Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Doberman
Autor Wiadomość
kamillo1395 
Specjaliści
Kamil Fornalczyk



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/kamillo1395

Moja specjalizacja:
Kury

Pomógł: 1 raz
Wiek: 28
Dołączył: 12 Gru 2009
czyli 5221 dni temu
Posty: 742
Podziękowania: 39/158
Skąd: Łęczyca

Wysłany: 2010-08-27, 09:56   Doberman

Rasa wywodzi się z Niemiec, jej nazwa pochodzi od nazwiska Karla Fryderyka Louisa Dobermanna (1834 - 1894) jej twórcy, pierwszego hodowcy, który był również lekarzem, poborcą podatkowym, policjantem i oprawcą. Nigdzie nie odnotowano jakich ras użył do stworzenia dobermana, ale były to prawdopodobnie: owczarek, rottweiler, wyżeł niemiecki, oraz być może beauceron z wyżłem weimarskim. W celu uszlachetnienia rasy w późniejszych latach, dobermana skrzyżowano z terrierem manchesterskim i greyhoundem, co poprawiło jego walory fizyczne oraz sylwetkę.
Umaszczenie występuje: czarne, brązowe, izabelowe (jasna kawa z mlekiem) lub błękitne o lśniącym czerwonobrązowym podpalaniu. Obecnie większość dobermanów ma czarną sierść, a tylko około jeden na dziesięć inną.
Nieufny wobec obcych ludzi, agresywny wobec psów, akceptuje tylko jednego pana. Jeżeli będzie odpowiednio i konsekwentnie wychowywany, bez wzbudzania agresji, stanie się psem przystępnym.
Pies obronny i stróżujący.
est łatwy w pielęgnacji, ale trzeba mu zapewnić odpowiedni wybieg i dziennie sporą dawkę ruchu.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

Wowo 
Specjaliści
Psittacula



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spishodowcow.pl/Wowo

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 21 razy
Wiek: 31
Dołączył: 25 Lut 2008
czyli 5877 dni temu
Posty: 720
Podziękowania: 67/24
Skąd: Trzebinia

Wysłany: 2011-09-04, 20:01   

Od 18 lat w moim domu są te psy. Doskonała rasa. W tej chwili dorasta czwarte "pokolenie" ;-)
_________________
Pozdrawiam i życzę sukcesów w hodowli!
Ostatnio zmieniony przez Wowo 2011-09-04, 20:02, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Wowo 
Specjaliści
Psittacula



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spishodowcow.pl/Wowo

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 21 razy
Wiek: 31
Dołączył: 25 Lut 2008
czyli 5877 dni temu
Posty: 720
Podziękowania: 67/24
Skąd: Trzebinia

Wysłany: 2011-10-17, 11:38   

Moje półroczne maleństwo :)
_________________
Pozdrawiam i życzę sukcesów w hodowli!
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl szczegóły
czesia 



Moja specjalizacja:
Kury

Wiek: 43
Dołączyła: 01 Sty 2014
czyli 3740 dni temu
Posty: 6
Otrzymał 2 podziękowań
Skąd: Wrocław

Wysłany: 2014-01-01, 16:08   

To i ja się dopisze do tego tematu. :)
Moje psiaki można zobaczyć na mojej stronie. Nie będe pojedynczo wklejac fotek bo internet mi muli.

www.akagera.pl
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2014-01-01, 22:39   

czesia, to z własnego doświadczenia hodowlanego tej rasy, moze coś napiszesz nam z dostrzeżeń swoich ?
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
czesia 



Moja specjalizacja:
Kury

Wiek: 43
Dołączyła: 01 Sty 2014
czyli 3740 dni temu
Posty: 6
Otrzymał 2 podziękowań
Skąd: Wrocław

