Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z kaczkami- jak zabezpieczyć ogrodzeniem ?
Autor Wiadomość
ONAG 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki wodne

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Sty 2010
czyli 5189 dni temu
Posty: 412
Podziękowania: 42/161
Skąd: małopolska

Wysłany: 2011-02-24, 12:06   Problem z kaczkami- jak zabezpieczyć ogrodzeniem ?

Ostatni zakupiłem kolejną parkę mandarynek a mianowicie mam z nią problem. Aktualnie są w pomieszczeniu wewnętrznym i ściana zagrody jest z siatki wysokości 1m. są z nimi również kaczki i nie sprawiają tego kłopotu jakim jest wychodzenie po siatce jak dosłownie kot. Tak więc zmieniłem front boksu na siatkę o wysokości 1,80m i miałem pewność że będzie spokój a dziś idąc do pomieszczenia gospodarczego widzę że wyższe ogrodzenie nic im nie dało i na mój widok sru i "wystyrmały" się i przeskoczyły. Siatka jest z drobnymi oczkami. Wydaje mi się że to na pewno jest spowodowane tym że kaczki były "latające" a aktualnie maja podcięte lotki. Jak za pobiec ich wybrykom, może macie jakiś pomysł? Najgorsze jest to że jeżeli nie maja problemu z wyjściem po takiej wysokości to co będzie jak w lecie pójdą do woliery i wyjdą po siatce w takim razie sieć u góry im nie straszna (zapewne się przecisną) :idea: :roll:
Ostatnio zmieniony przez amadyna1471 2011-02-24, 22:46, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

czertezik 
Mega User



Dołączył: 22 Sty 2009
czyli 5545 dni temu
Posty: 266
Podziękowania: 27/9
Wysłany: 2011-02-24, 13:45   

onagadori, u mnie kopiowane też tak wędrowały. Dwie pewnie znalazły nowy dom...
Jak raz im sie uda to będą to robić do upadłego. Na zewnętrznym wybiegu mam siatkę z góry. Jak nie było to w czsie zachodu słońca i po, tak ok 21 godziny to co chwile któraś była poza wolierą. :lol:
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
KubońD 
Specjaliści



Pomógł: 25 razy
Wiek: 36
Dołączył: 14 Sty 2008
czyli 5919 dni temu
Posty: 243
Podziękowania: 6/1
Skąd: Sukmanie
Wysłany: 2011-02-24, 14:38   

Korde nie spotkałem sie nigdy z takim czyms u mnie. Na pierwszą myśl padł mi pomysł zeby obciać jej pazury :mrgreen: hehe ale czy wolno to nie wiem??? Onagadori ale jak dasz u góry siatke to ci nie przejdzie chyba ze bedzie ona miała duże oczko i wówczas sie przecisnie. Możesz zrobic jeszcze tak że u góry siatki ogrodzeniowej możesz wykonac taki uskok w strone wewnetrzna woliery i wtedy nie przejdzie na zewnatrz( ale czy warto dla jednej pary).
_________________
Kuboń Dominik :-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
lorek 
Mega User



Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5913 dni temu
Posty: 127
Podziękowania: 15/1
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2011-02-24, 15:45   

onagadori, mandarynki chodzą jak koty po siatce widziałem to u znajomego natomiast moje nie maja jakoś na to ochoty ale dla bezpieczeństwa cały wybieg do o koła mam na wysokość 50cm rozwiniętą od strony środka mate z wikliny i nie widzę aby próbowały coś kombinować możesz zastosować rożnego rodzaje zabezpieczę w tym celu np matę trzcinową ,matę wiklinową lub ostatecznie będzie również możliwe zastosować płyty rożnego rodzaju np plastikowe lub z onduliny w ostateczności blachę po niej na pewno nie pójdą w górę na wysokość 50 cm wystarczy takie zabezpieczanie
_________________
Nie sama wiedza jest w życiu ważna tylko wiedza i umiejętność korzystania z niej.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
ONAG 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki wodne

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Sty 2010
czyli 5189 dni temu
Posty: 412
Podziękowania: 42/161
Skąd: małopolska

Wysłany: 2011-02-24, 16:44   

KubońD napisał/a:
Możesz zrobic jeszcze tak że u góry siatki ogrodzeniowej możesz wykonac taki uskok w strone wewnetrzna woliery i wtedy nie przejdzie na zewnatrz( ale czy warto dla jednej pary).

