Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: wanted
2010-05-19, 20:58
dramat aleksandretty
Autor Wiadomość
Haall
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-14, 10:08   

Dla wszystkich zainteresowanych w tym temacie i nie tylko. Podanie na forum jakichkolwiek danych identyfikujących konkretną osobę, bez jej zgody, jest naruszeniem ustawy o ochronie danych osobowych i może się wiązać z odpowiedzialnością karną. I nie ma znaczenia, czy pisze się prawdę, czy nie.
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

glizda177 
Doświadczony Hodowca



Pomogła: 2 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 20 Mar 2009
czyli 5488 dni temu
Posty: 443
Podziękowania: 46/4
Skąd: dolnyśląsk
Wysłany: 2010-05-14, 10:19   

Temat jest już nie aktualny. Właściciel dostanie swoją papużkę. Załatwiliśmy sprawę polubownie sprawa już nie ważna. Musze przeprosić właściciela za podanie jego danych - to było nieodpowiedzialne i głupie. Dziękuję za wsparcie wszystkich hodowców, którzy wspierali mnie drogą mailową, na pw i telefonicznie.
_________________
pozdrawiam Agnieszka
http://www.garnek.pl/agi77/a
Ostatnio zmieniony przez Alan1980 2010-05-14, 19:29, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
arturp 
arturp



Wiek: 51
Dołączył: 21 Cze 2009
czyli 5395 dni temu
Posty: 5
Skąd: WEJHEROWO
Wysłany: 2010-05-18, 18:44   

Witam serdecznie Wszystkich hodowców .Dziękuję za wsparcie Z przykrością muszę powiadomić kolegów i koleżanki że sprawa papugi nie została załatwiona "Polubownie" Jak to określiła koleżanka "Glizda"( coś to znaczy) Ptak pomimo zapewnień nie został odesłany do właściciela. P" Glizda" bezpodstawnie oczernia uczciwego hodowcę Ptak posiadał ubytki palców i brak ogona o których wiedziała( wysłane fotki) .Papugę wysłałem na swój koszt bez pobrania żeby go obejrzała niestety p Agnieszka H. nie odbiera telefonów i nie odpowiada na e-maile ostrzegam przed takimi pseudo miłośniczkami
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
grajgul 
Mega User



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 16 razy
Wiek: 31
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5913 dni temu
Posty: 901
Podziękowania: 74/106
Skąd: Bydgoszcz

Wysłany: 2010-05-18, 19:00   

arturp, nie uważam glizda177, za jak to napisałeś
arturp napisał/a:
pseudo miłośniczkami
nie chcę rozdrapywać tego tematu więc zachowam swoje przemyślenia na ten temat dla siebie ...
_________________
Artykuły rehabilitacyjne i nie tylko - www.kursmed.com

Pozdrawiam cie Gość, :)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
arturp 
arturp



Wiek: 51
Dołączył: 21 Cze 2009
czyli 5395 dni temu
Posty: 5
Skąd: WEJHEROWO
Wysłany: 2010-05-18, 19:04   

Papugę w takim stanie zakupiłem w Pszczynie na giełdzie za dużo większe pieniądze a oferując ją do sprzedaży niczego nie zataiłem posądzanie i oczernianie hodowcy z imienia i nazwiska powinno być karane może koleżanka
Kod:
A  H.
tego nie wie .Jestem hodowcą z kilkunastoletnim doświadczeniem a nie spotkałem się z taką "Glizdą 177"
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Aviornis 2010-05-19, 21:01, w całości zmieniany 2 razy  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
pysia34 
Administrator
pysia



Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 04 Lut 2009
czyli 5532 dni temu
Posty: 1303
Podziękowania: 177/5
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2010-05-18, 19:21   

Nie nazwała bym Glizdy pseudo miłośniczką :-(
Ponad miesiąc temu za przysłowiową złotówkę (do celów fiskalnych) "kupiłam" aleksę bez stopy i śródstopia w jednej nodze i bez śródstopia w drugiej nodze :-( Ptak z racji tego ze miał styczność z PBFD trafił do kogoś kto nie ma innych papug i w miarę "normalnie" żyje
Ale sprzedawanie za takie pieniądze zupełnie kalekiej papugi to jednak brak zasad etycznych ...
Sama swojego czasu zapłaciłam za papugę bez znacznej części dzioba "normalną" kwotę, a leczenie jej pochłonęło kolejne dwie zdrowe papugi :-(
Często niestety "hodowcy" upłynniają "towar" nie pierwszej jakości w sposób urągający wszelkim zasadom np. nielotne faliste które z pewnością się oswoją bi nie mają jak uciec - faliste z poliomą :-(
Takie praktyki powinno się kategorycznie potępiać żeby nie było wątpliwości iż są naganne!

