a nic z nich nie wynika i nie wiele z nich można zrozumieć,może to ktoś napisze prosto,na chłopski rozum?
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5912 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2010-02-22, 22:14   

Mogę ci podac przykład: nie masz świadectwa wykucia, a dajesz ogłoszenie typu "sprzedam rozelle" - już sam doniosłeś na siebie :lol:
Inny przykład - kupiłeś na allegro modrolotki czerwonoczelne - przychodzi policjant, a ty sam przyprowadzasz go pod wolierę i pokazujesz kupione kozy, a te nie mają obrączek. Czyli sam pokazałeś policjantowi dowód dokonania przestępstwa. :-D
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
krzychu w1 
Specjaliści



Pomógł: 25 razy
Wiek: 57
Dołączył: 30 Sty 2008
czyli 5903 dni temu
Posty: 378
Podziękowania: 23/24
Skąd: Przemyśl
Ostrzeżeń:
 1/5/8
Wysłany: 2010-02-22, 22:22   

to może byś opisał takie przykłady ku przestrodze innych,na pewno wielu młodych i nie tylko młodych hodowców będzie Ci wdzięcznych.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
atma 
Specjaliści



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/atma
Pomógł: 16 razy
Wiek: 52
Dołączył: 13 Kwi 2009
czyli 5464 dni temu
Posty: 708
Otrzymał 100 podziękowań
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2010-02-23, 18:31   

hmmmm mmiałem swego czasu ...próbe skontrolowania mojej hodowlii...cóż podejrzewam ze ....zawdzieczam to...niewazne komu. W kazdym bądź razie przyszli Państwo z organizacji pozarządowej , ponoć uprawnionej do kontroli, coż bardzo interesowały ich ptaki z tzw CITES I, niestety pocałowali klamke, ponieważ przyjechali nieprzygotowani do kontroli. Niedysponowali odzieżą ochronną, wiec miałem ich prawo ( nawet obowiązek nie wpuścić - chroniąc moje ptaki ) , a nie chcieli podpisać oświadczenia , że biorą pelną odpowiedzialność materialną za ewentualne konsekwencje wprowadzenia jakiejkolwiek patogennej bakterii. Jeśli argumenty logiczne nie trafiaja , argument materialny jest wystarczający.

hmmm a teraz może zaminusuje u szanownych hodowców. Ale czy nie sądzicie ze nasz napinanie sie tu na forum jest bez znaczenia. Przecież w naszym pieknym kraju tak naprawde nie ma kto reprezentować hodowców, ile miast tyle związków hodowców, ile związków hodowców tyle wersji głosów itd. dlatego wszystkich pieknie wydymała pewna ekologiczna organizacja , która majac osobowosc prawna została upoważniona do kontroli dobrostanu w hodowlach. Z całym szacunkiem do ekologow, chyle przed nimi czola za obrone Raspudy itd, ale czyż nie jest to w pewnym śensie konflikt wartości niezdolnych do współistnienia.

Edit Haall.
Ostatnio zmieniony przez 2010-02-24, 13:43, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.2 sekundy. Zapytań do SQL: 20
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.