Wysłany: 2014-01-02, 15:09   

Mam obecnie 5 psów tej rasy i szczenięta.
Dobermany uczą się bardzo szybko, złych rzeczy jeszcze szybciej, ale nie jest to forma cwaniactwa - są bardzo inteligentne i nie ma z nimi żadnych problemów o ile traktuje sie te psy odpowiednio z szacunkiem ale również się od nich sporo wymaga. te psy sa szczęśliwe kiedy czegoś sie od nich wymaga, kiedy moga byc uzyteczne. Nie cierpią nudy, choć potrafią się dostosowac do przewodnika, który zalega z pilotem przed TV. ogólnie potrzebują ruchu, rozrywki, zmęczenia mózgu, nie mięśni - sporo osób mysli, że po wybieganiu dobermana ten będzie spokojny. Nie. Doberman będzie 'zmęczony" po 20 minutach pracy węchowej lub w posłuszeństwie, gdzie trzeba korzystać z zawartości głowy :) Nie sa to psy agresywne za jakie postrzega je pół świata, - to co było kiedyś zawsze było "kiedyś" - teraz jest teraz. Mamy w rasie obostrzenia i wymagania hodowlane. Nie można psa rozmnażac jesli nie przeszedł odpowiednich testów psychicznych, jesli nie ma wymaganych badań a i teraz gro osób bada dobermany na dziadostwa, które do hodowli nie sa wymagane jako obowiązkowe - czyli mówimy o badaniu serca. Tym samym praktycznie nie ma już psów agresywnych, nieprzewidywalnych czy lękliwych jako takich, ale jak wszyscy wiemy jesli nawet dobry materiał trafi w nieodpowidzialne ręce to i z fajnie zapowiadającego się psa zrobi sie psa lekliwego czy strachliwego, dlatego juz od szczenięcia nalezy robic tzw. socjal - chodzić z psem wszedzie gdzie się da między ludzi. Bo tylko ze stabilnego emocjonalnie psa możemy zrobić psiego sportowca (sporty obronne czy inne) lub psa obronnego (praca cywilna).
Sa to psy bardzo towarzyskie, rodzinne, które cenia sobie ponad wszystko swoje ludzkie stado. Oczywiście nadal mówię o psach prawidłowo wychowanych bo bez względu na rase pies źle wychowany będzie tylko i wyłącznie dla nas upierdliwym utrapieniem i być może będzie stanowił niebezpieczeństwo.

Poniżej film mojej suczki - skuteczny atak, skuteczne zatrzymanie. Ta sama sunia była niesamowitą opiekunka dla mojego wtedy 2 miesięcznego dziecka.

http://www.youtube.com/watch?v=C8CdfqUbDXs
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2014-01-02, 19:37   

Ale przy puszczanie jak wydajesz jej komendę to nie jest taka skora by zostawić.
Ja miałem kiedyś owczarka który mimo ataku i gryzienia kogoś, jak tylko krzyknąłem to puszczał mimo że był tak podniecony że by rozszarpał.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
czesia 



Moja specjalizacja:
Kury

Wiek: 43
Dołączyła: 01 Sty 2014
czyli 3740 dni temu
Posty: 6
Otrzymał 2 podziękowań
Skąd: Wrocław

Wysłany: 2014-01-02, 23:34   

Wanted, to jest coś innego niż sport. Podczas obrony sportowej pies ma puszczać na komendę i moja suka to robiła (zaraz wstawię film) ale przy tego typu pracy zawsze celowo uczyliśmy psa tak aby puszczał jak najpóźniej czyli.. aby narobił mnóstwo szkód. Owszem, pies musi byc odwoływalny i ona była ale akurat kiedy nadarzyła się okazja uczestniczenia w tych pokazach moja suka była po kilku miesięcznej przerwie macierzyńskiej, więc oczywiście robiła to co kochała ale z jakością wykonania pewnych kwestii już był problem.
Tak samo będzie z psem, który był szkolony z posłuszeństwa a potem ktoś z różnych powodów przerwie treningi zawodowe. Po długiej przerwie pies będzie siadał na komende ale nie idealnie co do centymetra bo "pamięta" ćwiecznie ale nie pamięta o dokładności.
Poniżej jej film z pracy sportowej. Tu widać jakośc puszczania na pierwsza komendę. Moja mała miała zdane IPO2 - obrona 95 na 100 punktów.



a tu jeszcze jedno fajne foto z pracy mojej suni
Ostatnio zmieniony przez wanted 2014-01-03, 08:07, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 19
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.