dzięki za pozdrowionka Grajgul :)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
grajgul 
Mega User



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 16 razy
Wiek: 31
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5913 dni temu
Posty: 901
Podziękowania: 74/106
Skąd: Bydgoszcz

Wysłany: 2010-05-18, 19:34   

arturp, ciekawi mnie jeżeli tak jak piszesz jesteś hodowcą z wieloletnim stażem to w jakim celu zakupiłeś takiego ptaka, przecież wiadomą rzeczą jest że taki ptak nie nadaje się do hodowli...
_________________
Artykuły rehabilitacyjne i nie tylko - www.kursmed.com

Pozdrawiam cie Gość, :)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
arturp 
arturp



Wiek: 51
Dołączył: 21 Cze 2009
czyli 5395 dni temu
Posty: 5
Skąd: WEJHEROWO
Wysłany: 2010-05-18, 19:41   

Zakupiłem ponieważ miałem wolnego samca tej mutacji?
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
pysia34 
Administrator
pysia



Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 04 Lut 2009
czyli 5532 dni temu
Posty: 1303
Podziękowania: 177/5
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2010-05-18, 19:42   

taki ptak wymaga troskliwej opieki a "doświadczony hodowca" nie zdawał sobie z tego sprawy?
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
arturp 
arturp



Wiek: 51
Dołączył: 21 Cze 2009
czyli 5395 dni temu
Posty: 5
Skąd: WEJHEROWO
Wysłany: 2010-05-18, 20:00   

Chce odzyskać swoją papugę pozdrawiam
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
grajgul 
Mega User



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 16 razy
Wiek: 31
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5913 dni temu
Posty: 901
Podziękowania: 74/106
Skąd: Bydgoszcz

Wysłany: 2010-05-18, 20:30   

arturp, to jest twoje ogłoszenie: "Witam sprzedam aleksandretty obrożne 09 biały piękny ptak prawdopodobnie samiec 300zł z obrączką zielona 2 letnia samica (po samicy białej i samcu zielonym szpalcie na żółte i białe) bez obrączki 250zł dorosła 4 letnia samica cremino brak piór w ogonie i 3 palcy ( odmrożenie) 150zł przepiórki chiński parki lęgowe 40 zł wysyłam pocztą + pudełko transportowe 10 zł" na zdjęciach które umieściła na forum glizda177, widać że ptak w drugiej nodze nie ma pazurków, zgodzisz się ze mną że twoje ogłoszenie było nie dokładne ? przy takim stanie papugi taki szczegół ma istotne znaczenie ponieważ brak pazurków jeszcze bardziej utrudnia jej poruszanie się ...
_________________
Artykuły rehabilitacyjne i nie tylko - www.kursmed.com

Pozdrawiam cie Gość, :)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
pysia34 
Administrator
pysia



Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 04 Lut 2009
czyli 5532 dni temu
Posty: 1303
Podziękowania: 177/5
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2010-05-18, 20:47   

Moim skromnym zdaniem powinieneś się zgodzić na symboliczną kwotę za tak okaleczonego ptaka....tak na marginesie :(
Chciałeś puścić na lęgi taką samicę? Zgroza ! i jeszcze twierdzisz że jesteś "hodowcą"
Sorki ale to tylko twoje mniemanie.....ja mam odmienne zdanie.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Aviornis 
Mega User



Dołączył: 11 Sty 2009
czyli 5556 dni temu
Posty: 234
Podziękowania: 1/17
Skąd: internet
Wysłany: 2010-05-18, 22:19   

arturp teraz ty podajesz dane osobowe jak i wyzywasz osobę z Forum - wskazanie na nazwę !
Szokujące jest też to, że ptaka chciałeś rozmnażać w tek kalekim jego stanie. To nie jest normalne i normalny hodowca tak nie robi, ptak i tak już ma utrudnione życie a ty jeszcze chciałeś mu dodać kłopotów.
Przykre !!!
Wyceniłeś też ptaka na sporą sumę - szok. Niby kupiłeś go za podobną, a skąd mamy wiedzieć ? // No i jeśli nawet to nie widziałeś co kupujesz ?
Myślałeś ze ptak to zabawka a gdy się znudził to chcesz się go pozbyć ?!
Ogłoszenie twoje też całości stanu ptaka nie opisuje i nie ukazuje - sorki, widać było na Allegro, a raczej nie widać bo foty były marne.