Nie dla jednej parki tylko woliera/wybieg będzie na około 10 par.
Ale chyba to nie da rezultatu...

lorek napisał/a:
onagadori, mandarynki chodzą jak koty po siatce widziałem to u znajomego natomiast moje nie maja jakoś na to ochoty ale dla bezpieczeństwa cały wybieg do o koła mam na wysokość 50cm rozwiniętą od strony środka mate z wikliny i nie widzę aby próbowały coś kombinować możesz zastosować rożnego rodzaje zabezpieczę w tym celu np matę trzcinową ,matę wiklinową lub ostatecznie będzie również możliwe zastosować płyty rożnego rodzaju np plastikowe lub z onduliny w ostateczności blachę po niej na pewno nie pójdą w górę na wysokość 50 cm wystarczy takie zabezpieczanie

Nie wiem czy trzcina czy wiklina zda egzamin- powierzchnia jest szorstka to i tak pozwoli "wbić" pazury i się wspiąć. Chyba najlepszym rozwiązane będzie blacha.
_________________
.:Każdy robi to co lubi:.
Ostatnio zmieniony przez ONAG 2011-02-24, 16:45, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
lorek 
Mega User



Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5913 dni temu
Posty: 127
Podziękowania: 15/1
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2011-02-24, 17:22   

onagadori, maty trzcinowe lub wiklinowe to najtańszy materiał dla rozwiązania twojego problemu dla 10 par to będzie sporawy wybieg tak sądzę gdyż np płyty ondulinowe kosztują 27-29 zł plastikowe o koło 7-10 zł droższe a blacha o koło 21 zł za m2 musisz pomyśleć nad swoja decyzja i rozważyć każdy ten surowiec wszystko zależy oczywiście ile finansów chcesz na to przeznaczyć ja buduje woliery dla blaszkodziobych(powrót zimy wstrzymał prace do kwietnia) właśnie z blachy trapezowanej t6
_________________
Nie sama wiedza jest w życiu ważna tylko wiedza i umiejętność korzystania z niej.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
czertezik 
Mega User



Dołączył: 22 Sty 2009
czyli 5545 dni temu
Posty: 266
Podziękowania: 27/9
Wysłany: 2011-02-24, 17:31   

onagadori, mata jest najtańsza i chyba najbardziej estetyczna i dekoracyjna. Jak kaczki bedą na wybiegu i nie będą widziały co jest na zewnatrz woliery to nie powinny sie juz tak wspinać. Pamietaj, że bedą miały więcej przestrzeni i bajorko. Mimo to sugeruję rozwiesic siatkę, bo nigdy nic nie widomo :mrgreen:
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
ONAG 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki wodne

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Sty 2010
czyli 5189 dni temu
Posty: 412
Podziękowania: 42/161
Skąd: małopolska

Wysłany: 2011-02-24, 18:48   

lorek napisał/a:
onagadori, maty trzcinowe lub wiklinowe to najtańszy materiał dla rozwiązania twojego problemu dla 10 par to będzie sporawy wybieg tak sądzę gdyż np płyty ondulinowe kosztują 27-29 zł plastikowe o koło 7-10 zł droższe a blacha o koło 21 zł za m2 musisz pomyśleć nad swoja decyzja i rozważyć każdy ten surowiec wszystko zależy oczywiście ile finansów chcesz na to przeznaczyć ja buduje woliery dla blaszkodziobych(powrót zimy wstrzymał prace do kwietnia) właśnie z blachy trapezowanej t6

Bardzo proszę abyś wstawił zdjęcia właśnie jak ty to zamontowałeś. Woliera będzie prawie ze wszystkich stron z blachy- myślę nad trapezowej- aby nic się nie wdrapało. A z przodu będzie siatka z drobnymi oczkami a od góry około 30-50cm blacha (jak sie coś w drapie to i tak spadnie).

czertezik napisał/a:
Mimo to sugeruję rozwiesic siatkę, bo nigdy nic nie widomo :mrgreen:

Sieć z góry będzie na pewno ale jeżeli by się wydrapała kaczka to przez 4x4 może się przeciśnie :roll:
_________________
.:Każdy robi to co lubi:.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
lorek 
Mega User



Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5913 dni temu
Posty: 127
Podziękowania: 15/1
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2011-02-24, 18:58   

onagadori, jutro zrobię Tobie fotkę mam zamocowaną ja szybko złączkami plastikowymi takimi jak używają elektrycy jeśli chcesz z frontu dać siatkę to proponuje aby blachę którą chcesz zamocować nad siatka zamocował pod kątem 35-40 stopni wygiął ja w stronę do zewnątrz woliery taki sposób na pewno zda rezultat wysokość 40cm i siec spokojnie od góry zda rezultat możesz na allegro znaleźć 2,5x2,5 lub 3x3 oczka moje ściany wszystkie 4 będą z blachy trapezowej o wysokości 1,8 m od góry spokojnie możne iść siec ale ja daje siatkę sześciokątna druciana dla bezpieczeństwa jak robić to porządnie
_________________
Nie sama wiedza jest w życiu ważna tylko wiedza i umiejętność korzystania z niej.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
ONAG 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki wodne

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Sty 2010
czyli 5189 dni temu
Posty: 412
Podziękowania: 42/161
Skąd: małopolska

Wysłany: 2011-02-24, 19:29   

lorek napisał/a:
onagadori, jutro zrobię Tobie fotkę mam zamocowaną ja szybko złączkami plastikowymi takimi jak używają elektrycy jeśli chcesz z frontu dać siatkę to proponuje aby blachę którą chcesz zamocować nad siatka zamocował pod kątem 35-40 stopni wygiął ja w stronę do zewnątrz woliery taki sposób na pewno zda rezultat wysokość 40cm i siec spokojnie od góry zda rezultat możesz na allegro znaleźć 2,5x2,5 lub 3x3 oczka moje ściany wszystkie 4 będą z blachy trapezowej o wysokości 1,8 m od góry spokojnie możne iść siec ale ja daje siatkę sześciokątna druciana dla bezpieczeństwa jak robić to porządnie


OK czekam na zdjęcia. Ja chce ze wszystkich ścian z blachy a z przodu właśnie siatkę i u góry blachę. A co do siatki z góry... u mnie pasuje sieć gdyż siatka zgrzewana by u mnie nie odpowiadała gdyż mam "wieloboczną" konstrukcję.
_________________
.:Każdy robi to co lubi:.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
lorek 
Mega User



Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5913 dni temu
Posty: 127
Podziękowania: 15/1
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2011-02-25, 15:36   

onagadori, u mnie to jest zamontowane tak jak na fotach





_________________
Nie sama wiedza jest w życiu ważna tylko wiedza i umiejętność korzystania z niej.
Ostatnio zmieniony przez Michuuu 2011-02-25, 17:27, w całości zmieniany 5 razy  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
ONAG 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki wodne

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Sty 2010
czyli 5189 dni temu
Posty: 412
Podziękowania: 42/161
Skąd: małopolska

Wysłany: 2011-02-25, 17:20   

lorek napisał/a:
onagadori, u mnie to jest zamontowane tak jak na fotach

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ciekawe rozwiązanie...
Widzę że masz zwykłą siatkę ogrodzeniową, jak zabezpieczyłeś wejście drapieżników na wybieg/wolierę?
_________________
.:Każdy robi to co lubi:.
Ostatnio zmieniony przez ONAG 2011-02-25, 19:01, w całości zmieniany 3 razy  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
lorek 
Mega User



Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5913 dni temu
Posty: 127
Podziękowania: 15/1
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2011-02-25, 17:43   

onagadori, nad siatka do o koła prowadzone są 3 linki z prądem(elektryczny pastuch) od siatki pierwszy w odległości 1,5cm i miedzy sobą ok 2cm
_________________
Nie sama wiedza jest w życiu ważna tylko wiedza i umiejętność korzystania z niej.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2011-02-25, 18:57   

onagadori, twoje kaczki zapewne w filmie grały "Ucieczka z Alcatraz" :lol: :lol: :lol:
Tak poważnie to masz problem :mrgreen:

