Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Przyloty ptaków.
Autor Wiadomość
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2014-03-03, 23:33   

Adam73, sporo czajek jest koło Choczewa i na polach koło Roszczyc.
Ciekaw jestem co pływa na jez.Sarbsko. To jeziorko jest można powiedzieć bardziej ustronnie w zaciszu położone, bo jez.łebsko jest odkryte bardziej. Fakt, większe i ma trzcinowiska.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

Adam73 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Sty 2008
czyli 5919 dni temu
Posty: 231
Podziękowania: 13/19
Skąd: Pomorze
Wysłany: 2014-03-04, 09:47   

wanted, Jezioro Sarbsko ma obecnie duże skupisko lęgowej gęgawy. Można je spotkać na okolicznych łąkach w Nowęcinie a nawet w Łebie za kościołem Św. Jakuba.
Natomiast Jezioro Łebsko o tej porze roku to istne królestwo migrujących ptaków blaszkodziobych. Gromadzą się głównie przy ujściu Rzeki Łeby, przy delcie wstecznej zwanej Ptasią Wyspą. Jest tam dosłownie wszystko i to w niewyobrażalnych ilościach. Ale to tajemnica.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Garullus 
Mega User



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Maj 2013
czyli 3970 dni temu
Posty: 89
Podziękowania: 7/4
Skąd: Cz-wa
Wysłany: 2014-03-06, 08:15   

Wczoraj 2 słonki nad domem mi latały :mrgreen:
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
kszyk 
Mega User



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Sty 2013
czyli 4089 dni temu
Posty: 143
Otrzymał 11 podziękowań
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-03-13, 16:55   

Dziś gołąb grzywacz się zameldował. :lol:
_________________
Julian
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
krzysiek007 
Mega User



Pomógł: 28 razy
Wiek: 35
Dołączył: 07 Paź 2008
czyli 5652 dni temu
Posty: 1140
Podziękowania: 89/27
Skąd: woj.świetokrzyskie
Wysłany: 2014-03-13, 19:52   

Grzywacze to już ze 2 tyg temu widziałem,natomiast u mnie wciąż brakuje kopciuszków,które w ubiegłym roku pojawiły się pod koniec lutego,pomimo iż była zima w pełni
_________________

Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2014-03-14, 08:26   

krzysiek007, a u mnie jest masa różnorodności. Brakuje tylko boćków i kilku zapewne innych jeszcze ale ogółem jest super.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Garullus 
Mega User



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Maj 2013
czyli 3970 dni temu
Posty: 89
Podziękowania: 7/4
Skąd: Cz-wa
Wysłany: 2014-03-28, 08:30   

krzysiek007 napisał/a:
u mnie wciąż brakuje kopciuszków,które w ubiegłym roku pojawiły się pod koniec lutego,pomimo iż była zima w pełni
Do mnie wczoraj pierwszy kopciuszek zawitał.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
krzysiek007 
Mega User



Pomógł: 28 razy
Wiek: 35
Dołączył: 07 Paź 2008
czyli 5652 dni temu
Posty: 1140
Podziękowania: 89/27
Skąd: woj.świetokrzyskie
Wysłany: 2014-03-28, 12:49   

Do mnie też już przyleciały , no i przed chwilą przyleciał bociek na gniazdo :-D
_________________

Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2014-04-02, 07:22   

Moze też jeszcze zbyt wczesnie by oceniać, ale jak widze to bardzo duża ilosc gniazd bocianich jest pusta.
Denerwuje mnie też fakt, że niektóre gniazda pozakładane dla bocianów przez ludzi, mają bezsensownie nawalony wewnątrz chrust i co widac od kilku lat, nawet nie ma zainteresowania boćków tymi gniazdami. Że też ciezko komuś to normalnie ułożyć czy obecnie poprawić.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
lolek9898 
Doświadczony Hodowca
Karol



Moja specjalizacja:
Kury

Wiek: 26
Dołączył: 19 Sie 2010
czyli 4971 dni temu
Posty: 313
Podziękowania: 21/18
Skąd: Borzęcin

Wysłany: 2015-03-22, 14:49   

Witam!