Nie popieram twojego zdania ani czynu. :-x jak i tego co chcesz wskórać.
Trzeba było wszystko jasno pokazać i opisać i starać się jakoś normalnie podejsc do sprawy a nie zarobkowo itp.
Gdyby nie miała skrzydła też byś ją sprzedawał jako normalnego ptaka i za dużą sumę ?
to przykład.
_________________
Nie rozrabiaj bo dostaniesz bana !
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
pysia34 
Administrator
pysia



Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 04 Lut 2009
czyli 5532 dni temu
Posty: 1303
Podziękowania: 177/5
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2010-05-19, 05:24   

spróbuj wyjść z tego z "twarzą" po ludzku jak prawdziwy hodowca a jak najgorszy z handlarzy......
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
arturp 
arturp



Wiek: 51
Dołączył: 21 Cze 2009
czyli 5395 dni temu
Posty: 5
Skąd: WEJHEROWO
Wysłany: 2010-05-19, 05:58   

Witam sprawa z papugą już nieaktualna ptak ma dobrą i fachową opiekę pozdrawiam
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2010-05-19, 06:43   

pysia34 napisał/a:
spróbuj wyjść z tego z "twarzą" po ludzku jak prawdziwy hodowca a jak najgorszy z handlarzy......

chyba powinno być:
a nie jak najgorszy z handlarzy.

No i przyznam że zrobiliście niezłą zadymkę. Szkoda ze wszystko musiało pójść az na Forum kiedy można było załatwić to polubownie telefonicznie czy w inny sposób wspólnej komunikacji obojga ludzi.
Szkoda ptaka bo zapewne wolał by być cały jak patrzy na inne ptaki :-?


W sprawie tej dostałem sporo wiadomości na pw, email o róznym podejściu do niej, o kasowaniu, zamknięciu tematu. Jak na razie nie podjąłem decyzji z tym związanej, chciał bym też by i tutaj głos zabrały zupełnie postronne osoby jak i sami zainteresowani.
Nie podejmę decyzji sam w którą nie jestem zamieszany osobiście.

może zrobimy ankietę ?
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
rafaello 



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Dołączył: 24 Mar 2010
czyli 5119 dni temu
Posty: 9
Podziękowania: 9/1
Skąd: Polska
Ostrzeżeń:
 3/5/8

Wysłany: 2010-05-19, 10:36   

No tak najlepiej pokasować by pewne fakty nie ujrzały światła dziennego. Profesjonalny hodowca nigdy nie kupi tak okaleczonej papugi na giełdzie nie znam takiego, który by chciał do hodowli takiego ptaka kupić za takie sumy, bo takie ptaki się dostaje za darmo jako pupile dla domowych trzymaczy, którzy zapewnią okaleczonym ptakom dobra opiekę. Co do ogona to jak hodowca łapał papugę że go wyrwał, takie rzeczy się zdarzają laikom jakimś :evil: a nie hodowcom !!! zgroza !!!!!!!!!!!!!

Szkoda jednak że na mnie ów pan nie trafił, bo by zobaczył jak załatwiam takie sprawy z cwaniakami.

Drogi adminie po co ankieta ? niech temat zostanie dla przestrogi: dla jednych czego się nie sprzedaje, dla drugich czego i od kogo się nie kupuje. Nazwiska zostały chyba skasowane więc nie ma problemu personalnego. By tego nie ciągnąć warto jednak to zamknąć.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Al 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomogła: 50 razy
Dołączyła: 20 Sty 2008
czyli 5913 dni temu
Posty: 845
Podziękowania: 53/4
Skąd: Knurów
Ostrzeżeń:
 1/5/8

Wysłany: 2010-05-19, 16:32   

Tłumaczenie jest kuriozalne :mrgreen: Co to za hodowca, który na giełdzie kupuje kalekiego ptaka, tylko dlatego,że to ciekawa mutacja, za śmieszne pieniadze. Wiedząc że ptak jest kaleką.Nie udało się doprowadzić to lęgów, więc trzeba biedaka sprzedać.
Można powiedzieć "widziały gały co brały " ale to twój problem kolego.
Na szczeście są hodowcy którzy takie ptaki - kaleki / z ich winy, zaniedbania , niewiedzy lub przypadku/ oddają w op. ręce za darmo lub symboliczna złotowkę.
Ostatnio zmieniony przez wanted 2010-05-19, 20:58, w całości zmieniany 2 razy  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 21
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.