Nie zważając na koszty, ja bym w okół całego wybiegu zrobił na 50cm taką zasłonę przed wiatrem, drapieżnikami itp. To to samo o czym wspomina lorek i wiem, ze wiklina czy trzcina jest estetyczniejsza ale rozważ co jest mocniejsze.
Sam mam wiklinie i wiem że po kilku latach robi się łamliwa. Z chęcią zamienię ją z biegiem czasu na blachę. Amerykanie tak czynią przy swoich wolierach. Nie ma przeciągu z dołu, młode mają utrudnione wydostawanie się między oczkami, drapieżnik trudniejsze dojście itd.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
ONAG 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki wodne

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Sty 2010
czyli 5189 dni temu
Posty: 412
Podziękowania: 42/161
Skąd: małopolska

Wysłany: 2011-03-06, 18:01   

A co sądzicie o tej siatce-pastuchu? http://www.hodowlany.pl/i...0cm_dl_50m.html
Można było by ją założyć przy ogrodzeniu wybiegu, lub może i zamiast np. siatki ogrodzeniowej na wybiegu. :roll:
Chodzi mi o zabezpieczeniu nie przed kaczkami tylko drapieżnikami :lol:
_________________
.:Każdy robi to co lubi:.
Ostatnio zmieniony przez ONAG 2011-03-06, 18:02, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
lorek 
Mega User



Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5913 dni temu
Posty: 127
Podziękowania: 15/1
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2011-03-06, 18:14   

no bardzo ciekawe rozwiązanie umieścić to do o koła wybiegu :mrgreen: ale cena podana jest z urządzeniem elektrycznym czy tez nie bo nie jest to tam opisane wiec trzeba też zwrócić uwagę i na to bo za sama siatkę tyle kasy to dużo :-/
_________________
Nie sama wiedza jest w życiu ważna tylko wiedza i umiejętność korzystania z niej.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
ONAG 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki wodne

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Sty 2010
czyli 5189 dni temu
Posty: 412
Podziękowania: 42/161
Skąd: małopolska

Wysłany: 2011-03-06, 18:16   

lorek napisał/a:
no bardzo ciekawe rozwiązanie umieścić to do o koła wybiegu :mrgreen: ale cena podana jest z urządzeniem elektrycznym czy tez nie bo nie jest to tam opisane wiec trzeba też zwrócić uwagę i na to bo za sama siatkę tyle kasy to dużo :-/

Na pewno bez urządzenia elektrycznego. Ale czy by to było skuteczne? Wydaje mi się że lepsze jest takie rozwiązanie by ogrodzić wybieg niż stawiać mniejsza wolierę.
_________________
.:Każdy robi to co lubi:.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
lorek 
Mega User



Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5913 dni temu
Posty: 127
Podziękowania: 15/1
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2011-03-06, 18:56   

onagadori, to już zależy indywidualnie od człowieka ile ma kasy przeznaczone na wybieg czy tez wolierę itp myślę ze to powinno zdać egzamin podczas zabezpieczenia wybiegu w taki sposób wysokość 60 cm to troszkę jest jeśli w obrębie elektrycznego ogrodzenia nie będzie żadnych większych kamieni,drzew itp które ułatwia przejscie nad to drapieżnik nie powinien tej przeszkody elektrycznej tak łatwo pokonać chyba ze będzie cwany i podkopie się
_________________
Nie sama wiedza jest w życiu ważna tylko wiedza i umiejętność korzystania z niej.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
tatko 
Mega User



Moja specjalizacja:
Kury

Wiek: 72
Dołączył: 06 Sty 2011
czyli 4831 dni temu
Posty: 26
Podziękowania: 1/13
Skąd: zdunska wola

Wysłany: 2011-03-06, 19:29   

ludzie pozbywają się eternitu wkopać troche w ziemie pomalować nad ziemią farbą iwysokość wychodzi względnie wysoko tanio i nie mówcie że to szkodliwe cała unia jest przykryta eternitem i wszystko gra
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
ONAG 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki wodne

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Sty 2010
czyli 5189 dni temu
Posty: 412
Podziękowania: 42/161
Skąd: małopolska

Wysłany: 2011-04-06, 10:45   

Powiedzcie czy pastuch jest dobrym rozwiązanie? Tzw. chodzi mi czy skutecznym na drapieżniki.
_________________
.:Każdy robi to co lubi:.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 21
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.