Co ciekawego udaje sie Wam obserwowac w czasie tegorocznych wiosennych przelotow?
Ja widzialem bardzo duzo gesi, pierwszego juz bociana bialego oraz mozna juz zaobserwowac coraz wiecej ptakow spiewajacych jak i siewek. :-)
_________________
Karol Czernek

"Przyroda bez człowieka bedzie życ, ale człowiek bez przyrody nie!"
-----------------------------------
Fan FIATA 125p (polska MOC)
Ostatnio zmieniony przez wanted 2015-03-22, 19:47, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Badziu 
Mega User
Birdwatcher



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 2 razy
Wiek: 30
Dołączył: 15 Maj 2009
czyli 5432 dni temu
Posty: 400
Podziękowania: 7/2
Skąd: Mazowsze

Wysłany: 2015-03-25, 23:33   

24.03, śpiewający samiec pliszki siwej, kampus SGGW.
_________________
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Michuuu 
Doświadczony Hodowca



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/Michuuu

Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 47 razy
Wiek: 33
Dołączył: 20 Lip 2008
czyli 5731 dni temu
Posty: 2719
Podziękowania: 72/123
Skąd: Murowana Goślina

Wysłany: 2015-03-27, 18:26   

Dziś po raz pierwszy nad głową przeleciała mi para kazarek rdzawych.Pięknie wyglądają na wolności :)
_________________
https://www.facebook.com/drobnaegzotyka

Moje aukcje - ALLEGRO
Moje aukcje - TABLICA
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
lolek9898 
Doświadczony Hodowca
Karol



Moja specjalizacja:
Kury

Wiek: 26
Dołączył: 19 Sie 2010
czyli 4971 dni temu
Posty: 313
Podziękowania: 21/18
Skąd: Borzęcin

Wysłany: 2015-05-03, 12:10   

Mamy juz poczatek maja wiec i pojawil sie u mnie w miejscowosci pierwszy dudek.
_________________
Karol Czernek

"Przyroda bez człowieka bedzie życ, ale człowiek bez przyrody nie!"
-----------------------------------
Fan FIATA 125p (polska MOC)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
kszyk 
Mega User



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Sty 2013
czyli 4089 dni temu
Posty: 143
Otrzymał 11 podziękowań
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-05-04, 07:58   

Dudka słyszałem chyba tydzień temu,natomiast jak w roku ubiegłym 2 maja zameldowała się kukułka ,a wczoraj(3maja) wilga.
_________________
Julian
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
JK1949 



Dołączył: 02 Lip 2015
czyli 3193 dni temu
Posty: 6
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2015-07-07, 11:45   

W tym roku nie widziałem dudków. W zeszłym kilka z nich spacerowało po ogrodzie i to często.
_________________
Jacek
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
magistrum 
Specjaliści



Pomógł: 12 razy
Wiek: 46
Dołączył: 23 Kwi 2009
czyli 5454 dni temu
Posty: 391
Podziękowania: 64/15
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2015-07-07, 12:55   

Mi ostatnio, szlajając się po bagnach w Lasach Janowskich :-) :mrgreen: :-D , udało się podejść bardzo blisko pary żurawi, piękny widok, niesamowite dźwięki !
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
kszyk 
Mega User



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Sty 2013
czyli 4089 dni temu
Posty: 143
Otrzymał 11 podziękowań
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-07-07, 13:02   

U mnie jedna para przez dwa dni zastanawiała się czy złożyć jaja w szpaczej budce. W końcu poleciały gdzieś i tylko czasem je slyszę.
Na przestrzeni dwudziestu lat dużo się zmnieniło. Wróbli brak,są tylko mazurki. Sroki też chyba do miast wyemigrowały. Jaskółek także bardzo mało,chyba tylko dwie pary u sąsiada.Kukułki już chyba odleciały.
_________________
Julian
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Chiara 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomogła: 4 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 16 Wrz 2014
czyli 3482 dni temu
Posty: 344
Podziękowania: 21/67
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2015-07-09, 20:26   

kszyk napisał/a:
(...)Na przestrzeni dwudziestu lat dużo się zmnieniło. Wróbli brak,są tylko mazurki. Sroki też chyba do miast wyemigrowały.(...)

Ja mieszkam na w-wskim Ursynowie, gdzie 20 lat temu były to już właściwie peryferie, ale zabudowane blokami, tzw. z wielkiej płyty i niższymi, ale jest to blokowisko. Kiedyś z okna widziałam Las Kabacki. Z miejskich ptaków były gołębie, wróble domowe, zimą sikory (głównie bogatki ale i jakaś modraszka się trafiała), były gile, jemiołuszki. Latem jerzyki krzyczały pod samym niebem (głos nieodmiennie kojarzy mi się z wakacjami :nija: ), czasem można było zonaczyć rzadsze u nas, spotykane w parkach ptaki- kosy, szpaki, muchołówki, gołębie grzywacze czy synogarlice (czy też turkawki? Zawsze mam problem z ich rozróżnieniem). W ciągu ostatnich 15-stu lat, odkąd znów tu mieszkam, mam wrażenie jakbym żyła na jakimś upiornym blokowisku z przyszłości, gdzie panuje anarchia, a rządzi silniejszy (przynajmniej wśród ptaków). Otóż, na szczęście gołębie w Warszawie są, ostatnio postanowiłam fotografować te mutacyjne-czyli głównie płowe i cynamonowe, czy jak ta mutacja zwie się u gołébi). Są w starszych dzielnicach, na Pradze, Śródmieściu, Woli (tyle z moich obserwacji). Tymczasem wrócę do dziel ic na obrzeżach miasta (Ursynów, Służew, Stegny, Sadyba). Na tych osiedlach, z roku na rok, przybywa krukowatych, które swoją samą obecnością płoszą inne ptaki (u nas została zaledwie garsteczka gołębi, lecz gdy np w zimie wysypie się resztki dla nich, zaraz są przeganiane przez wrony (których robi się zatrzęsienie), gawrony, kawki i sroki. Wróble ostatnio widziałam po dwóch latach nieobecności, biedne, zamiast wygrzewać się w promieniach słońca wiosną, siedziały pochowane w żywopłocie... Ale że na co dzień ich nie widać, zastanawiam się czy to nie zmiana ekosystemu? Czy poza mną, i ludźmi, którym "otworzyliśmy oczy", ludzie niczego nie widzą? :???: Zapomniałam dodać, że w m-cach przelotowych u nas na osiedlu lubią zatrzymywać się mewy, ale nie śmieszki (śmieszkę widziałam może jedną), a te duże, siwe (jak z tego horroru Hitchcocka "Ptaki"). Sytuacja moim zdaniem zaczyna być poważna, bo osiedle jest dosłownie pełne wron, kawek, srok, gawronów, a zwykłego wróbelka człowiek nie zobaczy. Krukowate upodobały sobie okolice śmietników, i to tam się gromadzą (u nas ptak bez problemu wleci i wyleci pod daszkiem nad śmietnikami, może tutaj jest jakaś przyczyna, o jednocześnie rozwiàzanie, żeby znalazły sobie inne miejsce?
Ktoś może się zastanawiać, dlaczego jestem przeciwko "inwazji krukowatych". Otóż-są to padlinożercy, którzy w większości nie zawahają się przed atakiem na małego ptaka. Gdzie się podziała nasza populacja wróbli? Czy została aż tak przetrzebiona? Kolejnym problemem, jest zagrożenie ze strony tych ptaków. Mojej znajomej gawron porwał w górę szczenię yorka i cisnął nim z wysokości 3-4 metrów (na szczęście poza złamaną łapką nic więcej się nie stało). Ja boję się wystawić klatki z ptakami na balkon, bo a nuż sprowokują większe ptaki. Nie chcę wychodzić na paranoiczkę, ale sytuacja zw z tymi ptaszyskami daje mi do myślenia, a wiem, że w końcu reszta społeczeństwa także zacznie dostrzegać zmiany, i dopiero wtedy się zacznie...





_________________
Zapraszam na moje forum:
http://www.prostodzioby.fora.pl/
Ostatnio zmieniony przez Chiara 2015-07-09, 20:27, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Adam Gibała 
Mega User
-



Wiek: 50
Dołączył: 17 Lis 2009
czyli 5246 dni temu
Posty: 68
Otrzymał 6 podziękowań
Skąd: Leszno
Wysłany: 2015-07-09, 20:57   

Chiara masz rację co do krukowatych te ptaki wytępiły nie jedną populacje wróbli ograniczały też ilość gołębi.Kiedy zniknęły sroki .siwe wrony pomalutku odrodziła się mała populacja wróbli nadmiernie rozmnożyły się gołębie a miejsce srok i wron zajęły sójki które też śmiało sobie poczynają więc to działa w dwie strony .W tym roku widziałem kilka par wilg blisko siedlisk ludzkich ,zmienia się budownictwo ptaki mają mniej miejsc do gniazdowania a w mieście które wieczorami rozbrzmiewało głosami jerzyków teraz jest cisza bo nie ma już ich po ociepleniu budynków. Zmienia się świat ptaków ich zachowania przyzwyczajenia a na polach z trudem można usłyszeć nawoływania przepiórek nie wspomnę że zobaczenie bażanta czy kuropatwy graniczy z cudem.
_________________
Adam Gibała
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
mirek1 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Kwi 2008
czyli 5830 dni temu
Posty: 396
Podziękowania: 36/17
Skąd: lubomia
Wysłany: 2015-07-09, 21:40   

Witam
nie chce mi się pisać już o krukowatych ale jak czytam gdzieś ,że to takie fajne miłe ptaszki to masakra.
W normalnym kraju Europy tępi się je niemiłosiernie Anglia, Niemcy, cała Skandynawia, jak tam ktoś widzi srokę lub wronę to od razu albo wiatrówka albo śrut i bach miłego ptaka już niema.I tak powinno być też w Polsce ale u nas wszystko co nie trzeba jest pod ochroną bo ... bo tak i już.
Jest jedna zasada co do krukowatych jeśli je widać to znaczy ,że jest ich za dużo.
No chyba że cała Europa robi źle a my dobrze hahahaha a potem się dziwimy ,że nima kuropatw hahahaha
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 18
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.